Skoči na vsebino

Popravilo praga-rja

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
30 odgovorov v temi
blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 206
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Sicer je pa to boj na požiralniku....nikoli končana zgodba...dokler ne prodaš. Ko je enkrat rja v bajti, je začetek konca. Sicer je pa tudi važna kvaliteta same pločevine. Lahko 100x zaščitiš, pa bo rjavel novi prag, če je izdelan iz kakšnega gnilega recikliranega železa.

Jah ni.

Eno je flikanje drugo je pa če se zadeve lotiš tako kot je treba in saniraš cel avto. 

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 417
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Sicer je pa to boj na požiralniku....nikoli končana zgodba...dokler ne prodaš. Ko je enkrat rja v bajti, je začetek konca. Sicer je pa tudi važna kvaliteta same pločevine. Lahko 100x zaščitiš, pa bo rjavel novi prag, če je izdelan iz kakšnega gnilega recikliranega železa.

Kvaliteta (legura, oziroma sestava) pločevine je najpomembnejša. Za večno povarjen prag res ni, ampak če je zadeva dobro narejena in če je uporabljena pločevina dobre kvalitete, imaš lahko vsaj enih 5 do 8 let mir, dokler spet ne prerjavi (lahko tudi dlje, če je avto garažiran). Če delaš zadeve na pol in če uporabiš slabo pločevino, lahko pa flikaš v najslabšem primeru tudi vsako leto.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

frane 2
frane 2

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 124
  • Avtomobil: 525tds

jah, jst sm moj sekret obnovu pred mende 5 al pa 6 let nazaj. Na pragovih in nosilno znotraj je vse iz pocinkanga pleha, pa za enkrat ga še komot dvignem na ročno dvigalko. Sem in tja se pokaže kaka zunanja bulca,pa mal saniram pa je...

Ko ga pa več ne bom mogu dvignit (avto mislim) hehe, gre pa v šrot...

lp.

Prikaži več možnosti

Nejc998
Nejc998

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 202
  • Avtomobil: BMW E39 525d

No, tak kot je že zgoraj napisal eden izmed uporabnikov, če se stvari lotiš, se je lotiš tak kot treba, in tak osem se je tudi jaz, oziroma moj klepar.

Stvar se je komplet porezala, pobrusla, povarila in še nato odznotraj in od zunaj zaščitila.  Torej zamenjala sta se oba praga in zadnja desna stranica.

Ker vem da bo vprašanje koliko je stalo in kdo je delal. Delal mi je prijatelj klepar, cena posega, same kleparije in delov je bila cca 600€, sledi pa še nato barvanje.

Več slik ostalega še sledi v tej temi: https://www.bmwslo.c...-metalic/page-6

Slike za boljšo predstavo kako to zgleda:

Pripete slike za predogled

• IMG_2174.jpg
  • IMG_2471.JPG
  • 1065FBD8-7D17-48BB-86E7-D09BD3A34257.jpg
  • IMG_2156.jpg
  • IMG_2474.JPG
  • IMG_2473.JPG
  • CE5E92EA-5484-4942-BB42-654F76521E05.jpg
  • IMG_2472.JPG
  • IMG_2476.JPG
  • IMG_2477.JPG
Prikaži več možnosti
    • Jerry, MajoR, Warden in 4 ostalim je všeč

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 833
  • Avtomobil: prdalica

Saj pravim da za #jurja# se da zrihtati marsikaj in še več. Tako, da rja pa res ni nekaj nerešljvega.

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 789
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Saj pravim da za #jurja# se da zrihtati marsikaj in še več. Tako, da rja pa res ni nekaj nerešljvega.

Se pravi moja pregnita karavnska kanta se se da resit? :ok2

Pohvalno, vsi ki ste se tega lotili. Sam vem samo.osnove, niti nimam prostora, orodja itd., tako da bom dal zadevo rihtat nekomu, ki je predvsem pedanten.

@Nejc, to si delal kje na Stajerskem koncu?

Urejal MajoR, 21.05.2019, 13:44.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 132
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Jaz ti lahko samo nov prag zrihtam (malo manj kot 70€/kom),če rabiš me kontaktiraj ,ker jih ravno naročujem.

To je edina dolgoročna rešitev.

Jaz bom poleti rihtal prag na moji E39... sicer ne vem, ali bo potreben grob poseg, se pa vseeno nagibam v to smer, da bo mir...

V tem primeru me zanima, če se lahko obrnem na tebe, za dobavo potrebnih delov.

Rja mi po malem tolče ven na levem pragu, na sredini, in na spodnjem delu zadnjega levega koloteka.

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 427
  • Avtomobil: E39 525i

Jaz bom poleti rihtal prag na moji E39... sicer ne vem, ali bo potreben grob poseg, se pa vseeno nagibam v to smer, da bo mir...

V tem primeru me zanima, če se lahko obrnem na tebe, za dobavo potrebnih delov.

Rja mi po malem tolče ven na levem pragu, na sredini, in na spodnjem delu zadnjega levega koloteka.

Ce tolče ven pol je že znotraj fajn gnilo. Najboljše celega menjat.
Prikaži več možnosti

u-r-o-s
u-r-o-s

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 839
  • Avtomobil: e39 530i;e30 325ic;GS1.2k

No, tak kot je že zgoraj napisal eden izmed uporabnikov, če se stvari lotiš, se je lotiš tak kot treba, in tak osem se je tudi jaz, oziroma moj klepar.
Stvar se je komplet porezala, pobrusla, povarila in še nato odznotraj in od zunaj zaščitila.  Torej zamenjala sta se oba praga in zadnja desna stranica.
Ker vem da bo vprašanje koliko je stalo in kdo je delal. Delal mi je prijatelj klepar, cena posega, same kleparije in delov je bila cca 600€, sledi pa še nato barvanje.

Več slik ostalega še sledi v tej temi: https://www.bmwslo.c...-metalic/page-6

Slike za boljšo predstavo kako to zgleda:

Bi se lotil prijatelj se enega avta mogoce?
LP, Uroš
Prikaži več možnosti

Kongo
Kongo
  • Uporabnik
  • Sporočil: 305

Ali ima kdo izkušnje iz temi VAN WEZEL pragovi? Je to kvalitetna roba? Po ceni so enkrat dražji kot ostale kopije... @Nejc998 katere pragove si ti uporabil?

Urejal Kongo, 15.09.2019, 11:37.

:mznak

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 132
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Imam levega viska, ker sem ga kupil in ga nisem potreboval
Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti