Skoči na vsebino

Popravilo praga-rja

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
22 odgovorov v temi
GMW
GMW

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 69

Zivjo!

Na moji e39 mam zadnji desni prag bolj slab in bi rad to zrihtal. Pa me zanima če kdo pozna kaksnega mojstra ki bi se lotil tega ali pa da bi znal vsaj svetovati kako se lotit tega problema. 

Najraje bi videl v okolici Lj-Domžale-Kamnik, če pa bo treba pa grem tut kam dalj  :ok2

Kakrsnakoli informacija pride prav  :-D

Hvala

Prikaži več možnosti

fizični radnik
fizični radnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 352
  • Avtomobil: bmw

Odrezat rjast del in novga not posvasat..
Kramp pa lopata:metalc
Ce rabi kdo kake storitve iz gradbenistva me lahko kontaktira..okolica savinjske regije :)
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 502
  • Avtomobil: študentski

Zivjo!

Na moji e39 mam zadnji desni prag bolj slab in bi rad to zrihtal. Pa me zanima če kdo pozna kaksnega mojstra ki bi se lotil tega ali pa da bi znal vsaj svetovati kako se lotit tega problema. 

Najraje bi videl v okolici Lj-Domžale-Kamnik, če pa bo treba pa grem tut kam dalj  :ok2

Kakrsnakoli informacija pride prav  :-D

Hvala

Jaz ti lahko samo nov prag zrihtam (malo manj kot 70€/kom),če rabiš me kontaktiraj ,ker jih ravno naročujem.

To je edina dolgoročna rešitev.

Urejal blackberet, 11.11.2018, 17:09.

:bmw 7er :bmw

Prikaži več možnosti
    • branevrankar je všeč

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 677
  • Avtomobil: E39 528iA, E65 745iA

Jaz ti lahko samo nov prag zrihtam (malo manj kot 70€/kom),če rabiš me kontaktiraj ,ker jih ravno naročujem.

To je edina dolgoročna rešitev.

In kaki so tile pragi? A maš kaj poslikano tole? paše kot mora? ali? oz. kolikšen del praga je to, samo spodnji del, al cel prag..? 

Zanima me, ker bi tudi na moji E39 menjal oba., Pa se odločam, ali dam naredit prag v eno delavnico kjer delajo samo starodobnike ali kupim nek fake prag in se pol en ličar je...e z vpasovanjem, švasanjem, rezanjem itd…. 

lp

D.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

In kaki so tile pragi? A maš kaj poslikano tole? paše kot mora? ali? oz. kolikšen del praga je to, samo spodnji del, al cel prag..? 

Zanima me, ker bi tudi na moji E39 menjal oba., Pa se odločam, ali dam naredit prag v eno delavnico kjer delajo samo starodobnike ali kupim nek fake prag in se pol en ličar je...e z vpasovanjem, švasanjem, rezanjem itd…. 

lp

D.

Od firme VAN WEZEL ,kar sem dobil povratnih iunformacij glede karoserijskih delov te znamke so bili vsi zadovoljni, pred kratkim je mislim da tudi en forumaš dal pragove na e36-ko od te znamke in naj bi pašalo kot ata na mamo.

Glede e39 ne vem kako je ampak zaupam znamki. Tako ali tako ne dobiš drugih kot od te znamke(ubistvu sreča)

Jaz bom nabavil 4kom(kar na zalogo) sedaj dokler se še dobijo in je zaloga ,ker zaloga bo pošla in to še prehitro.

Če boš dajal v delavnico da ti delajo prag v nulo verjemi da bo konkretno dražje, z tem da je tudi tukaj kaj treba rezati in prilagoditi vendar imaš vsaj osnovo.Pa tudi poglej si sliko raje kako je prag narejen in če še misliš da ti bo klepar kaj takega naredil za 50€ po kosu. Jaz za ta denar tudi kladiva ne bi dvignil za tak izdelek.

limo touring so isti.

Če ti po pravici povem sploh ne vem kako točno izgledajo ker jih nisem še imel v rokah pa tudi slik "ni". Po slikah najdenih na internetu naj bi izgledalo takole.

VAN%20WEZEL%200639103-500x500.jpg

Urejal blackberet, 12.11.2018, 14:01.

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 477
  • Avtomobil: E39 530dTA & 525dT ///M

Hmm zanimivo. Kok so pa debeli, kje piše?

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Hmm zanimivo. Kok so pa debeli, kje piše?

Nimam pojma , v sredo naj bi jih dobil.

Prikaži več možnosti
    • LEO37 je všeč

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 151
  • Avtomobil: prdalica

Jaz sem jih glih zamenjal na Golfu. Kompletne po celi dolžini kot so na sliki. Cena enenga je bila 27EUR :-D

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 385
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Na E34 je bil prag iz 2 delov ce se ne motim. Pred B stebrickom in za B stebrickom.

Kako je potem na E39 iz enega dela?
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 275
  • Avtomobil: E34touringVR12, T3 SYNCRO

Pri e34 ne moreš primerjat originalnih pragov s kopijami. Pa preden se spet kdo vpiči v "a kao original pleh je boljši"- ne le pleh, čisto druga zasnova nadomestnega dela je. Venzlov (in ostale kopije) e34 pragov so celotna dolžina, zunanji del. Medtem ko originalni nadomestni prag (za večkratnik cene kopije) pri e34 je večdelen in ima notri prekate. Zadaj ima še potegnjen del stebrička zraven in celotno ojačitev za dvižno točko in prekat. Skratka niti približno ni primerljivo.

Popravilo je pa spet tretja zgodba, ker gnije zadnji del spodaj in moraš vedno poleg tega zunanjega dela popravljati še zadnji del notranjega dela in kos koloteka, skratka tudi z originalnim kosom te čaka kleparjenje v pravem pomenu besede.

Zares pravi mojstri oblikovanja pleha- tistih par kar jih je pri nas- sploh nimajo časa za gajbe ala e39, ker enostavno ni računice. So tudi originalni kosi, ki so dobavljivi cenejši od dela, ki ga porabiš za oblikovanje.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Cene so za OE.

št.3 zunanji prag okoli 2000€/kom

št.15,16 zaključek praga 30€/kom

2yrs.png

Št.1 notranji prag 150€/kom

št.9 zaključek 30€/kom

1tnp.png

Uglavnem je ni variante da bi dal za ta stara jajca 2000€/kom za zunanji prag ,sploh pa da bi šel rezati zdrav B stebriček  tako visoko. Notranji prag je pa itak poceni OE(OEM tako ali tako nič en dobiš). Za zunanji prag boljše variante od te ni,tako ali tako je pa vsaj nekaj še dobavljivo in celo od Van Wezel-a. NIč ti ne pomaga OE ,če ta ni dobavljiv.

Tako ali tako pa brez kleparije,rezanja,švasanja plehov itd ne gre,če je avto tudi spodaj rjav,saj podna ne dobiš tako kot pri američanih ,kjer dobiš vsak kos in še smešno poceni so.

Pri meni je edina prednost ta ,da si bom kleparijo/švasarijo in grobo ličarijo naredil sam(tako bom točno vedel da je narejeno in zaščiteno tako kot je treba ,finiš barvanja pa bo pri ličarju.

Jaz jih dobim sedaj te dni,če koga zanima jih lahko poslikam in izmerim debelino itd.. Potem pa se javite tisti ki boste imeli interes ,da jih naročim še eno rundo.

Urejal blackberet, 12.11.2018, 17:18.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Debelina pleha je ista kot otiginal 1mm.

Verjetno jih bom porezal kar lepo naravnost.

Kogar zanima naj me kontaktira limo in touring so isti.

20181114134027.jpg

20181114134056.jpg

20181114134106.jpg

20181114134127.jpg

Urejal blackberet, 14.11.2018, 21:37.

Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 931
  • Avtomobil: E39 525i

Upam da ličarji oz. kleparji vejo da je ta črna kataforeza bolj za okras. To je treba dol zbrusit in zaščiti tak kot je treba, Epoxi primer in body, notranje dele z voskom.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Upam da ličarji oz. kleparji vejo da je ta črna kataforeza bolj za okras. To je treba dol zbrusit in zaščiti tak kot je treba, Epoxi primer in body, notranje dele z voskom.

Saj je prav in lažje da je tako,kaj šele da bi moral prvo vso zaščito dol pa potem brusit,barvat in še enkrat ščitit. Za skladiščenje je pa ta premaz čisto ok.

Urejal blackberet, 14.11.2018, 21:41.

Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 931
  • Avtomobil: E39 525i

Za skladiščenje je pa ta premaz čisto ok.

Ja sej za to je mišljen :) Jaz govorim ko se vgradi ;)

Prikaži več možnosti
    • blackberet je všeč

klemenskledar
klemenskledar

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 121
  • Avtomobil: BMW e36 cabrio, e39 525d

In kak pol to zamenjaš? odrežeš vse skup dol al kak? kak je z tistimi nosilcami ki držijo gume za avto dvignat? kam je tisto našvasano oz vpeto?

sprašujem ker imam na e39 prage čisto zanič in se odločam ali bom popravlal ali prodam vse skupaj
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 62 895
  • Avtomobil: SHARK

In kak pol to zamenjaš? odrežeš vse skup dol al kak? kak je z tistimi nosilcami ki držijo gume za avto dvignat? kam je tisto našvasano oz vpeto?

sprašujem ker imam na e39 prage čisto zanič in se odločam ali bom popravlal ali prodam vse skupaj

Klepar to odreže, seveda. Tam kjer so nosilci je notri satovje (ojačitve), tudi to je treba vse razrezat, očistit in naredit nove nosilce. Ni lahko delo ampak za kleparje nič posebnega, oni to pač počnejo vsak dan vse svoje življenje. 

Če avtu razen rje nič ne manjka ga porihtaj, v nasprotnem primeru ga pa pač prodaj in kupi drugega brez rje. Jaz vem za enega zelo lepega, samo je bencinar, M54B22.

Prikaži več možnosti

klemenskledar
klemenskledar

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 121
  • Avtomobil: BMW e36 cabrio, e39 525d

Problem tak ni, naredil bi tak vse sam, ampak tolk da vem kaj me čaka če se spustim v te zadeve
hvala za odgovor!
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Splača ali ne splača.

Tukaj ni nobene velike filozofije. Če lahko za avto rečeš da je to to(motor oprema) in ne rabiš več  potem zrihtaš. Če ti kaj na avtu manjka potem pač ne rihtaš.

Prikaži več možnosti

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 086
  • Avtomobil: e92 320i , Z3 1,8

Sicer je pa to boj na požiralniku....nikoli končana zgodba...dokler ne prodaš. Ko je enkrat rja v bajti, je začetek konca. Sicer je pa tudi važna kvaliteta same pločevine. Lahko 100x zaščitiš, pa bo rjavel novi prag, če je izdelan iz kakšnega gnilega recikliranega železa.

Prikaži več možnosti
    • Mat xxl je všeč