Skoči na vsebino

Vztrajnik sklopka

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
13 odgovorov v temi
sgio
sgio

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13
  • Avtomobil: bmw

Zdravo ima kdo izkusnjo z menjavo sklopke vztrajnika2013 disel f31 318. 150.000 km.kksen je strosek ? Se mi zdi na teh avtih katastrofa karbae tega tice. Hvala za mnenje informacijlp s
Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 053
  • Avtomobil: MB W166 Brabus

Kako to misliš katastrofa, to je enako kot zavore, eden jih uniči prej eden kasneje. veliko je uglavnem odvisno od načina vožnje voznika.

Strošek menjave kompleta z delom nekje 1k€,

Prikaži več možnosti

Rudy3k
Rudy3k

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19
  • Avtomobil: 318d F31 2013 Sport Line

Pozdravljeni,

po petkovim speljevanjem in bremzanjem po južni obvoznici od Lj-Rudnik do izvoza Vrhnika je tudi meni začel pri speljevanju v prvi in potem v drugi potresavati avto.

To se zgodi pri 3/4 spuščanja sklopke. Sem skoraj 100%, da je vztrajnik v odpovedovanju, ker sem na e46 imel identičen problem. Takrat sem zamenjal vse skupaj (sklopko, vztrajnik, pot. ležaj....). Zadeva se je po 50kkm ponovila. Menjal sem pri 160kkm, pri 210kkm se je začelo ponovno potresavanje in nisem več menjaval do 330kkm, ko sem avto prodal. Oče tudi ni nikoli menjaval do 300kkm pa je avto normalno vozil. Samo sekiral se ni, da trese.  :cool

Zanima me, koliko nujno je menjati, ker mi ni ponovno dajat 1000€ za nekaj kar bo kmalu spet podobno. Trenutno imam 175kkm.

Hvala in lep pozdrav.

Urejal Rudy3k, 25.03.2019, 09:49.

Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 953
  • Avtomobil: Renault&BMW

Sam sem menjal na prejšnji e46 20d in ni bilo in ni nobenega problema z potresavanjem. S tem da je avto tudi pojačan na 185 konjičev
Prikaži več možnosti

JANI E39
JANI E39
  • Uporabnik
  • Sporočil: 184
  • Avtomobil: Bayerische Maschine

Meni je na e90 tudi treslo pri speljevanju. Sem zamenjal komplet in ni več problemov.

BAYERISCHE MOTOREN WERKE   :bmw  :burnout

Freude am fahren!

Prikaži več možnosti

Začetnik
Začetnik

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 279

Če vam trese pri speljevanju, 1x agresivno spelješ, da očistiš lamele in ni več nobenega potresavanja. Po drugi strani se potresavanje nikoli ne pojavi, če normalno speljuješ. Opazujem voznike v križiščih, ko čakajo pri rdeci luči, imajo v prestavi, nogo na sklopki in ko jim avto gre vzvratno, počasi spušcajo sklopko, da prilezejo spet naprej in to ponovijo 10x ali več. No taka sklopka ne bo dočakala 300k km, prav tako tudi vztrajnik ne - sploh dvomastni ne.
Prikaži več možnosti
    • Rudy3k je všeč

nightmare
nightmare

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 638
  • Avtomobil: e91 320d, KTM 690 Duke R

Nobene potrebe ni po agresivnem speljevanju in s tem zlorabljanjem ostalih komponent. Na kakšnem semaforju ali blažji klančini spelji v 2. prestavi pa boš z počasnim spuščanjem sklopke dosegel enak učinek.

Je pa za potresanje ob speljevanju lahko kriva tudi jermenica na glavni gredi.

Lp, Samo

Prikaži več možnosti
    • Rudy3k je všeč

Rudy3k
Rudy3k

Začetnik

• Uporabnik

Hvala za nasvete. :ok Bom danes preizkusil in poročam. Se bolj nagibam za zadnjo varianto z 2. prestavo.  :)  Je pa res, da vedno speljujem brez "gasa" in potem dodam gas, ko sem že spustil sklopko. Tudi če čakam dlje časa, imam v "leru" in ne stojim na sklopki.  Mogoče se je res lamela "zapacala".

LP, Matej

Prikaži več možnosti

Rudy3k
Rudy3k

Začetnik

• Uporabnik

Dejansko je pomagalo 2. prestava v klančino. Sedaj ne potresava več. Hvala! :ok Sedaj me pa firbec v čem je fora, da mi je to delalo?  :)

Urejal Rudy3k, 29.03.2019, 17:47.

Prikaži več možnosti
    • nightmare je všeč

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 611
  • Avtomobil: bel traktore

kolko imaš pa prevoženih?

Prikaži več možnosti

Rudy3k
Rudy3k

Začetnik

• Uporabnik

slabih 176.000
Prikaži več možnosti

Bmw_dule
Bmw_dule

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 356
  • Avtomobil: BMW e91

Kako je s tem pri avtomatikih,tega res nevem. Do sedaj sem imeu samo saltkebre in sposojene avtomatike. Tko da nimam pojma.... Imam obcutek da ko je avto v nevtral je glasem in ko da v drive je se glasnejsi res pa da je med avti parkiran in dizel ali pa me obcutek vara...

Urejal Bmw_dule, 26.04.2019, 14:56.

Prikaži več možnosti

davyd1994
davyd1994
  • Uporabnik
  • Sporočil: 25

Lahko še eden bolj podrobno opiše postopek. Tudi meni trese pri prvi prestavi ko speljujem ampak ne vedno... Se pravi probam v 2. prestavi speljati v manjši hrib.. Z gasom ali brez?

Upam da deluje.. 320d letnik 2015, 140k še nebi menjal sklopke in vztrajnika. :confused

Urejal davyd1994, 13.07.2019, 09:57.

Prikaži več možnosti

T&K
T&K

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 441
  • Avtomobil: ženin BMW :)

Lahko še eden bolj podrobno opiše postopek. Tudi meni trese pri prvi prestavi ko speljujem ampak ne vedno... Se pravi probam v 2. prestavi speljati v manjši hrib.. Z gasom ali brez?

Upam da deluje.. 320d letnik 2015, 140k še nebi menjal sklopke in vztrajnika. :confused

Zategneš ročno in probaš speljat...Toliko da prismrdi po zažgani sklopki...tresenje čudežno izgine (do naslednjič). Pri vseh serijah, e46, e90, e60, celo f20 mi je občasno potresaval avto ob speljevanju in sem zadevo vedno rešil na tak način...
Prikaži več možnosti