Skoči na vsebino

Večja platišča ter pnevmatike za F11 525d X-drive

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
36 odgovorov v temi
uursi
uursi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 547
  • Avtomobil: BMW 528iA, BMW 530dX

Zdej pa nevem  a sem jaz prfuk.... ali državni organi. Da je tok zajeb... homologirat originalna platišča ki so za 1 colo večja. če kupim en kitajski šrot dobim zraven eno kopijo papirja in gre brez problema čez homologacijo. Z originalnimi pa dobit certifikat o ustreznosti pa od bmw firme da so za dotični avto...

Prikaži več možnosti

narra
narra

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 746
  • Avtomobil: BMW

Ruknes gor in je..ponavad sploh ne komplicirajo za original..ce pa pades zardega, das zimski set gor in greš čez
Prikaži več možnosti

tevz00
tevz00

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 35
  • Avtomobil: F11 520dX, F45 218D

Zdej pa nevem  a sem jaz prfuk.... ali državni organi. Da je tok zajeb... homologirat originalna platišča ki so za 1 colo večja. če kupim en kitajski šrot dobim zraven eno kopijo papirja in gre brez problema čez homologacijo. Z originalnimi pa dobit certifikat o ustreznosti pa od bmw firme da so za dotični avto...

Načeloma bi moral biti COC dovolj za vgradnjo večjih originalnih platišč. Mislim da pride 50€.

Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 161
  • Avtomobil: BMW F11 530dA Luxury Ind.

Ruknes gor in je..ponavad sploh ne komplicirajo za original..ce pa pades zardega, das zimski set gor in greš čez

kar ni problem, kaj pa ko pride do nesrece in zavarovalnica zaradi tega zakomplicira cel proces.

@Jerry: Tako da ti se kar do Miholda zapelji in upaj, da bo imel čas... ker je čakalna vrsta nanj daljša kot pri kurbi, ki daje zastonj.
Prikaži več možnosti

uursi
uursi

BMW fanatik

• Uporabnik

Načeloma bi moral biti COC dovolj za vgradnjo večjih originalnih platišč. Mislim da pride 50€.

No sej to mi je tu problem 60.€ plačevat za original ker jih je že iztak firma stestirala od 17 do 20 col sedaj naj pa plačujem lenuhe na uradih da mi dajo pildek na katerem piše da so skladna z vozilom. Kopija pa k nič čez homologacijo a so toestirana ali niso sam boh ve.

Prikaži več možnosti

tevz00
tevz00

Začetnik

• Uporabnik

No sej to mi je tu problem 60.€ plačevat za original ker jih je že iztak firma stestirala od 17 do 20 col sedaj naj pa plačujem lenuhe na uradih da mi dajo pildek na katerem piše da so skladna z vozilom. Kopija pa k nič čez homologacijo a so toestirana ali niso sam boh ve.

Tudi meni je bilo.  :)

Če imaš slovenski avto bi načeloma lahko zahteval od uvoznika da ti vpiše noter vse kar je na COC dokumentu (meni se ni dalo kregati). Zakaj to ne naredijo ob uvozu v Slovenija pa ne vem.

Prikaži več možnosti

Colt
Colt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 199

Mene je jebal na tehničnem zaradi preozkih gum zadaj (platišča original bmw) ker nesposobneži niso vpisali pravih dimenzij v homologacijo. Nalepka ga ne zanima na vratih ....

Urejal Colt, 22.10.2019, 15:59.

Prikaži več možnosti

uursi
uursi

BMW fanatik

• Uporabnik

Se pravi, da Polde in Pepe na tehničnih in homologaciji bolj obvladata kot ekipa inženirjev v tehničnem oddelku BMW in so Hans in Josef čist iz zajebn...je nalepila nalepko na vrat. 

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 781
  • Avtomobil: BMW

Vratno nalepko ti lahko izdela vsak tiskar, homologacijo težko.
Sam sem pri uvozu vozila izrecno zahteval vpis vseh dimenzij, nato sva šla skupaj skozi.
Na srečo je imel vse v računalniku, tudi zato, ker je vozilo imelo serijsko 20 colska platišča.
Ampak poučili so me, da vozila od 2013/2014 naprej nimajo vpisanih vseh dimenzij zaradi izpusta co2. Npr. vozilo z 20 colskimi pnevmatikami ima višji izpust co2 kot z 18 in lahko spada v višji dmv razred.
Če je bilo v originalu kupljeno z 18 col in 129 co2 izpusta bo imel vpisano samo to dimenzijo oz kakšno manjšo. Nikakor pa ne morejo vpisati 20 col z 132 co2 če dmv zanj ni bil plačan.
Sedaj po WLTPju je še huje. Recimo MB S z 18 colskimi platišči stane 100.000 EUR z 20 colskimi pa poleg cene večjih platišč plačaš še višji DMV. Komot se cena poveča za 6.000eur za davek in 2000 eur za platišča. Samo zaradi 2g višjega izpusta.
Prikaži več možnosti

uursi
uursi

BMW fanatik

• Uporabnik

Men se zdi da je to še vedno za lase vse skupi privlečeno, če daš originalna platišča pa tak cirkus. Recimo bolj nevarno se mi zdi strešni prtljažnik pa kolesa gor ali strešni kovček, tega recimo ni treba homologirat. pol pa letijo predmeti z prtljažnikov itd. večkrat je kakšen bicikl na cesti kot pa avtomobilska feltna. Ne zagovarjam da bi moglo bit vse dovoljeno, samo da moraš za originalne dele dobit skladnost in to z BMWja se mi zdi pa nategancija, za vse ostalo je velik lažje in ceneje se mi zdi.

Prikaži več možnosti

OffsummeR
OffsummeR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 151

Men se zdi da je to še vedno za lase vse skupi privlečeno, če daš originalna platišča pa tak cirkus. Recimo bolj nevarno se mi zdi strešni prtljažnik pa kolesa gor ali strešni kovček, tega recimo ni treba homologirat. pol pa letijo predmeti z prtljažnikov itd. večkrat je kakšen bicikl na cesti kot pa avtomobilska feltna. Ne zagovarjam da bi moglo bit vse dovoljeno, samo da moraš za originalne dele dobit skladnost in to z BMWja se mi zdi pa nategancija, za vse ostalo je velik lažje in ceneje se mi zdi.

Sej konc koncev se ČIST vsem fučka kaj je bolj nevarno in kaj ne. Važno je da oni dobijo € kakor je napisano v zakonu... Moram pa tudi sam pogledat kaj imam dejansko v homologaciji napisano, da nimam tut sam 17 pa 18"... :fight

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

uursi
uursi

BMW fanatik

• Uporabnik

Noro je to da avto preden gre v prodajo je podvržen vsemogočim testom, preden gre v prodajo, pa še se najdejo napake hujše in manj hujše. N homologaciji pa naredijao kaj pogledajo papirje in dajo štampiljko. Sprašujem se strokovnosti le teh saj delajo homologacije za nešteto vozil od nešteto prpoizvajalcev, ko da na posamezni firmi ki izdeluje avte nimajo pojma kaj delajo.

Prikaži več možnosti

OffsummeR
OffsummeR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 151

Heh, jst mam pod Z.1-dovoljene pnevmatike 17", čisto spodaj pod opombami pa še:  Dovoljene pnevmatike in platišča 18", 19" ter 20"

Urejal OffsummeR, 24.10.2019, 19:34.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

uursi
uursi

BMW fanatik

• Uporabnik

Pri men sed dogaja

Kaj pomenijo te oznake ob dimezijak pnevmatik EH2+

SZ: 245/45 R18 96Y  8Jx18 EH2+

SZ: 245/40 R19 XL 98Y  8,5Jx19 EH2+

S: 245/35 R20 XL 95Y  8,5Jx20 EH2+, Z: 275/30 R20 XL 97Y  9Jx20 EH2+

Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 087
  • Avtomobil: prdalica

2. RUN FLAT and EH2+ tyres. What does this symbol mean?
RUN FLAT tyres are those with a self-supporting structure. In other words, they have reinforced shoulders that allow the vehicle to be driven for short distances and at lower speeds in the event of a simple puncture or total deflation.
EH2+ is the type of flange on alloy wheels.
In effect, there are no laws or regulations that make certain types of wheels compulsory for RUN FLAT tyres, only indications by the tyre manufacturer or, in some cases, the vehicle manufacturer; obviously, the latter is stricter because they take system functionality into consideration and not the single part we are talking about.
In fact, many tyre manufacturers recommend using EH2 or EH2+ flanges because they have humps that ensure that the tyre will not detach from the wheel.
Tyre and car manufacturers also maintain that the introduction of pressure sensors should be compulsory as they are very important for warning the driver that tyre pressure is no longer optimal.

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti

uursi
uursi

BMW fanatik

• Uporabnik

Rabim še en napotek. Kam it vso zadevo homologirat z najmanj stresa, dobil sem papirje za vse dmenzije pnevmatik, sedaj moram it to nekam vpisat.

AMZS ima samo do 15 ure tako da do te ure mi ne znese. ostanejo 

LPP

PRODUKT

ŠPAN

AVTOKRKA

Lokacija Ljubljana kam da ne popizd... še kje na okenčku. 

Prikaži več možnosti

tevz00
tevz00

Začetnik

• Uporabnik

Rabim še en napotek. Kam it vso zadevo homologirat z najmanj stresa, dobil sem papirje za vse dmenzije pnevmatik, sedaj moram it to nekam vpisat.

AMZS ima samo do 15 ure tako da do te ure mi ne znese. ostanejo 

LPP

PRODUKT

ŠPAN

AVTOKRKA

Lokacija Ljubljana kam da ne popizd... še kje na okenčku. 

LPP ali AVTO KRKA

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.