Skoči na vsebino

Dražba hiše

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
116 odgovorov v temi
Mrcina
Mrcina

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 912
  • Avtomobil: Honda Accord type R

Hja, druga in četrta točka sta tako legalni kot legitimni. Če si solastnik nepremičnine lahko vedno zahtevaš delitev, delitev pa se lahko naredi ali a) v naravi b) s tem, da ena ali druga stran izplača drugega in c) da se hiša proda kot celota in deli izkupiček. 

Če si solastnik nepremičnine, drugi solastnik pa uporablja celotno nepremičnino, ti je tudi dolžan neko nadomestilo (najemnino), drži?

Se ti pa mora dati ubadat... Kot rečeno, moraš imeti želodec (jaz ga nimam in se s tem ne ukvarjam, da ne bo pomote). 

Prikaži več možnosti

favorites
favorites

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 50
  • Avtomobil: bmw 120d

Da ne odpiram nove teme.

Ima mogoče kdo zakupljen paket na dražbe123, pa bi mi sprintal odredbo. Do sedaj sem vse odredbe dobil na sodišču za to pa jo ne najdem. Sem pripravljen tudi nekaj plačat. Če ima kdo naj me kontaktira na zasebno sporočilo in se zmeniva.

Hvala 

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 411
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

A tukaj je ni?

http://www.sodisce.s...avnave/drazbe/#

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

favorites
favorites

Začetnik

• Uporabnik

Saj pravim da do sedaj sem vse tukaj našel te pa ne. 

Urejal favorites, 05.03.2019, 14:00.

Prikaži več možnosti

M5
M5

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 608

Na sodišču boš našel izvršilne postopke, stečajne postopke, ipd.... če dražbo razpiše recimo MOL ali pa kaka druga občina, te dražbe ne boš našel na sodišču, ker tja ne spada, dražbe123 jo bodo vseeno objavile.

daj link pa ti po pošljem

Prikaži več možnosti
    • LEO37 je všeč

favorites
favorites

Začetnik

• Uporabnik

Na sodišču boš našel izvršilne postopke, stečajne postopke, ipd.... če dražbo razpiše recimo MOL ali pa kaka druga občina, te dražbe ne boš našel na sodišču, ker tja ne spada, dražbe123 jo bodo vseeno objavile.

daj link pa ti po pošljem

Sem ti poslal na zasebno.

Hvala M5 ;)

Prikaži več možnosti

dwdwdwwd
dwdwdwwd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 583

Pa poglej cigava je drazba, preberi pogoje in ce se da na hitro govori s clovekom, ki vodi drazbo (ce ni sodisce).

Pogoje moras poznati zaradi rokov itd. Ce ni sodisce so v nekaterih primerih roki prevzemov/placil fleksibilni.

V vsakem primeru pa preveri kdo ima posest nepremicnine ali premicnine. Ne glede na to ali je govora o stanovanjski nepremicnini, poslovni nepremicnini ali o premicnini.

V vecini primerov je odgovornost za izpraznitev oziroma prenos posesti jasna. Prihaja pa do napak.

Poznam postopek kjer je stecajni upravitelj naredil napako v postopku in v prvi fazi v predlogu za prodajo ni navedel, da je nepremicnina v posesti dolznika, v drugi fazi pa ni predlagal izpraznitve. Sicer se da vse to resiti ampak si potem zaradi vseh moznosti pritozevanja, in rokov ob cca leto in pol kljub temu, da sodisce relativno hitro stopi na tvoji stran in ugotovi napake ce jih obvestis.

Ce gre za drazbo zaradi dolgov preveri tudi pri stecajnemu oz sodiscu kako vpleten/tezaven je v postopeku dolznik. Pritozuje se namrec lahko na vse vkljucno z vpisom v zemljisko knjigo ne glede na to ce v dolocenem postopku ni stranka. Sodisce mora pritozbo zavrniti tudi ce je popolnoma neutemeljena. Enako velja za tretje strani ali upnike. Ce je komu v interesu, da ti otezi stvari ti jih lahko.

Naj me popravi leonT oz ostali pravniki/odvetniki ce sem kaj narobe napisal.
Injection is nice but I'd rather be blown.
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 280

Ja zadeve se lahko ful zakomplicirajo, se posebej ce nepremicnina ni prazna lahko traja par let da jo dobis v posest. Medtrm moras pa stroske placevat kot lastnik, od uporabnika pa ne bosn nikol nic dobil nazaj. Vcasih gre pa cist gladko, samo prej se res pozanimaj kaksno je stanje na terenu...
Prikaži več možnosti

portland
portland

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 301

Pa poglej cigava je drazba, preberi pogoje in ce se da na hitro govori s clovekom, ki vodi drazbo (ce ni sodisce).

Pogoje moras poznati zaradi rokov itd. Ce ni sodisce so v nekaterih primerih roki prevzemov/placil fleksibilni.

V vsakem primeru pa preveri kdo ima posest nepremicnine ali premicnine. Ne glede na to ali je govora o stanovanjski nepremicnini, poslovni nepremicnini ali o premicnini.

V vecini primerov je odgovornost za izpraznitev oziroma prenos posesti jasna. Prihaja pa do napak.

Poznam postopek kjer je stecajni upravitelj naredil napako v postopku in v prvi fazi v predlogu za prodajo ni navedel, da je nepremicnina v posesti dolznika, v drugi fazi pa ni predlagal izpraznitve. Sicer se da vse to resiti ampak si potem zaradi vseh moznosti pritozevanja, in rokov ob cca leto in pol kljub temu, da sodisce relativno hitro stopi na tvoji stran in ugotovi napake ce jih obvestis.

Ce gre za drazbo zaradi dolgov preveri tudi pri stecajnemu oz sodiscu kako vpleten/tezaven je v postopeku dolznik. Pritozuje se namrec lahko na vse vkljucno z vpisom v zemljisko knjigo ne glede na to ce v dolocenem postopku ni stranka. Sodisce mora pritozbo zavrniti tudi ce je popolnoma neutemeljena. Enako velja za tretje strani ali upnike. Ce je komu v interesu, da ti otezi stvari ti jih lahko.

Naj me popravi leonT oz ostali pravniki/odvetniki ce sem kaj narobe napisal.

O kakšni posesti je tukaj govora? A da recimo v hiši še vedno stanuje lastnik, hiša se pa zaradi dolgov lastnika prodaja na dražbi? V bistvu me zgolj zanima za primer, če v hiši katera se prodaja na dražbi stanujejo samo najemniki, v tem primeru valda ni nobenih problemov z izpraznitvijo hiše ko jo enkrat kupiš na dražbi?

Prikaži več možnosti

dwdwdwwd
dwdwdwwd

BMW fanatik

• Uporabnik

Popolnoma isti problem. Najemniki so v hiši sicer brez veljavne najemne pogodbe vendar imajo posest. Poziv za izpraznitev, tožba za izselitev, rok za izpraznitev, izvršitelj. Vmes pa 100 rokov za pritožbe.

Prikaži več možnosti
    • portland je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Tocno tako. Ce noce ven moras it v tozbo, potem pa se v izvrsbo. Ce najdes pravega norca si ob 5 let zihr.
Prikaži več možnosti
    • portland je všeč

portland
portland

Začetnik

• Uporabnik

To kar težko verjamem. Jaz sem mislil, da zagotovo obstaja nek brezpogojni rok recimo 90 dni, ko morajo najemniki zapustiti zgradbo. Kaj pa dejstvo, da bi se hiša kompletno obnavljala skupaj s streho in dejansko vmes ne bi bila primerna za bivanje, ali to kaj pospeši selitev a ti lahko še ovirajo obnovo?

Prikaži več možnosti

dwdwdwwd
dwdwdwwd

BMW fanatik

• Uporabnik

Ti je stečajni upravitelj en post prej napisal če ne verjameš. Jaz pa tudi poznam stvari.

Ja trimesečni rok za izselitev je mislim, da default če kupuješ iz stečaja. Potem, ko pa ne gre ven po treh mesecih daš pa tožbo za izpraznitev. In jo dobiš. Potem ne gre ven čeprav mu je sodišče reklo. Daš predlog za izvršbo (določiš izvršitelja). Sodišče ugodi, pritožbe. Izvršitelj zamenja ključavino.

Pri vsakem koraku imaš predlog, odločba, pritožba, zavrnitev (predvidoma), pravnomočnost. Vsakič vmes vročajo vsem. Dolžnik pusti 15 dni stati na pošti. Počakajo še 1 teden, da dobijo povratnico, da je poštar dal pošto v nabiralnik. Potem začne teč rok za pritožbo.

Te koraki so prodaja, tožba, izvršba, izvršitelj.

Sigurno sem pozabil kaj. Pa računaj, da je odvisno od sodišča in koraka med pritožbo in zavrnitvijo lahko 1-4,5,6 mesecev. Sepravi vsak korak je brez problema z vsem vročanjem 9 mesecev. Plus par mesecev za odločbo.

Prikaži več možnosti
    • SILVEKK in portland uporabnikom je všeč to sporočilo

portland
portland

Začetnik

• Uporabnik

Hvala za info.

Prikaži več možnosti

dwdwdwwd
dwdwdwwd

BMW fanatik

• Uporabnik

Ni panike. Pisal sem bolj zato, da ljudje vejo naslednič ko vidiš na 24 ur ali preverjeno nekoga, ki stoka kako so ga s celotno familijo grozni kapitalisti izkoriščevalski vrgli iz njegove hiše za 1500€ dolga so zadaj ponavadi leta tožarjenja po prodaji. Kljub temu, da so ga prej verjetno 10x pozvali preden je nekdo dal sploh izvršbo, da plača 500€ (ostalo so verjetno stroški.

Zneski so izmišljeni ampak samo za občitek.

In ponavadi tudi ne ve kam se bo z otroci preselil, ker je vse skupaj po 5 letih sodišč prišlo "čez noč" in niso uspeli najti nič drugega.

Kupec je bil pa lastnik nepremičnine kjer stanovalci 5 let niso plačevali elektrike. Če jim izklopiš elektriko ali vodo namreč motiš posest za kar te lahko toži (ni pa kaznivo dejanje).

Glede tega zadnjega info: po primopredaji/izpraznitvi lahko neseš papirje na elektro in se zagovarjaš, da nisi imel nepremičnine v posesti. Verjetno lahko to narediš tudi preden se naredi primopredaja. To pa ne vem. Tako, da razen sitnosti se temu zadnjemu strošku lahko izogneš. Tožiš jih lahko tudi za uporabnino/tržno najemnino v času, ko so neupravičeno uporabljali nepremičnino (po trimesečnem roku za izpraznitev).

V tem postu je nekaj stvari, ki bi bilo fino, da jih nekdo potrdi, ker ta del s stroški in uporabnino poznam zelo površno.

Urejal dwdwdwwd, 09.03.2019, 20:03.

Prikaži več možnosti
    • Jerry in LEO37 uporabnikom je všeč to sporočilo

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Osebe ki uporabljajo tvojo nepremicnino lahko tozis za stroske ampak najverjetneje denarja ne bos nikoli videl, ker itak nic nimajo... najbolj pomembno pred nakupom na drazbi je ugotoviti kdo je noter in ali je normalen. Ce se nekdo ki itak nima kaj izgubit spravi nagajat si ga najeb....
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik

A lahko, kot lastnik stanovanja, daš stanovanje v najem ciganom, tudi če je nekdo noter, ki ga itak ne bi smelo biti?

Saj bi si lahko delili spalnico in kopalnico :ok2

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

dwdwdwwd
dwdwdwwd

BMW fanatik

• Uporabnik

Tukaj je potem nekaj opcij :-)

Ampak vecinoma mu ne smes ovirati normalne uporabe. Tako da jih veliko odpade. Ta, da jih vselis v stanovanje, ki ga uporablja bo tezka ker tezko oddas nekaj kr ima nekdo drug v posesti ze. Ampak delajo nekateri tudi to.

Ce kupis pa vec stanovanjsko hiso kjer se odselijo vsi razen enega pa naceloma nisi kriv ce so novi najemniki neprijetni za sobivanje. So pa oni krivi ce krsijo s tem kaksne predpise. Pa ce ni ocitnega namena s tem ko si dal najemnike da mu krsis kaksne pravice itd.

Na koncu je vec ali manj vse odvisno od tega kako pravno podkovan je stanovalec oziroma koga angazira da mu pomaga. Samo ce je tako nepodkovan da se ne spravi nate ko vselis nekoga drugega se ne bo pritozeval niti nad legit postopki.
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik

Naj me toži... saj smo ugotovili, da so postopki dolgotrajni... ta čas pa naj uživa :laugh

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja sam teb ma kaj za pobrat ti pa njemu nic...in s tozbo bo uspel, ti moras narest vse prav, drugac si v tezavah :-)
Prikaži več možnosti