Skoči na vsebino

Dražba hiše

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
116 odgovorov v temi
velikomalo
velikomalo

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 895
  • Avtomobil: vse po malem

Ok,se pravi ce prav razumem... zapufam se do amena,pač kolikor dajo. Z zeno sva lastnika vsak pol bajte. Recimo vsak 50000. Mojo bajto dajo na drazbo zaradi dolga 100000,kupi jo pa zena na 2. drazbi za 35000 in dolga ni vec?Waw. Tole je pa lusna info.

Kako pa veš ,da nekdo nebo ponudu 55k€ in naselu golazen.Potem boš pa tako zapufan in z golaznijo v bajti težko odbil pnudbo odkupa ženine polovice za drobiž.

Lahko se zapufaš in vse ženi prepišeš se uradno ločita in greš v osebni stečaj.Ampak to je loterija.Lahko t

Urejal velikomalo, 18.01.2019, 19:50.

Prikaži več možnosti

Tarik
Tarik

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 825
  • Avtomobil: E61 525D

Ok,se pravi ce prav razumem... zapufam se do amena,pač kolikor dajo. Z zeno sva lastnika vsak pol bajte. Recimo vsak 50000. Mojo bajto dajo na drazbo zaradi dolga 100000,kupi jo pa zena na 2. drazbi za 35000 in dolga ni vec?Waw. Tole je pa lusna info.

Pomoje ni tak..dolg ti še vedno moraš poravnati..povejva,da imaš še xy avto za 15k€ se pa še na tisto vsedejo..še 1x pomoje in nekak logično se mi zdi..hiša pač gre za kolikor gre razliko bodo pa iskali drugje..tudi če hišo žena kupi za 45k pa si še 5k dolžan se ti vsedejo na avto, vzamejo 5k tebi pa dajo ostanek..

Prikaži več možnosti

e34td
e34td

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 042
  • Avtomobil: Ni €€€

Ja, samo v mojem primeru si v +. Tudi če naseli golazen in odkupi drugo polovico za 20 000, jih imam jaz še vedno 120 000 za hišo vredno 100000. Noro. To je še boljša varianta.  :ok2

A truly rich man is one whose children run into his arms when his hands are empty.
Prikaži več možnosti

velikomalo
velikomalo

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Ja, samo v mojem primeru si v +. Tudi če naseli golazen in odkupi drugo polovico za 20 000, jih imam jaz še vedno 120 000 za hišo vredno 100000. Noro. To je še boljša varianta.  :ok2

What?

Tvojo polovico odkupi za 55k€ in naseli golazen.Potem pa ponudi recimo še 20k€ za drugo polovico.Toje koliko €?

Prikaži več možnosti

e34td
e34td

BMW fanatik

• Uporabnik

Še vedno 120000.  :-D

A truly rich man is one whose children run into his arms when his hands are empty.
Prikaži več možnosti

bmw_soul
bmw_soul

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 561

Ogromno napacnih informacij.

Dejstva (ce gre za javno drazbo v izvrsilnem postopku):
- mozne sta samo dve drazbi,
- na prvi se neptemicnina prodaja ali za ocenjeno vrednost ali za 70% ocenjene vrednosti (odlocitev v domeni sodisca),
- druga drazba se zacne na predlog upnika in je zacetna cena vedno 50% ocenjene vrednosti.

Ce je se druga drazba neuspesna se izvrsba na nepremicnino ustavi. Upnik jo lahko poljubno veckrat ponovno sprozi.

Pravilno so izpostavili da imate kot solastniki predkupno pravico. Obvezno morate za sodelovanje na drazbi placati varscino. Imate enak polozaj kot ostali potencialno kupci - lastnik postane tisti ki ponudi najvec.

Glede povezanih oseb - sodisce vedno preveri ce je kupec nepremicnine z upnikom povezana oseba. Nikoli se ne preverja ce je kupec povezana oseba z dolznikom. Redno se dogaja, da na drazbah nepremicnine kupujejo partnerji od dolznikov.

Nakup nepremicnine ni najboljsa moznost, je pa ena izmed moznosti. Najboljsa moznost so neposredna pogajanja z upnikom in poskus izvensodne resitve primera. Za to vam predlagam strokovno pomoc. V kolikor jo potrebujete lahko pisete na ZS.

Lp
BMW - več pa ni :ok2
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

luta
luta

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 485
  • Avtomobil: Q7 3.0TDI, F32 425d

tudi ce zena kupi za 35, bo tebi se vedno ostal dolg v vibi razlike med ceno, ki jo no kupila zena in celotnim dolgom
Prikaži več možnosti

velikomalo
velikomalo

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Še vedno 120000.  :-D

Čaki malo.

Zapufan si 100k€.Bajta je vredna 100k€.X oseba kupi tvojo polovico za 55k€ in ženino za 35k€.Je to to?

Prikaži več možnosti

bmw_soul
bmw_soul

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 561

Izvrsba se lahko nadaljuje tudi ko je nepremicnina ze prodana. Nepremicnina je zgolj eno izmed zavarovanj upnika, kateri se lahko poljubno odloci po katerem premozenju dolznika bo posegel. Lahko poseze po vsem premozenju dokler v celoti ne poplaca obveznosti.

Najboljse izogibanje placilu:
Imamo dva partnerja ki sta vsak polovicna lastnika nepremicnine. Eden od njiju gre v postopek osebnega stecaja drugega da banka v izvrsilni postopek. Loceno se prodajata dva dela nepremicnine - fizicno je nemogoce istocasno izvesti drazbo v stecajnem postopku in drazbo v izvrsilnem postopku. Tako se bistveno zmanjsa moznost uspeha prodaje na drazbi.

Videl sem ze primere ko so hiso razdelili na vec posameznih delov, katerih lastniki so bili iz tujine (podjetje iz londona, fizicna oseba iz avstralije, itd.). Tako nepremicnino je skoraj nemogoce prodati, ker je postopek vrocanja, postavitev zacasnih zastopnikov kompliciran, dolgotrajen in za upnik drag.
Veliko stvari se da :) zato pa moramo imeti DUTB in dokapitalizirati banke...
BMW - več pa ni :ok2
Prikaži več možnosti
    • naroz je všeč

velikomalo
velikomalo

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Ogromno napacnih informacij.

Dejstva (ce gre za javno drazbo v izvrsilnem postopku):
- mozne sta samo dve drazbi,
- na prvi se neptemicnina prodaja ali za ocenjeno vrednost ali za 70% ocenjene vrednosti (odlocitev v domeni sodisca),
- druga drazba se zacne na predlog upnika in je zacetna cena vedno 50% ocenjene vrednosti.

Ce je se druga drazba neuspesna se izvrsba na nepremicnino ustavi. Upnik jo lahko poljubno veckrat ponovno sprozi.

Pravilno so izpostavili da imate kot solastniki predkupno pravico. Obvezno morate za sodelovanje na drazbi placati varscino. Imate enak polozaj kot ostali potencialno kupci - lastnik postane tisti ki ponudi najvec.

Glede povezanih oseb - sodisce vedno preveri ce je kupec nepremicnine z upnikom povezana oseba. Nikoli se ne preverja ce je kupec povezana oseba z dolznikom. Redno se dogaja, da na drazbah nepremicnine kupujejo partnerji od dolznikov.

Nakup nepremicnine ni najboljsa moznost, je pa ena izmed moznosti. Najboljsa moznost so neposredna pogajanja z upnikom in poskus izvensodne resitve primera. Za to vam predlagam strokovno pomoc. V kolikor jo potrebujete lahko pisete na ZS.

Lp

In kaj smo napačnega povedali.

Kakorkoli obrneš na dražbi dobi tisti ki največ ponudi.

Prikaži več možnosti
    • naroz je všeč

e34td
e34td

BMW fanatik

• Uporabnik

Čaki malo.

Zapufan si 100k€.Bajta je vredna 100k€.X oseba kupi tvojo polovico za 55k€ in ženino za 35k€.Je to to?

Ja, sam puf imam še vedno v gotovini,torej 100+20=120.  :-D

Prikaži več možnosti

velikomalo
velikomalo

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Ja, sam puf imam še vedno v gotovini,torej 100+20=120.  :-D

A pol tako povej.Puf ni za hišo.Ja potem je pa odvisno ali bo upnik zadovoljen z odkupom žene za polovico tvoje bajte.Jasno lahko greš v stečajni postopek če ga država odobri.Na sebe ne smeš pisat nič ker ti bojo pobral.Kot sem povedu loto je to za nas navadne smrtnike.Če bi bil velika riba in bi se šlo za milijone bi blo lažje vse skupi.

Probi in poročaj da vemo kaj pa kako.Posojilo ti pa zrihta @bančnik(čim več) :ok2

Prikaži več možnosti

e34td
e34td

BMW fanatik

• Uporabnik

Noro kaj vse se da. Sej ni čudno, da je vse v k...  :-D

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 988

Dolg moras vrnit v celoti, ce si dolzan 100k in se tvoj del hise proda za 55k si se vedno dolzan 45 k ki ti jih bodo rubili od place, prodali avto, drugo nepremicnino...
Pred sem pa bo vse trajalo 10 let kar pomeni se 80% zamudnih obresti. Na konc ti bodo vse prodali v skupni vrednosti 160k, pa bos se vedno dolzan 20k...
Prikaži več možnosti

e34td
e34td

BMW fanatik

• Uporabnik

...razen, če imaš denar. Potem se da vse zmenit. 

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 051
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Nisi me razumu.

Recimo da je omenjena hiša realno vredna 80k€.Oseba x si zamisli da je v njegovih očeh vredna 70k€.Če polovico na dražbi dobi za 20k€ ponudi v odkup druge polovice 50k€.

Če jo dobi za 30k€ ponudi še 40k€,dražba 40k€+odkup 30k€.

A si predstavljaš scenarij da nekdo na dražbi ponudi 50k€ trenutni lastniki polovice ne morejo parirat znesku in jo oseba x kupi.Nato pa naseli golazen in ponudi še 20k€ za drugo polovico.Osebi x ki ma keš se jebe kako je tebi živet z golaznjo v isti bajti.

To je tisto ker si potem primoran živet tu ali prodat za drobiž.

Predodkupna pravica ti pa nič ne pomaga če je ponudba x osebe višja.

Kot rečeno takoj na prvo dražbo pare u đep in akcija.

Jaz sem tebe razumel, ti mene nisi. Še enkrat: seveda se to lahko zgodi, zato sem pa rekel da je treba pripravit šuške in it na dražbo, ne sedet doma in čakat. Ker imaš TI predkupno pravico oseba x nima šans da kupi, razen če si preveč len ali preveč zabit, da bi svojo rit prinesel na dražbo. V tem primeru si si pač čisto sam kriv za tisto, kar sledi (možen scenarij, ki si ga opisal).

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 051
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Veliko stvari se da :) zato pa moramo imeti DUTB in dokapitalizirati banke...

Tako je. Če bi obstajal interes, bi se samo na podlagi podatkov, kakšne vse nepremičnine so bile zastavljene v primerih posojilnih pogodb, dalo ovadit na tisoče oseb, ki so ogoljufale državo. Ko sem jaz gledal razpise o licitacijah, nisem mogel verjet, kaj je uspel folk zastavit in za kakšne vsote - popolnoma ničvredne nepremičnine, cifre dolžnikov pa vrtoglave! DUTB je pa sploh posebna zgodba, o tem niti nima smisla izgubljat besed, državni kriminal Erste Klasse...

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

dwdwdwwd
dwdwdwwd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 583

Ful se prodajajo delezi in dejansko kupujejo spekulanti ko postane poceni.

Kaj je pa potem naslednji korak? Kako špekuliraš z deležem? Upaš, da boš odkupil ostalo ali prodajaš delež?

Injection is nice but I'd rather be blown.
Prikaži več možnosti

Mrcina
Mrcina

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 906
  • Avtomobil: Honda Accord type R

Kaj je pa potem naslednji korak? Kako špekuliraš z deležem? Upaš, da boš odkupil ostalo ali prodajaš delež?

Veliko je opcij, moraš pa imeti dober želodec. 

Naseliš notri "cigane" in izsiljuješ odkup od preostalih. 

Greš v razdelitev solastnine, ali v naravi, ali ti odkupiš, ali izsiliš odkup. 

Preneseš na posebno podjetje, zastaviš in ne vrneš posojila. 

Kasiraš najemino, če zasedajo preostali solastniki celo hišo. 

Variant je 100...

Prikaži več možnosti

gusti4u
gusti4u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 846
  • Avtomobil: FR-V + RT

jaz še vedno pravim "Pri nas ni veliko mrtvih" 

Veliko je opcij, moraš pa imeti dober želodec. 

Naseliš notri "cigane" in izsiljuješ odkup od preostalih. 

Greš v razdelitev solastnine, ali v naravi, ali ti odkupiš, ali izsiliš odkup. 

Preneseš na posebno podjetje, zastaviš in ne vrneš posojila. 

Kasiraš najemino, če zasedajo preostali solastniki celo hišo. 

Variant je 100...

:woohooKNJIGOVEZ:woohoo
Prikaži več možnosti