Skoči na vsebino

Napake in slabosti E46 330xd

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
21 odgovorov v temi
fusbaler
fusbaler

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 614
  • Avtomobil: nissan

pozdrav.rabim malo pomoči.imam nagledanega bmw e46 xd letnik 2003.z avtomatskim menjalnikom,zanima me kako se obnese avto na kaj moram biti pozoren.šibke točke avta ind..hvala vnaprej.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 62 894
  • Avtomobil: SHARK

pozdrav.rabim malo pomoči.imam nagledanega bmw e46 xd letnik 2003.z avtomatskim menjalnikom,zanima me kako se obnese avto na kaj moram biti pozoren.šibke točke avta ind..hvala vnaprej.

Kateri motor, 135 kW ali 150 kW?

Prikaži več možnosti

fusbaler
fusbaler

BMW fanatik

• Uporabnik

Kateri motor, 135 kW ali 150 kW?

135kw

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

135kw

Tega motorja jaz nebi vzel. Sicer je fantastičen kar se trpežnosti tiče, ampak novejši s 150 kW je enostavno svetove boljši, kar se voznih lastnosti tiče. Poišči avto z novejšim tipom motorja, cena bo praktično enaka ali le malo višja, boš pa imel veliko boljši avto, v katerega se boš vsakič znova z velikim veseljem vsedel. Pozoren bodi samo na rjo in na to da avtomatski menjalnik zdržijo nekje do 350 - 370.000 km, potem jih je treba obnovit. Pa klimo preveri če dela, pri 150 kW verziji je kompresor klime malo bolj občutljiv kot pri starem tipu. Kar se motorja tiče pa itak nimaš kaj, avto naj ti pred nakupom pregleda neodvisen mehanik, nima smisla pisat na kaj vse bodi pozoren, je tudi nemogoče razložit - pregled pri mehaniku in priklop na tester je zato obvezen.

Prikaži več možnosti

fusbaler
fusbaler

BMW fanatik

• Uporabnik

4 jurje hoče za njege.to je veliko ne :crazy

Prikaži več možnosti

tomo7
tomo7

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 77
  • Avtomobil: bmw 528i e39 e46 330d

za dobro 46 se splaca dat 4k,sploh ce je 150kw

Prikaži več možnosti

fusbaler
fusbaler

BMW fanatik

• Uporabnik

za dobro 46 se splaca dat 4k,sploh ce je 150kw

žal je 135kw je pa odličen

Prikaži več možnosti

tomo7
tomo7

Začetnik

• Uporabnik

pa ce ima se opremo je ok,sam skoda  ka je avtomatik

Prikaži več možnosti

fusbaler
fusbaler

BMW fanatik

• Uporabnik

pa ce ima se opremo je ok,sam skoda  ka je avtomatik

kaj se ne obnesejo avtomatiki.

Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 165
  • Avtomobil: enusranAudi

Najvecja napaka.tega avta je da je 15 let star. Upam da kupujes za vikend avto... To sem stalno sraufal. Petki pri Schumiju. Fix
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

tomo7
tomo7

Začetnik

• Uporabnik

vprasanje kak je bil servisiran menjalnik,ce ima vsa potrdila kdaj je bil servisiran je ok,sam takega je tesko najdet a na besedo danes nemores zau nobenem verjet,drugace si pa tudi jaz lastim tak avto sicer 150kw pa rocni menjalnik,in razen rednega servisa nimam nobenih teza,sicer sm ob nakupu kaksno malenkost popravil,ampak toje pa tudi vse,res pa starost in obraba dela svoje in je treba kaj zamenjat,mores imeti tudi malo srece ob nakupu  :)

Prikaži več možnosti

E39-530d
E39-530d

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 706
  • Avtomobil: E12 & E28 & E34 & E39

135kW motor je zelo dober, za moje pojme boljši od 150kW. Jaz se ga ne bi bal. Tud menjalnik ti z malo sreče lahko dolgo služi. Najprej rja, oprema, pa vsesplošno stanje ohranjenosti vozila. 

Prikaži več možnosti

powerslide
powerslide

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 931
  • Avtomobil: 330d

135kW motor je zelo dober, za moje pojme boljši od 150kW. Jaz se ga ne bi bal. Tud menjalnik ti z malo sreče lahko dolgo služi. Najprej rja, oprema, pa vsesplošno stanje ohranjenosti vozila. 

:ok .Sigurno je trpežnejši. Že da ima gusast kolektor, 150tka pa ne. Pa še par prčkarij. Sta pa vseeno oba bistveno trpežnejša kot novejši, ki jih matrajo veriga te piezo injektorji (npr 245 km e90 fl..).m57d29 je dejansko med najbolj bulletoproof - pa sej ti veš to, a ne Jerry :)

Res pa z 150tko  še dobiš na konjih ter končni hitrosti, pa če je ročni, je 6-gang.

Urejal powerslide, 04.12.2018, 19:25.

Objavljena slika

Drifting and burning rubber is all that matters...
Prikaži več možnosti

fusbaler
fusbaler

BMW fanatik

• Uporabnik

:ok .Sigurno je trpežnejši. Že da ima gusast kolektor, 150tka pa ne. Pa še par prčkarij. Sta pa vseeno oba bistveno trpežnejša kot novejši, ki jih matrajo veriga te piezo injektorji (npr 245 km e90 fl..).m57d29 je dejansko med najbolj bulletoproof - pa sej ti veš to, a ne Jerry :)

Res pa z 150tko  še dobiš na konjih ter končni hitrosti, pa če je ročni, je 6-gang.

zdaj ste me pa čist zmedli.avto je zelo dobro ohranjen,je brez rje,bil je kot drugi avto,servisiran.ind.kaj narediti :confused  :damn

Prikaži več možnosti

tudjstgamam
tudjstgamam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 717
  • Avtomobil: F11 520 dA

kupi, kaj pol sprašuješ. boljše igračke za 4 k€ ne boš dobil :)
Prikaži več možnosti
    • powerslide in SONiK uporabnikom je všeč to sporočilo

DamoE30
DamoE30

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 678
  • Avtomobil: Volvo V70-D5, `05

Pozoren bodi samo na to da avtomatski menjalnik zdržijo nekje do 350 - 370.000 km, potem jih je treba obnovit. .

Zakaj pa to? Tale trditev je spet ena bučka... Kolega ima e46 330d avtomatika, kateri ima sedaj dobrih 530k kilometrov. Kupljen od prvega lastnika s cca 180k kilometri. Na 100k zamenja olje v menjalniku in zadeva deluje bp. Pa verjetno ni edini na svetu...

E30 325i---race car :3gears
Prikaži več možnosti

E39-530d
E39-530d

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 706
  • Avtomobil: E12 & E28 & E34 & E39

Zakaj pa to? Tale trditev je spet ena bučka... Kolega ima e46 330d avtomatika, kateri ima sedaj dobrih 530k kilometrov. Kupljen od prvega lastnika s cca 180k kilometri. Na 100k zamenja olje v menjalniku in zadeva deluje bp. Pa verjetno ni edini na svetu...

Ni edini, lahko jih pa prešteješ na prste ene mizarske roke v Sloveniji po moje. GM-ovi menjalniki pač niso ZF, čeprav tudi slednji niso brez napak.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Kolektor je edina šibka točka 150 kW motorja, pa še to imajo v tej starosti itak že vsi zamenjane za gustaste. Itak da je M57 bulletproof, zame je to najboljši dizelski BMWjev motor vseh časov, ampak M57TU je taka raketa, da pusti predhodnika daleč za sabo. Po zmogljivostih mislim, po trpežnosti pa tudi ni veliko slabši. V E39 recimo med njima ne moreš izbirat, v E46 pa lahko in jaz bi definitivno vzel slednjega.

zdaj ste me pa čist zmedli.avto je zelo dobro ohranjen,je brez rje,bil je kot drugi avto,servisiran.ind.kaj narediti :confused  :damn

Če ti je všeč ga vzemi tudi če ima starejši motor, če oprema in ohranjenost prevlada je v bistvu vseeno kaj je pod pokrovom.

Prikaži več možnosti
    • powerslide je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Zakaj? Zato, ker opilki od sklopk in wandlerja s časom uničijo ohišje oljne pumpe. Ti menjalniki so tako kakovostno izdelani da se obrabljajo skoraj enako, zato naredijo tudi enako ali zelo zelo podobno število kilometrov, preden se razletijo. Vsi mehaniki (pri nas in v tujini) ki jih obnavljajo, iz izkušenj pravijo da zdržijo toliko kot sem napisal, pa tudi sam sem o tem zbral morje podatkov, ki to številko samo še potrjujejo. Odstopanja so pri teh zadevah seveda mogoča, ampak ne več kot 10 do največ 20% - s tem pa nikakor ne pridemo na cifro, ki si jo ti navedel. Ob upoštevanju tega pridemo do razlage da bodisi tvoj kolega rad vrti števec naprej (ali pa je to naredil prvi lastnik), bodisi se je prvemu lastniku menjalnik pred prodajo razletel in je to zamolčal (seveda je kupil novega oziroma ga je dal obnovit, samo tega ni povedal kupcu - tvojemu kolegu), možna je pa še tretja varijanta, to je da imajo vesoljci prste vmes in so nekako v menjalniku zmanjšali oziroma izničili trenje, čeprav še meni ni jasno, kako bi jim lahko to uspelo. Četrte možnosti ni.

Prikaži več možnosti

DamoE30
DamoE30

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 678
  • Avtomobil: Volvo V70-D5, `05

Ok če so res tako nezanesljivi se posipam s pepelom :). Zmotila me je tako natančna napoved, kdaj bo menjalnik izdihnil... Sam sem imel na volvu v70 zloglasni aisin avtomatski menjalnik za katerega so mi "strokovnjaki" povedali, da so vsi kilometri nad 200k brez obnove podarjeni. No in točno ta menjalnik še danes pri cca 420k kilometov dela bp. Redno vzdrževanje dela čudeže :)
E30 325i---race car :3gears
Prikaži več možnosti