Skoči na vsebino

Težava z manšeto in cukanjem BMW 1150 RT

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
4 odgovorov v temi
jasencrobert
jasencrobert
  • Uporabnik
  • Sporočil: 10

dober večer jaz pa sprašujem če je kdo imel problem pri manšeti kardana je olje mastno kaj je to problem motor je bil prpeljan iz škofje loke domov na brezje parkiral in po treh dneh opazil da je bila mala kaplja olja na tleh.

in še to motor je bmw 1150 rt letnik 2004 km 76.000 in med vožnjo cuka bi prosu za pomoč pri teh dveh napakah lp

Urejal jasencrobert, 08.01.2019, 22:10.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 057
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Prosim če pišeš bolj pravilno, iz tega kar si spisal ne vem kako se lahko kdo znajde.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

jasencrobert
jasencrobert
  • Uporabnik
  • Sporočil: 10

dobro jutro imam motor BMW1150 RT  letnik 2004 med vožnjo cuka, kot, da bi tarokiral ko daš gas.

druga težava pa je,da manšeta ki je zadaj pri kardanu je iz manšete prišla kaplja olja za informacijo vnaprej hvala .

Urejal jasencrobert, 09.01.2019, 09:17.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

pohorc
pohorc

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 178

kardan: rahlo spušča eno tesnilo oz o-ring, zdaj pa težko rečem ali je to iz menjalnika ali pa je iz lezaja zadaj...

cukanje: lahko je več kaj... sinhronizacija vziga, razštelani ventili, svečke, vbrizg.....

a backfire iz izpuha pa ne dela?

Prikaži več možnosti

diabolik
diabolik

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 94
  • Avtomobil: BMW r65

Od kdaj pa motorji "tarokirajo"..? Nekateri stari majstri uporabljajo izraz "trokirajo". Ta beseda ima smisel samo pri 4-cilinderskih motorjih, kadar delujejo samo trije. Takrat motor trokira. Na tvoji dve vprašanji pa ne vem odgovoriti. Moj R65 sicer tudi ima kardan, a iz njega še nikoli ni nič priteklo, pa mi števec kaže že cca. 180kkm. Po dolgem stanju (november, december, januar) sem sedaj v februarju že zajahal in opazil, da mi je motor malo scukal, eno do eno in pol sekundo, če sem pri malih obratih (cca.1200 rpm) zategnil gas. Tudi pri toplem motorju. Zamenjal sem gorivo, svečki in v super100 dodal svinčev dodatek. Je pomagalo, kaj točno, pa ne vem. Agregat v glavnem dela kak vura. Čez kaki mesec pa bom zamenjal še olja in filter. Te pa gas in duge luči...

Bojim se, da ga bomo letos še malo metali. Lopate še nisem parkiral...

Prikaži več možnosti