Skoči na vsebino

Kupujem avto od 6k-9k €

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
80 odgovorov v temi
U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 364
  • Avtomobil: F01 730xd

Živjo,

Prodal sem svojega A6 C7 Avanta, s katerim sem bil načeloma zelo zadovoljen, ampak gre del kupnine v druge namene, s preostankom, pa ciljam na soliden avto nekje v rangu med 6 in 10 jurjev, letnika 2006 in naprej.

Lastnosti, ki jih iščem so:

- redno servisiran (če je korektno servisiran, mi višji kilometri niso problem) in negovan avto (ne nekaj zamazano-strganega)

- gretje sedežev in predvsem DOBRI sedeži (ala komfortni BMW sedeži)

- avtomatik,

- tempomat,

- preferiram limo napram karavanu,

- preferiram nakup od fizične osebe, ne dilerja

- bencin/dizel, vseeno,

- ne nekaj eksotičnega (zaradi kasnejše prodaje, sorry, zeleni Avantime)

V iskani krog tako načeloma padejo E60, A6, in morda w211 e klasa (čeprav, tega sem že imel), pa tudi morda kakšna 3.0 trojka ali A4 ali C klasa. Če sem kaj zgrešil, se priporočam za predloge. Zadnje dni precej študiram E60, ker me zanima, da bi prvič probal BMW, slišim pa res 100% katastrofa zgodbe in 100% bp zgodbe. Za eno E60 imam zmenjen ogled jutri:

https://www.avto.net...ija 5: 535d Avt.

Slednji ima active steering in dynamic drive ter dodatno aktivno vzmetenje (od komponent, ki se jih "bojim"). Kar sem bral po netu, napake na DD niso pogoste, konkretni avto, naj bi bil servisiran korektno, je pa sicer letnik 2004 (in prvič registriran 2006). Motor, kolikor vem, ni problematičen, oziroma je eden boljših, menjalnik eni hvalijo, eni preklinjajo. Bottomline, kar nočem, da se zgodi je, da bom vrgel dodatne 3-4 jurje v avto v naslednjem letu. Avto sicer kupujem za obdobje 1-2 let. Morda kakšno mnenje poznavalcev o tem avtu?

A6 se mi zdi nekako bolj ziher a dolgočasna izbira, hkrati so pa slabše opremljeni od E60

Hvala za ideje in predloge :)

PS: Pa naj moderator prosim popravi... za 6000-9000K dobim najbrž najredkejše avte na svetu, ali pa so še ti prepoceni ;> Torej... išče se avto 6-9K.

Hvala

Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 493
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Konkretnega avta ne poznam ampak mislit da bos bozil avto z 400kkm brez kakega extra striska je zame utopicno. Ze letni komplet gum je v rangu 700-800€, bognedaj da rabis se zimske pa redni servis pa si na 2 jurja.
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik

Gume so zraven nove, oba seta. Gre se za splošno zanesljivost teh bolj naprednih komponent (dynamic drive, active steering, itn...). Vseeno imam pa rajši avto s 380k km, redno servisiran, kot pa enega z "220k km" če me razumeš,

Urejal U2ros, 20.12.2018, 11:16.

Prikaži več možnosti

kn3z007
kn3z007

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 568
  • Avtomobil: Orbitrek, samokolnica

Preveri ceno ploščic in diskov, preveri ceno obnove obeh turbin, ceno volanskega droga, ceno zamenjave EGR-ja in koliko te bo stala obnova vandlerja in menjava olja v menjalniku. Če je res top shit poservisiran, je vse to dal skozi pri okoli 200-250k km, te bo pa v vsakem primeru vsaj nekaj od tega v kratkem dočakalo.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 157
  • Avtomobil: e92 N/A straight 6

Avto je lep, vendar tega nobenemu ne privoščim. https://www.bmwslo.c...razpad-sistema/

Vedno mi to pride naprej ko slišim za naloadano e60...

Prikaži več možnosti

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik

To temo sem spremljal takrat ja ;D Eklatanten primer E60 Horror story ;)

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 510
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Hja roko na srce si je malenkost za celotno sago tudi lastnik kriv. Kolikor sem pa zasledil na FB je od takrat dalje še iskal nek zobnik štirikolesnega pogona, ker mu je njegovega zmlelo, ter nazadnje nek del avtomatskega menjalnika.

Drugače pa glede konkretnega avta z linka zgoraj kolikor poznam svet E60 (kar ni veliko, priznam), se mi zdi da je M paket na avtu naknadno.

Urejal Nixxon, 20.12.2018, 11:52.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 157
  • Avtomobil: e92 N/A straight 6

Ma v Danijevem primeru so bili največji carji mojstri, po domače povedano so se vsi izogibali njegovega avtomobila. :crazy

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 510
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Ja, seveda, ker za diagnozo gredo ure in ure, če ne dnevi, zaračunat mu pa ravno ne moreš po tej tarifi.

Na koncu je bil glavni krivec (ali eden od) to, da je dal alternator napol obnovit, na kar nas je nekaj že pred tem opozorilo, ampak baje je bil un del (regler?) "še dober".
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik

Verjamem da raje kupis nekaj z 380kkm kot “220” ampak kakorkoli obrnes km so km in to prinses stroske. Vedi da tudi deli podvozja pri dynamic drivu niso isti, letev je zaradi active steeringa drugacna itd. Jaz vem da ne bi, ampak to ka vsak svojo racunico vsekakor orng razmisli
Prikaži več možnosti

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik

Tudi sam imam hude pomisleke. Kar se tiče opreme, ki jo rabim in zglancanosti, mi avto ustreza. Odprt sem pa tudi za druge predloge seveda, to je bil samo eden od njih. Na "lagerju" imam še enega A6 in eno w204 C klaso

Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik

Pokazi kaj konkretno imas v mislih
Prikaži več možnosti

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik

https://www.avto.net... CDI 4MATIC ...

https://www.avto.net...iptronic.slo...

Če pa bi bil res mazohist...  ;)

https://www.avto.net...ija 7: 740i Avt.

(tale zadnji se hecam)

Prikaži več možnosti

gusti4u
gusti4u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 915
  • Avtomobil: FR-V + RT

https://www.avto.net...asp?id=13764829

kaj pa kaj takega

:woohooKNJIGOVEZ:woohoo
Prikaži več možnosti

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 692

C klasa te generacije se mi zdi totalno precenjenja,glede na to kar nudijo.

Če imam prav je avt. 5 stopenjski,sama vožnja in notranja ergonomija pa nič posebgega.

Bi rajši posegel po kaki 330xd potem za ta denar,ali pa A6 iz oglasa-okno v svet za C klaso.

Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik

V6 C klasa je 7G tronic. 200 in 220 CDI so 5 stopenjski. Se strinjam da so precenjene. 8-9k za 320CDI ustrezno vzdrževan in v ok stanju se mi sicer zdi fair price.

Ni napačen... edino tile dilerji onkraj Trojan. Si mi pa dal idejo za pogledat ja... Ve kdo kako se peljejo in kako udobni so ti Volvoti, konkretno ta model?

Urejal U2ros, 20.12.2018, 14:38.

Prikaži več možnosti

Xandrej
Xandrej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 930

https://www.avto.net...asp?id=13599393

https://www.avto.net...asp?id=10677240

Urejal Xandrej, 20.12.2018, 14:41.

Prikaži več možnosti

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik

Citroen ne. Mam filing da je to nemogoče prodat. Tudi nimam nobenih izkušenj z njimi. Hvala za predlog vseeno

Prikaži več možnosti

Xandrej
Xandrej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 930

Prodaš vsak avto ker tak kot si ga ti kupil ga bo nekdo drug...

Prikaži več možnosti

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 692

V6 C klasa je 7G tronic. 200 in 220 CDI so 5 stopenjski. Se strinjam da so precenjene. 8-9k za 320CDI ustrezno vzdrževan in v ok stanju se mi sicer zdi fair price.

Ni napačen... edino tile dilerji onkraj Trojan. Si mi pa dal idejo za pogledat ja... Ve kdo kako se peljejo in kako udobni so ti Volvoti, konkretno ta model?

Glede na trg in rang vozila,bi ta C klasa za to ceno morala imeti max.200000 km.Verjetno si med kupci na prstih ene roke,glede na vse parametre.

Prvi živi v pravljici...

Drugega bi odsvetoval že zaradi motorja,niso glih biser,drago vzdrževanje.Za EGR zamenjati je treba motor vzeti ven. :crazy

Citroen ne. Mam filing da je to nemogoče prodat. Tudi nimam nobenih izkušenj z njimi. Hvala za predlog vseeno

Čisto vse se proda,faktor je CENA.

Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti