Skoči na vsebino

Vazektomija

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
138 odgovorov v temi
damci
damci

Navi guru

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 143
  • Avtomobil: BMW F11 530dA Luxury Ind.

Ali se je kdo od forumasev odlocil za ta poseg in ce da, kaksne so vase izkusnje? Lahko tudi na ZS.
@Jerry: Tako da ti se kar do Miholda zapelji in upaj, da bo imel čas... ker je čakalna vrsta nanj daljša kot pri kurbi, ki daje zastonj.
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 650

Menda je dost ziher, sam ene par dni si mal bogi. Naceloma je to rutinski poseg, jest poznam dva ki sta se dala zavezat pa zadeva ni pustila nobenih posledic. Sam traja nekaj casa postopek, mislim da se moras najprej prijavit, pa narest pol pregled pri zdravniku in psihologu, pa 6 mesecev pol cakas in mas se enkrat pol posvet, da se lahko premislis vmes. Pol pa gasa. Pa nad 35 moras bit. Al gres pa v svico pa te v enem dnevu zrihtajo samo moras placat :-)
Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik

Moram preveriti kako je s tem v Avstriji, ker v osnovi sem tako tam zavarovan
@Jerry: Tako da ti se kar do Miholda zapelji in upaj, da bo imel čas... ker je čakalna vrsta nanj daljša kot pri kurbi, ki daje zastonj.
Prikaži več možnosti

DJ Falco
DJ Falco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 762
  • Avtomobil: MonacoBlue E92 & CBR600RR

Pri nas so komplikacije, meja 35let, komisija odloča če si primeren ali ne... skratka, bedarija. Sam grem naslednje leto v Nemčijo na ta poseg, tam ni starostne omejitve (oz. 18+), traja menda cca 20-30min, nič kaj hudega. 

​je pa samoplačniško, druge opcije ni. 

​Bi pa lepo prosil če mi javiš kako je s tem v A, načeloma je bližje in bi morda raje šel tja.

Urejal DJ Falco, 27.12.2018, 17:29.

When life speeds by... downshift.

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 759
  • Avtomobil: LPP Urbana

Zakaj bi se pa kdo sploh odlocil za taksen poseg - psiholoski efekt ali?

Urejal bancnik, 27.12.2018, 17:28.

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

DJ Falco
DJ Falco

BMW fanatik

• Uporabnik

Nekateri ker imajo dovolj otrok in si jih ne želijo več ali pa v mojem primeru - ker si jih sploh ne želimo  :ok  je pa ta poseg enostavnejši, kot če bi na sterilizacijo šla ženska - že tako morajo dosti bolj trpet od nas (menstruacija, tabletke...).

Urejal DJ Falco, 27.12.2018, 17:31.

Prikaži več možnosti
    • Iztok Z., gusti4u in rokxy uporabnikom je všeč to sporočilo

voodoo child
voodoo child

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 113
  • Avtomobil: kwatro

Zakaj bi se pa kdo sploh odlocil za taksen poseg - psiholoski efekt ali?

Da lahko not spustiš in ne na hrbet ali joške, če baba nima tabletk.

Prikaži več možnosti
    • mihaing in Andrej-h uporabnikom je všeč to sporočilo

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik

Pri nas so komplikacije, meja 35let, komisija odloča če si primeren ali ne... skratka, bedarija. Sam grem naslednje leto v Nemčijo na ta poseg, tam ni starostne omejitve (oz. 18+), traja menda cca 20-30min, nič kaj hudega. 
​je pa samoplačniško, druge opcije ni. 
​Bi pa lepo prosil če mi javiš kako je s tem v A, načeloma je bližje in bi morda raje šel tja.

Sem sedaj bral, da v AT zavarovalnica nenkrije, v kolikor se ne gre za kaksne genske napake, torej samoplacnisko.

Jaz zelim zeni prihraniti potrebo po jemanju KT oz. drugih metodah. In ker otroka imam, zelje in potrebe po drugem nimam, ne vidim razloga da ne bi izvedel tega.
Prikaži več možnosti
    • Iztok Z. in DJ Falco uporabnikom je všeč to sporočilo

moebius
moebius

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 165
  • Avtomobil: Laguna dci 180 4control

Nekateri ker imajo dovolj otrok in si jih ne želijo več ali pa v mojem primeru - ker si jih sploh ne želimo  :ok  je pa ta poseg enostavnejši, kot če bi na sterilizacijo šla ženska - že tako morajo dosti bolj trpet od nas (menstruacija, tabletke...).

Sicer nevem koliko si star, sam ljudje se spreminjamo celo ziveljenje, lahko da ti bo kasneje zal, lahko se tudi zgodi da ti ali tvoja partnerica umreta in se potem lahko pojavi zelja po otroku...ni vse crno belo v zivljenju.

LP,Moebius
Prikaži več možnosti
    • jjjernej in dogg1410 uporabnikom je všeč to sporočilo

e-masteR-39
e-masteR-39

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 012
  • Avtomobil: Kappa 2.0 20V Turbo

Urejal e-masteR-39, 27.12.2018, 17:55.

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Ok spostujem zeljo taksnih in drugacnih, me je bolj to zanimalo iz vidika psihologije.

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti
    • 4banger je všeč

DJ Falco
DJ Falco

BMW fanatik

• Uporabnik

je ta odločitev že prisotna od nekdaj, se ne bo spremenila  :ok  žal mi bo pa lahko samo po tem, da sem zapravil večino življenja za nekega otroka, namesto da bi sam užival v svojem življenje  :ok 

​sem mnenja, da je imeti otroka "nuja" samo zato, ker nam je družba tako rekla, ne ker bi človek si to res želel oz. ja, saj nekateri si res želijo, drugi so pa pač "če že more bit ker vsi pravijo da mora bit, pa naj bo" in to mišljenje se meni zdi neumno :)

​pač to je moje mnenje, nikomur nisem nikoli rekel da otrok ne sme imeti ali karkoli, mi je pa smešno kako (ne ti s tem postom) ljudje odreagirajo ko jim to poveš - te napadejo kot da si najslabši človek na svetu. 

​Vsak naj ima to kar si želi, če so to za nekatere otroci, super. zame in za mojo partnerko pač niso  :ok 

Prikaži več možnosti
    • bmw330cd, peropapero, voodoo child in 3 ostalim je všeč

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 720
  • Avtomobil: new age e39

Da lahko not spustiš in ne na hrbet ali joške, če baba nima tabletk.

Predvsem se gre za to da ne rabis pazit pa na Merkelco stalno mislit ker danes se nisi treniral. Žena je pa cist huda baba in ne zdrzis dovolj dolgo. Jst sm tut kandidat. Sam bi si dal semena zmrznit ce me uspe prepričat za tretjega...

Urejal damirkos1, 27.12.2018, 17:56.

Boobs is back!
Prikaži več možnosti

dwdwdwwd
dwdwdwwd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 583

ahko se tudi zgodi da ti ali tvoja partnerica umreta in se potem lahko pojavi zelja po otroku...

Če on umre bo vazektomija tazaden problem pri delanju otroka.

Injection is nice but I'd rather be blown.
Prikaži več možnosti
    • e-masteR-39, DJ Falco in 4banger uporabnikom je všeč to sporočilo

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 36 164
  • Avtomobil: ALFA ROMEO

Jaz predlagam isto, kot je naredila moja. Ginekologinja vstavi noter vanjo eno spiralo in to je praktično 99.999% zaščita. Zdej ma to že tri leta in se obnese brez težav. raje kot neke vazektomije in podobno, ki so boleči posegi.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti
    • jjjernej je všeč

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 004
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

je ta odločitev že prisotna od nekdaj, se ne bo spremenila  :ok  žal mi bo pa lahko samo po tem, da sem zapravil večino življenja za nekega otroka, namesto da bi sam užival v svojem življenje  :ok 

​sem mnenja, da je imeti otroka "nuja" samo zato, ker nam je družba tako rekla, ne ker bi človek si to res želel oz. ja, saj nekateri si res želijo, drugi so pa pač "če že more bit ker vsi pravijo da mora bit, pa naj bo" in to mišljenje se meni zdi neumno :)

​pač to je moje mnenje, nikomur nisem nikoli rekel da otrok ne sme imeti ali karkoli, mi je pa smešno kako (ne ti s tem postom) ljudje odreagirajo ko jim to poveš - te napadejo kot da si najslabši človek na svetu. 

​Vsak naj ima to kar si želi, če so to za nekatere otroci, super. zame in za mojo partnerko pač niso  :ok

Respect :ok

Ce bi tako razmisljali tvoji starsi, nebi rabil cakat se eno generacijo da manjko reprodukcije naredi svoje. Pa nic osebnega, da ne bos mislil. Tudi sam do pred kratkim nisem imel otroka in nisem imel blage kaj to pomeni. Delam isto kar sem delal prej, samo v manjsi meri in bolj zazvzeto. Posvojis pa se vedno lahko :ok

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • DJ Falco je všeč

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Allan Watts:
‘Why else would we have children? Because children arrange for us to survive in another way by, as it were, passing on a torch so that you don’t have to carry it all the time. There comes a point where you can give it up and say now you work.’

Prikaži več možnosti

Natuzzi
Natuzzi

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 679

Ali ni to reverzibilen poseg?

Prikaži več možnosti

DJ Falco
DJ Falco

BMW fanatik

• Uporabnik

je

Prikaži več možnosti

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 977

Jaz predlagam isto, kot je naredila moja. Ginekologinja vstavi noter vanjo eno spiralo in to je praktično 99.999% zaščita. Zdej ma to že tri leta in se obnese brez težav. raje kot neke vazektomije in podobno, ki so boleči posegi.

se boljsi so obrocki.

Prikaži več možnosti