Skoči na vsebino

Zakonitost DMV-ja

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
279 odgovorov v temi
RapidWabbit
RapidWabbit

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 40
  • Avtomobil: Golf mk7

Mogoce je ideja da ne bomo smetisce za stare odsluzene avte, ki jih nemci stran mecejo. Kar sami naj poskrbijo za razgradnjo, ne pa da jih folk k nam privlece in z njimi polni odpade. Jest bi tud omejil uvoz starih jajc.

Tega pa ne razumem ... 5 let star GTI trenutno ~700€ DMV, po novem bi bilo ~1800€. Medtem ko 5 let star dizel 2.0 TDI pride celo manj DMV kot sedaj (~ 200€) ...

To bi samo še povečalo število uvoženih Passatov in bmw 320d in podobnih avtov iz DE v SLO.

Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 493
  • Avtomobil: /

Ok primer:
Jaz si kupim e38 750i in jo imam za občasne vožnje za dušo, z njo naredim 5k km na leto. Mene olupijo ko majmuna.

Nekdo drugi si kupi passata 2.tdi in na leto naredi 40k km, on ne plača skoraj nič.
Kdo bolj onesnažuje zrak?

Druga stvar, a industrijski obrat kjer se izdeluje nove avtomobile ne onesnažuje nič?
To da vozim 4 generacije star avto me ne moti ker ga kupim zase ne za sosede.

To se v popolnosti strinjam, plačevat bi moral na narejeno kilometrino ne pa po prednastavljeni vrednosti. Ampak to kot del cestnine, DMV s tem nima nič.  Uvoz umazanih je treba pa omejit v vsakem primeru.

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 011

Kar se onesnazevanja tice je samo davek pri gorivu posten. Vec vozis, vec tankas, vec placas. Ce mas v12 v garazi ne onesnazujes in ni logike da bi placeval.
Prikaži več možnosti
    • zaxxon, LEO37, Volvej in 2 ostalim je všeč

Team Cabrio Slovenija
Team Cabrio Slovenija
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 505
  • Avtomobil: e85 3.0i, Smax, e87

Jp. Katerega drzavnega birokrata treba zdej orazumit...?
Kar se argumenta, da smo potem smetisce Nemcije tice pa. A ni boljs, da janez zamenja svojega 20 let star avtomobil in si kupi nemski 10 let star avto. Njegov 20letni pa gre naprej po prehranjevalni verigi za bosno.

Urejal Team Cabrio Slovenija, 19.06.2020, 15:55.

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Ce gre v bosno je ok, ce pa gnjje na parkingu ali v gozdu pa ni ok. Svicarji majo to dobro reseno, ce prodas star avto v tujino ti vrnejo sorazmeren del davka. Tko da mas interes prodat ven stara jajca.
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 962
  • Avtomobil: e92 N/A straight 6

Meni je pa vseeno. Se pa strinjam da bi morali omejit uvoz Eu6 navzdol... Sploh teh Eu5 službenih bi se morali losat. Kaj gre našim uradnikom v nos, ja ti vaši uvoženi ex službeni diesli... Itak če pa pocenijo uvoz novih makin , se bodo čez 3-5 let pojavili na trgu "Slovenskih" rabljenih avtomobilov.. Itak je bolje da se kupi pri nas nova Corrolla Hybrid za 25k, kot pa da si Janez za enak denar privleče iz D 6 let staro A6 biturbo al pa m550d...

Za tiste ki bi si pa dol vlačili e38 in e39 V8 pa jim je vseeno, saj vas ni dosti. Pa brez zamere!
Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik

Davek pri gorivu ni realen. Nov s 15 litrov porabe bo se vedno bolj cist kot star z 10 recimo. Pa stromarji se izmuznejo komplet, ceprav filajo pa iz Šoštanjskega kolna.

Cestnina je enako brezvezna na prostornino, ker to z obrabo cest nima nic.
Prikaži več možnosti

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 282
  • Avtomobil: UFO

Grozno je kako so vas nafilali z "onesnaževanjem" "umazanim" "co2".. Se spomnim slabe 10 let nazaj ko so bili novi avti "varnejši" od starih. Psiha, upravičenost in zagovarjanje novih davkov.
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti
    • žorž4x4 je všeč

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik

Co2 je nepomemben, vse ostalo je sranje.
Prikaži več možnosti

croma_man
croma_man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 186
  • Avtomobil: BMW E21 327i E36 323ti

a ma kdo kako idejo kaj nardit? Čakam že čez 1 mesec na DMV, po telefonu zarad kurčevih kupončkov za dopust je čakalna vrsta 50-60minut, drugod pa ne vem kje bi lahko vprašal...

Prikaži več možnosti

gusti4u
gusti4u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 989
  • Avtomobil: FR-V + RT

Koliko je pa zakoniti rok za izdajo le tega? Kaj pa če greš direkt tja in malo povzdigneš glas ter zahtevaš šefe?

:woohooKNJIGOVEZ:woohoo
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 70 030
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

a ma kdo kako idejo kaj nardit? Čakam že čez 1 mesec na DMV, po telefonu zarad kurčevih kupončkov za dopust je čakalna vrsta 50-60minut, drugod pa ne vem kje bi lahko vprašal...

Na katerem davčnem uradu si pa vložil? Saj greš lahko osebno tja vprašat.

The Best Never Rest
Prikaži več možnosti

croma_man
croma_man

BMW fanatik

• Uporabnik

poslal sem po pošti ker je takrat zarad corone bil še šalter zaprt - pisalo za dmv da je možno prek edavkov vložit al pa poslat po pošti...

bom šel nežno potrkat na vrata, mogoč pa se odprejo? 

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 70 030
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

bom šel nežno potrkat na vrata, mogoč pa se odprejo? 

Le pojdi, zdaj že delajo tudi na okencu, ni več samo po pošti. Ti bo tajnica na vložišču povedala koliko približno se čaka, če te že tisti/a ki ima tvojo zadevo v obdelavi ne bo sprejel/a.

The Best Never Rest
Prikaži več možnosti

croma_man
croma_man

BMW fanatik

• Uporabnik

da skrajšam zgodbo, poštar zgubu listek oz ga ni blo v nabiralniku, odločba 18.6.2020...teta v pisarni vse zrihtala, dmv plačan, grem po tablce !

Prikaži več možnosti
    • Jerry, fp4492 in zaxxon uporabnikom je všeč to sporočilo

Rodzy
Rodzy

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 105
  • Avtomobil: MB

Kdo ve kako je z odmero Dmv za tovorna vozila?
Zanima me namreč uvoz avta, ki je registriran kot lahko tovorno vozilo v Belgiji. Ali so stopnje Dmv iste kot za osebno vozilo?
Avto bi kupil in uvozil kot fizična oseba.
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Odvisno kaksno tovorno vozilo. Za vecja ni dmvja sploh...
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 378
  • Avtomobil: BMW

Zanimivo mi je bilo leta 2014 sem kupil že uvožen BMW X5 tovorno vozilo, cena je bila sila OK,  kasneje sem ugotovil, da DMV ni bil plačan, ker gre za tovorno vozilo !!!

Tako, da taka vozila, s tako homologacijo, so dejansko odlična priložnost !!!   Kasneje je pa še cestnina v Slo samo nekje 1/3 normalne in ceneje zavarovanje. 

Odvisno kaksno tovorno vozilo. Za vecja ni dmvja sploh...

Mislim, da za nobena tovorna ni DMV-ja !!!

Prikaži več možnosti

žorž4x4
žorž4x4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 888
  • Avtomobil: bmw m3

Zanimivo mi je bilo leta 2014 sem kupil že uvožen BMW X5 tovorno vozilo, cena je bila sila OK,  kasneje sem ugotovil, da DMV ni bil plačan, ker gre za tovorno vozilo !!!

Tako, da taka vozila, s tako homologacijo, so dejansko odlična priložnost !!!   Kasneje je pa še cestnina v Slo samo nekje 1/3 normalne in ceneje zavarovanje. 

Mislim, da za nobena tovorna ni DMV-ja !!!

je

smo posebno retardirana država, panda s dvemi sedeži je tovorno, pickap ki pelje 1,2Tone in ima keson 1mm krajši kot pol medosne razdalje v naši yugoslaviji ni tovorno vozilo

Prikaži več možnosti
    • sash je všeč

Rodzy
Rodzy

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 105
  • Avtomobil: MB

Gre za terenca registriranega kot tovorno vozilo, Euro5, do 3.000 ccm. Edini problem je, da je registriran le za 2 osebi.

Ali bi bilo mogoče po uvozu spremeniti registracijo v 5 potnikov brez dodatnih komplikacij z DMV? Po slikah je videti, da zadnji sedeži so nameščeni, le pospravljeni so naprej za prevoz daljših tovorov.

Verjetno velja tudi, da če bi kasneje hotel avto prekategorizirati iz tovornega v osebno, bi dmv ponovno obračunali? Sicer me status tovornega vozila niti ne moti, to, da bi moral ostati registriran le za dve osebi, pa bi bil deal breaker.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.