Skoči na vsebino

2000 Z3 1.9 javlja "airbag modul fault"

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
10 odgovorov v temi
hymermobil
hymermobil
  • Uporabnik
  • Sporočil: 6

Lep pozdrav. Zanima me, če se je kdo tukaj že srečal z okvaro airbag modula.Prvotno je imel vnos 4-ih napak, ki se jih ni dalo izbrisati,  po "flešanju" pa je še vedno ostala ena, tudi te se ne da izbrisati. Ispisuje-poimenuje senzor trka pod sovoznikovim sedežem.Ima kdo kakšno idejo ali mogoče izkušnjo s tem problemom, glede na to, da je bil krmilnik enkrat že na novo "postavljen"?

Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 126
  • Avtomobil: MB W166 Brabus

saj ti piše kaj je narobe,... menjaj senzor in bo ok

Prikaži več možnosti

hymermobil
hymermobil
  • Uporabnik

Pozdravljeni.Stvar je taka, da sem dal najprej reprogramirat airbag enoto,  zamenjal senzor trka z novim, po diagnozi s testerjem pa mi je senzor samo poimenoval-ni napisal senzor fault. To me bega!Poleg tega sem imel tudi izpis Fo internal modul fault.Je možno, da se a-modul ni reprogramiral popolnoma?.

Hvala za mnenje.

Prikaži več možnosti

hymermobil
hymermobil
  • Uporabnik

Se popravljam;ispis je bil; F 0 internal modul-ecu rejected.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 033
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Zakaj si reprogramiral airbag modul?
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

ALFAinBMW
ALFAinBMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 217
  • Avtomobil: E46 328i MT1, E34 M5 3.6

Modul menjat in skodirat na avto
Prikaži več možnosti

hymermobil
hymermobil
  • Uporabnik

Torej, modul je bil reprogramiran oz. na novo "postavljen", ker si z diagnostiko lahko napake samo prebral, nisi pa jih mogel izbrisat, oz. je javljal napako F0 error ecu rejected.Če prav razumem se modul ni bil zmožen"pogovarjat" z ostalim sistemom oz.posamičnimi komponentami.

Po ponovnem "flešanju" pa sem napredoval do te mere, da mi javi tri napake, ki se dajo tudi izbrisat in ostanejo izbrisane(lučka se ne prižge), dokler ne odvzamem in dam ponovno kontakta.Napake so:05 side airbag, front left, 06 side airbag,front right in 16 senzor for side airbag left.Mislim, da imam sedaj malenkost boljšo "sliko" vsega skupaj.

Aja, še to:vozilo ni bilo karambolirano, lučka se je enostavno prižgala.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 126
  • Avtomobil: MB W166 Brabus

kaj pa če bi snel konektor pri modulu in lociral žice gi gredo na na omenjene air bege in jih omsko premeril, da vidiš če niso slučajno kje dejansko prekinjene ali slabi stiki,...

Prikaži več možnosti
    • fp4492 je všeč

hymermobil
hymermobil
  • Uporabnik

Ja, to bo naslednji korak, pred tem pa moram ugotovit če imam na modulu stalni plus-če gre torej na sponko 30, ali 15.Razmišljam tako:Vse je o.k. dokler ne odvzamem kontakta, ko pa se to zgodi in dam ponovno kontakt potem enostavno "pobere"najšibkejše" pulse in to javi kot napako.Podobno kot, če odklopiš akumulator-dostikrat se pri več vozilih ob ponovnem priklopu prižge a-bag lučka, ki jo potem največkrat moraš "pobrisat" z diagnostiko.

Sicer pa hvala za mnenje in smernice.

Lep pozdrav.

Prikaži več možnosti

PussyWagon
PussyWagon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 720
  • Avtomobil: Clown shoe, 1275 turbo

Preveč razmišljaš in si pomoje zato stvar bolj zakompliciral kot je bilo potrebno. Pri Z3 je znana hiba, da se konektorji na zategovalnikih pasov malenkost losajo in izgubijo stik. Potrebno je samo odpeti varovalno sponko, sneti konektor, po možnosti našpricati s kontakt sprejem in stvar sestavii nazaj.

Sem imel pri Coupeju to na levem in desnem sedežu. Napaka se potem sama resetira.
He who shall be last, shall be sideways and smiling :-D
Prikaži več možnosti

hymermobil
hymermobil
  • Uporabnik

Živjo.

Je res, ja, malo preveč sem zakompliciral, ampak stvar sem poskušal začeti reševati z malo bolj strokovne strani.Prijavil sem pa se na to stran ravno zato, da bi mogoče dobil mnenje koga, ki se je z enakim problemom že srečal., tako da hvala za namig.Moram sicer reči, da sem imel sedeže že zunaj, ker sem menjal iztrošene pvc puše vodil sedežev, torej sem imel konektorje dol. Je pa res,da se jim nisem posvečal.Bom preveril še to.

Lep pozdrav.

Prikaži več možnosti