Skoči na vsebino

Puščanje tesnila na diferencialu

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
8 odgovorov v temi
Thomson
Thomson
  • Uporabnik
  • Sporočil: 39
  • Avtomobil: šajtrga

E91, 316d, l. 2012, 165.000 km, 3. lastnik. pri nakupu pred cca 2 mesecema pregledano podvozje pri mehaniku na dvigalu in se ne spomnim, da bi bil deferencial kaj masten, ker bi to ziher takoj opazili.

Zadnje 2 do 3 tedne sem slišal rahel kovinski zvok, ki je prihajal od zadaj, kot pri starih avtobusih ali kamionih, ko spustijo gas. Meni se zvok občasno sliši, ko peljem počasi oz. brez velikega gasa. Danes sem se kljub mrazu spravil pod avto in me je čakalo lepo presenečenje:

dif1 e91.JPG

dif e91.JPG

Nalepka je še zmeraj nepoškodovana. Pušča zgleda da samo na levi strani, ker je desna suha. Nivo olja nisem preverjal. Če je kdo imel že podobno izkušnjo ali kak mehanik bi prosil za mnenje in hkrati tudi ceno popravila. Dvomim, da bi samo menjava olja rešila stvar.

Hvala, LP

Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 015
  • Avtomobil: MB W166 Brabus

to je klasika menja se semering na osovini in preveri nivo olja zadeva zaključena dokler ne spusti še drugi semering, nato ponovi vajo.

Prikaži več možnosti

Thomson
Thomson
  • Uporabnik

Kolko cekinov pa je za to popravilo potrebnih (delo+material)? A ni pol boljse kar oba menjat, menda se dobi kar celi set semeringov in pripadajocega potrosnega materiala?
Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik

semeringi so trije potrebe da bi vse naenkrat menju ni ker lahko da ne bo spusti nobeden več.... cekinov pa odvisno kako se dobi materijal original ali kopija....

Prikaži več možnosti

renesis
renesis

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 41
  • Avtomobil: E91 320xd

Kolko cekinov pa je za to popravilo potrebnih (delo+material)? A ni pol boljse kar oba menjat, menda se dobi kar celi set semeringov in pripadajocega potrosnega materiala?

Zrihtaj cim prej, ker potem bo dosti več cekinov. Vprasanje se koliko olja je noter.
Prikaži več možnosti

Thomson
Thomson
  • Uporabnik

Jutri kupim olje, da ga najprej dolijem kot prva pomoč. Pol pa takoj po set za menjavo in k mehaniku, sem že zmenjen.

Zdaj me zanima še samo, kje bi, razen originala na BMW servisu seveda, kupil omenjeni set? In kako se tej stvari reče. Je to mogoče to:

https://www.ebay.de/...WccQ:rk:27:pf:0

Ali je skoraj nuja, da se to kupi original? Želim reči ali se splača na tem materialu šparat?

Sem prebiral temo glede zavor, pa je jurja na pooblaščencu ali npr. 300 za dobre diske s ploščicami, ki ti jih menja sosed za par € oz. si jih lahko menjam sam. Zaradi tega sprašujem.

Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik

nevem zakaj bi menju kompleten set če pušča samo eno navadno tesnilo/semering. ležajev ne rabiš če se v difu nič ne sliši,....

Prikaži več možnosti

Thomson
Thomson
  • Uporabnik

nevem zakaj bi menju kompleten set če pušča samo eno navadno tesnilo/semering. ležajev ne rabiš če se v difu nič ne sliši,....

aja, nisem dobro zastopil... pol je to samo en semering za tisto stran ki pušča pa basta. Grem jutri na pooblaščenca, da dobim ziher pravo robo pa čimprej menjat. Hvala!!

Prikaži več možnosti

Thomson
Thomson
  • Uporabnik

Da zaključim temo. Menjan semering oz. tesnilo, olja hvala bogu ni manjkalo skoraj nič. Strošek rezervnega dela na Selmarju 12 €. Olje kupljeno v trgovini z rezervnimi deli. Redna cena 22 €. Mehanik porabil slabi 2 uri dela, ker je še pregledal avto in nastavil ročno, ki je prijela malce visoko. Torej strošek znosen. Upam, da bo držalo in bo mir.

Olje v diferencialu je najbolje po št. šasiji preverit. Sodelavec ima e90 320d l. 2005 in potrebuje olje 75w90, sam imam 75w85. Ne vem sicer če je ravno kakšna bistvena razlika. Je pa 1/2 litra olja na Selmarju mislim da 47 €. Predvidevam, da so notri zlati delci ali diamanti. Potrebni pa sta 2 takšni flaški, ker gre noter 0,85 l. Za liter te zlate tekočine boste dali pri pooblaščencu torej 97 €, za skoraj isti denar pa dobite 5 litrov verjetno identične tekočine v klasični avtotrgovini ali na spletu. Če se malo potrudite lahko dobite celo 10 litrov na spletu za tak denar. 

Če še niste vedeli - vozite zlata vredne avte ... ali bolje rečeno z zlata vrednimi tekočinami.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.