Skoči na vsebino

BMW 318d vonj po nafti

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
9 odgovorov v temi
efnll
efnll
  • Uporabnik
  • Sporočil: 4

Pozdravljeni,

imam leto dni starega BMW karavana 318d z avtomatskim menjalnikom in že dolgo časa opažam, da ko z avtom vozim dinamično in športno, da potem začne v kabini smrdeti po nafti. Na servis sem ga peljal dvakrat in pravijo, da je to normalno saj da motor še ni utečen.

Ko je imel avto 5.000km in sedaj ko jih ima 14.000km, ne opažam da bi kaj manj smrdelo, kvečemu me bolj moti, saj sem mislil da bo nehalo smrdet pa ne neha in potem moram občasno okna odpirat da se prelufta ta močan vonj po nafti. Če je imel kdo podoben problem in ga je odpravil, bi prosil za nasvet. 

Prikaži več možnosti

MonkeyHead
MonkeyHead

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 749
  • Avtomobil: e92 325i

Torej še je zadeva v garanciji? Pojdi na Selmar oz. podobno inštitucijo v SLO za bmw vozila in jim je** mater. Naj ti to zrihtajo, če je vonj dejansko tako močan da moraš luftat. 

V8 e39 šaltar <3 

Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 235
  • Avtomobil: :)

Kater serviser pa take traparije prodaja :puzzled

Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti
    • LEO37 je všeč

efnll
efnll
  • Uporabnik

Kletvic ravno ne uporabljam, pa tudi ne vem če bi s tem kaj rešil. :) Sem bil že na dveh različnih servisih in ali rečejo da nič ni, ali pa da se motor uteka... Zasmrdi pa občasno, zdi se mi da rado po tistem, ko ga nekaj časa vozim dinamično. Tak specifičen vonj po nafti in doma imamo peč na olje in v kurnilci manj smrdi. Sem mislil če je imel kdo podoben problem in kaj so mu menjali.

Ker smrdi samo občasno sem se "navadil", da odprem okno tistih nekaj minut da se prezrači potem je pa nekaj časa mir, potem pa spet. Ja avto je še v garanciji.

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 286
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c, E36g

To ni sprejemljivo niti za staro Lado Nivo (no, tam bi moralo smrdeti po bencinu :skrbast)... kaj šele za vozilo (kao) premium znamke... 

Da moraš odpreti šipe in prezračiti avto, ker smrdi od nafte... pa ti prodajo zadevo, kakor da je normalno, ti pa mirno odkorakaš in se voziš naprej :eek

Ni čudno, da so vsi po vrsti začeli delati krš od avtov, če pa imajo take kupce :crazy

Oprosti, ampak sem to moral napisati... vsekakor upam, da težavo rešiš.

Kot prvo, če je to krivo, da je avto po 15000 km in enem letu, še vedno nov, in da zato smrdi, potem bi ti lahko vsaj oprali motor, da bi se videlo, ali je bilo kaj na motorju (čeprav bi se po tolikem času že zdavnaj prežgalo).

Verjetno ti nekje pušča ali izpušni kolektor ali kak druga cev... kar naj lepo iščejo, med tem časom pa naj ti dajo brezplačno nadomestno vozilo :fight

Urejal LEO37, 05.12.2018, 18:54.

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

baucek
baucek

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 406
  • Avtomobil: K 1200 RS

Kaj pa ce pusca kje pri inkjektorjih?
Ocitno je kvaliteta pri bmw res na psu,ker da se meni to zgodi,jaz odpeljem na servis pa zahtevam denar nazaj. Pa naj njim smrdi,ce jim je to normalno.
Prikaži več možnosti
    • LEO37 je všeč

efnll
efnll
  • Uporabnik

Saj sem ga že 2x peljal za isto stvar, da bi se pa kregal in razburjal pa niti nimam časa ne energije. Mogoče ga bom še enkrat peljal, če pa spet ne bodo nič ugotovili oz. bodo začeli s tem da je to "normalno", ga bom pa na spomlad prodal in kupil kaj druga. Hvala za vse nasvete in lp. 

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 286
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c, E36g

Poskusi ugotoviti nek ponavljajoči se vzorec, kdaj se pojavi smrad.

Ko boš več ali manj prepričan, da se ponavlja ob določenem režimu vožnje, pojdi na servis, posedi mehanika na sedež in ga zapelji en krog.

Ko bo začelo smrdeti, obrni avto, zapelji pred delavnico, zahtevaj termin za popravilo in nadomestno vozilo.

To, da boš zaradi neumnosti in predvsem lenobe serviserjev prodal avto, je zelo žalostna rešitev, ker boš težavo preložil na novega lastnika (kar ni lepo :skrbast).

Urejal LEO37, 06.12.2018, 14:35.

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 235
  • Avtomobil: :)

Poskusi ugotoviti nek ponavljajoči se vzorec, kdaj se pojavi smrad.

Mhm. Jaz sem pomislil, da se je snela spojka na gibljivi cevi, ampak pri meni je v tem primeru smrdelo po plinih, ne po nafti.

Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

efnll
efnll
  • Uporabnik

Preložil jo ne bom jaz ampak servis, ker jaz sem svojo dolžnost naredil. To so očitno BMWjevi standardi ne moji.

Vzorca nisem popolnoma ugotovil, zdi se mi da ko ga preganjam v visoke obrate, da po tistem se po navadi pojavi tak značilen vonj po nafti. Se po to pojavi tko čez prste recimo enkrat tedensko. Na dve leti menjujem avte in ga ne bom nič pogrešal, ta vonj je še en razlog več za menjavo. :) Radio slab, piš vetra na avtocesti močan, podvozje trdo, motor zelo glasen ko je v sport mode in visokih obratih, sedeži pa tudi nič kaj udobni, sploh tisto ko si nastavljam globino in se vlečem gor mi gre na živce... Povprečen avto.

Urejal efnll, 06.12.2018, 14:53.

Prikaži več možnosti
    • xMarkox je všeč