Skoči na vsebino

Vonj po izpuhu v kabini

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
8 odgovorov v temi
CommandO
CommandO

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21
  • Avtomobil: F11 525XdA

Pozdravljeni.

Imam sledečo težavo in sicer v kabini se pojavlja vonj po izpuhu. Pred 2 letoma mi je crknil tamali turbo. V garanciji so mi zamenjali oba turbo polnilnika in takrat se je težava prvič pojavila. Najprej sem opazil pri vzvratni vožnji, recimo, ko je bil avto parkiran si zapeljal nazaj ter potem naprej in je v avtu zasmrdelo. Odšel sem nazaj na servis, nekaj so najdli in načeloma tudi odpravli.. Podpisal sem nek papir in to je to. Ne vem kaj je bilo narobe. Vse je šlo na garancijo. Recimo, da je nekaj časa bilo dobro, ko pa so temperature zunaj padle, je zadeva postala intenzivnejša. Tudi na semaforju ko sem ustavil je zasmrdelo. 

Torej avto je bil še 2x na dveh različnih servisih. Enkrat v Sloveniji, enkrat v Švici. Napake ni, vse je OK, vonj pa je še vedno tukaj ?!  :damn

Sam sem sumil, senzor zunanjega zraka, ki ne zapre dotoka slabega zraka odzunaj, ampak tudi s tem naj bi bilo vse OK. Ker morem v kratkem opravit redni servis, bi to rad rešil do konca.

Kot zanimivost, pri polnjenju tekočine proti zrmzovanju stekel, sem to malo polil in jo z vodo spral.. Nato se je ob sunkovitejšem zaviranju pojavljal tudi vonj po tej..

Pred menjavo turbopolnilnika nikoli ni bilo dobenega vonja. Ne vem če je oboje povezano, ampak takrat so mi nekaj uničli, ali pozabili tesnilo ali kaj vem kaj...

Ima kdo kakšno idejo, da ne plačujem še tretjič celotnega pregleda...  :confused  :confused

Hvala in lep pozdrav.

M

Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 083
  • Avtomobil: MB W166 Brabus

jaz bi na hitrco rekel da so pustili stare tesnila (recimo 2, 7, ali 8) in da po malem pušča. Drugače pa zadaj nekdo malo zamaši izpuh ko avto lavfa, drugi pa gleda pri motorju kje se pokadi oz prismrdi,...

http://bmwfans.info/...t_manifold_agr/

Prikaži več možnosti

Bostjan46
Bostjan46

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10
  • Avtomobil: BMW F11

Imam podobno težavo kakor vi.

Prvič se mi je ta vonj pojavil po menjavi verige, ker je bilo potrebno odstraniti in ponovno zatesniti šobe za gorivo, težavo smo odpravili z novimi bakrenimi tesnili šob in vonja v kabini ni bilo več!

Sedaj POZIMI pa imam zopet težavo, ko je motor HLADEN pride ta ne prijeten vonj v kabino vse dokler se ne premaknem iz mesta, da se motorni prostor začne zračit, ko pa se avto-motor SEGREJE ta težava izgine, pa če tudi stojim s prižganim motorjem na mestu!!

SUMIM--- na izpušno flexi delitacijsko cev za filtrom trdih delcev, ki je hiba teh motorjev in večkrat tudi ropota-cinglja. 

http://bmwfans.info/...iculate_filter/

(pozicija slika 9)

Prikaži več možnosti

Bostjan46
Bostjan46

Začetnik

• Uporabnik

Ravnokar sem se naročil za menjavo flex cevi na izpuhu.

Javim jutri če bo težava z plini v kabini odpravljena. 

Prikaži več možnosti

CommandO
CommandO

Začetnik

• Uporabnik

Pozdravljeni, 

sem zdaj malo gledal te skice motorja, zelo verjetno, da je to to. Prosim javite, če boste zadevo odpravili.

Lep pozdrav.

Prikaži več možnosti

Bostjan46
Bostjan46

Začetnik

• Uporabnik

Pozdravljeni,

Gibljivo cev na izpuhu sem zamenjal, znebil sem se ropota in cingljanja vendar vonj (pri hladnem motorju) žal ostaja.

Našli pa smo težavo. TESNILO med turbino in zbiralnikom izpušnih plinov je počeno in tam spušča. 

Po praznikih sledi menjava vseh  tesnil okoli turbine in zbiralnika. 

http://bmwfans.info/...th_lubrication/

(slika 4)

Urejal Bostjan46, 29.12.2018, 07:23.

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 395
  • Avtomobil: BMW logicno

Morda res morda si poglej kpl. nosilce motorja so neki gumi nosilci, ker ni logike da močno zasmrdi če greš nazaj.   Sem imel podono napako pred mnogo leti na enem Renoju.   

Probaj še tako odpri havbo, daj v rikverc in na sunek spelji nazaj , kolega naj gleda koliko se motor dvigne, pri Renoju z zanič temimi nosilci je šel kar ene 5 cm gor motor in sicer na zadnjem delu....

Urejal Mat xxl, 29.12.2018, 23:04.

Prikaži več možnosti

CommandO
CommandO

Začetnik

• Uporabnik

Hvala vsem za odgovore, bom se spomladi dalje ukvarjal s tem, javim, kaj bo pomagalo...

Prikaži več možnosti

mihabmwe39
mihabmwe39

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 114
  • Avtomobil: F11

Mogoce da malo zbudim temo.
Pri meni cca 14 dni ze zasmrdi pri vzigu in obcasno na semaforju.Prebrskal sem vse mogoce forume in mehanik mi pregledal vse cevi...vse ok vse dihta kot mora..
Se odlocim odpeljati avto na pooblascenca,kjer mi ugotovijo,da je napaka na egr hladilniku.
Sledi 21.8 menjava in Softwareupdate vse na kulanco.
Prikaži več možnosti