Skoči na vsebino

Menjava turbine na F10

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
25 odgovorov v temi
lucatorpedo
lucatorpedo
  • Uporabnik
  • Sporočil: 23
  • Avtomobil: F10

2.0, Letnik 2014, N47T, 172.000 km. Zadnjih cca 1500km slišim tiho žvižganje pri polnem pospeševanju, ko pritisnem gas do konca. Vseeno a je motor hladen ali normalno ogret. Žvižganje je konstantno, se ne povečuje. Avto se vozi normalno, dima ni nobenega, vonja tudi ne, da bi bila povečana poraba olja mi ne javlja.

Verjetno je turbina (tako sta rekla mehanika ki sta avto sprobala). Predlagajo seveda zamenjavo , pa me zanima če ima kdo kakšne izkušnje s tem?

Torej zamenjat da ali ne? Mogoče samo obnovit turbino? Počakat da bo žvižganje glasnejše? Servis imam predviden čez 2 meseca , do takrat ne nemeravam veliko vozit. Mogoče 3000km, max. Je mogoče kak drug razlog za to žvižganje ? Za vsak nasvet bom zelo hvaležen.

Prikaži več možnosti

SONiK
SONiK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 209
  • Avtomobil: e39 530iM

Sesalno sev naj staknejo s turbine in probajo aksialni luft (not-ven), tako se bo točno vedelo ali je zrelost za obnovo.

Pogosta hiba- tezava n47, turbine so kot iz putra..obnovit jo daj, turbine.si, strošek obnove je cca 300€-400€

M3 drivers have no friends - Jeremy Clarkson

Prikaži več možnosti

lucatorpedo
lucatorpedo
  • Uporabnik
  • Sporočil: 23

Še kakšna ideja mogoče ?

Prikaži več možnosti

nomis
nomis

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 62
  • Avtomobil: 520d F10, 525d E60

Opravil servis vozila na 520d 135kW, letnik 2013 (menjali set verig, olje v avtomatskem menjalniku in sito, obnova turbine, saj je prva turbina že piskala in se ob menjavi izkazalo, da je bila poškodovana sredica).

Po opravljenem servisu avto, ko ga prestavim v vzratno in ne dodajam plina piska kot policijska sirena. Malenkost morda tudi v D.

Nivo olja v avtomatskem menjalniku smo še enkrat preverili (temperatura olja je bila pod 40 stopinj) in olje je na rahlo priteklo iz čepa, tako da ga je dovolj).

Morda kakšen predlog? Cev je pritrjena, avto deluje OK, ne javlja nobenih Drivetrain napak po menjavi turbine.
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 17 239
  • Avtomobil: new age e39

Slabo so umerili turbino
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

sun30
sun30

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 828
  • Avtomobil: F11

Kako dajo tak avto iz rok?

Opravil servis vozila na 520d 135kW, letnik 2013 (menjali set verig, olje v avtomatskem menjalniku in sito, obnova turbine, saj je prva turbina že piskala in se ob menjavi izkazalo, da je bila poškodovana sredica).

Po opravljenem servisu avto, ko ga prestavim v vzratno in ne dodajam plina piska kot policijska sirena. Malenkost morda tudi v D.

Nivo olja v avtomatskem menjalniku smo še enkrat preverili (temperatura olja je bila pod 40 stopinj) in olje je na rahlo priteklo iz čepa, tako da ga je dovolj).

Morda kakšen predlog? Cev je pritrjena, avto deluje OK, ne javlja nobenih Drivetrain napak po menjavi turbine.

Prikaži več možnosti

T&K
T&K

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 468
  • Avtomobil: ženin BMW :)

Po opravljenem servisu avto, ko ga prestavim v vzratno in ne dodajam plina piska kot policijska sirena.

Tako je meni žvižgalo pa kmalu odžvižgalo. Ni to dober znak.

Urejal T&K, 07.12.2019, 08:54.

Prikaži več možnosti

ducy
ducy

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 273
  • Avtomobil: F11

Pri koliko km vse to?

**BMW **the ultimate driving machine**
Prikaži več možnosti

nomis
nomis

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 62
  • Avtomobil: 520d F10, 525d E60

Pri 255.000 km. Verige bi mogoče še nekaj časa držale, ker so bile še dobro napete (srednja je imela 2mm zračnosti), zvokov še ni bilo, ampak nameravam avto voziti še vsaj 5 let in sem raje dal preventivno poservisirati, da ne bi bilo kasneje presenečenj.

Turbo je že imel centi zračnosti in bi vsak čas bila veselica. Dima še ni bilo, tudi mastil ni.

DPF počistil, da bi dobil lažjo predstavo, kako je stanje na koncu izpuha. Izkazalo se, da je bil še v zelo dobrem stanju in imel zelo malo kontra pritiska. Sedaj po čiščenju 0 in obnovljen na 98% zmogljivosti.

Olje v menjalniku pa je tako ali tako bilo potrebno menjave pri teh kilometrih.

Na tujih forumih zasledil, da bi lahko bil ta zvok zaradi menjalnika. Piska komu, ko leze vzratno?
Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 232
  • Avtomobil: BMW e91 & BMW e91

Na f31 sem zasledil pri sosedu da "piska" baje normalno :laugh

Prikaži več možnosti
    • bedolin je všeč

MiranK
MiranK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 188
  • Avtomobil: 2X BMW

Pri mojem sosedu na F30 pa ne "piska"
Prikaži več možnosti
    • bedolin je všeč

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja so pa niso, na pooblaščencu baje še ni rešitve, nobeden pa tudi ne pojamra da je razen zvoka kakšen problem.
Prikaži več možnosti

Cotax
Cotax

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 745
  • Avtomobil: E91 330xd

Mislim da ZF menjalnik piska v rikverc, slišal že pri treh F10/F1. Po mojem je to normalno, pri moji se to piskanje dogaja že 65.000km in je vedno konstantno.Tak zvok, kot da bi policija bila za ritjo, najbolj se sliši takoj pri speljevanju v rikverc  :) Turbo ne more biti nekaj grozno obremenjen, ko ga brez plina voziš v R. 

Urejal Cotax, 11.12.2019, 13:34.

BMW brez šestaka je kot riba brez plavuti :ok2
Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 820
  • Avtomobil: BMW

F01 ZF 8st. : v vzvratni vožnji nič ne piska. 

Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik

F01 ZF 8st. : v vzvratni vožnji nič ne piska.

Sej ne piskajo vsi
Prikaži več možnosti

Apolon
Apolon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 472

:)

Pripete slike za predogled

• 1u9jq5.jpg
Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 214

Na tujih forumih zasledil, da bi lahko bil ta zvok zaradi menjalnika. Piska komu, ko leze vzratno?

Da, piska od vsega začetka odkar ga imam, prevoženih več kot 100kkm in še vedno enako. Ampak slišiš samo, če je radio ugasnjen.

Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

RRoman
RRoman

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 491
  • Avtomobil: 4 kolesa in volan

Moj vsakdanji avto piska vedno ko grem v rikverc. Sem jih v 24 letih zamenjal kar nekaj, ampak hudiča, vsi piskajo. Aja, sem pozabil dodat, vsi imajo vsaj 3 akse!

Prikaži več možnosti

dd1307
dd1307

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 524
  • Avtomobil: F10 3.0d

Kombi ford transit ne piska v nobeni prestavi. lp

Prikaži več možnosti

RRoman
RRoman

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 491
  • Avtomobil: 4 kolesa in volan

Transit bi moral v rikverc!

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.