Skoči na vsebino

Uradno: Porsche 911 (992)

* * * * - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
906 odgovorov v temi
mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 329
  • Avtomobil: Suši

Sploh nema veze kater razred je in kaj kurca je Ferrari. Porsche 911 je edini avto na tem svetu kateri:

- ima obliko katera je vsaki dan lepša, večna

- kvaliteta katera je zavidanja vredna

- avto katerega pozna tako pingvin iz Antarktike tako kot je v vsaki šejkovi garaži

- daily uporabnost od vožnje otroka v šolo, do nakupa televizije v Bigbangu. Še celo babo bi se dalo nategniti, če bi malo prej potreniral jogo

- avto kateri je na dirkališču doma kot moja ženska v trgovini z cunjami

- avto za katerim se upaš v Lizbono na kavo brez skrbi

- v katerem bi raje spal v njem kot pa rinil lulek v Osenarco

- edini voz zaradi katerega bi bilo vredno prodati bajto in živeti raje najemniško (še razmišljam resno o tej opciji, ker jebemo samo enkrat se živi)

Vse te pogoje izpoljuje in samo nihče drug kot 911

Urejal mihaing, 29.11.2018, 13:23.

Še vedno lepše videti maske na naših ustih, kot pa maska na novih BMW-jih

Prikaži več možnosti
    • Mrcina, mitja155, porsche in 5 ostalim je všeč

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Čisto vse te pogoje izpolnjujejo tudi Ferrariji. Samo malo več denarja je treba za nakup in vzdrževanje. Jst sem bil pred leti (ko je bil F430 aktualna serija) v stiku s človekom iz USA, ki se je z F430 vozil vsak dan. Mislim, da sem celo slike njegovega voznega parka enkrat nalepil sem na forum. Imel je tri (navdnega, Spiderja in Stradale) . Navadnega je kupil rabljenega in ga uporabljal kot dailyja, ko je prodal E60 M5, ki mu je pred tem služil kot daily. Torej tudi Ferrari je lahko za vse napisano, samo stane te več, kot če to počneš s P911. 

Ta zadnja točka, prodati dom, da kupiš avto, se mi zdi pa neumnost... in realno gledano, če rabiš hišo prodati, da kupiš avto in it v najem, je jasno, da tak avto tudi vzdrževati ne boš mogel potem, kot dailyja, ker je daleč izven tvojega dosega v resnici.

Urejal Rottie, 29.11.2018, 13:43.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

komandantmark
komandantmark

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 819

Sploh nema veze kater razred je in kaj kurca je Ferrari. Porsche 911 je edini avto na tem svetu kateri:

- avto katerega pozna tako pingvin iz Antarktike tako kot je v vsaki šejkovi garaži

- daily uporabnost od vožnje otroka v šolo, do nakupa televizije v Bigbangu. Še celo babo bi se dalo nategniti, če bi malo prej potreniral jogo

- edini voz zaradi katerega bi bilo vredno prodati bajto in živeti raje najemniško (še razmišljam resno o tej opciji, ker jebemo samo enkrat se živi)

Zanimive prioritete v življenju

Prikaži več možnosti
    • timej98 je všeč

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 329
  • Avtomobil: Suši

Ne onsenežujte teme sedaj in moraliziranjem moje zadnje alineje. Se mi je kar zdelo da bo temu tako. Meni se tudi smilijo ljudje kateri se v kompletu zapufajo za 30let za kocko betona in nase vežejo zaradi lokacije "DOMA" službo, počutje, prisilno življenje otrok,...pa ne obsojam nobenega.

V obeh primerih je potrebno dati denar.  Če ste se poročili z lokacijo ker je to "kmečki" običaj je vaš problem ne moj. Sicer pa statistično v 44%primerih pride še vmes ločitev, otroci ti zbežijo od doma, še vedno pa ti sotane beton in puf. Hvala...meni to ne diši ravno najbolje in če se bom tako odločil pač bo.

Urejal mihaing, 29.11.2018, 13:55.

Še vedno lepše videti maske na naših ustih, kot pa maska na novih BMW-jih

Prikaži več možnosti
    • Jure24, mitja155 in bmw330cd uporabnikom je všeč to sporočilo

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 659

Stvar debate, samo verjetno ni govora o nakupu novega porha (za 200-250 flik) ampak recimo rabljenega. Bajta pa kakorkoli obrneš veliko stane ali krediti ali kaj drugega in te na koncu še več stane, da ne govorim da jo po tok in tok letih spet nekoliko renoviraš. Greš na staro zidovje opet vse ostalo adaptirat (delat na novo). Sedaj pa si računaj koliko mečeš/mo v zidovje. Po tem takem ne bi nihče imel bajte, stanovanje,....  ker si nihče potem takem tega ne more privoščit oz. je izven dosega, pa glej ga zlomka se vse prodaja/gradi in stanovanja, bajte kot tudi plehovje podira rekordne cifre. 

Meni je tudi večna želja porh carrera 911, morda mi malo žal da sem letos spustil lahko da dobro priložnost mimo, ampak vseeno imamo še čas (recimo da sem na polovici svojega življenja) :)

Točno to kot pravi @mihaing, zakaj bi gledali v naprej pa kaj bomo komu pustili, kdo pa je nam kaj pustil recimo? Vsak je sam svoje sreče in usode krojač zato naj ima tudi škarje in platno predvsem za sebe. 

Ko pa smo ravno pri statistikah, poglejmo koliko je ločitev, poglej koliko bajt/stanovanj se potem deli, ostaja veliko nedotaknjenega (na pol narejeno ali prazno), se ločijo, pufi ostanejo, otroc gredo lahko k bejbi ali obratno, celo gredo od doma po svoje, morda v svet za boljši jutri in predvsem za boljši denar. Skratka ostaneš v bajti recimo temu manjšem bloku ki je v tvoji lasti, polno praznine čez teden, z relativno slabo penzijo obeh (če ni kdo že udovec) in po možnosti te še zdravje j*be, pa se vpšraša kak ej to life, kaj si naredil oz. predvsem a si svoj en in edini life bil zares srečen, nasmejan in radosten v srcu ali duši? Ko prideš do tega da je denar samo številka lahko boljše lažje in bolj happy živiš (če seveda lahko), če pa imaš še kanček soli v glavi pa si itaq zmagal in si za vse ostale čudak k želiš tak avto.  

porh 911 več ali manj ostaja skoz isti samo malo linije luči in ostalega malenkostno premikajo, zato je (moje mnenje) poleg še ostalih stvari na sebi, tudi tako prodajno uspešen in zaželen avto. :ok

Urejal Taucher, 29.11.2018, 14:14.

Freude am Fahren - sigpic1625_4.gif AC Schnitzer und Porsche 4S triber; cars engine: D4, R4, R6, B6 and in the end V8 from USA

Prikaži več možnosti
    • mihaing in Donki kong uporabnikom je všeč to sporočilo

umek
umek

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 388
  • Avtomobil: bmw X6, 3.5d, panamera T

zanesljivost? kakšne gobe pa ješ ti? kokr je pa zaribanih 911 z manj kot 50kkm, pa ne vem če je še kakšnih drugih premium avtov.

992 je dizajnerska klasika. lep avto

Prikaži več možnosti

mitja155
mitja155

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 429
  • Avtomobil: Audi S3

porš 911 je porš.. ko rečeš nekomu da si kupu porša vsi pomislijo prvo na 911.. tukaj se vse konča... flat 6 boxer, motor za zadnjo premo, in oblika zadnji 50 let ki je ista... to je to.. lahko bi nalepko dal... eat,  sleep , 911

Urejal mitja155, 29.11.2018, 14:29.

Prikaži več možnosti
    • bmw330cd je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 462

Sam zanesljiv pa res ni. Zadeve ribajo kar konkretno. To ni sam ketna ampak cel motor za zamenjat....
Prikaži več možnosti

Xandrej
Xandrej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 457

Tako je in vsi tukaj je vse kaj je made in dojčland hitro tiče vun pa drkat.. A crkujejo bolj kot vsiostali... OD BMW do Mercedesa do poršeja... Da menjujete ketne na faking dizlih pa vtg-je pa vsegaqurca palca je vam člisto normlano... Pa še zato plačujete ko žuti... Ne rečem kupiš fiata pa ga šraufaš jebiga...

Prikaži več možnosti

SILVEKK
SILVEKK

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 897
  • Avtomobil: F15

vsak avto zariba, ne vem kje ribajo 991?

Prikaži več možnosti

žorž4x4
žorž4x4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 418
  • Avtomobil: bmw m3

Ne onsenežujte teme sedaj in moraliziranjem moje zadnje alineje. Se mi je kar zdelo da bo temu tako. Meni se tudi smilijo ljudje kateri se v kompletu zapufajo za 30let za kocko betona in nase vežejo zaradi lokacije "DOMA" službo, počutje, prisilno življenje otrok,...pa ne obsojam nobenega.

V obeh primerih je potrebno dati denar.  Če ste se poročili z lokacijo ker je to "kmečki" običaj je vaš problem ne moj. Sicer pa statistično v 44%primerih pride še vmes ločitev, otroci ti zbežijo od doma, še vedno pa ti sotane beton in puf. Hvala...meni to ne diši ravno najbolje in če se bom tako odločil pač bo.

se strinjam 200%, ne bi mogu lepše povedat, sam kaj ko v tej deželi se ne dopušča normalnega razmišljanja, obstaja samo poroka otroci hišs kamor bom za vedno (ta mi je vbistvu še najbolj grozliva, celo življenje na isti lokaciji) Vbistvu si damo usodo da ne bo dosti iz nas, že pri 25. letih, sploh se niti ne sanja na kake dosežke. Realno so to znaki lenobe in nič drugega

Neumno prodat hišo in kupit avto? Zakaj Roti? Ker ti nimaš kaj prodat? Če si človek sam ustvari in je sposoben naredit tako potezo (prodat hišo in uživat, na bilokakšen način) je zamene car, je pa malo tako sposobnih in razvitih da pobegnejo glupem razmišjanju o betonu

Prikaži več možnosti
    • bmw330cd je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

vsak avto zariba, ne vem kje ribajo 991?

To pa ne drzi. Skoraj noben vec kar ne zariba. 911 ke pa majo veliko tezav s tem. Samo turbo je relativno vzdrzljiv motor, atmosferci so karastrofa. Velja tudi za v8 cayenne in panamere...
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Neumno prodat hišo in kupit avto? Zakaj Roti? Ker ti nimaš kaj prodat? Če si človek sam ustvari in je sposoben naredit tako potezo (prodat hišo in uživat, na bilokakšen način) je zamene car, je pa malo tako sposobnih in razvitih da pobegnejo glupem razmišjanju o betonu

Pač se mi zdi tako razmišljanje neumno ... recimo prodati hišo v kateri živiš in investirati denar v podjetje čisto razumem, če si tak človek, da bi rad kaj več ustvaril iz tega premoženja in si pripravljen reskirati za to.

Prodati hišo in zapraviti ta denar za neumnosti je pač neumnost. Kupiti avto, ki ti ni delovno sredstvo, ampak le nekaj za užitek in izgublja vrednost kot padajoči kamen višino, se mi pa zdi čisto enako kot da bi ta denar zapil, porabil za kurbe in drogo. Stran vrženo veliko denarja za malo dodatnih užitkov, na drugi strani si pa otežiš normalno življenje s tem, če si v to vrgel svoje prihranke ali večino premoženja. Sicer vsak pač sam naredi s svojim denarjem kar hoče, ampak taki nakupi se mi zdijo razmišljanje 15 ali pa 20 letnika ... takrat ponavadi vsak gleda le za en dan naprej, ostalo ga pa ne zanima.

Urejal Rottie, 29.11.2018, 16:47.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Rally fan
Rally fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 780
  • Avtomobil: Kr'dajo v službi

Tema spet zahaja u tri p.m :jok  :jok

992 je lep, brez pardona (tako kot vsi predhodniki). Tudi notranjost (vsaj po fotkah) je zanimiva & drugačna.

Vozna dinamika & handling spet merilo za ostale. Res pa je, da z vsako generacijo izgublja ostrino in surovost. Jbg, današnji kupci v tem cenovnem razredu so, se oproščam, navadni ''softiči''. Razen tistih, ki si privoščijo vozila GT serije (pa še tisto ni primerjave z recimo gen. 996/997 GT3). Ampak tako pač je, tovarna se prilagaja okusom (in potrebam) kupcev in ne tistim, ki so močni (in pametni) samo na forumih.....

Komaj čakam, da ga vidim v živo.

To pa ne drzi. Skoraj noben vec kar ne zariba. 911 ke pa majo veliko tezav s tem. Samo turbo je relativno vzdrzljiv motor, atmosferci so karastrofa. Velja tudi za v8 cayenne in panamere...

991 ne ribajo (že 997 FL niso ribali). To smo že 100x premleli na tem forumu.

:evillaugh"When you see the tree you're about to hit, it's called understeer. When you can only hear and feel it, it's oversteer" (W. Röhrl):evillaugh
Prikaži več možnosti
    • BMW Deutschland je všeč

mitja155
mitja155

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 429
  • Avtomobil: Audi S3

se podpišem.. se spomnim ogorčenja za stranko ki je kupila a7 za 90k in živela v bloku...in potem ko je kupila še eno a7 (facelift) spet... samo obsojanje.. kako bi si oni kupili bajto, pa vikend na morju.. stranka pa verjetno najbolj zadovoljna od vseh z takim avtom

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja zivljenje je pa sam eno. Mogoce tisti ki da vec za kurbe in pijaco ma vec od lajfa kot tisti ki 30 let placuje kredit za bajto.
Prikaži več možnosti
    • echo, mihaing, žorž4x4 in 2 ostalim je všeč

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja zivljenje je pa sam eno. Mogoce tisti ki da vec za kurbe in pijaco ma vec od lajfa kot tisti ki 30 let placuje kredit za bajto.

Verjetno res. Tisti, ki to počne celo življenje, mu je to itak stil življenja ... uživati vsak dan brez razmišljanja kaj bo jutri.

Ampak, da šparaš in delaš bajto xy let in na koncu prodaš ter denar poženeš na hitro, se mi pa zdi malo čudna poteza in veliko odstopanje v razmišljanju.

Urejal Rottie, 29.11.2018, 17:33.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti
    • SILVEKK je všeč

jurekmetek
jurekmetek

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 081

Trottie, pokaži mi na 5 različnih vozil znamke Porsche, katerim konkretno pada cena... Da te vidimo.

Prikaži več možnosti

voodoo child
voodoo child

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 823
  • Avtomobil: kwatro, 911 Safari

Verjetno res. Tisti, ki to počne celo življenje, mu je to itak stil življenja ... uživati vsak dan brez razmišljanja kaj bo jutri.

Ampak, da šparaš in delaš bajto xy let in na koncu prodaš ter denar poženeš na hitro, se mi pa zdi malo čudna poteza in veliko odstopanje v razmišljanju.

Ne bit toliko omejen, betona ne boš nesel sabo.Bolje da to ugotoviš pri 50 kot nikoli. Men ravno sedaj v gradnji bajte dopizdeva kaj sem šel to delat, boljš da bi si kupil 40m2 brunarico nekje v gozdu , vsake 20, 30 let spet novo narediš in vse mal obrneš. V glavnem, življenje je za ustvarjanje izkušenj in spominov, ne pa materialnih spominkov.

Hud avto morš  gont, isto velja za hude babe, več je treba gont in manj razmišljat ,ker bo hitr konc veselja.

Urejal voodoo child, 29.11.2018, 21:07.

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Hehe tocno :-)

Kaj mislite, bodo cene rabljenim 991 turbotom kaj padle zaradi menjave modela? Se mi zdi, da ce mas kaj viska eur skor ne mors zajebat ce vzames lepega 911 turbo (katere koli serije). Stari pocas lezejo na ceno novih.... sam dost star mora bit...
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.