Skoči na vsebino

Uveljavljanje garancije za 2012 X1 XDrive 18d 143KS, motor N47D20C

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
4 odgovorov v temi
MonteKanin
MonteKanin
  • Uporabnik
  • Sporočil: 6
  • Avtomobil: X1 XDrive

Pozdravljeni.  sem že pisal enkrat, ko sem se priključil eni temi, ko sem spraševal, ma ni bilo odziva. V glavnem:na frišno mam slaba dva meseca X1 XDrive 18d 143KS, motor N47D20C, 1.registracija 1/2013, če "berem" VIN pa je datum izdelave 4/2012 (WBAVP11080VU05920). Trenutno ima 90400km. Ob nakupu je avto lepo "predel", nedolgo tega sem slišal nov nežen zvok, za katerega sem prepričan, da nakazuje verigo(ali vodilo-ni važno-pač povezano z verigo).

Glede menjave oz garancije, da sem nekje zasledil, da :" BMW ponuja za nova vozila kulančno obdobje 5 let ali 100.000km kjer nosite delni strošek pri menjavi seta ketne. Ker gre pri večini vozil za poseg med 150-200.000km je seveda kulančnih popravil zelo malo..."   

Zanima me, kako je z garancijo-glede na to, da je več kot pet let staro vozilo? Glede na to, da je "obdobje 5 let  ALI 100.000km" bi morala veljati... 

Kilometri so bili preverjeni na BMW servisu v Novi Gorici, preko kluča, pregledana je bila knjižica, kar me ZELOO moti, ker jo lahko vidi samo na servisu.  In še na takrat željo, ali mi jo lahko natisnejo -najprej da je ne smejo, nato pa "če že vztraja stranka..."

Očitno je prišlo zaradi težav-do "oglašanja" verige-zaradi vključenega start/stop, dolgih intervalov med servisi, najjbrž tudi grobe vožnje... itn... 

Kar se tiče intervalov med servisi, bom preveril sedaj, saj sem zaprosil, da mi komplet servisno natisnejo. 

Glede verige-kakorkoli že, sem jo imel namen menjati pri 100.000km, ko bi menjal rebrasti jermen in kolesca - toda-oglašati se je začela že sedaj! Sedaj bo najbrž samo neko vodilo-bom videl, kaj bo rekel na servisu-TODA, glede na prebrane naše forume, nekaj tudi tujih, ogled podobnih tem na You Tube-gre za fabriški difekt, zaradi katerega bi moral biti vpoklic in biti vse menjano na  BMW servis. Najbolj smešno(ali pa ne no... :-D :-)   ), da piše v ponudbi (sem se pozanimal koliko stane), da se vgradijo originalni rezervni deli... Madona-potem bom kmalu spet na istem.... 

Naj omenim, da sem imel petnajst let SAAB-e, (900 SE bencinar 185KS, 900 SE 115KS dizel in 93 120KS dizel). Napisano je bilo vse živo o SAABih, toda meni so bili všeč. Šraufal sem jih sam, tudi velike servise. In lastne izkušnje lahko povem, da ketna utrga brez opozorila-sem imel SAAba 900, motor ISUZU, 115KS Dizel- delal je zeloooo lepo. Nato pa, ko sem šel v službomed vožnjo po klancu navzdol(ni bilo nobene obremenitve) utrgalo ketno..kar tako... In na SAAB servisu v LJ, kjer sem ga kupil in tudi nazaj odpeljal -so mi rekli, da sem prvi, ki mu je ketno utrgalo! Haloo... tudi za N47 sem že gledal kako se menjuje ketna-malo več šraufanja-TODA-zakaj-če je fabriški difekt. Tudi ta BMW mi je všeč in ga bom zrihtal, toda...Oj..BMW..MA KAj JE TO?!?

Da ne zaidem-kako je z uveljavljanjem garancije-ima kdo kako izkušnjo zaradi ketne-ali se mora ketna utrgat? Ker ta nežni zvokec pa je opozorilo, da jo je treba menjat. Čeprav že vidim film vnaprej na servisu: Maa ne gospod, to se vam samo zdi... :-) :-) Kakor da bi šla garancija iz njegovega waržeta in bo BMW bankrotiral...  

Hvala. 

Prikaži več možnosti

mika2023
mika2023

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 915
  • Avtomobil: e63, ML430, AD

dobrodošel v BMW svet. Užitek v vožnji brez vlaganja imajo ekskluzivo samo 1 lastniki.

Verižico boš moral menjati sam, najdi dobrega serviserja na tvojem koncu, bodita prijatelja ker se bosta lahko večkrat videvala.

Prikaži več možnosti

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 736
  • Avtomobil: Becikl

5 let je garancija ali pa 100 000 km ce jih prej prej prevoziš. Ti mas pa 6 let star avto. Tako da odpade.

Najbrz ti je jasno da kak star nono, ki ima golfa starega 20 let pa 75 000 km, ne more uveljavljat garancije.

Lahko jih samo lepo prosis ce se da kej zment, ker je lih 1 leto ven iz garancije.

PS: WTF sem tole prav prebral da do 5ih let ali 100 000 nosi lastnik delne stroske?!!?? To je garancija morajo zamenjat, brez kakrsnegakoli stroska za lastnika.

sasasasa.jpg    Smrt feminizmu, svoboda zdravi pameti. 

Prikaži več možnosti

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 825
  • Avtomobil: traktor

Saj nima bmw garancije 5 let.
Prikaži več možnosti

MonteKanin
MonteKanin
  • Uporabnik
  • Sporočil: 6
  • Avtomobil: X1 XDrive

Hvala. Seveda mi je jasno-toda-to je samo debata.  Zaključek zgodbe mi je (skoraj) znan-da bom pač menjal sam.. Mislim-sam... Noben drug...   Niti ne bom dal merit verige, ker se mi zdi brez veze-imam že za 1/3 materiala.. Tako, da bo treba material-ketnce, vodila, kolesca, šponarji, tesnila  in orodje za zaklep... tadaaa, to je to... :-)  en teden šraufanja med šihti... Mislm, da so bili pijani ti BMW konstruktorji, kam so dali ketno. Sem mislil da je Citroen C8 zaje**an za šraufat.. :-) :-)   

Itak, da je treba avto vzdrževat, pa naj bo katerakoli znamka-nekje gre kaj prej-kakor tu-nekje pozneje.. Odvisno od servisov, kje voziš, bla bla bla... Tako pač je... 

Hvala za mnenja, odgovore. Kar sem citiral/prepisal, ne bom napisal kje sem prebral-piše vse na netu... 

Prikaži več možnosti