Skoči na vsebino

Kupujem avto od 6k-9k €

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
80 odgovorov v temi
U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 343
  • Avtomobil: F01 730xd

330/335d tudi še nisem nič analiziral...

Kar se tiče 8500 za c klaso... toliko jih ne bi ponudil. 325k km samo rečeš 6500, take it or leave it. Če ga zanima prav, če ne pa tudi prav. Motorji sicer delajo skoraj v nedogled.
Prikaži več možnosti

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 689

Kar se tiče 8500 za c klaso... toliko jih ne bi ponudil. 325k km samo rečeš 6500, take it or leave it. Če ga zanima prav, če ne pa tudi prav. Motorji sicer delajo skoraj v nedogled.

Že 6500 je res več kot fer,glede na kilometre.320 CDI je pa res najboljša zadeva pri tem vozičku.

Sicer jaz ne vem,ali si siguren da ima v kombinaciji 320 res 7G menjalnik??

Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik

Drži, c klasa je izjema, kjer so v teh letih v6 v kombinaciji z 4maticom ponujali 7g tronic, recimo v e klasi pa 4m + 5g, brez 4m pa 7g

Urejal U2ros, 20.12.2018, 15:41.

Prikaži več možnosti

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik

Dejte mi rečt, katere e91 dizel motorje se splača gledat?
Ali pa tole...?

https://www.avto.net... serija 3: 330i

Kar je pri bmw kul je, da je med lastnikires veliko takih ki imajo svoj avto res radi in se to odraža na stanju. Pri audijih so vsi neopremljeni in zlajnani.
Prikaži več možnosti
    • leonT, fantastic five in bedolin uporabnikom je všeč to sporočilo

naliM
naliM

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 137
  • Avtomobil: 2x OOOO | \X/ | ⚡

Ta motor (224KM V6 CDI) in avt. menjalnik 5G že v MB kombijih nista slaba kombinacija, avto se prav solidno premakne, pa je prazen težak preko 2,1tone.

Urejal naliM, 20.12.2018, 15:49.

Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 085
  • Avtomobil: Mesanec

Kar se tiče udobja je volvo top, vozi se zelo solidno, menjalnik je pač bolj počasne sorte, placa ma relativno malo, sedeži so pa mogoče najboljši od "navadnih"  na tržišču. Sam je pa dokaj malo sposobnih serviserjev...

Prikaži več možnosti

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik

So pa na žalost tile V60 in S60 nekoliko izven price range-a.

Prikaži več možnosti

bmwjas
bmwjas

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 196
  • Avtomobil: Ni pomemben podatek

https://www.avto.net...asp?id=13749298

Narejen kompleten servis menjalnika + preventivna menjava določenih elementov v menjalniku.

Če nebi videl števca, bi mislil da ima avto max 100.000km.

[SIZE=2][/SIZE]
Prikaži več možnosti

croma_man
croma_man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 077
  • Avtomobil: BMW E21 327i, Passat 1.8T

Kar se tiče udobja je volvo top, vozi se zelo solidno, menjalnik je pač bolj počasne sorte, placa ma relativno malo, sedeži so pa mogoče najboljši od "navadnih"  na tržišču. Sam je pa dokaj malo sposobnih serviserjev...

volvo ma čist ok avtomat za šaltat v primerjavi z bmw/vag. Mehanik je pa odličen v Mokronogu, men šraufa XC70 in je nadrkan za dizl motorje do konca (po domače TIN za bmw - on za Volvo).
Prikaži več možnosti

RobertH
RobertH

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 256

Če ni predsodkov je tole precej skladno z zahtevami.

https://www.avto.net...asp?id=13710050

Urejal RobertH, 20.12.2018, 21:18.

E21 316, E21 316, E21 323i, E30 316, E30 320i, E30 320i, E34 520i, E39 528i, E46 316i, E39 520iT, E39 523iT, E30 316, E36 318i, E39 528i, E24 630CS, E36/2 316i, E39 525dA, E39 530i, E38 728iA, E34 518iT, E39 523i, E36/2 316i, E46 323i, E39 525iT, F11 520dT, F11 520dTA... to be continued

Prikaži več možnosti
    • Kobal trans je všeč

Kobal trans
Kobal trans
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 972
  • Avtomobil: kombi

tale alfa zgleda super noter in ven, pa poskočen motor

Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 085
  • Avtomobil: Mesanec

volvo ma čist ok avtomat za šaltat v primerjavi z bmw/vag. Mehanik je pa odličen v Mokronogu, men šraufa XC70 in je nadrkan za dizl motorje do konca (po domače TIN za bmw - on za Volvo).

Sej je OK, samo ni v rangu ZF8 in najnovejsih produktov, pa nasploh itak ne maram avtomatikov. No za tega nisem vedel ( mehanika ), mogoče mi še prav pride informacija. Še vedno pa jih ni toliko za Volvo, kot za kakega renoja ali vw, ki ti ga lahk šraufajo malodane že v Tušu med nakupovanjem malice :-D

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 68 536
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

https://www.avto.net...ija 5: 535d Avt.

Slednji ima active steering in dynamic drive ter dodatno aktivno vzmetenje (od komponent, ki se jih "bojim"). Kar sem bral po netu, napake na DD niso pogoste, konkretni avto, naj bi bil servisiran korektno, je pa sicer letnik 2004 (in prvič registriran 2006). Motor, kolikor vem, ni problematičen, oziroma je eden boljših, menjalnik eni hvalijo, eni preklinjajo. Bottomline, kar nočem, da se zgodi je, da bom vrgel dodatne 3-4 jurje v avto v naslednjem letu. Avto sicer kupujem za obdobje 1-2 let. Morda kakšno mnenje poznavalcev o tem avtu?

O E60 bi se dalo pisat par ur, pa še nebi vsega povedal. Če se boš odločil za nakup takega avta najboljše da me pokličeš in ti bom naštel točko za točko vse kar moraš na tem avtu preverit, ene 30 stvari je za prečekirat. Če dobiš dober primerek zna dve leti delat brez pretiranih vložkov, če dobiš slabega ti bo požrl vse živce. Jaz ga zdaj že tako dobro poznam, da lahko svetujem kaj gledat.

Tadva sta v osnovi podobna kot E60, samo s precej manj problemi. Mene pri teh trojkah moti samo to da so premajhne, če si od prej navajen na serijo 5 oziroma na E klaso (tudi audi A6 je v tem rangu), zna bit da se v trojki ne boš dobro počutil.

Dejte mi rečt, katere e91 dizel motorje se splača gledat?
Ali pa tole...?

https://www.avto.net... serija 3: 330i

Kar je pri bmw kul je, da je med lastnikires veliko takih ki imajo svoj avto res radi in se to odraža na stanju. Pri audijih so vsi neopremljeni in zlajnani.

Tale je od vseh naštetih še najmanj problematičen, to je za moje pojme najboljši motor v E9x. Lastnik je baje forumaš in tudi predhodnik je bil forumaš, tako da ni problem izvedeti kaj več o avtu. Kolikor jaz vem, je OK.

Kar se motorjev v E9x tiče bi jaz gledal samo 330d, 335d, 330i in 335i.

"All these people in the comment section who have the answers. They know how to fix everything but they can't even spell."

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 23 422
  • Avtomobil: E39 530dTA & 530dTA ///M

Tale je lepa in, ce E39 ne bi obstajal... :laugh

https://m.mobile.de/...70.html?ref=srp
Prikaži več možnosti
    • penny3 je všeč

tadejMB
tadejMB

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 224
  • Avtomobil: SDI

kako so pa kaj ti w204 c klasa modeli? predvsem imam v mislih c200 in c220, v kombinaciji z ročnim menjalnikom. Kako je kaj avtomat pri tem avtu, ko ima avto enkrat preko 300k km. Mam enega nagledanega, za čez zimo :)

Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik
  • Sporočil: 754
  • Avtomobil: E61 535D

Gume so zraven nove, oba seta. Gre se za splošno zanesljivost teh bolj naprednih komponent (dynamic drive, active steering, itn...). Vseeno imam pa rajši avto s 380k km, redno servisiran, kot pa enega z "220k km" če me razumeš,

Dynamic Drive ni težaven, vsaj pri meni pri 25x.xxx km še ne.

Preveri ceno ploščic in diskov, preveri ceno obnove obeh turbin, ceno volanskega droga, ceno zamenjave EGR-ja in koliko te bo stala obnova vandlerja in menjava olja v menjalniku. Če je res top shit poservisiran, je vse to dal skozi pri okoli 200-250k km, te bo pa v vsakem primeru vsaj nekaj od tega v kratkem dočakalo.

Jaz sem zdaj kupil original diske spredaj in zadaj, ploščice spredaj in zadaj + set za ročno + tipala = 970EUR, EGR Pierburgov je 93EUR (sem letos menjal), menjava olja v menjalniku ti je cca 400EUR na napooblaščencu,...

Prikaži več možnosti

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik

kako so pa kaj ti w204 c klasa modeli? predvsem imam v mislih c200 in c220, v kombinaciji z ročnim menjalnikom. Kako je kaj avtomat pri tem avtu, ko ima avto enkrat preko 300k km. Mam enega nagledanega, za čez zimo :)

200 in 220 kot rečeno imata 5g tronic. Je zelo zanesljiv ampak za dandanes res počasen. V6 ima 7g tronic. Jaz sem imel v e klasi 5g v GLu pa 7g. Oba brez tezav, s tem da sem z GLom večkrat vlekel 2.5 tonsko prikolico 1000km dalec v enem dnevu. Samo ventilator pod havbo je laufal bolj kot obicajno ko se je avto ugasnil za postanek. Na a.net so vsi c-ji precej precenjeni sicer.

Urejal U2ros, 21.12.2018, 06:26.

Prikaži več možnosti

OffsummeR
OffsummeR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 163

Če ni predsodkov je tole precej skladno z zahtevami.

https://www.avto.net...asp?id=13710050

Res lepa  :mljask

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 10 390
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

Ko sem prebral prvih par stavkov te teme, sem mislil predlagati japonca. Pa vidim, da bi ustrelil mimo. :-D

Želja torej ni cenejši avto z manj stroški, ampak z nižjo nakupno ceno in s precej višjimi stroški od prejšnjega. A6 je na lestvicah zanesljivosti namreč zavidljivo visoko.

Good luck. :)

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik

Potem nisi dobro prebral ;D A6 ni avtomatsko odpisan, povsem enako v igri je kot E60, problem A6 C6 je, da so zelo siromašno opremljeni, in malo je takih, ki bi bili ljubiteljsko in dobro vzdrževani. Opažam tudi, da sploh tisti, ki so nekako bolje opremljeni, so zlajnani, medtem ko je veliko takih, ki so brez opreme, zgledajo pa kot novi. Od japoncev recimo kaka Honda Accord limo, ampak imajo cene 10k ali več za dober primerek, dobiš pa tistih 150 konjev in ročni menjalnik, kar je tudi malo meeeh. Honda Legend, jih ni, pa tudi preveč eksotičen avto. Lexusov za ta denar ni, @LeonT mi je edinega izmaknil in poslal nekam na kavkaz... Lexus GS... cene prenapihnjene za avto, ki je sicer dober, ampak izgleda pa zelo neposrečeno. (2008 letnik cca)

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.