Skoči na vsebino

Čudna težava z elektriko na 320d, vzrok pomožni grelec vode

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
28 odgovorov v temi
Aljaz1234
Aljaz1234

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 796
  • Avtomobil: e46

Pozdravljeni danes sem imel neko čudno okvaro na 320d letnik 99. Avto en dan stal, zjutraj ga prižgem in se odpeljem. po cca 3 minute je začelo iz ventilacije smrdet po zažganem (neznam točno opisat vonja ampak najbolj se mi zdi da po zažganih krtačkah alternatorja) nato se čez 1 minuto prižge lučka abs asc in radio se je kar naenkrat izkopil in nazaj prižgal in to 2x. Takoj se obrnem nazaj domov in avto parkiram( abs asc lučke sta goreli radio je delal naprej normalno) ugasnem auto in grem pogledat v motorni prostor-vonj po zažganem okoli alternatorja (samo tu)  Nato sem 2 uri iskal vzrok kaj bi blo ampak avto je po naslednjem vžigu deloval kot da nič ni narobe in tut vonja ni več, zdaj sem precej zmeden ker nevem točno v čem je bil problem, pomislil sem da je mogoče alternator ali pa pomožna vodna črpalka. Na tester sem ga priklopil ni nobene napake. jermeni,jermenica vse normalno. ma mogoče kdo kako idejo kaj bi še lahk blo? konc koncev nimam druge izbire kot da se z avtom normalno vozim naprej ker zdaj dela ok, čeprav sem imel malo straha da bi kej zagorel(preventivno sem tut gasilni aparat dau not za vsak slučaj) Peljal sem se cca 30km da se je avto orng segrel do trgovine in nazaj in avto brez napake vse ok. Najbolj sem sumil na alternator da je mogoče pri koncu in bo v naslednjih dneh odpovedal. Prosim za kakšne podobne izkušnje če ima kdo in hvala vnaprej

Urejal Aljaz1234, 18.11.2018, 22:57.

Bayerische motoren werke AG :ok
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 399
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Očitno kratek stik nekje, ampak bog ve kje, dvomim da ga boš našel. Vozi se dokler se zadeva ne ponovi, šele ko bo spet v stiku boš lahko preveril kje je do njega prišlo - lahko pa da se sploh ne bo ponovilo.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

Aljaz1234
Aljaz1234

BMW fanatik

• Uporabnik

zgleda res, samo sumljivo je zakaj tam okoli alternatorja tak vonj. sem pa opazu že par dni nazaj da so mi spredaj xenon luči občasno utripale, prejle sem pa videl da je desna žarnica očitno crknila al pa ima slab stik ker enkrat dela drugič ne. pa rikverc luč se mi zdi isto kot da bi rahlo žmrkala. možno je da je kej s tem povezano. najverjetneje bom v kratkem obstal na cesti.

Urejal Aljaz1234, 18.11.2018, 23:42.

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 628
  • Avtomobil: BMW logicno

No vsekakor vozi v avtu en malo večji gasilni aparat do nadaljnjega...,., ne bi pa bilo narobe dati pregledati alternator, verjetno bo ceneje sedaj + menjati krtačke, kot kasneje....

Prikaži več možnosti

Aljaz1234
Aljaz1234

BMW fanatik

• Uporabnik

pregledat bi ga sicer lahko dal ja, polni pa z 14,00v+ pri ugasnjenem avtu je pa napetost 12.4v akumulator je star cca 3 leta

Sem pa prejle pomislil tudi na modul grelnih svečk da ga je skurlo ker je blo glih ene 2 stopinji. možnosti je ogromno.

Urejal Aljaz1234, 19.11.2018, 00:37.

Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 724
  • Avtomobil: E30/4, E36/5, E46/3

Desna ksenonka ti lahko utripa zaradi prenizke napetosti. Meni je, ko sem se predolgo igračkal s testerjem in imel kontakt in prižgane luči, pa se je akumulator izpraznil. Utripala je samo desna, leva je še svetila normalno. Dosedaj sta mi crknili dve ksenon žarnici in nobena ni pred tem utripala.

Če imaš na akumualtorju vredu napetost, še ne pomeni, da pride v redu napetost tudi do žarnice.

Alternator pa meni tudi ni crknil v trenutku. Recimo slabe krtačke pa malo polni, malo ne. Boljše polni ko je motor na višjih obratih. Jaz sem uspel prevozit z alternatorjem, ki je crkoval iz Dalmacije malo čez slovensko mejo. Malo je vmes polnil malo ne, rabi par 100km, da dokončno odpove.

Ti mogoče kakšno olje ali kakšna druga tekočina spušča po alternatorju, pa da se to žge?

Vglavnem, če si izmeril napetost na akumulatorju, med delovanjem motorja in z ugasnjenim, to še ne pomeni da je alternator 100% v redu in imaš ves čas dovolj napetosti.

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti

Aljaz1234
Aljaz1234

BMW fanatik

• Uporabnik

Desna ksenonka ti lahko utripa zaradi prenizke napetosti. Meni je, ko sem se predolgo igračkal s testerjem in imel kontakt in prižgane luči, pa se je akumulator izpraznil. Utripala je samo desna, leva je še svetila normalno. Dosedaj sta mi crknili dve ksenon žarnici in nobena ni pred tem utripala.

Če imaš na akumualtorju vredu napetost, še ne pomeni, da pride v redu napetost tudi do žarnice.

Alternator pa meni tudi ni crknil v trenutku. Recimo slabe krtačke pa malo polni, malo ne. Boljše polni ko je motor na višjih obratih. Jaz sem uspel prevozit z alternatorjem, ki je crkoval iz Dalmacije malo čez slovensko mejo. Malo je vmes polnil malo ne, rabi par 100km, da dokončno odpove.

Ti mogoče kakšno olje ali kakšna druga tekočina spušča po alternatorju, pa da se to žge?

Vglavnem, če si izmeril napetost na akumulatorju, med delovanjem motorja in z ugasnjenim, to še ne pomeni da je alternator 100% v redu in imaš ves čas dovolj napetosti.

Vizualno je alternator suh. že par dni nazaj se je to z xenonki dogajalo da sta občasno obe utripnili. bom ga še večkrat izmeril, če se bojo težave ponovile bom ponovno izmeril napetost. noben problem ni alternator dat dol pa ga nest obnovit če bi vedel da je res to.  Čez par dni bo verjetno jasno če bo alternator odpovedal. dokler ne bom prepričan nemislim kar menjavat stvari vse po vrsti.

Prikaži več možnosti

Tadej
Tadej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 180
  • Avtomobil: MB S205

Po moje ti bo kmalu crknila napravica pod zaporedno številko 15. Vsaj tako je bilo pri meni, ko je začela žarnica utripat...

http://www.realoem.c...&diagId=63_0550

Urejal Tadej, 20.11.2018, 22:54.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 291
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Po moje ti bo kmalu crknila napravica pod zaporedno številko 15. Vsaj tako je bilo pri meni, ko je začela žarnica utripat...

http://www.realoem.c...&diagId=63_0550

Balast

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

Aljaz1234
Aljaz1234

BMW fanatik

• Uporabnik

ravno prejle se mi je zgodilo ko je bila tema prižgem luči se mi prižge opozorilo da spredaj desno ne gori luč in res ni gorela, ugasnem luči in še enkrat prižgem spet deluje normalno, pomojem je samo kak stik problem, bom jutri vse konektorje dal narazen pa jih z kontakt sprejem našprical. To je glede luči, kaj se je pa zadnič zgodilo še pa zdaj ugotavljam, nemorem ugotovit ker zdaj auto dela normalno kot prej brez kakega problema, alternator fila tut ob prižganih vseh porabnikih na max. (malo sem začel dvomit da bo alternator odpovedal, ker prej sem bil prepričan da bo ker je okoli nejga smrdelo po skurjenem) pojma nimam kaj mi je skurlo, vem da neki mi je sam očitno ni taka pomembna komponenta da bi vplivala na delovanje. upam da bom ugotovu da zamenjam.  Tut avtoelektričar mi je reku da bom verjetno sam prej ugotovu v čem je problem ker on še manj ve, sploh glede na to da avto zdaj dela normalno. 

Urejal Aljaz1234, 20.11.2018, 23:49.

Prikaži več možnosti

Tadej
Tadej

BMW fanatik

• Uporabnik

ravno prejle se mi je zgodilo ko je bila tema prižgem luči se mi prižge opozorilo da spredaj desno ne gori luč in res ni gorela, ugasnem luči in še enkrat prižgem spet deluje normalno, pomojem je samo kak stik problem,. 

Ko bo luč dokončno nehala delovati, zamenjaj balasta med seboj - iz leva na desno luč in obratno. Če bo pokvarjena luč začela delovati, je kriv balast.

Meni je pred dvema letoma šel ta balast in od takrat naprej sem si rekel, da nikoli več avta s xenonom...Ponaredka ni za kupit!

Prikaži več možnosti

Aljaz1234
Aljaz1234

BMW fanatik

• Uporabnik

Ko bo luč dokončno nehala delovati, zamenjaj balasta med seboj - iz leva na desno luč in obratno. Če bo pokvarjena luč začela delovati, je kriv balast.

Meni je pred dvema letoma šel ta balast in od takrat naprej sem si rekel, da nikoli več avta s xenonom...Ponaredka ni za kupit!

xenon je za mene pod obvezno opremo avtomobila poleg športnih zicev. (boljša varnost ker se dost boljše vidi) skrivnost je v rabljenih delih, greš na avtoodpad in kupiš za mali denar, če imaš slučajno smolo da crkne. Drugače pa hvala za nasvet, če bo crknu bom zamenjal med sabo, mam pa itak en balast še doma na zalogi prav za ta avto, sam niti nevem če deluje, moral bi, bil je pa od leve luči. 

Prikaži več možnosti

fizični radnik
fizični radnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 078
  • Avtomobil: bmw

Zakaj ne? Meni so kitajske delale po par let.. Tudi sedaj bom nabavil kitajske za kratke in dolge
E46__wagon
Prikaži več možnosti
    • Tadej je všeč

Tadej
Tadej

BMW fanatik

• Uporabnik

A to govoriš o balastih ali xenon lučeh kot celoti ?

Prikaži več možnosti

fizični radnik
fizični radnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 078
  • Avtomobil: bmw

A to govoriš o balastih ali xenon lučeh kot celoti ?

Komplet kiti h1
In kitajske kopije original bixenon lec
E46__wagon
Prikaži več možnosti

Aljaz1234
Aljaz1234

BMW fanatik

• Uporabnik

Živjo, ponovno pišem, danes sem spet imel podobne težave, 3min po zagonu in vožnji je začela lučka za akumulator utripat in malo smradu po zažganem, nato ugasnem avto in spet prižgem lučka za akumulator je potem skos gorela in ko se odpeljem nazaj do doma se je že kadilo belo v kabino, nato sem doma ugasnu in konc. Se komu kaj sanja kaj bi blo? Lučka za akumulator zdaj skos gori... Alternator verjetno ali tista diodna plošča? Zdaj lahko samo na vleko dam auto in peljem nekomu k se spozna ampak kam? A pozna kdo kakega električarja k se mal bol spozna.

Urejal Aljaz1234, 07.04.2019, 05:57.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 399
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Živjo, ponovno pišem, danes sem spet imel podobne težave, 3min po zagonu in vožnji je začela lučka za akumulator utripat in malo smradu po zažganem, nato ugasnem avto in spet prižgem lučka za akumulator je potem skos gorela in ko se odpeljem nazaj do doma se je že kadilo belo v kabino, nato sem doma ugasnu in konc. Se komu kaj sanja kaj bi blo? Lučka za akumulator zdaj skos gori... Alternator verjetno ali tista diodna plošča? Zdaj lahko samo na vleko dam auto in peljem nekomu k se spozna ampak kam? A pozna kdo kakega električarja k se mal bol spozna.

Šlepaj k mehaniku. Treba bo snet jermen in pogledat kaj je zaribalo, tisti dim je pomojem od tega ko je kurilo jermen na blokirani jermenici. Težko je rečt katera je blokirana, treba jih je vse z roko probat zavrtet, za to mora pa jermen dol. Lahko ga pa tudi doma kar prerežeš z nožem in probaš vse jermenice, jermen je po tem ko se je kadilo itak samo še za v kanto. Pa na tiste male rolice (napenjalce jermena) ne pozabi in glavno jermenico tudi preglej, lahko da je tudi ta hin.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 189
  • Avtomobil: E39 528iA, E65 745iA

Ribnil je ležaj alternatorja. Nebi bil prvi..... Alternator dol, ga obnovit (ležaja in regler) Ali pa menjat z kakim dobrim rabljenim...

Urejal dragan klep, 08.04.2019, 08:21.

Prikaži več možnosti

Aljaz1234
Aljaz1234

BMW fanatik

• Uporabnik

Glede dima je cudno, pomojem je alternator skurlo, jermen sem gledal je vse ok in tut blokiralo ni. Slisi se pa da je nek lezaj ja.
Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 189
  • Avtomobil: E39 528iA, E65 745iA

100% je ležaj alternatorja.

Prikaži več možnosti