Skoči na vsebino

Varcevanje: Prva osebna zavarovalnica

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
61 odgovorov v temi
arijan90
arijan90

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 153

Pozdravljeni,

Zanima me ce ima kdo kaksne informacije glede pokojninskega varcevanja pri https://www.prva.si

Na podlagi informativnega izracuna, pise da je donos 7,5%. Kar se mi zdi zelo veliko, pa se premije si lahko das v olajsavo.

Vse se slisi super, samo koliko je to res? Ima kdo kaksne izkusnje z njimi oz s pokojninskimi varcevanji tudi kje drugje?

Ne delam reklame, niti se ne ukvarjam s tem. Zanima me zaradi lastnih zelja, da bi nekam zacel vlagat za stara leta.

Sem se ze narocil pri njih, da me poklicejo, da izvem vec iz prve roke. Me pa zanimajo tudi izkusnje/mnenja drugih.

Urejal arijan90, 22.11.2018, 10:01.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 283
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Pozdravljeni,

Zanima me ce ima kdo kaksne informacije glede pokojninskega varcevanja pri https://www.prva.si

Na podlagi informativnega izracuna, pise da je donos 7,5%. Kar se mi zdi zelo veliko, pa se premije si lahko das v olajsavo.

Vse se slisi super, samo koliko je to res? Ima kdo kaksne izkusnje z njimi oz s pokojninskimi varcevanji tudi kje drugje?

Ne delam reklame, niti se ne ukvarjam s tem. Zanima me zaradi lastnih zelja, da bi nekam zacel vlagat za stara leta.

Sem se ze narocil pri njih, da me poklicejo, da izvem vec iz prve roke. Me pa zanimajo tudi izkusnje/mnenja drugih.

Od donosov si odbij še -3% kolikor je letna inflacija.

Jaz na dolgi rok recimo 20,30let ne bi vlagal ker se lahko vmes zgodi marsikaj. Če že potem si skleni varčevanje na max. 5let. Vsako leto si odpri novega na 5let, tako da po 5ih letih boš ravno pobral denar ven in spet začel drugega. Se pravi če me zastopiš po 5ih letih boš vsako leto denar pobiral ven z dobičkom odpiral nova varčevanja in lahko kopičil na kup in vsaj nekaj res lahko imel. Gledati denar(številke) samo na papirju in čakati kaj bo čez xxlet je tudi nič.

Drugače pa še "boljše" je vlagati oz. varčevati z nečim oprijemljivim zlato,srebro itd.(kupuj po gram do max 5g) itd. ja res je da je prodajna vrednost manjša od nakupne vendar imaš  vsaj nekaj za prijet v roke. V času vojne oz. hude krize ti papir ne bo pomagal čisto nič. Kovine so v takih krizah rešile marsikaj.

Dobra naložba so tudi nepremičnine oz cegel to ti vsaj ostane. Glej v tej smeri ,da boš na stara leta lastnik nepremičnine saj v primeru ,da ne boš imel nobenega ali pa noben ne bo hotel skrbeti zate oz. boš v slabih odnosih z bližnjimi kateri ti bi hoteli vse pobrati ,boš dal nepremičnino občini z katero si priskrbiš upokojenski dom kjer skrbijo zate do smrti.

Urejal blackberet, 22.11.2018, 10:24.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

arijan90
arijan90

Začetnik

• Uporabnik

Hvala za informacije.

Varcevanje na 10 let ze imam, z moznostjo izplacila ali placevanja se naprej, ko se iztece.

Ze zivim na svojem. Zato gledam za naprej, kako bi vlozil nekam.

So delnice boljsa nalozba?

Kako je s kovinami? To kupis, potem pa doma spravis v sef, ali kupis in ostane nekje drugje v sefu?

Prikaži več možnosti

OffsummeR
OffsummeR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 138

Jst mam pri wienerstaedtische - UFOS.  Povprečni je 9% min. Imam vsako leto +3% višjo premijo zaradi inflacije...S tem da govorim o premiji za 25 let.

Urejal OffsummeR, 22.11.2018, 10:46.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 283
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Hvala za informacije.

Varcevanje na 10 let ze imam, z moznostjo izplacila ali placevanja se naprej, ko se iztece.

Ze zivim na svojem. Zato gledam za naprej, kako bi vlozil nekam.

So delnice boljsa nalozba?

Kako je s kovinami? To kupis, potem pa doma spravis v sef, ali kupis in ostane nekje drugje v sefu?

Pri kovinah pazi nikoli jih ne kupuj v papirni obliki ker to je recimo zlato katero sploh ne obstaja ampak zaradi povprasevanja so jih dali na papir tako da se prodaja samo papir.
Vedno kupi v fizicni obliki.

Shranjujes v lastni sef ali sef katerega zakupis pri banki.
Upam da tudi kaj uzivas zivljenje in ne samo meces na kup in cakas kako bos uzival.na stara leta.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti
    • gusti4u in Plavi uporabnikom je všeč to sporočilo

arijan90
arijan90

Začetnik

• Uporabnik

Jst mam pri wienerstaedtische - UFOS.  Povprečni je 9% min. Imam vsako leto +3% višjo premijo zaradi inflacije...S tem da govorim o premiji za 25 let.

Bom preveril.

V torek se bodo oglasili iz Prve osebne, pa da vidim kaj ponujajo. Potem pa primerjat kako imajo drugi.

Kako je pa z zavarovanjem vplacanega zneska? Kot je recimo na bankah, ki ti do 100k€ krijejo. To obstaja tudi pri varcevanjih?

Prikaži več možnosti

arijan90
arijan90

Začetnik

• Uporabnik

Pri kovinah pazi nikoli jih ne kupuj v papirni obliki ker to je recimo zlato katero sploh ne obstaja ampak zaradi povprasevanja so jih dali na papir tako da se prodaja samo papir.
Vedno kupi v fizicni obliki.

Shranjujes v lastni sef ali sef katerega zakupis pri banki.
Upam da tudi kaj uzivas zivljenje in ne samo meces na kup in cakas kako bos uzival.na stara leta.

Bolj se nagibam v tej smeri, da ni v fizicni obliki. Ne mislim kupovat zlata na papirju.

Razmisljam o delnicah. Krka vidim da izplacuje dividende, ki ravno pride nekje 3%, kolikor je inflacija. Se mi zdi dosti varen vlozek?

Ne mislim zacet spremljat trga in trgovat. Rad bi vlozil, pa obcasno preveril kaksno je stanje.

Zivljenje pa tudi uzivam, hvala za skrb :)

Imam sreco da mi sluzba omogoca lagodno zivljenje in da lahko razmisljam o prihodnosti, brez da bi se cemu odrekal.

Prikaži več možnosti

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 971
  • Avtomobil: traktor

Kolikor se jaz razumem v to, ti krijejo samo, če izbereš varčevanje z zajamčenim donosom.  Če izbereš bolj tvegano, tega kritja oz garancije ni.

Prikaži več možnosti

arijan90
arijan90

Začetnik

• Uporabnik

To razumem da ne garantirajo vedno taksen donos.

Sem narobe vprasal :) Mislim v primeru da propade podjetje, ce imas zavarovano to kar si vplacal?

Prikaži več možnosti

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik

Bolj se nagibam v tej smeri, da ni v fizicni obliki. Ne mislim kupovat zlata na papirju.

Razmisljam o delnicah. Krka vidim da izplacuje dividende, ki ravno pride nekje 3%, kolikor je inflacija. Se mi zdi dosti varen vlozek?

Ne mislim zacet spremljat trga in trgovat. Rad bi vlozil, pa obcasno preveril kaksno je stanje.

Zivljenje pa tudi uzivam, hvala za skrb :)

Imam sreco da mi sluzba omogoca lagodno zivljenje in da lahko razmisljam o prihodnosti, brez da bi se cemu odrekal.

vse kar lahko trenutno rečem je, da počakaj na balon borznega poka, potem pa investiraj v kakšen ETF, ki sledi ameriškim borzam oz indeksom.   če ne bo prišlo do propada kapitalizma, je to še vedno dokaj ziher stvar z relativno lepim donosom.  v tem momentu pa mislim, da je najbolje nalagati keš na svoj račun in bit pripravljen za investicijo, ko bo zgrmelo. če imaš že dosti na strani, potem je tudi nepremičnina v ljubljani - ko bo tale balon razkadilo - verjetno dobra investicija. 

če kaj pomeni, bom jaz v tem tednu še dodatno odprodal ameriške in svetovne sklade in pobral profite, ki so se nabrali (sem zamudil vrh, ampak to itak nima veze). nekaj bom pa pustil noter, ker nikoli ni dobro, da si 100% v samo eni naložbi.

pa kljub temu, da tvegam pogrom, če si malo hazarderja, lahko počakaš na popoln polom kriptovalut in potem recimo 5% razpoložljivih prihrankov investiraš v bitcoin.

uglavnem pa s hladno glavo vse delat :).  pa seveda spremljat ekonomska gibanja...če ne boš v finančno znanje nič investiral, tudi nič ne bo.

To razumem da ne garantirajo vedno taksen donos.

Sem narobe vprasal :) Mislim v primeru da propade podjetje, ce imas zavarovano to kar si vplacal?

a da upravitelj propade?  ja to itak nima veze, sklade potem prevzame nekdo drug.  to se recimo pri vzajemnih skos dogaja...upravitelj je drug, sklad kot tak pa živi dalje.

sredstva, ki jih vložiš, so odvisna od naložb, kako se le te gibljejo.  sam upravitelj nima veze, razen da pobira provizijo.  edino če bi ponarejali papirje in kradli denar, potem si alhko v buli...

Prikaži več možnosti

OffsummeR
OffsummeR

BMW fanatik

• Uporabnik

Ker poznam " Winer-UFOS" bi sigurno šel v to, kot pa v neke "naše" sklade, itd...sicer je res dolgoročni plan ( temu je tudi namenjen), vendar je najbolj simpl in preverjena stvar. Sam imam že 4.-al 5. leto moram preveriti in imam že pozitivno stanje- tukaj je malo "drugače", ker se v začetnih letih dejansko "strošek" plača in ne sproti oz. kakor imajo to eni zapakirano čez celotno obdobje. Imaš pa 99% varčevanja,1% zavarovanja, in sicer zaradi obdavčitve. Po 10 letih greš lahko ven z denarja brez plačila davka...to je na hitrco, ostalo pa še dobiš  :ok

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik

Ker poznam " Winer-UFOS" bi sigurno šel v to, kot pa v neke "naše" sklade, itd...sicer je res dolgoročni plan ( temu je tudi namenjen), vendar je najbolj simpl in preverjena stvar. Sam imam že 4.-al 5. leto moram preveriti in imam že pozitivno stanje- tukaj je malo "drugače", ker se v začetnih letih dejansko "strošek" plača in ne sproti oz. kakor imajo to eni zapakirano čez celotno obdobje. Imaš pa 99% varčevanja,1% zavarovanja, in sicer zaradi obdavčitve. Po 10 letih greš lahko ven z denarja brez plačila davka...to je na hitrco, ostalo pa še dobiš  :ok

ja glavno je, da se dobro informiraš in ugotoviš, kaj ti ustreza. v slovenske vzajemce tudi jaz ne bom več vlagal, samo še v ETF, ker so provizije ubijalske na dolgi rok v vzajemcu.

Prikaži več možnosti

arijan90
arijan90

Začetnik

• Uporabnik

@rokxy:

Naslednja nepremicnina bo hisa, ampak to sele cez 4-5 let. Tako da ne bi sel v take velike investicije :)

Sem riskiral s crypto svetom, na sreco sem v plusu, samo to niso bili visoki zneski.

Me ni nikoli prevec mikalo vlagat v nekaj kar ne razumem, samo ko so bili vsi sodelavci tako v temu in so samo o tem govorili, pa sem probal. Ce bi me tako zanimalo, bi su delat v Iconomi.

Sej to samo grafe gledas in se drzis principa, buy high, sell low  :-D

Dobro vedet da ravno cez noc ne ostanes brez vsega, glede na to da so ta varcevanja na zelo dolg rok.

@OffsummeR:

Hvala  :ok

Prikaži več možnosti

bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 677
  • Avtomobil: BMW E60, 530d

Moje osebno mnenje......raje varčuj doma ali na banki, boš na koncu manj izgubil....seveda če nočeš nič tvegati.....pri teh varčevanjih ti obljubjajo veliko, ko pa rečeš dost, denar ven...pa veliko nekih stroškov in zakajev itd....

Prikaži več možnosti

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik

Moje osebno mnenje......raje varčuj doma ali na banki, boš na koncu manj izgubil....seveda če nočeš nič tvegati.....pri teh varčevanjih ti obljubjajo veliko, ko pa rečeš dost, denar ven...pa veliko nekih stroškov in zakajev itd....

če se prej pozanimaš potem ni nič nekih stroškov kar tako. depozit na banki je seveda najbolj ziher, če nočeš nič  tvegat. v določenih obdobjih gospodarskega cikla, je tudi priporočljivo biti pretežno v denarju.

samo sentiment moraš pri financah tem pustit nekje zunaj. jst sem se tud na balkanskih skladih opekel, in se seveda nekaj zraven naučil. sedaj sem z drugimi skladi, pa tudi balkanskimi, večkratnik izgubljenega not prinesel.   moraš pogledat, zakaj in kje si zajebal in tega ne ponovit.

zdej že nakladam....važno je da si postaviš jasne cilje in strategijo in se tega držiš. sam ne paničarit.

Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 131
  • Avtomobil: F10

Vsakemu priporočam prebrati knjigo: http://www.bogatiock...p?id_product=11

lp

Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 677
  • Avtomobil: BMW E60, 530d

če se prej pozanimaš potem ni nič nekih stroškov kar tako. depozit na banki je seveda najbolj ziher, če nočeš nič  tvegat. v določenih obdobjih gospodarskega cikla, je tudi priporočljivo biti pretežno v denarju.

samo sentiment moraš pri financah tem pustit nekje zunaj. jst sem se tud na balkanskih skladih opekel, in se seveda nekaj zraven naučil. sedaj sem z drugimi skladi, pa tudi balkanskimi, večkratnik izgubljenega not prinesel.   moraš pogledat, zakaj in kje si zajebal in tega ne ponovit.

zdej že nakladam....važno je da si postaviš jasne cilje in strategijo in se tega držiš. sam ne paničarit.

Dejstvo je, da če nekdo zate upravlja neko zadevo tega ne dela zastonj. Običajno so tu mehanizmi, da nekako zadržijo čim več strank, da upravljajo z večjo maso denarja....Pol si še država vzame svoje.....je boljše tiste procente inflacije požret vsako leto, kot pa še kak procent več...

Prikaži več možnosti

OffsummeR
OffsummeR

BMW fanatik

• Uporabnik

Bistvo je v tem, da mesečno vlagaš in ne polletno ali letno. Na ta način se izogneš padcem oz. izgubi... 

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik

Dejstvo je, da če nekdo zate upravlja neko zadevo tega ne dela zastonj. Običajno so tu mehanizmi, da nekako zadržijo čim več strank, da upravljajo z večjo maso denarja....Pol si še država vzame svoje.....je boljše tiste procente inflacije požret vsako leto, kot pa še kak procent več...

glej vse je jasno za recimo vzajemni sklad v sloveniji. vstopni strošek cca 2-2,5%. upravljalska letna provizija do 2%, izstopne pa večinoma ni.  Država pa pobere procente od dobička.  Če tega ni, ga še vojska ne more vzet. Jaz imam tako na eni naložbi od novembra 2013 70% donos z že vključenimi provizijami. Od tega mi bo država pobrala 25%, tako da bo skupen donos nekje čez 50%. To je 10% letno.   V času negativnih obrestnih mer...

če bi  takrat dal v ETF, bi pa imel cca 100% donos minus 25% davek, kar je dosti bolje, ker pač ima ETF tam okol 0,5% provizije. 

to so pač dejstva.  seveda so pa številke odvisne od gibanja delnic v tem primeru, ampak to nima veze s samimi upravljalci in njihovimi provizijami.   če govorimo o finančnih nasvetih, dajte malo utemeljit, ne pa pavšalno....

Prikaži več možnosti

arijan90
arijan90

Začetnik

• Uporabnik

Vsakemu priporočam prebrati knjigo: http://www.bogatiock...p?id_product=11

lp

"...kupujejo sredstva, ki ustvarjajo stalni denarni tok."

To me zanima kako dosec.

Vprasanje za tiste ki se bolj intenzivno ukvarjate z vlaganjem. Koliko ur tedensko porabite za raziskovanje trga in pregledovanje borz?

Prikaži več možnosti