Skoči na vsebino

Zakonitost DMV-ja

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
73 odgovorov v temi
žorž4x4
žorž4x4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 357
  • Avtomobil: bmw m3

po mojih informacijah, nikjer ni prej kot v 3 tednih. Ljubljana je pa 35-40 dni

s pznanstvi je pa 24 urah na žalost

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

s pznanstvi je pa 24 urah na žalost

A je kje drugače? ... povsod po vezah prideš preko vrste, pa je to Uganda, Rusija, Nemčija, SLO al pa USA.

Urejal Rottie, 30.04.2019, 11:42.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 026
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

A je kje drugače? ... povsod po vezah prideš preko vrste, pa je to Uganda, Rusija, Nemčija, SLO al pa USA.

VIP je žalostna resnica v naši državi. Ni pa vse tako črno. V Postojni sem uredil promet od prodaje nepremičnine v 3 urah.

Lp Tristan01
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 10 193
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

Ne morem verjeti, toliko pritoževanja čez DMV in davke, potem se končno najde kredibilen predlog in se ga nikomur niti odpreti ne da, kaj šele podpreti?

Pa saj si vsi zaslužite, da vas obirajo še naprej! :ok2

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

žorž4x4
žorž4x4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 357
  • Avtomobil: bmw m3

Ne morem verjeti, toliko pritoževanja čez DMV in davke, potem se končno najde kredibilen predlog in se ga nikomur niti odpreti ne da, kaj šele podpreti?

zakaj se gre?

Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator

Za zanimiv predlog, ki bi ukinil cestnine, DMV in davek na luksuz, povišal pa ceno goriva.

https://predlagam.vl.../predlog/10546/

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti
    • anita_a je všeč

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 408
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Kje bi ukinili DMV v tem predlogu?

DMV bi bilo potrebno preoblikovati oz. ga predvsem definirati na podlagi vrednosti vozila in ne na podlagi tipa/vrste motorja. Prav je, da se vzpodbuja nakup čistejših vozil, zato bi novejše Euro norme morale biti ugodnejše

Že danes DMV plačaš v odstotkih od vrednosti vozila, novejše (strožje) euro norme imajo nižjo davčno stopnjo.

Ne razumem, kje je razlika.

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator

To je najbrž odvisno, za koliko bi se podražilo gorivo. Če bi se za 10 centov, bi država dobila več kot dobiva iz naslova DMVja, torej bi ga lahko ukinila. Skupaj s cestninami.

Če bi se podražilo za manj, bi najbrž ostal davek na višjecenovna vozila. Davek na luksuz je zdaj definiran na podlagi kubature namesto na podlagi cene. Se pravi, obdavčen si s 3-litrskim motorjem, nisi pa obdavčen z luksuzom, če imaš 300.000 € vreden avto.

Kaj je mišljeno s še cenejšimi Euro normami, pa ne vem. Mogoče 0% za Euro6.

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik

Čaki... ti si pisal, kakor da naj podpremo predlog... ali vsaj odpremo.

Sem pričakoval, da si ga prebral, in da je dober predlog... dejansko pa še tebi ni točno jasno, kako bi se predlog implementiral... ali se motim?

Nikjer ne piše, da bi se naj DMV ukinil. To me je zelo zmotilo, poleg tega, da sem že ob hitrem, površnem branju, takoj opazil neskladje oz. očitno nepoznavanje trenutne zakonodaje... pohvale za dobro voljo, samo to, kot celota, ni ustrezen predlog. Sorry.

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator

Sem ga prebral in številke tudi vrgel na papir, kar sem razložil zgoraj. Zadeva pije vodo.

Načinov za pridobitev iste kvote denarja je več.

Prijavi se in napiši komentar, saj poziva h konstruktivni debati.

Na koncu dneva pa - saj ni treba, da se ukine, lahko se samo definira bolj smiselno kot je zdaj. K DMV namreč sodi tudi dodatek na luksuz in ta je sploh nesmiseln. 

Kaj natančno pa si zasledil kot očitno nepoznavanje zakonodaje?

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik

Že danes DMV plačaš v odstotkih od vrednosti vozila, novejše (strožje) euro norme imajo nižjo davčno stopnjo.

Ne razumem, kje je razlika.

Ne bom se prijavljal in komentiral, ker nima smisla... že tu na forumu zmanjšujem aktivnost, ker mi je enostavno preveč praznega in nekonstruktivnega debatiranja o vsem možnem, največ pa imajo za napisati taki, ki imajo zelo ozko poznavanje določene tematike in jim je pogosto tudi pojem "konstruktivna debata" popolnoma tuj :skrbast

Predlagatelj bi lahko, po mojem, malo bolj dodelal zadevo, pred objavo. 

Sicer pohvalno, da se je lotil, a vseeno... to, da bi z dražjim gorivom država lahko iztržila več, kakor od drugih davščin (ki bi jih lahko v tem primeru ukinila), smo tu na forumu že večkrat "odkrili" v zadnjih letih :ok2

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator

Ne bom se prijavljal in komentiral, ker nima smisla... že tu na forumu zmanjšujem aktivnost, ker mi je enostavno preveč praznega in nekonstruktivnega debatiranja o vsem možnem, največ pa imajo za napisati taki, ki imajo zelo ozko poznavanje določene tematike in jim je pogosto tudi pojem "konstruktivna debata" popolnoma tuj :skrbast

Predlagatelj bi lahko, po mojem, malo bolj dodelal zadevo, pred objavo. 

Sicer pohvalno, da se je lotil, a vseeno... to, da bi z dražjim gorivom država lahko iztržila več, kakor od drugih davščin (ki bi jih lahko v tem primeru ukinila), smo tu na forumu že večkrat "odkrili" v zadnjih letih :ok2

Sicer nisem zasledil, da ste na forumu karkoli "odkrili", ampak če ste, potem tega očitno niste predlagali nikomur, kar je škoda. Tukaj se je nekdo potrudil in pripravil kredibilen predlog, ga posredoval, nikomur pa se ga očitno ne ljubi komentirati, podpreti ali pa morda tudi zavreči. 

Po eni strani je škoda, da ga ni dodelal bolj, saj je laiku težko ugibati, kaj bi dvig cen goriva povlekel za sabo. Po drugi strani pa bi morda moral, ker ima država očitno nesposoben kader, ki je spisal sedanji zakon. Tako da ne vidim razloga, zakaj bi komu očital nepoznavanje zakonodaje. Sodeč po odzivih je  večini vseeno, kar je precej zanimivo, kolikor se tu na forumu udriha po davkih, povezanih z avtomobili, pa po tujih registracijah, ipd. Potemtakem je tako prav, da nas država obira, neumni državljani ji gredo zelo na roko.

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

wini
wini
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 238
  • Avtomobil: bmw 328i f30

Mislim da bi dvig cen goriva dvignil tudi inflacijo ker potegne za sabo en kup zadev. Na koncu so vsi na slabsem.
Drzava se pa ne bo odrekla davkom.
Prikaži več možnosti

powerslide
powerslide

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 170
  • Avtomobil: Megane , Scarabeo 200

Gorivo bi slo za vse ljudi gor, zato da bi nekaj posameznikov uvazalo visokokubikazne avte ceneje.itq da folk-glavnina- ni za stvar. Pa sem sam -sedaj bivsi- dolgoletni lastnik 3.0d
.
Ravno tako me moti,da bogatas nabavi z MOJO subvencijo elektricni avto. Nej dajo subvenciji za Klijo 1.2 pa za mojga 10 let starga megAna.
Kvazi EkoTeroristi
Objavljena slika

Drifting and burning rubber is all that matters...
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator

Gorivo bi slo za vse ljudi gor, zato da bi nekaj posameznikov uvazalo visokokubikazne avte ceneje.itq da folk-glavnina- ni za stvar. Pa sem sam -sedaj bivsi- dolgoletni lastnik 3.0d
.
Ravno tako me moti,da bogatas nabavi z MOJO subvencijo elektricni avto. Nej dajo subvenciji za Klijo 1.2 pa za mojga 10 let starga megAna.
Kvazi EkoTeroristi

Če dobro prebereš, bi ukinili cestnine. Nekdo, ki zdaj prevozi 15.000 km bi z 10 centov dražjim gorivom pokril letno cestnino. Torej bi bil na istem.

Tisti, ki se vozi več, bi plačal več, kar je logično, saj bolj obremeni cesto.

Kakšnih posameznikov? A je težko razumeti, da nekdo, ki kupi avto za 50.000 €, plača državi 9.500 € davka, nekdo ki kupi nekaj starejšega za 20.000 €, pa plača 13.500 € dajatev. Malo karikiram, ampak logika drži. Ne vem, ali je to res tako težko razumeti?

Očitno večina vidi dražje gorivo in takoj izklopi razum.

Subvencija za elektriko je seveda zgrešena, to je tudi ena izmed kapitalnih neumnosti. Poleg tega je hibrid (ki ima motor z notranjim izgorevanjem) za npr. 300.000 € oproščen vseh davkov!

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 937
  • Avtomobil: /

Sam to pa spet ni logike, torej placa nekdo v 2.5T SUV-u enako cestnino kot drug v manj kot tono tezkem UP-u? Pa kaznujes tiste, ki delajo stran. Nekdo iz koroske ze tako ne dobi sihta, se vozi nekam dlje in potem ga se dodatno zajebes.

Pa obmejni tankajo v sosednjih drzavah in ne prispevajo za ceste. Ne vidim smisla.

Urejal neicheq, 08.11.2019, 20:28.

Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator

Pa zato porabi več in že s tem prispeva več. Plača tudi več davka, ker je kupil dražje gume, dražje servise/nadomestne dele, itd. Vsekakor bolj fer kot nekdo, ki kupi Octavio 1.0, dela 100.000 km in plača 60 € cestnine.

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 096
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Jaz podpiram karkoli, kar je povezano z ukinitvijo DMV-ja. Ko je LeonT enkrat izjavil da bo razmislil o tem če bi vložil tožbo na ta račun sem se ponudil da tožbo sofinanciram in moja ponudba še vedno velja. Omenjeni predlog se mi sicer ne zdi najbolj smiseln, saj sem mnenja da je treba gorivo subvencionirat ali ga vsaj oprostit davka, ne da se ga še dodatno obdavči. Je pa tudi to boljše kot trenutni DMV, tako da kot rečeno, tudi ta predlog podpiram. Zataknilo se mi je pri registraciji, saj sem videl da se je treba za oddajo glasu registrirat, to pa meni nikakor ne gre od rok. Druga stvar je pa ta da sem mnenja da ta predlog nikakor ne bo šel skozi, ker ima večina ljudi pri nas jajca oziroma kosilnice, ti plačajo zelo malo DMV, podražitev bencina bi jih pa zelo bolela, tako da glasove nabrat za tole bo težka, tudi če bi bila organizirana močna kampanija. Če torej povzamem, predlog se mi zdi OK, mislim pa da ne bo šel skozi pri ljudstvu, žal.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator

Ja, žal imaš prav, čeprav večine, ki ne dela visokih kilometrin, sploh ne bi nič udarilo bo žepu. Ampak ja, ko so prebrali "dražje gorivo", so najbrž pomislili na najhujše. :skrbast

Najboljši predlog je, da se vse te dajatve ukinejo in nastavi kot je bilo pred letom 2012, ampak ok, to je malce utopično. Če si je omislila davek, pač naj ga ima, samo hecno je, da je luksuz definiran s kubiki in ne s ceno.

Nekateri viri celo navajajo, da je po uvedbi itak nastal minus. Prodaja se je ustavila in skupni seštevek naj bi bil negativen. Torej je uvedba prinesla več škode kot koristi. Res me zanima, če je kje objavljena realna statistika.

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 937
  • Avtomobil: /

Pa zato porabi več in že s tem prispeva več. Plača tudi več davka, ker je kupil dražje gume, dražje servise/nadomestne dele, itd. Vsekakor bolj fer kot nekdo, ki kupi Octavio 1.0, dela 100.000 km in plača 60 € cestnine.

Ampak skoda na cestiscu ni premosorazmerna z maso. Octavia preracunano nardi 10x manj skode, kot bi jo na enaki razdalji 2.5t tezek avto. Tako da tista octavia nima prakticno nobenega vpliva na cesto. Se vedno se pa ta clovek ne vozi po cestah iz lastnega veselja, ampak zaradi dela. Tako ali tako prispeva ogromno v blagajno, za minimalem vpliv na cesto.

Urejal neicheq, 08.11.2019, 20:43.

Prikaži več možnosti