Skoči na vsebino

Uradno: Porsche 911 (992)

* * * * * 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
2043 odgovorov v temi
airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 719
  • Avtomobil: Suzuki Swift Sport

cudno, jaz sem pa vse svoje avte nasel na mobile, ok 95% njih.
sem povedal da imajo placani uporabniki vpogled 2 uri prej, sam to ne pomeni da vse pokupijo.

Kot v ozadju sem mislil mimo mobile.de, zaprte fb skupine lastnikov, dražbe, po metodi ustnega izročila itd... Tak se najboljše avti prodajajo...
Make cars fun, not fast! Tatsuru Ichishima
Prikaži več možnosti

ROLI-63
ROLI-63

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 98

Kam bodo šli 992 GT3 po cenah? Trenutno je na mobile.de kar velika ponudba, se pa začnejo na cca. 215k.

Kar se tiče nakupa 991.2 oziroma 992 rabljenega bilo katere verzije je skoraj, da brezvezen nakup ker so cene skoraj takšne trenutno, kot za novega iz salona. Seveda je tukaj velik ČE ga lahko dobiš, namreč še za 992 Carrero naj bi bila težava z dobavo. Tako, da moje mnenje je, da trenutno se 911 kupuje samo nove, razen seveda če ne govorimo o 991 GT2 RS in podobnih...

Ah, ni hudega, jaz sem CGT "zajebal", bila je 500k sedaj pa?!? Ceprav z F40 si tudi v temo brcnil in to mooocnooooo  :fight

Sedaj je pa tole tolk :)

P.S. Spodaj na linku je tale ugodno :)

https://www.classicd...gt2/2018/913302

Cena bo pa tolke kmal... ;)

https://www.classicd...gt2/1995/843439

Tale polnilec je super zadeva, da lahko polniš v notranjosti lepo in ne rabiš spredaj plastik podirat da prideš do akumulatorja. 

Prikaži več možnosti
    • BMW Deutschland je všeč

Underdog
Underdog
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 157

Kar se tiče nakupa 991.2 oziroma 992 rabljenega bilo katere verzije je skoraj, da brezvezen nakup ker so cene skoraj takšne trenutno, kot za novega iz salona. Seveda je tukaj velik ČE ga lahko dobiš, namreč še za 992 Carrero naj bi bila težava z dobavo. Tako, da moje mnenje je, da trenutno se 911 kupuje samo nove, razen seveda če ne govorimo o 991 GT2 RS in podobnih...

Tale polnilec je super zadeva, da lahko polniš v notranjosti lepo in ne rabiš spredaj plastik podirat da prideš do akumulatorja. 

Mogoce je tezava z dobavo, ker novega ne dobi mimoedoci kupec, ce govorimo o GT seriji. Pa se potem takem kupi rabljenega, pa se vrata se za naprej odprejo. Tezava ni, da jih ne zelijo prodat, vendar v tem da jih ni dovolj, proizvodnja je sedaj omejena na 1000kom letno za cel svet, to res ni veliko glede na HIT ali pa Famo, ki je ustvarjena okoli teh vozil.

Moto Porsche-ja je, da bodo vedno naredili en avto manj kot je povprasevanja :)

Polnilec je bomba, ker je pameten in se sam priziga in ugasa, pa se dva podaljska imas, tako, da jih lahko izstekas /vstekas tam, ker ce istekas v elektriki in ne tudi v atu, polnilec postane porabnik in ti baterijo sprazni v nulo, ki jo je po tem nemogoce nazaj nafilat (ce je LiTion pol ni problema). Plastike moras tako ali tako podret, ker imas tam vijak za centralno matico :) pa saj je tako ali tako vse na "mackih" to se podre v sekundi ;)

@Ixy;

V enem letu noben avto ni neka nalozba, kot sem ze napisal avto naceloma ni nikol nalozba. Ohranja neko vrednost, mogoce pokrije inflacijo, zmansa izgubo vrednosti in/ali nadomestui stroske vzdrzevanja, da pa kaj resnega zasluzil pa ni res. Nov GT2RS je bil 350k, danes je od 400-500k, torj kaj se je zasluzilo, ne veliko pa se to je v 4 sedaj pa ze 5 letih. Zalsuzka ni nobenega, ce upostevamo stroske in inflacijo.

Zakaj se nekateri ljudje odlocijo, da bi imeli vec tovrstnih vozil je menda jasno, ker so jim vsec. Zdaj ali se vozijo ali ne niti ni pomembno, saj jih imajo vec, ce jih imas 5 in z vsakim naredis 3k km na leto je to skupaj kar nekaj vikend km, poleg daily-ja je to kar nekaj izletov, ali se motim?

Zdaj razlika ali kupis avto za 500k ali stanovanje je ocitna, stanovanje se plemeniti, pa se mesecno rento dobivas 2k, avto te pa stane 2k na mesec. Ce imas pa ti zbirko za katero te glava boli oziroma ti gre na trenutke na kurac, jo pa prodaj, saj to res ni problem, ce imas kaj pametnega/zanimivega povej, pa mogoce ne bo treba na Mobile.de :) GT2RS ti bo @LeonT odkupil, za kaksno staro kraco pa ni hudic da tudi najdemo kaksnega kupca, ce je kaksen pameten primerek  ;) Dobri in zanimivi avtomobili se vedno prodajo, ce ne drugace preko Mobile.de, kot si ugotovil tudi ze sam!

P.S. Se tole sem pozabil napisat, da nekdo zbira avte, ima vecjo zbirko klasicnih ali pa modernih vozil je samo pohvalno, saj se ohranja neka "dediscina" za vse tiste, ki si je ne morejo privoscit, jo lahko v takem primeru vsaj vidijo, se pojavljajo na kaksnih shodih/srecanjih, se pride kdaj v kaksno privat garazo in se lahko zadeve pogleda od blizu. V vsem tem so res samo plusi, ali jaz kaj vidim narobe? Ce pa vse to pustis za sabo, bo pa ce ne sin, vnuk sigurno vesel, zdaj ali zato ker bo ponosen na dediscino ali pa zato, ker bo v primeru prodaje nekaj imael od tega, pa se nek drug ljubitelj si bo izpolnil zelje, ki si jih prej recimo ni mogel.

Urejal Underdog, 22.11.2022, 12:04.

"Sam ne Apnt"  :-D

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 015
  • Avtomobil: BMW

V enem letu noben avto ni neka nalozba, kot sem ze napisal avto naceloma ni nikol nalozba. Ohranja neko vrednost, mogoce pokrije inflacijo, zmansa izgubo vrednosti in/ali nadomestui stroske vzdrzevanja, da pa kaj resnega zasluzil pa ni res

+ če se ne voziš še najbolje ohranjaš vrednost v nasprotnem primeru je avto samo minus zaradi potreb po vzdrževanju.

Eni tega ne bodo nikoli razumeli samo primerjajo cene kakšne so bile včeraj in danes. Če ti je danes tak avto predrag ti je bil tudi 5,10 ali pa 50let nazaj.

Urejal blackberet, 22.11.2022, 11:59.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti
    • bmw330cd, porsche, BMW Deutschland in 2 ostalim je všeč

perobmw
perobmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 583
  • Avtomobil: --------:)

Se kar renta ta lepa barva.

Pripete slike za predogled

• IMG_20221122_090238.jpg
The M3 Coupe. You’ll never look back!
Get In, Sit Down, Shut Up, Hold On! M3 goes on!!
Prikaži več možnosti

Ixy
Ixy
  • Uporabnik
  • Sporočil: 51
  • Avtomobil: G05 X5

Mogoce je tezava z dobavo, ker novega ne dobi mimoedoci kupec, ce govorimo o GT seriji. Pa se potem takem kupi rabljenega, pa se vrata se za naprej odprejo. Tezava ni, da jih ne zelijo prodat, vendar v tem da jih ni dovolj, proizvodnja je sedaj omejena na 1000kom letno za cel svet, to res ni veliko glede na HIT ali pa Famo, ki je ustvarjena okoli teh vozil.

Moto Porsche-ja je, da bodo vedno naredili en avto manj kot je povprasevanja :)

Polnilec je bomba, ker je pameten in se sam priziga in ugasa, pa se dva podaljska imas, tako, da jih lahko izstekas /vstekas tam, ker ce istekas v elektriki in ne tudi v atu, polnilec postane porabnik in ti baterijo sprazni v nulo, ki jo je po tem nemogoce nazaj nafilat (ce je LiTion pol ni problema). Plastike moras tako ali tako podret, ker imas tam vijak za centralno matico :) pa saj je tako ali tako vse na "mackih" to se podre v sekundi ;)

@Ixy;

V enem letu noben avto ni neka nalozba, kot sem ze napisal avto naceloma ni nikol nalozba. Ohranja neko vrednost, mogoce pokrije inflacijo, zmansa izgubo vrednosti in/ali nadomestui stroske vzdrzevanja, da pa kaj resnega zasluzil pa ni res. Nov GT2RS je bil 350k, danes je od 400-500k, torj kaj se je zasluzilo, ne veliko pa se to je v 4 sedaj pa ze 5 letih. Zalsuzka ni nobenega, ce upostevamo stroske in inflacijo.

Zakaj se nekateri ljudje odlocijo, da bi imeli vec tovrstnih vozil je menda jasno, ker so jim vsec. Zdaj ali se vozijo ali ne niti ni pomembno, saj jih imajo vec, ce jih imas 5 in z vsakim naredis 3k km na leto je to skupaj kar nekaj vikend km, poleg daily-ja je to kar nekaj izletov, ali se motim?

Zdaj razlika ali kupis avto za 500k ali stanovanje je ocitna, stanovanje se plemeniti, pa se mesecno rento dobivas 2k, avto te pa stane 2k na mesec. Ce imas pa ti zbirko za katero te glava boli oziroma ti gre na trenutke na kurac, jo pa prodaj, saj to res ni problem, ce imas kaj pametnega/zanimivega povej, pa mogoce ne bo treba na Mobile.de :) GT2RS ti bo @LeonT odkupil, za kaksno staro kraco pa ni hudic da tudi najdemo kaksnega kupca, ce je kaksen pameten primerek  ;) Dobri in zanimivi avtomobili se vedno prodajo, ce ne drugace preko Mobile.de, kot si ugotovil tudi ze sam!

P.S. Se tole sem pozabil napisat, da nekdo zbira avte, ima vecjo zbirko klasicnih ali pa modernih vozil je samo pohvalno, saj se ohranja neka "dediscina" za vse tiste, ki si je ne morejo privoscit, jo lahko v takem primeru vsaj vidijo, se pojavljajo na kaksnih shodih/srecanjih, se pride kdaj v kaksno privat garazo in se lahko zadeve pogleda od blizu. V vsem tem so res samo plusi, ali jaz kaj vidim narobe? Ce pa vse to pustis za sabo, bo pa ce ne sin, vnuk sigurno vesel, zdaj ali zato ker bo ponosen na dediscino ali pa zato, ker bo v primeru prodaje nekaj imael od tega, pa se nek drug ljubitelj si bo izpolnil zelje, ki si jih prej recimo ni mogel.

Nisem rekel da me glava boli, ker mi nič ne žre. Vse je plačano, vse dela, vse je poštimano. Samo na momentre se sprašujem v čem je smisel, ker dejansko nimam niti časa se vozit z vsem in samo prah nabira. Ko bo kaj na prodaj se bo že pojavilo, GT2Rs-a nimam, nekak nisem imel plana to kupit. mogoče si premislim, bom videl, čeprav v tej smeri me rajca tudi avantador. Ne za ohranjanje vrednosti, ampak zvok in wow efekt je pa na 2 potenco nad porhom, žal.. Trenutno imam par "rednih" vozil, recimo 3, ki jih nekak malo rotiram in vse ostalo stoji. In ker stoji, mi gre to na jetra, ker so samo "stroški" pa plac zavzema. pa dejansko so že 3 avti preveč, ampak ok, recimo da so namenski. Family-biz-pleasure. Za ostale pa ni časa, pa ni izgovor, ampak sta biz in pleasure tako fascinantna, da nekak se ne vsedem v nič drugega. To je k žena, pa 2 lubici, pa še 3 potenicialne. NI časa za podelat, jbg.

Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 4 937

Taprav jebac vse lubice podela :-D
Prikaži več možnosti

Underdog
Underdog
  • Uporabnik

@LeonT

SSR Performance iz Munichna prodaja GT2RS MR, 13k km za 475k eur, pa izkazan DDV. Samo MR paket je 96k (80k netto)... :) Mint avto, SSR Performance je MR partner, dirkajo v DTM pa prej v GT Maters, tako da verjam da so njivo avti v TOP TOP stanju! Pa ce bos sel k njim po avto bos marsikaj lepega videl :)

https://ssr-performance.de/?lang=en

Urejal Underdog, 23.11.2022, 18:15.

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 048

https://home.mobile....H#des_355885815

Urejal Taucher, 23.11.2022, 19:13.

Freude am Fahren - sigpic1625_4.gif AC Schnitzer und Porsche 4S triber; cars engine: D4, R4, R6, B6, AD and in the end USA V8

Prikaži več možnosti
    • Underdog je všeč

Odpad_nik
Odpad_nik

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 390
  • Avtomobil: M2 CS, GR Yaris

@LeonT

SSR Performance iz Munichna prodaja GT2RS MR, 13k km za 475k eur, pa izkazan DDV. Samo MR paket je 96k (80k netto)... :) Mint avto, SSR Performance je MR partner, dirkajo v DTM pa prej v GT Maters, tako da verjam da so njivo avti v TOP TOP stanju! Pa ce bos sel k njim po avto bos marsikaj lepega videl :)

https://ssr-performance.de/?lang=en

Uff, bolnca!

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 28 739

Olje spet na minimumu, kar dobr ga zre 992…

8AB26813-9E9F-4A22-B306-2EC0CFE5A13A.png

Urejal leonT, 07.12.2022, 23:56.

Prikaži več možnosti
    • ROLI-63 je všeč

ROLI-63
ROLI-63

Začetnik

• Uporabnik

Olje spet na minimumu, kar dobr ga zre 992…

attachicon.gif8AB26813-9E9F-4A22-B306-2EC0CFE5A13A.png

Ga pol kr dobr stiskaš skos da pije  :-D

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 226
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Ga pol kr dobr stiskaš skos da pije  :-D

Zato pa ni panike če je servisni interval 30k km ali pa dve leti... Itaq ima ves čas sveže olje. Vse kar so morali v razvojnem oddelku narediti je bilo vgraditi kamionski oljni filter, da lahko shrani svinjarijo ki jo motor sproducira med intervali...  :ok2

LP Tristan01

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Stock izpuh 992

8D7CCC8E-D8A8-4CDF-AF80-447980055035.jpeg

Akrapo 992

2DC55062-092F-46D9-A638-BF84C6D684C3.jpeg

Urejal leonT, 09.12.2022, 11:00.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon, bmw330cd, DreamBMW in 8 ostalim je všeč

ROLI-63
ROLI-63

Začetnik

• Uporabnik

Top, in občutki ? :) Ali lopute delujejo na klasično original od avta sistem ali imaš posebej daljinček ?

Prikaži več možnosti

simcc
simcc
  • Uporabnik
  • Sporočil: 372
  • Avtomobil: 335

top shit!

kako pa zvok kej, je full razlike? si zadovoljen? kolk so te pršli akrapoti? če ti bo premal pa še kolektorje zamenjaš, da bo komplet :)

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Nisem ga neki mogel terat po tem dezju, tja do 5000 nj neke hude razlike opazit. Ko bo prvi suh dan grem zares probat en orenk krog.

Akrapo je 6 jurjev z montazo. Ce bi hotel da se res dere je treba opf ven pobrat, pol je pa skor preglasno…
Prikaži več možnosti

baufix1969
baufix1969

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 028
  • Avtomobil: deux chevaux

je vredno?

Prikaži več možnosti

Underdog
Underdog
  • Uporabnik

Nisem ga neki mogel terat po tem dezju, tja do 5000 nj neke hude razlike opazit. Ko bo prvi suh dan grem zares probat en orenk krog.

Akrapo je 6 jurjev z montazo. Ce bi hotel da se res dere je treba opf ven pobrat, pol je pa skor preglasno…

Bistva nisi zamenjal, kar pomeni da si dal 6k za malo boljsi glas pa slabse je kot prej na original izpuhu kar se tice moci! OPF ven, pa kolektorje menjat pa 200 celicni kat, pa mapa, drugace je slabse kot original. Se 6k to pomeni, sam pol pa smisel. :)

Ce das muflerje nazaj in imas lopute pol ni panike za glasnost pod 4,5k rpm, kar je vec so tako ali tako odprti. Je res, da je v dolocenih obratih ko pade v resonanco res glasen in naporen.

Glede na kg pa se na nic vec ne prispara, tako da vsaj optike (vage) ne rabtie delat vec. ;)

je vredno?

V tem primeru ne! Pel bo pa lepse kot je prej, to je pa verjento res (meni ja, mnogi pa pravijo da temu ni tako) ;)

Urejal Underdog, 10.12.2022, 06:26.

Prikaži več možnosti
    • porsche je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Sej men je vseen za 10 konjev gor ali dol, mal se peljem za veselje, avto je pa itak ze prodan kot sem rekel nekaj casa nazaj. Naslednjo jesen gre k novemu lastniku v vsakem primeru…
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.