Skoči na vsebino

Zakaj toliko novic o Dončiču?

* * * - - 2 glasov

• Tema je zaklenjena. Tema je zaklenjena.
138 odgovorov v temi
leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 010

Moje mnenje ne leti na doncica ampak na ves profi sport.
Prikaži več možnosti

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 803

Prjatu daj mi prosim povej kdo je vecji junak. Clovek, ki z minimalcem prezivlja dva soloobvezna otroka ali doncic? Odrasli boste razumeli.

Fucking dvolicnost! Ampak ja, lazje, je radiu ena za dobrodelnost poslati sms za 1 ali 5 eur, da si opere duso. Novodobni odpustki!!

Prikaži več možnosti
    • BMW RALLY in sun30 uporabnikom je všeč to sporočilo

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 010

Vsi profiji igrajo zase in ne za obcinstvo. Folk pa placa da jih lahko gleda, kako oni zase sluzijo kes...res hecno.
Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 787
  • Avtomobil: prdalica

@jjernej: si ti malo pomešal pojme? Šport je zabava in biznis. Od kdaj je to pojem junaštva? Ne vem kaj te mede. Od kdaj je košarkaš enakovreden srčnemu kirurgu?

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti
    • Iztok Z., soulfly, DJ Falco in 2 ostalim je všeč

Team Cabrio Slovenija
Team Cabrio Slovenija
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 502
  • Avtomobil: e85 3.0i, Smax, e87

A mi lahko pove tisti zgoraj kaj pomeni prepoznavnost slovenije?!

Ok, ce hoces tole poleg nekega nacionalnega ponosa (ki je itak v Slo na psu, le zakaj...) tud ovrednotit. Bi slo mogoce cca takole:

Samo v Zda (Nba se sicer spremlja po vsem svetu) je ca 300mio folka, Nba spremlja recimo na blef 10%, torej 30 mio folka. Vsi od teh so ze slisali za wonderboya doncica (ce spremljas Nba kaj se dogaja, to ves). Oni znajo delati z zvezdami.
Torej, ce jih od 30 mio 5 % pogoogla Slovenijo je to 1.5 mio folka.
Ce jih od tega 5% kdaj obisce se slovenijo, npr. ko je slucajno na dopustu v Benetkah(turisticni trend je obiskovati se neodkrite dezele). Ameriski turist zapravi malo vec kot npr afganistanski. Ti, ce nimas nic neposredno od tega pa vsaj drzava pobere vec ddv-ja in imas v teoriji nekaj od tega.

Poglej po drugi strani zaradi Doncica in pompa tud nimas nobene skode. Bo drzalo? Pac ne beres sport portala in stvar resena.
Tud kirurg ne bo imel nic vec ali manj place zaradi njega:-)

Ne ga pa vlec po nase nazaj v neko povprecje, ker si fant tega ne zasluzi. Pa saj hvala bogu je v zda tako, da tud tega ne obcuti.

Zgolj moja 2centa.
Prikaži več možnosti
    • krt, kn3z007, primus in 8 ostalim je všeč

clinton
clinton

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 392
  • Avtomobil: BMW 1, 3, TTNY=?

.

@jjernej: si ti malo pomešal pojme? Šport je zabava in biznis. Od kdaj je to pojem junaštva? Ne vem kaj te mede. Od kdaj je košarkaš enakovreden srčnemu kirurgu?

Sej to je point: ni...

Urejal clinton, 06.01.2019, 19:14.

Prikaži več možnosti

Nos
Nos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 013
  • Avtomobil: Saab 9-3 TTiD Hirsch

Mislim v cemu je fora, da se v slovenskih medijih pri vsakih porocilih vsaj dvakrat omenja doncica? Kaj je v ozadju in kdo ga tako forsira?

Ko boš ti tako dober v nečem, bodo tudi tebe mogoče :laugh

AHOEjZi.jpg Turning unacceptable GM platforms into beautiful Swedish Machinery

Prikaži več možnosti

SHAdOW
SHAdOW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 047
  • Avtomobil: BMW e90 320d ®

To ste preveč pop tv gledali.
Tam je kar novica ko da kako trojko.
Se bodo že naveličali.
Prikaži več možnosti

Thomson
Thomson
  • Uporabnik
  • Sporočil: 42
  • Avtomobil: šajtrga

Prjatu daj mi prosim povej kdo je vecji junak. Clovek, ki z minimalcem prezivlja dva soloobvezna otroka ali doncic? Odrasli boste razumeli.

Fucking dvolicnost! Ampak ja, lazje, je radiu ena za dobrodelnost poslati sms za 1 ali 5 eur, da si opere duso. Novodobni odpustki!!

Kolega, ne razumem kaj bi ti sploh rad povedal oz. za kaj se razburjaš? Dončič je pri 19. športnik svetovnega kova - tvoje, moje in še katere mokre sanje, pa če si priznaš ali ne. Sam nisem noben bogataš, čisto povprečen, bogaboječ oče in mož. Sicer ljubitelj BMW-ja, ampak z najmanjšo konjenico, koliko mi pač dopušča denarnica. In zdaj zdaj se naj jaz razburjam, ker mediji pišejo o Dončiču, o meni pa ne al kaj?

Tako kot je že nekdo napisal, pusti fanta, naj živi svoje sanje. Če ga že ne podpiraš, ga vsaj ne v nič dajat. Kaj ima on s kirurgom? Jaz sem v svoji karieri tudi rešil že več življenj, pa nisem dobil nobene diplome, pohvale, članka, medalje... in je niti ne rabim in se ne razburjam. Celo paše mi tako.

Zame je Dončič car, pa kirurg ki dela po 20 ali več ur zaradi operacije, da komu reši življenje, izdela nos, zrihta kolke, noge itd. je tudi po svoje car, pa dober mehanik je car, pa smetar je po svoje car, ker ves smrdljivi drek poleti pri +40 in pozimi pri -10 pospravlja, mati samohranilka je absolutna carica, sploh npr. z minimalno plačo itd itd. Vsi so po svoje carji. 

AMPAK, mati samohranilka ne igra kot Luka, kirurg ne zna avta popravit, mehanik pa ne presadit srca. Razumeš? Vsak dela svoje, ne mešat vse skupaj. Če pa je nekdo res res dober v nečem, pa si tudi zasluži pozornost in pohvale. In to Dončič je.

Prikaži več možnosti
    • Jure24, RobertH, mitja155 in 17 ostalim je všeč

drdamian
drdamian

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 189
  • Avtomobil: Vw B8 BiTDI 4motion 240

Kaj pridobi turizem z večjo prepoznavnostjo dežele verjetno ni potrebno razlagati. Poglej samo primer dubrovnika po snemanju game of thrones. Enako velja tudi za druge panoge - bi ti npr. investiral svoj denar v posel v državo za katero še nisi slišal? V 2017 smo vse sestanke z grki, turki...pričeli s pogovorom o naši zmagi na evropskem. Tako da, moje skromno mnenje je da je luka (in ostala klapa) naredila več dobrega kot vsi slovenski politiki skupaj.
Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 308
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

Fucking E39?

Prikaži več možnosti

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 956
  • Avtomobil: A6 Avant Ultra

Jaz bi se potem še prej razhudil nad plačami in odškodninami v nogometu, pa se mi zdi da imajo nogometaši nekajkrat manj mozga kot košarkarji, pa tržno gospodarstvo pravi, da je en pol pismen branilec pač vreden in plačan več kot zdranvik. Tako pač je, šport za rajo, raje je veliko, trg je velik. Dončič je ne samo košarkar ampak cel brand in tudi role model - spomnite se tiste scene, ko se je ob reševanju žoge vrgel v avt čez enega fanta in se mu potem opravičil. On je pač pozitiven junak, in take se tiši naprej.

Filozofirati, kdo je vreden več in koliko: en šiptar, ki s srcem peče res vrhunske burgerje, en kirurg, ki obvlada svojo sceno v nulo ali Dončič, ki cepa trice, je brezveze debata. Oziroma, kdor jo bo rešil, lahko postavi še javni plačni sistem. Je isti problem.

Urejal U2ros, 06.01.2019, 20:16.

Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 085
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

Šiptarji ne pečejo vrhunskih burgerjev.
Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 702
  • Avtomobil: /

Sej nihče ne trdi, da Dončić ni dober, ampak to vsakodnevno nabijanje o njem je pa too much. Ded vrže na koš, pa se novinarjem marija prikaže. Vsak portal objavi tri novice o tem.

Super, da se tu pa tam pove kakšna stvar o njem tudi v Sloveniji, ampak ne ves čas. Večini dol visi za basket in še bolj za Dončića, tudi za promocijo nič ne nardimo, če slovenci vsak dan poslušamo o njem. Tisti, ki pa spremljajo NBA, imajo pa tako ali drugače druge vire novic.

Redno spremljam Siol in Žurnal in v zadnjih treh mescih ni bilo dneva, ko na naslovni strani ne bi bila vsaj ena, ampak sta ponavadi celo 2 ali 3 novice. Celo iz istega dogodka na istem portalu naredijo dve novici.

Urejal neicheq, 06.01.2019, 20:44.

Prikaži več možnosti

e34td
e34td

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 952
  • Avtomobil: Ni €€€

Še bureke ne znajo več pečt...
A truly rich man is one whose children run into his arms when his hands are empty.
Prikaži več možnosti
    • tipmisle je všeč

voodoo child
voodoo child

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 079
  • Avtomobil: kwatro

Point je samo da je šport preveč cenjen.Pa naj bo Dončič,Tina  Maze, Ronaldo, Dušan Hauptman...

Eni potrebujejo zdravljenje oz odvajanje od športa tako kot od religije.

Prikaži več možnosti
    • MIHOLD, Rottie in _T_O_M_O_ uporabnikom je všeč to sporočilo

Team Cabrio Slovenija
Team Cabrio Slovenija
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 502
  • Avtomobil: e85 3.0i, Smax, e87

Vsak potrebuje odvajanje od necesa. Nekateri od sporta, nekateri od kurb, nekateri od svoje papeske drze.
Samo, ce te nic ne potegne in ponese si pac malo anemicna osebnost.

Sport ima to lastnost, da dvigne ljudi, da so sportniki vzgled mladini in prav je, da ima narod svoje zvezdnike. Priznam jaz sem se pocutil super, ko smo osvojili EP v kosarki. Ce hocete bil sem ponosen, da sem Slovenc.
Mogoce je to v knjigah npr ksnega teoretika, doktorja na FDVju znak primitivizma, neandertalizma, nizje stopnje razvoja in podobno... So what, je pa res, da ima pri nas fdv, filozofska itd prevec vpisnih mest :-)

Prav zanima me tudi, ce so se americani sprasevali o svojih poloznicah in kirurgih pri Labronu k je imel v prvi sezoni podobno statistiko k Doncic, al francozi ob Mbapeju, Srbi ob Dokovicu, Hrvati ob Modricu itditd.
Prikaži več možnosti
    • lozinka in U2ros uporabnikom je všeč to sporočilo

Eagle46
Eagle46

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 459
  • Avtomobil: ni moj:(

Šport je biznis, v osnovi celo tržno naravnan posel. Seveda tudi kruha in iger, da se ima folk za šankom in ob nedeljskem družinskem kosilu o čem pogovarjat.

Če vam beseda Dončić odmeva v ušesih non-stop se vprašajte, če morebiti v pretirani meri ne spremljate medijev za javno manipulacijo, ti običajno objavljajo novice in teme, da se folk distancira od realnih problemov današnje družbe ;)

Po drugi strani pa RESPECT Dončiću, da je uspešen v svetovnem vrhu dejavnosti, s katero se ukvarja. Namesto, da ga šinfate, bi se lahko od njega kaj naučili :)
:zmesanc P O R S C H E
Prikaži več možnosti

višnja
višnja

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 551
  • Avtomobil: G31

Mislim v cemu je fora, da se v slovenskih medijih pri vsakih porocilih vsaj dvakrat omenja doncica? Kaj je v ozadju in kdo ga tako forsira?

Razumem in delim tvojo frustracijo.

Slučajno poznam nekaj ljudi, ki so se ukvarjali s tem biznisom.

Seveda ni naključje da eni in isti mediji dva krat na dan producirajo "novice" o nekem športniku. S tem se ukvarjajo agencije, ki jih plačuje ali športnik sam, ali krovna organizacija, ki si lasti tega športnika. Fora je v tem, da vam reklamna sporočila zapakirajo kot novice, tako kot so filmi s "product placement" v resnici prikrite reklame.

Tule je en njihov shod, to plačujemo z vašimi kliki (in nakupi)

http://sporto.si/ (firme ki so zadaj lahko vsak sam pogoogla, če koga zanima)

Ime športnika ustvarjajo v samostojno blagovno znamko, ki športniku potem omogoča nastopanje v reklamah in tudi vodijo njegovo kariero, da imajo od česa živeti po koncu kariere. Ker ti ljudje so 100% posvečeni športu, nimajo ne časa ne znanja, in prav lahko ostanejo brez sponzorjev, izobrazbe in službe pri 33 letih.

Mogoče bodo v agencijah kdaj dojeli da na s konstantnim nabijanjem o naših idolih in njihovih uspehih, poškodbah, ljubicah, avtih, starših, ločenih starših in kar je še tega sranja... počasi dosegajo nasprotni učinek.

In nam končno dali mir s tekom za mir in lazenjem po vseh vrhovih z eno nogo in noseča.

Prikaži več možnosti

e34td
e34td

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 952
  • Avtomobil: Ni €€€

No, jaz ga pa spremljam odkar je začel nastopat v NBA. Mislim,rad pogledam highlihts. Mu privoščim. Nebi pa nič kupil od njega (majica,ipd.) Ampak to tako ali tako od nobenega športnika ne,ker nisem nek fanatičen navijač nikjer. Rad vidim, da nekomu iz te male državice rata tudi v svetovnem merilu. Pa naj pišejo o njemu,vsaj ena svetla točka. O migrantih,požarih,katastrofah se mi res ne da brat.

A truly rich man is one whose children run into his arms when his hands are empty.
Prikaži več možnosti