Skoči na vsebino

X3 xdrive (ne)delovanje pogona - vtg?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
10 odgovorov v temi
X3Zoyya
X3Zoyya
  • Uporabnik
  • Sporočil: 5

Pozdravljeni. Nova na tem forumu in poznavalce prosim za pomoč. Lastim si omenjeno vozilo z x drive pogonom, letnik 2009, slabih 100 000 kilometrov. Ob zagonu motorja se pokažejo vse lučke in najdlje ostaneta prižgani za abs in 4x4 pogon. Ko vozim vozilo v klanec, avto včasih cuka in za hip se spet vklopi lučka za 4x4 pogon. Ko sem želela testitati avto na nekaj cm snegu, me je ob rahlem pritisku na bremzo zavrtelo, tako da sem se komaj ujela in pristala na drugem koncu ceste že obrnjena nazaj proti domu, kar mi je dalo misliti, da ta tako opevani pametni štirikolesni pogon niti slučajno ni pogrunral, da bi se vklopil. Kaj sedaj? Gume so vse 4 enake, berem o vtg in nadzoru pogona. Očitno pri meni ne deluje... Preveriti kako? Kje? In seveda dobrodošli nasveti o strokovnjakih, s katerimi imate pozitivne izkušnje. Hvala.
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 833
  • Avtomobil: študentski

Pozdravljeni. Nova na tem forumu in poznavalce prosim za pomoč. Lastim si omenjeno vozilo z x drive pogonom, letnik 2009, slabih 100 000 kilometrov. Ob zagonu motorja se pokažejo vse lučke in najdlje ostaneta prižgani za abs in 4x4 pogon. Ko vozim vozilo v klanec, avto včasih cuka in za hip se spet vklopi lučka za 4x4 pogon. Ko sem želela testitati avto na nekaj cm snegu, me je ob rahlem pritisku na bremzo zavrtelo, tako da sem se komaj ujela in pristala na drugem koncu ceste že obrnjena nazaj proti domu, kar mi je dalo misliti, da ta tako opevani pametni štirikolesni pogon niti slučajno ni pogrunral, da bi se vklopil. Kaj sedaj? Gume so vse 4 enake, berem o vtg in nadzoru pogona. Očitno pri meni ne deluje... Preveriti kako? Kje? In seveda dobrodošli nasveti o strokovnjakih, s katerimi imate pozitivne izkušnje. Hvala.

Ker so se ti prizgale rumene lucke ti ABS ne dela.zato te je zavrtelo saj so bremze prijele.na plaz. Drugic pa malo.obcutka.na bremzi.

Najverjetneje(90%) ti je pozrlo plasticen zobnik v akutatorju na x drive pogonu..zadevo se resi poceni saj se ta zobnik kupi za par €(ebay oz poznam.mehanika ki jih ima na zalogi) to je cca 1h-2h dela.
Pooblascenemu servisu se izogni saj teh zobnikov se uradno ne dobi ampak samo.komplet.akutator.kateri stane xxx€

Ne vem.iz katerega konca si ampak ce rabis kontakt ti ga lahko dam ,pisi na z.s.

Urejal blackberet, 25.11.2018, 14:04.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti
    • Warden in _peters_ uporabnikom je všeč to sporočilo

X3Zoyya
X3Zoyya
  • Uporabnik

Absolutno me zanima, prosim za kontakt na zs. Pripenjam sliko, je to ta del, o katerem govoriš? Hvala, lp.
Če grem delat diagnostiko na računalniku, mi bo to zadevo javilo oz. je smiselno?

Pripete slike za predogled

• B07E0218-EAF6-463B-8B92-E3BB0F331219.jpeg

Urejal X3Zoyya, 25.11.2018, 15:33.

Prikaži več možnosti

re5pector
re5pector

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 607
  • Avtomobil: e83 3.0d

Sem imel enak problem, težava je bila abs senzor na sprednjem levem kolesu. Tako da priporočam priklop na računalnik, ki pokaže če je Abs senzor v okvari,ce so vsi ok, potem je vtg krivec. Vseeno pri teh kilometrih mislim da Vtg ne bi smel biti problem, moj jih ima verjetno že drugič 300.000 pa z vtg nisem imel težav(tok tok). Je pa res, da nimam letnih pnevmatik deljenih dimenzij.

Urejal re5pector, 25.11.2018, 16:39.

Prikaži več možnosti

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 326
  • Avtomobil: Bmw 530xd f10

To nima nobene veze ,ce nimas pnevmatik deljenih dimenzij. Jst mam na mojem deljene dimenzije, tako je tudi bilo original na avtu ko je prisel iz tovarne. Je pa treba pazit ,da so vse stiri enakomerno obrabljene.
Prikaži več možnosti

X3Zoyya
X3Zoyya
  • Uporabnik

Re5pector, je svetila kakšna lučka pri okvari abs senzorja?
Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 939
  • Avtomobil: e30 320i, e90 320d xDrive

Če avto zanese ob zaviranju nima to nobene veze z pogonom. Zadnji pogon in 4x4 se obnašata isto. Znala bi biti napak v ABSu. Ali pa samo zanič gume.

Urejal andrej777, 25.11.2018, 20:59.

:ok BMW F800S AC SCHNITZER:ok
:metalc:metalc:okBMW e30 1985 320i MTech1:ok:metalc:metalc
e90 320d xDrive Objavljena slika

Prikaži več možnosti
    • Nixxon in zok uporabnikom je všeč to sporočilo

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 253
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

Če avto zanese ob zaviranju nima to nobene veze z pogonom. Zadnji pogon in 4x4 se obnašata isto. Znala bi biti napak v ABSu. Ali pa samo zanič gume.

No to. Tocno to in samo to.

Ker 4x4 in DSC za svoje delovanje uporablja tudi iste senzorje kot jih uporablja ABS, je ob napaki na ABS senzorju onesposobljen tudi 4x4, zato se je prizgala tudi ta kontrolka.

Ob zadnjem taksnem primeru na katerem sem delal, je BMW (sicer RWD) cukal, je bil nacet zadnji levi ABS senzor. Ko je njegov signal zanihal, je ECU to razumel kot zdrs kolesa, in je nemudoma zmanjsal moc motorja, avto je zato cuknil. Verjetno je nekaj podobnega tudi v tvojem primeru - z diagnostiko naj ti nekdo pogleda hitrost posameznega kolesa med voznjo.

Urejal zok, 25.11.2018, 21:05.

Prikaži več možnosti

X3Zoyya
X3Zoyya
  • Uporabnik

Vsekakor ga peljem na diagnostiko, ampak tisto cukanje v hrib pa ne bi smelo imeti veze z abs, ali pač?
Prikaži več možnosti

X3Zoyya
X3Zoyya
  • Uporabnik

V bistvu sem še enkrat prebrala vajina odgovora in mi je malo več jasno. Ima veze torej. Diagnostika. Hvala.
Prikaži več možnosti

Warden
Warden

Big Brother

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 521
  • Avtomobil: X3, E39 se prodaja

Kam pelješ, od kje si?

Objavljena slika
BeMyWings
LP
Prikaži več možnosti