Skoči na vsebino

Problem z vžigom in zaklepom volana

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
6 odgovorov v temi
matic.sorn1
matic.sorn1

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 38
  • Avtomobil: e60 530d xdrive

imam e60 530d xdrive in imam problem ..

ko je mrzlo avto ne vžge.. ima že tanovi ključ

ko vstavim ključ se mi volan odklene in radio začne igrat ampak idrive zaslon se ne prižge in če je predhodno bilo nastavljeno na veksler cd sam prestavi na fm, ko pa pritisnem start pa začne verglat in ne vžge (nekaj blokira ) ko pa vzamem ključ ven pa ne zaklene volana in mi nariše oranžno napako za zaklep volana

avto nato prižgem tako da minus klemo snamem za par sekund in dam nazaj (včasih dovolj 1x včasih 4x ) potem use dela kot mora od radia, ekrana vžig zaklep volana ..napaka za 4x4 in esp se prižge ampak po par metrih ugasne in nato dela skos normalno kot mora. če pa avto pustim stati cca 2 ure pa se spet ponovi. je že kdo imel tak problem ker ni človeka ali firme v okolici celja da bi to videl ali povedal kaj je 

na testerju napaka za zaklep volana, a nevem zakaj potem nebi idrive zaslona in cd playerja prižgal ..pa seveda zaklep volana deluje bp ko odklopim in priklopim akumulator ... tako da sedaj preden avto prižgem dam kluč not in se enkrat ven da vidim če volan zaklene nazaj ker če ga ne nebo vžgal ..upam da kdo kaj ve

tanek kabl z modrim konektorjem na minus klemi sem že odklopil ..ne pomaga.. akumulator bp stestiran napolnjen ..še vedno isto zaklep volana deluje .. zdaj pa nevem kaj bi še lahko blo 

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 62 895
  • Avtomobil: SHARK

Zaklep volana? Da nimaš ti slučajno zanič senzor kota volana? Kaj pravi tester?

Prikaži več možnosti

matic.sorn1
matic.sorn1

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 38
  • Avtomobil: e60 530d xdrive

ja kot volana je blo tudi mislim da not med napakami... več jih je bilo ker se je avto dolgo verglal in je spiso pol avta

ampak zaradi kota volana bi mogu  idrive ekran pa cd veksler delat .al se motim

Urejal matic.sorn1, 06.12.2018, 21:59.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 62 895
  • Avtomobil: SHARK

ja kot volana je blo tudi mislim da not med napakami... več jih je bilo ker se je avto dolgo verglal in je spiso pol avta

Za E6x sicer nisem ekspert, ampak nekako se mi zdi, da bi lahko bile tovrstne težave povezane s senzorjem kota volana. Najdi kakega dobrega štromarja (schumi recimo, ali pa forumaš bmw-expert) in mu odpelji avto, da ne boš letal od enega do drugega šalabajzarja in samo plačeval, naredil ne bo pa nihče nič. Čimprej, dokler avto sploh še dela.

Prikaži več možnosti

hren
hren

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5
  • Avtomobil: 520D e 61 letnik 2006

Probaj odklopiti ibs na minus klemi.lp
Prikaži več možnosti

matic.sorn1
matic.sorn1

Začetnik