Skoči na vsebino

Zakaj toliko novic o Dončiču?

* * * - - 2 glasov

• Tema je zaklenjena. Tema je zaklenjena.
138 odgovorov v temi
lozinka
lozinka

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 251
  • Avtomobil: SPET M SPORT PAKET

S 13 leti je odšel v tujino, praviš. Kaj ima pa potem z njegovim uspehom Slovenija, razen tega da se je pri nas rodil in hodil v vrtec? Pa mi ti povej, ker tole meni res ni nič kaj dosti jasno.

Finančno verjetno nič, kvečjemu bo Slo imela enega dne neko korist od njega ko bo svoj kapital investiral v Slo, upajmo.
Slovenija je prepoznavna po Dončiću ker vedno s ponosom reče da je Slovenec (pa čeprav bi lahko rekel tudi da je Srb) ampak fant se je rodil tukaj, odraščal otroštvo tukaj, prve košarkaške korake je tukaj naredil skratka nek nacionalni ponos kaže, in za to državo je to samo pozitivno, poglej si njegovo majco tukaj gor, s to majco in hodi po Ameriki. A ti misliš da če država ne pokasira denar od njega da ni nobene koristi?
Politiki ti vsak dan jemljejo denar, jebejo te v glavo z zakoni in jih povrh vsega moraš gledat večkrat na dan v medijih!
BMW Dolenjska
Prikaži več možnosti
    • OffsummeR je všeč

lozinka
lozinka

BMW fanatik

• Uporabnik

Saj njegova kritika je letela ravno na to kako se svet vrti in je kar na mestu.Najkice ne koštajo 150€ zarad Dončiča, ampak zarad vseh športnikov (kamor spada pa tudi on).Jaz športa ne spremljam, sem pa vesel da je fantu uspelo.

Vredu, pol pa naj začne spreminjat svet! Prvi naj začne. Odvetniške storitve naj zmanjša na pol, pa avtomobile naj registrira v Slo! Evo pa bo prvi korak narejen, ko se tak sistem zakotali bodo tudi najkice 50€ pa Dončić bo imel letno 50000 $ plačo in ne 5 milijonov $ kot jih ima zdej! Bo šlo?
BMW Dolenjska
Prikaži več možnosti
    • Jure24, mitja155, fp4492 in 4 ostalim je všeč

ginek
ginek

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 434

Mislim v cemu je fora, da se v slovenskih medijih pri vsakih porocilih vsaj dvakrat omenja doncica? Kaj je v ozadju in kdo ga tako forsira?

V veliki meri so se v modernem svetu nekdanji boji plemen preselili na športno igrišče. In še vedno se ljudje ideološko identificirajo z okoljem v katerem so odrasli, v tem primeru gre za Slovenijo. Dodatna komponenta je pogosto poudarjen slovenski kompleks manjvrednosti, hlapčevstva  - češ da smo tako majhni, da v štartu ne moreš parirat velikim. In zdaj ko nekemu Slovencu uspe v velikem svetu, na najvišji ravni med hudo konkurenco - na način kot je Dončiču,... pride podzavestna evforija, da pa le nismo tako manjvredni, da ima lahko tudi navaden Joža iz odročne vasi s katerim sta hodila skup v šolo tak talent, ki razbije vsako velesilo.

Tudi šport je taka "industrija", da je enostaven za razumet in tako dosega široko množico (podobno kot filmska industrija). Množica ne bo tako obilno orgazmirala na uspehe politikov, gospodarstvenikov, znanstvenikov....

Če bi Dončič bil Srb bi pač noreli Srbi. :)

Prikaži več možnosti
    • jjjernej je všeč

Team Cabrio Slovenija
Team Cabrio Slovenija
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 491
  • Avtomobil: e85 3.0i, Smax, e87

Če bi Dončič bil Srb bi pač noreli Srbi. :)

Seveda. Ce bi bil Italijan, Pakistanc al Francoz bi noreli oni.

Tako pa je Slovenec in norijo Slovenci. Cist enostavno, clovesko in pravilno.
Prikaži več možnosti
    • lozinka je všeč

m-h
m-h

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 242
  • Avtomobil: bmw

Ma ne vem, jaz norim, če men neki uspe. Se mi zdi, da se za druge veselijo predvsem tisti z dolgčasom in premalo uspehi v svojem življenju, pa se nimajo potem za kaj veselit kot za druge. :)

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 14 961

Tocno tko. On ne igra za nas ampak zase. Izkljucno. Mi pa navijamo kot ovce :-?
Prikaži več možnosti

peropapero
peropapero

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 427
  • Avtomobil: 240

Finančno verjetno nič, kvečjemu bo Slo imela enega dne neko korist od njega ko bo svoj kapital investiral v Slo, upajmo.
Slovenija je prepoznavna po Dončiću ker vedno s ponosom reče da je Slovenec (pa čeprav bi lahko rekel tudi da je Srb) ampak fant se je rodil tukaj, odraščal otroštvo tukaj, prve košarkaške korake je tukaj naredil skratka nek nacionalni ponos kaže, in za to državo je to samo pozitivno, poglej si njegovo majco tukaj gor, s to majco in hodi po Ameriki. A ti misliš da če država ne pokasira denar od njega da ni nobene koristi?
Politiki ti vsak dan jemljejo denar, jebejo te v glavo z zakoni in jih povrh vsega moraš gledat večkrat na dan v medijih!

Tudi financno imamo najbrz kaj od tega. Toliko kot je on naredil za promocijo Slovenije v tem letu ni ne slovenska politika ne turistična zveza v desetih letih.

“Everything we want is on the other side of fear”
Prikaži več možnosti

RobertH
RobertH

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 958

V zdravih družbah so spoštovani sposobni in pošteni voditelji, sposobni vojaki, umetniki, misleci, izumitelji....
Vsi ti veljajo za vzor in jim sledijo. Šport je novodobna vojska in vojskovanje. Tako so športniki zadnji “role models” ... ostali so že “izumrli”.

Družbe tako kot marsikaj, imajo svoj začetek, vzpon, razvoj, vrhunec, moralni razpad in na koncu tudi fizični razpad... na žalost smo na tej poti že precej daleč (med predzadnjo in zadnjo stopnjo)... zgodovina se ponavlja..

Potem pa se obsoja športnika, ki poseduje veliko kvalitet, popljuva, ker ga mediji za klike držijo na prvi strani .... nobenega ni prosil za to, Sloveniji je dal veliko več, kot ji je dolžan,....

Prav sram me je za, ne le misli, tudi za to, kar si mali (pritlehni) ljudje lahko brez obraza privoščijo napisati....
E21 316, E21 316, E21 323i, E30 316, E30 320i, E30 320i, E34 520i, E39 528i, E46 316i, E39 520iT, E39 523iT, E30 316, E36 318i, E39 528i, E24 630CS, E36/2 316i, E39 525dA, E39 530i, E38 728iA, E34 518iT, E39 523i, E36/2 316i, E46 323i, E39 525iT, F11 520dT, |{}| = 0
Prikaži več možnosti
    • -DIN-, Iztok Z., Gambit in 7 ostalim je všeč

Team Cabrio Slovenija
Team Cabrio Slovenija
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 491
  • Avtomobil: e85 3.0i, Smax, e87

Ma ne vem, jaz norim, če men neki uspe. Se mi zdi, da se za druge veselijo predvsem tisti z dolgčasom in premalo uspehi v svojem življenju, pa se nimajo potem za kaj veselit kot za druge. :)

Razumem to logiko. Tud jaz sem do neke mere individualist in se v zivljenju brigam predvsem zase in za svoje.
Se pa ljudje ze od nekdaj grupirajo in poistovetijo tud s sirso skupino okol sebe. Individual, rodbina, rod, narod itd..
Tud doncic se poistoveti s Slovenijo in to veckrat javno pokaze. In pac tle imamo nekateri skupno tocko, nekateri pac ne, simpl.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 64 991
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Naj povem kot prvo da nimam časa, nikoli ga nisem imel in tudi nikoli ga ne bom imel oziroma si ga nikoli ne bom vzel za to, da bi prebral karkoli o športu. Zakaj? Preprosto zato, ker še za tisto kar me RES zanima (v življenju me zanima ogromno stvari) nimam časa, oziroma bom tako rekel, 90% tistega kar bi si želel prebrat ne bom verjetno nikoli prebral. Toliko o tem, zakaj o Dončiču ne vem ničesar. Ne ker bi sovražil šport ali še huje, športnike, pač pa zato ker je šport čisto na koncu mojega spiska zanimanj.

Sem pa prebral to temo in to si lahko štejete v čast da vam je uspelo, da sem vsaj nekaj o športu prebral :grin Če pustimo ostale stvari ob strani, sem iz vašega navdušenja in iz tega kar sem tu prebral dobil občutek da je Dončič pozitiven človek, no to je pa lepo slišat. Želim mu preboj na sam vrh (če še ni tam), vam pa obilo užitkov v navijaškem vzdušju, če vam je to v zabavo in zadoščenje  :ok

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti
    • Warden je všeč

lublancan22
lublancan22

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 273
  • Avtomobil: .

Ob stalnem omenjanju Dončića dobivam čimvečji občutek, kako patetičen narod so slovenci.
Prikaži več možnosti

OffsummeR
OffsummeR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 114

Ob stalnem omenjanju Dončića dobivam čimvečji občutek, kako patetičen narod so slovenci.

:eek  :respect Vsaj nekaj, da se ne delaš da si slovenc je +  :clap

Urejal OffsummeR, 11.01.2019, 07:27.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • -DIN- je všeč

lozinka
lozinka

BMW fanatik

• Uporabnik

Naj povem kot prvo da nimam časa, nikoli ga nisem imel in tudi nikoli ga ne bom imel oziroma si ga nikoli ne bom vzel za to, da bi prebral karkoli o športu. Zakaj? Preprosto zato, ker še za tisto kar me RES zanima (v življenju me zanima ogromno stvari) nimam časa, oziroma bom tako rekel, 90% tistega kar bi si želel prebrat ne bom verjetno nikoli prebral. Toliko o tem, zakaj o Dončiču ne vem ničesar. Ne ker bi sovražil šport ali še huje, športnike, pač pa zato ker je šport čisto na koncu mojega spiska zanimanj.

Sem pa prebral to temo in to si lahko štejete v čast da vam je uspelo, da sem vsaj nekaj o športu prebral :grin Če pustimo ostale stvari ob strani, sem iz vašega navdušenja in iz tega kar sem tu prebral dobil občutek da je Dončič pozitiven človek, no to je pa lepo slišat. Želim mu preboj na sam vrh (če še ni tam), vam pa obilo užitkov v navijaškem vzdušju, če vam je to v zabavo in zadoščenje  :ok

Ne veseli da si nekaj pozitivnega potegnil iz te teme!
Obenem bi bil car če nebi tiste nebuloze pisal na začetku, in bi samo konstatiral to kar si zgoraj napisal! Navijam za tebe....
BMW Dolenjska
Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

A Dončič je sedaj v LJ al se z njegovo Panamero vozi kdo drug?

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

F80
F80

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 257
  • Avtomobil: e90 M3

Večinoma jo po Lj vozi kdo drug..

:mznak

Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 062
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

A Dončič je sedaj v LJ al se z njegovo Panamero vozi kdo drug?

Ja Rottie, kako naj bo v LJ, če ima pa 3 tekme na teden :)

Tisiti, ki se pa čudite čemu toliko pisanja o Luki..., mali je legenda v nastajanju, v basketu bo nekaj takega kot sta Messi in Ronaldo v nogometu.

Prikaži več možnosti
    • F80 je všeč

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Ja Rottie, kako naj bo v LJ, če ima pa 3 tekme na teden :)

Tisiti, ki se pa čudite čemu toliko pisanja o Luki..., mali je legenda v nastajanju, v basketu bo nekaj takega kot sta Messi in Ronaldo v nogometu.

Ne spremljam košarke in poročil o športu nasplošno, tako da nisem ravno up2date kje je trenutno, vem pa, da ima v modro folijo oblečeno Panamero in sem jo videl danes.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 356
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

...za vse košarkarske pametnjakoviče v tej temi...če nimate pojma, potem raje samo berite in ne pišite bedarij in raje potegnite iz tega kaj koristnega....če ne marate, sovražite ali kaj drugega okoli basketa, športa, Luke....preskočite....

...mali je preprosto car!

...in o tem koliko se pri nas piše, govori itd. o Luki?
....mali si poglejte kaj se o njem govori čez lužo?
....dobiš občutek, da se skoraj celotna NBA -liga ukvarja samo še z njim...toliko kot se o njem pove, napiše, predvaja in naredi video posnetkov v ENEM dnevu, se pri nas ne bo verjetno v celem letu...
....pa poglejte si kakšen intervju in zakaj so američani ved bolj navdušeni nad njim....po zdolgočasenem egoizmu njihovih zvezdnikov...
...in še nekaj, pa naj se sliši kakor hočete, Luka je poleg vsega še, bel...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • bimmer 5, -DIN-, RobertH in 7 ostalim je všeč

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 794

Kot receno, kruha in iger za povprecneze. Vcasih se res sprasujem kje zivim. Ah ja...

Me pa kdo tukaj gor po vseh letih se vedno preseneti. Ne leti na jodo, od njega nikoli nisem pricakoval vec.

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 356
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

...zate je itak glavni dogodek dneva takrat, ko zveš, da je JJ vstal iz postelje...drugega niti nismo nikoli pričakovali od tebe, zato ne vem zakaj se še naprej jajcaš v tej temi...imaș na nova24tv dovolj tem, ki te zanimajo....tako, da...pa, pa...

lp

joda

PS: to, da si odprl to temo, mislim, da je dovolj velik pokazatelj tega v kakšnih frustracijah živiš...stari, pojdi malo na zrak, vdihni izdihni, malo se sprehodi in pusti pri miru stvari, ki niso zate....in ne obremenjiuj se več, boš lepše živel, ti po em iz lastnih izkušenj

Urejal joda, 12.01.2019, 21:12.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti