Skoči na vsebino

Nakup: Izbira med X3 in X4

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
4 odgovorov v temi
FLINK
FLINK

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 32

Pozdravljeni,

Do poletja imam plan zamenjati avtomobil in trenutno izbiram med: 

X3

X4

Gre za mašino 2.0, letnik 2016+, prevozenih max 100.000km, Sport oprema, avtomatik.

Zanimajo me predvsem izkušnje iz "prve roke", kako se kateri izmed njiju obnaša in kakšne so prednosti-slabosti. Glede motorizcije sem odločen, ker je za moje potrebe povsem dovolj.

Verjemem, da bo pridobiti informacije o seriji X4 veliko težje, ker jih na cesti ni veliko, sploh v Slo. Je X4 prevelika eksotika in razred, ki je vedno v senci X5 in X6? Kaj pravite? X4 drži ceno skozi leta vendar ne vem, kaka je s prodajo in kako bo s prodajo kasneje.

Na omenjena vprašanja in še kakšno, ki mi bo sproti prišlo na pamet, moram dobiti odgovore in se odločiti za nakup.

Hvala vsem za mnenja in odprtje teme...

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 683
  • Avtomobil: BMW

Predlagam, da poizkusis x4. Meni je bil zelo trd, sicer sem vozil 20d na 19 colah. X3 je krepko udobnejši.
Kar se prodaje tiče, x3 boš prej prodal, oziroma boš na x4 izgubil precej več.
Za ta denar poglej še za 5gt.
Prikaži več možnosti

FLINK
FLINK

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 32

Glede trde voznje v X4 sem skepal, ker v sorodni temi kritizirate X6.

Test X4 je praktično nemogoče dobiti...

Ima še kdo kakšne predloge, izkušnje,...

Prikaži več možnosti

skis
skis

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 462
  • Avtomobil: F26 X4 M40i

trdota podvozja je relativen pojem. ko kupuješ vozilo je to nekaj, česar se moraš zavedat od daleč. potem je odvisno od podvozja, ki ga bo imel tvoj novi avto. če poenostavim; boš imel stikalce za blaženje ali boš imel m športno podvozoje? m podvozje je precej trše. glede na vozilo, ki ga kupuješ (serija x) nikoli ne bi predlagal nakupa statičnega podovozja. jaz imam opcijo izbire in ko ga pretaknem v šport in magnetki naredijo svoje, avto postane občutno trši. če nisi razpoložen za popolno "pobiranje" cestišča in športne občutke postaneš siten, ker taka vožnja ne predstavlja komoditete. potem šele vidiš kako ogabne ceste znamo delat v sloveniji....

glede na klaso avta, ki ga kupuješ ter letnik, boljšega kot je adaptivno podvozje (omenjam zgoraj), ne moreš nabavit. višje klase avtomobilov imajo možnost še znatno izboljšanih podvozij.

nadalje, kar se tiče x3 vs 4x.

x3 je škatlast, bolj robusten kot je njegov večji brat x5. x4 je šmek kot je njegov večji brat x6. coupe pač. razlike v vožnji in podvozju ni kot takem ni.

obstaja pa subjektivna ocena vožnje, ker je školjka vozila drugačne in je posledično občutek v vozilu glede na okolico in cestišče lahko drugačen. 

če je prostor pomemben, ga je v x3 nekaj več. meni je x4 v dobrem letu postal pretesen in bo naslednji skoraj gotovo x5, predvsem zaradi prostora. če bi mulca že bla od hiše bi gledal x6. no, jaz sem se tudi oziral po agregatu in takrat drugih možnosti še ni bilo...

to omenjam zato, ker sta prostor in posledično dodatna komoditeta zelo pomemben faktor, vsaj zame. ko greš na dopust je tud pol kufra več lahko pomembno. 

za moje pojme so večne primerjave med x5/6 ali sedaj med x3/4 precej nehvaležne, predvsem zaradi faktorja oblike, ki ljudi daleč najbolj ločuje.

x4 je na cesti kar precej. sploh s prihodom novega modela se jih je (F26) razprodalo kar nekaj. jaz jih na cesti opažam dnevno. je pa res, da jih je manj kot x3. ampak x4 je tudi za eno generacijo manj v primerjavi z x3 (na cestah gen3).

5gt kot je napisal simply je popolnoma druga kategorija avtomobila... izven tvojega okvirja želja.

pa pusti temo s kritiziranjem x6, ker kot berem tudi sam bi najprej rekel, da imajo ljudje premalo informacij, predvsem pa izkušenj.

The Ultimate Driving Machine
Prikaži več možnosti
    • Novinec1968 je všeč

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 669
  • Avtomobil: Nemški

Predkratkim vozil oba, novi x3 kot novi x4. Glas gre prvemu. Ima veliko več prostora, malenkost udobnejši, čeprav se vedno bmwjevsko trd. Glede designa pa krepko lepsi kot x4. Uzemi x3, aja pa izogni se 20i agregatu. Mas obcutek da rabi pol ure preden skoci. 20d + bi moral bit top izbira. Pa uspesen nakup :ok
Prikaži več možnosti