Skoči na vsebino

Nov F30 318i M sport

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
123 odgovorov v temi
Portos
Portos

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21

Imam namen menjat 1 leto staro Hondo civic 10. generacije za nekej bolj primernega 193cm velikanu (impulzivni nakup). Praktično edina dva avta, ki se dobro sedi za visoko osebo sta bmw 3 in alfa giulia (dovolj nizko in volan se da dovolj potegnit proti sebi). Ta zadeva mi je všeč zaradi M sport opreme (sport volan in sedeži ter auto menjalnik).

https://www.avto.net...3: 318i M Sport

Kako so kaj tile 3 cilindri motorji? Vozim normalno, umirjeno, večino po hitrostnih omejitvah. Zdej so že nekej časa zunaj, so kake hude težave s temi motorji?

Hvala za odgovore.
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 35 234
  • Avtomobil: ALFA ROMEO

Poraba je zanimiva. To je verjetno turbo motor?

ARHITEKT
Prikaži več možnosti
    • Đony in bedolin uporabnikom je všeč to sporočilo

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 246
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Kako bi sicer iz treh valjev dobil 136 konjev? :ok2

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti
    • bedolin je všeč

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 684
  • Avtomobil: 523i

Resno, kolebas med tem mlinckom pa julijo?
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti
    • penny3, bedolin in Nos uporabnikom je všeč to sporočilo

Nos
Nos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 999
  • Avtomobil: Saab 9-3 TTiD Hirsch

30K€ za avto z tremi cilindri... saj ne vem ali se je za smejat ali za jokat...

AHOEjZi.jpg Turning unacceptable GM platforms into beautiful Swedish Machinery

Prikaži več možnosti
    • bedolin in hammanM5 uporabnikom je všeč to sporočilo

teodor
teodor

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 559
  • Avtomobil: CLSZ4AD

Tole da je trivaljnik? Kdo pri zdravi pameti bi plačal ceno dveh Golfov, za trivaljnik v BMWju?

Urejal teodor, 27.12.2018, 18:57.

Prikaži več možnosti
    • veloce in sash uporabnikom je všeč to sporočilo

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 246
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

B38B15

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

teodor
teodor

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 559
  • Avtomobil: CLSZ4AD

In ta isti trivaljnik, ti, tako pravi Google, podtaknejo tudi v i8...

Prikaži več možnosti

nixx
nixx

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 272

In ta isti trivaljnik, ti, tako pravi Google, podtaknejo tudi v i8...

Ja z dvema dodatnima elektro motorjema...
Prikaži več možnosti

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 533

:fight  spet nabijanje, clovek ne sprasuje ali so trije cilindri dovolj, da mu povecajo penis ampak ali zadostujejo za normalno voznjo in koliko je tezav z njimi!!

Prikaži več možnosti
    • zigi je všeč

Portos
Portos

Začetnik

• Uporabnik

Tako nekak kot je jjjernej napisal  :)  Vem kak motor je (me ne moti da je 3 cilindraš) in cena se mi ne zdi pretirana za M sport opremo in avtomatika. Giulia s podobno opremo pride krepko čez 42000€ brez športnih sedežev. 

Bolj me je zanimalo če ma že kdo tale motor, lahko tudi v kakem drugem avtu (mini, bmw 1 ali bmw 2) in kake ma izkušnje z njim. Za relativno sigurnost imaš itak 5 let garancije in zastonj redno vzdrževanje.

Ne daleč od mene v dobovi je tudi servis prva alternativa in berem dobre zadeve o njih, samo ne vem če so tudi pooblaščeni servis.

Urejal Portos, 27.12.2018, 20:02.

Prikaži več možnosti

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 273
  • Avtomobil: e92 320i , Z3 1,8

Tako nekak kot je jjjernej napisal  :)  Vem kak motor je (me ne moti da je 3 cilindraš) in cena se mi ne zdi pretirana za M sport opremo in avtomatika. Giulia s podobno opremo pride krepko čez 42000€ brez športnih sedežev. 

Bolj me je zanimalo če ma že kdo tale motor, lahko tudi v kakem drugem avtu (mini, bmw 1 ali bmw 2) in kake ma izkušnje z njim. Za relativno sigurnost imaš itak 5 let garancije in zastonj redno vzdrževanje.

Ne daleč od mene v dobovi je tudi servis prva alternativa in berem dobre zadeve o njih, samo ne vem če so tudi pooblaščeni servis.

Glej, da ne bo tole spet impulzivni nakup, tako kot pri hondi......in boš čez leto bentil nad lepo zapakiranim 3 valjnim skorpucalom.
Prikaži več možnosti

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 276
  • Avtomobil: Bmw 530xd f10

Mal je tudi nerodno,ker je serija 3 ze nova na cesti.
Mene bi motilo, da bi kupil nov star avto, in placal tako ceno za njega.
Prikaži več možnosti
    • BMW Deutschland je všeč

T&K
T&K

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 417
  • Avtomobil: ženin BMW :)

Pozdravljeni.

Žena ima novega F20 116i sportline, 109 konjev. Avto je zelo lep in precej bogato opremljen, ampak trivaljni motor B38 pa vsaj meni ni najbolj posrečen. Pač zadeva teče zelo nemirno (ko odpreš pokrov ga precej trese), tudi da ne kaj dosti od sebe (tudi v sport mode ne) in še poraba je 7,6 litra :drink  (nikoli nisem resetiral števca), ne glede na obljube o nekaj čez 6 litrov :blabla  . 

Pred dnevi sem imel prvi servis na 10.000 km in je bilo treba doliti olje ter 4 dcl hladilne tekočine :crazy , ki menda zginja pri vseh....Ne vem, mogoče je to posledica tega, da je turbina hlajena s hladilno tekočino in ne več z oljem.

Pač avto je šminka :party , gre približno kot E46 318i, za nezahtevnega voznika popolnoma dovolj za vsakodnevno uporabo, nikakor pa ta motor ne nudi športnega občutka ob vožnji.

...In dokler v službi nismo nabavili Škode Rapid 1,0 turbotrivalnjika, sem imel občutek, da je BMW prav fajn. Sedaj menim drugače! Škoda namreč dosti mirneje teče, še večja razlika pa je v pospešku, kjer Škoda brez priganjanja zavrti kolesa v prazno in celo potisne sedež v hrbet :-D , pri BMW ju pa tega ni. Pač zadnjič sem prav razmišljal, da bi imel Škodin agregat v naši enkici...res bi bilo boljše...pa ne me linčat zdaj... :jezik  

No, mogoče pa gre 18i bolje, ima le 136 konjev... :3gears

Urejal T&K, 27.12.2018, 21:41.

Prikaži več možnosti

echt-bmw
echt-bmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 889
  • Avtomobil: bmw e88

Jaz sem z tem motorjem v MINI-ju zelo zelo zelo zadovoljen, pri hladnem zagonu na začetku malo zatrese, pije malo če ga ne ožemaš na polno,

glas je pri miniju čisto spodoben, to so moje izkušnje z tem motorjem, res pa sta dve stvari, 1. nevem kako se obnese v težji F30 in 2.ne potrebujem penis enlargmenta

lp

Prikaži več možnosti

Martini Racing
Martini Racing

bivši nick Consigliere

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 205
  • Avtomobil: e92 M3, Kalos

Ne vem, mogoče je to posledica tega, da je turbina hlajena s hladilno tekočino in ne več z oljem.

:O 

“What's the use of living if you can't feel alive?”

Prikaži več možnosti

T&K
T&K

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 417
  • Avtomobil: ženin BMW :)

Na tej spletni strani to piše. V poglavju Design.

http://www.unixnerd.....co.uk/b38.html

The turbo is a single scroll unit which, unusually, is made by co-operation with Bosch-Mahle. It'd be difficult to make a twin scroll turbo work with an uneven number of cylinders. The turbo is water cooled, not oil cooled. It has a cast aluminium rather than steel housing. This was an industry first and made the unit 30% lighter as well as reducing the thermal load on the catalytic converter.

Prikaži več možnosti

Portos
Portos

Začetnik

• Uporabnik

Pod sekcijo problems ni nič posebnega izpostavljeno. Na http://avtonasveti.c...roblem-vpoklic/ tudi ne piše nič glede tega motorja. 

Na forumu očitno ni veliko F30 s tri cilindrašem v nosu, je kr mal tabu tema 3 cilindri v BMWju  :) (mal heca).

Prikaži več možnosti

Frgazar
Frgazar

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 524
  • Avtomobil: BMW 318

Vozil, medtem, ko sem imel avto na servisu, MINIja z 136 KM in se mi je motor zdel fantastičen.

Frgazar
Prikaži več možnosti

echt-bmw
echt-bmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 889
  • Avtomobil: bmw e88

Vozil, medtem, ko sem imel avto na servisu, MINIja z 136 KM in se mi je motor zdel fantastičen.

res je, v MINI-ju je ta motor odličen, na vseh testih ga hvalijo  :ok

Prikaži več možnosti