Skoči na vsebino

Varcevanje: Prva osebna zavarovalnica

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
61 odgovorov v temi
rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 169
  • Avtomobil: traktor

kadar greš res na dolgi rok varčevat, so ključne provizije. In naj te ne zavede razlika 1% gor ali dol....daj to v obrestno obrestni račun in boš videl, kaj pomeni 1% letno za 20 let ali več.

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 183
  • Avtomobil: LPP Urbana

pomemben poudarek dajem na razpršitvi sredstev  :ok

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti
    • rockson in Warden uporabnikom je všeč to sporočilo

arijan90
arijan90

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 156

Vceraj se je oglasil predstavnik Prve Osebne. Iz prvotnih 30 min, kolikor naj bi to trajalo, se je zavleklo na 2 uri :)

Po slisanem sodec, sem se odlocil, da ne bom pokojninsko varceval, predvsem zaradi nacina izplacila - rentno in da je potrebno placevat do pokojnine.

Predstavil mi je se njihovo varcevanje, ki se slisi obetajoce, predvsem zaradi nacina placevanja, je brez dolocene dobe, edina omejitev je do 75. leta in moznost zamrznitve vplacil. Tako da nisi obremenjen vsak mesec, ce pride do kaksne situacije. 

Ne bom govoril o zneskih in izracunih, ker jim nocem delat reklame in promovirat, ker to ni namen te debate. So pa kot vedno, delani na najbolj optimisticnih izracunih in donosih :)

Je pa tako da, se denar vlaga v 3 razlicne skupine (rizicni, mesani in varni), ki lahko sam izbiras ali pa pustis da oni odlocajo.

Ni toliko drugacno, kot trenutno varcevanje, ki ga ze imam. Prednost bi bila edino, da v primeru novega varcevanja, je denar razprsen, manjsi rizik izgube.

Sedaj moram dobit se kaksno drugo ponudbo, ceprav velikih razlik verjetno ne more bit.

Ker se odlocam za varcevanje, ki je bolj fleksibilno, razmisljam o trgovanju z delnicami. Ker je nacin vplacevanja po mojih zmoznostih in zeljah, omogoca mi nakup in prodajo, po potrebi. Nisem premijsko vezan, da placujem vsak mesec in namesto premije, bi pac kupoval delnice.

Kje se splaca odpret trgovalni racun? Koliko so letni stroski taksnega racuna? Na kaj bit previden?

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

načeloma trgovalni račun lahko odpreš pri katerikoli banki ali borzno posredniški hiši...

potrebno je paziti na sledeče stroške:

- vodenje trgovalnega računa na letni ravni

- provizije pri nakupu/prodaji delnic

- način nakupa? telefon, email, elektronska banka, osebni obisk...

- vzdrževanje stanj na trgovalnem računu

- itd...

skratka stroškov je v povprečju med 15-20 eur ( teh osnovnih stroškov).

če se ti ne ljubi z delnicami igrat ti predlagam izbiro varčevanja znotraj skladov. mi imamo eno takšno opcijo kjer nisi vezan, trajnik lahko prekličeš kadarkoli. edini pogoj je: min vplačilo 40 eur in ko izplačaš sredstva, da počakaš 3-5 delovne dni na izplačilo.

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 925

S tem da je potrebno dodati, da so vzajemni skladi izjemno slaba oblika varcevanja. Ne samo, da ti poberejo pri vsakem vplacilu 2-4%, tudi letno ti poberejo, spet cca. 2%. Kar se morda na prvo zogo ne slisi tako zgrozno, toda na dolgi rok so to veliki denarji.

Veliko bolj ti priporocam vlaganje v ETFje. To so cisto enaki vzajemnim skladom, le da jih kupujes na borzi ter imajo ponavadi res nizke upravljalske (letne) stroske. Tudi 0.1 %. Priporocam ti Vanguard sklade. Malo poguglaj.

.:: Kupujete avto v EU? Nov DMV Portal za izračun DMVja ::.

#E38 728iA#E38 740i#E46 330xi#E65 740i#E91 318d#
Prikaži več možnosti

OffsummeR
OffsummeR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 162

Vceraj se je oglasil predstavnik Prve Osebne. Iz prvotnih 30 min, kolikor naj bi to trajalo, se je zavleklo na 2 uri :)

Po slisanem sodec, sem se odlocil, da ne bom pokojninsko varceval, predvsem zaradi nacina izplacila - rentno in da je potrebno placevat do pokojnine.

Predstavil mi je se njihovo varcevanje, ki se slisi obetajoce, predvsem zaradi nacina placevanja, je brez dolocene dobe, edina omejitev je do 75. leta in moznost zamrznitve vplacil. Tako da nisi obremenjen vsak mesec, ce pride do kaksne situacije. 

Ne bom govoril o zneskih in izracunih, ker jim nocem delat reklame in promovirat, ker to ni namen te debate. So pa kot vedno, delani na najbolj optimisticnih izracunih in donosih :)

Je pa tako da, se denar vlaga v 3 razlicne skupine (rizicni, mesani in varni), ki lahko sam izbiras ali pa pustis da oni odlocajo.

Ni toliko drugacno, kot trenutno varcevanje, ki ga ze imam. Prednost bi bila edino, da v primeru novega varcevanja, je denar razprsen, manjsi rizik izgube.

Sedaj moram dobit se kaksno drugo ponudbo, ceprav velikih razlik verjetno ne more bit.

Ker se odlocam za varcevanje, ki je bolj fleksibilno, razmisljam o trgovanju z delnicami. Ker je nacin vplacevanja po mojih zmoznostih in zeljah, omogoca mi nakup in prodajo, po potrebi. Nisem premijsko vezan, da placujem vsak mesec in namesto premije, bi pac kupoval delnice.

Kje se splaca odpret trgovalni racun? Koliko so letni stroski taksnega racuna? Na kaj bit previden?

Recimo da so

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

tudi, če so razlike so te največ pri sledečih opcijah:

- način izplačila

- višina zavarovalne vsote

prednost: izogib plačilu davka na dobiček po 10 letih.

@peters: ko že omenjaš vanguard nam malo pojasni to družbo, način vpisa ( registracije), obdvačitev po FATCA...

razlika med indeksnim in etf skladom? stroškovni vidik...

Prikaži več možnosti

bigMIKE
bigMIKE

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 077

Vse lepo in prav, ko imaš enkrat 2k EUR neto mesečno ali več na voljo se greš zgoraj opisane ibunge. Pa vendar koliko takega  t.i. srednjega sloja pa bo v SLO še čez 5,10, 15 let? Malo ali nič. In enkrat se bo zgodila preobrazba sistema, ker bo kritična masa nezadovoljnih in revežev prevelika da bi jo elite zaustavile.  In že sedaj živet kot revež ob predpostavki da bomo več ali manj vsi reveži nekoč v penziji, je čisti nonsens.

Živite danes po svojih možnostih čim kvalitetnejše, tistih par 10k ali 100k privarčevanih nečesa v digitalnem zapisu neke ustanove v daljni prihodnosti ne bo kaj dosti vredno.

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

tu bi lahko odprli debato na veliko in široko pa bomo ugotovili, da nekateri lahko preživijo mesec z 600 eur spet drugim je 5.000 eur premalo za preživetje čez mesec...

pri financah za dosego cilja se je včasih potrebno odreči neki luksuzni dobrini naprimer cigaretam ali super hudemu novemu telefonu.

tisti, ki želite narediti neko spremembo pa se ta sprememba tiče finančnega stanja predlagam, da naredite družinski proračun ( ali pa lasten proračun) prihodkov in odhodkov recimo za obdobje 6 mesecev.

analizirajte stroške med nujne-obvezne in tiste ne-nujne/neobvezne... med neobveznimi stroški nato naredite selekcijo kje trošite in koliko in se vprašajte ali jih potrebujete.

primer:

- nujni stroški: položnice

- ne nujni stroški: položnica za telefon v znesku 50-60 eur

dam svoj primer:

- leta 2015 sem vzel telefon in seveda sklenil naročnino za dobo 24 mesecev v znesku 50-55 eur. v dveh letih sem vrgel skozi okno cca 1300 eur. po preteku naročnine ta isti telefon še najpre uporabljam, edino baterijo sem zamenjal, strošek 45 eur. brez naročnine sem že dobro leto, sedaj plačujem cca 9 eur ( neomejeni klici, smsi in 20 gb neta, 1 gb tujina itd...).

kaj sem naredil po preteku naročnine: razliko med sedanjo naročnino in preteklo naročnino tj. 40-45 eur sem preusmeril na varč. račun, se pravi sem v enem letu nabral cca 540 eur.

vidite point kaj sem naredil?

Urejal bancnik, 28.11.2018, 10:44.

Prikaži več možnosti

OffsummeR
OffsummeR

BMW fanatik

• Uporabnik

Da bi nekaj varčeval pa res ne rabiš met 2000€ plače :puzzled  

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

da se debate o cigaretah ne dotikam...

zadnjič mi je znanec povedal, da z ženo skupaj pokadita za dobrih 250 eur na mesec?! halo!

ko sem mu povedal, da naj z ženo namesto vsak po eno škatlico na dan pokadita 1/2 škatlice se je zamislil, češ "kaj misliš"? sem rekel, ne rabiš nehat kadit, zmanjšaj količino za 1/2 in si naredil že ogromno napram sedanjemu stanju, ti in tvoja žena.

Urejal bancnik, 28.11.2018, 10:48.

Prikaži več možnosti

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik

dajmo tukaj ne met debate o politiki, pa ideologiji pa NEVEMKAJŠE.   dajmo ohranit debato o produktih.  tisti, ki ga ne zanima varčevanje, prosim obvoz.   da ne posračkamo še te teme, ki je lepo začela.  prosim.   tudi administratorja prosim, da vrže uč na tole, kolikor se da.

Prikaži več možnosti

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik

tudi, če so razlike so te največ pri sledečih opcijah:

- način izplačila

- višina zavarovalne vsote

prednost: izogib plačilu davka na dobiček po 10 letih.

@peters: ko že omenjaš vanguard nam malo pojasni to družbo, način vpisa ( registracije), obdvačitev po FATCA...

razlika med indeksnim in etf skladom? stroškovni vidik...

vanguard je recimo en večjih upravljalcev, kolikor je meni znano.  recimo KD skladi na 16-potenco. Kar se tiče teh upravljalcev, so popolnoma legit, večinoma so ameriški. premoženje je itak ločeno, kot pri vzajemcih - ti kupiš kombinacijo naložb, ki so združene v točki.  S tem da točka kotira na borzi.  

ETF je lahko tudi indeksni, če strogo sledi recimo nasdaq ali s&p.

točko kupiš enostavno na borzi, če imaš dostop do teh borz preko svojega posrednika (jaz pri BKS imam dostop do večine zahodnih borz, ki kaj štejejo). obdavčitev je kolikor vem enaka kot za vse posle z delnicami oz točkami - 25% in pada na 5 let.

nisem pa še raziskal, kako je s kakimi tujimi posredniki, cfd500, etoro itd, ki se kar veliko reklamirajo po TV.

EDIT: bom pa kasneje mal pogledal, kakšne okvirne provizije naračuna spletna trgovalna platforma

Urejal rokxy, 28.11.2018, 11:35.

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

mislim, da lahko midva in še kdo v tej temi lepo zapeljeva/zapeljemo pogovor v smeri "varčevanj" kar je pohvalno, da ne smetimo teme z ideologijami teh in onih, levih in desnih ter kaj je prav in kaj ne.

uglavnem akcija :ok2

Prikaži več možnosti

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik

včasih je blo zapisano, kdo je moderator posameznih sklopov vsebin, pa tega ne najdem več...a sm slep?

sicer pa mi je bks broker vrgel ven informativno provizijo za nakup QQQ ETF od Invescota.   To je eden izmed top 5 tehnoloških skladov, sledi pa indeksu NASDAQ. Se dobi online mnogo informacij.

torej, če bi kupil 10 QQQ točk, je strošek 1470 eur, z cca 1,89% provizijo, tako da čista vrednost nanese cca 1440 eur.

ob nakupu 100 enot pa je strošek 14489 eur, provizija pa pade na 0,49%.  torej z večjo vsoto se bistveno poveča izplen.   je pa res da tako odpade kupovanje majhnih deležev vsak mesec.  tu moraš kalkulacijo narest, kaj je zate sprejemljivo.

opozorim naj, da je v platformi opozorilo, da je natančna vrednost provizije odvisna od načina izpeljave posla.   Zdej verjetno odstopanja ne morejo biti ogromna, ampak vseeno.  Verjetno bi bilo pametno da prej človek pokliče posrednika, kakšna so ponavadi ta odstopanja.

Prikaži več možnosti

mali
mali

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 487
  • Avtomobil: E91 320d 120kW, E30 316

Živ,

meni samo nekaj ni jasno okrog teh varčevanj.

Kako je mogoče, da sem pred 10 leti sklenil varčevanje v skladih (ni važno kje), po 6 letih sem nehal plačevat. Zamrznitev.

Na računu je bila določena vsota gotovine. Po izteku roka, sem dobil izplačano manj kot je bilo vplačano, kljub temu, da je bil veš čas pozitiven donos!

Pupa na šalterju mi tega ni znala razložit.

Lp

M.

:confused...:besen...:zmeden... :goodidea...:serviser...:gogo...:avto

Vse se da, če človek hoče!!
Prikaži več možnosti

OffsummeR
OffsummeR

BMW fanatik

• Uporabnik

Stroški, lahko da si imel 75 varčevanje 25 pa zavarovanje,... in pa podobni scenariji... 

Bolj točen odgovor bi lahko dobil, če bi povedal malo več o tem kakšno vrsto oz. pri kom imaš...

Urejal OffsummeR, 28.11.2018, 13:11.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Ce so bili skladi pozitivni skozi celotno dobo si imel predvidevam vkljuceno zavarovalno kritje ali pa indeksacijo, ki je tudi na ta racun lahko ‘pojedla’ nekaj zasluzka. Ceprav dvomim, da ima lahko nekdo vkljuceno indeksacijo na ‘sklade’ brez zavarovalne police.

Urejal bancnik, 28.11.2018, 13:52.

Prikaži več možnosti

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik

Skoraj zagotovo tu ne more iti za klasično varčevanje v vzajemnem skladu oz kombinaciji več skladov.  Definitivno mora biti neko življensko zavarovanje dodano - te kombinacije so bile več let nazaj zelo popularne, ko se folk ni prav zavedal, kaj vplačuje.  Sej se mi zdi, da je blo kar veliko medijskega pompa o tem, češ da je folk bil zaveden, kot recimo za gibanje švicarski Frank sedaj. 

Boš moral natančno prebrat polico.  Upam da hraniš take papirje.

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Skoraj zagotovo tu ne more iti za klasično varčevanje v vzajemnem skladu oz kombinaciji več skladov.  Definitivno mora biti neko življensko zavarovanje dodano - te kombinacije so bile več let nazaj zelo popularne, ko se folk ni prav zavedal, kaj vplačuje.  Sej se mi zdi, da je blo kar veliko medijskega pompa o tem, češ da je folk bil zaveden, kot recimo za gibanje švicarski Frank sedaj. 

Boš moral natančno prebrat polico.  Upam da hraniš take papirje.

Hvala bogu se v dobi interneta marsikaj zbrska iz ‘arhive’ :ok

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.