Skoči na vsebino

Popravimo EDC na e39

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
56 odgovorov v temi
blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 200
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Evo danes sem si vzel cca dve uri časa in če povzamem da sem bil zadnjič na 50% z rešitvijo ,ker sem prišel v modul. Sem od danes naprej na cca 70%.(Ne pridem v ABS/DSC modul ,tako da ga lahko kaj ta heca in ne spusti naprej.)

Uglavnem EDC-ji delajo in ne delajo,tako da sem jih imel možnost tudi prvič preizkusiti(še vedno pa se priporočam pri @majorju da sprobava še njegovo)

Zadeva je taka da delajo samo takrat ,ko jih vklopim preko računalnika,čeprav me še vedno bega par zadev glede parametrov ter včasih ne prime ročna nastavitev in jo je treba ponoviti. Imaš pa opcijo nastavljati sprednja amortizerja skupaj(HARD,MEDIUM,SOFT) in zadnja amortizerja skupaj(HARD ,MEDIUM,SOFT),posamezno jih ne moreš nastavljati(bom naredil sliko).

Razlika med HARD(sport) in SOFT je razlika kot noč in dan. Če daš na MEDIUM je pa to težje opaziti oz. je bolj podobna opciji HARD tako da domnevam da je MEDIUM v uporabi le ko je mode na SOFT(komfort) in potem po potrebi(ovinki,pospeševanja itd) daje v MEDIUM. HARD pa je rezerviran le za sport opcijo.

Ni pa v SOFT(komfort) opciji ravno leteča preproga ,je pa kar blizu temu in dobro požira luknje ter je tak plavajoč/zibajoč občutek.Je pa vožnja z EDC-ji vsekakor udobnejša in mehkejša kot z čisto navadnimi amortizerji.

Urejal blackberet, 26.01.2019, 20:23.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Zbiram prostovoljne prispevke za raziskovalne namene,za gledanje v drobovje in predstavitev širši svetovni javnosti še  nevidenega in neznanega.Postanite del tega zgodovinskega trenutka in postanite sponzor projekta (TRR dobite na Z.S.,vsakega € kovanca bom vesel). :ok

Kupil sem namreč tole žrtveno jagnje----> (rear EDC e39)

s-l1600.jpg

Urejal blackberet, 25.02.2019, 20:33.

Prikaži več možnosti
    • MajoR je všeč

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Prostovoljnih prispevkov se je nabralo toliko ,da sem kupil kar še enega  :mljask

Delam zalogo  :ok2

20190312113003.jpg

Urejal blackberet, 12.03.2019, 11:38.

Prikaži več možnosti
    • MajoR je všeč

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 787
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

En se gre, zdaj ze dva...da nisi slucajno bil na obisku pri @etore-tu ?? :ok2

Urejal MajoR, 12.03.2019, 13:18.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

En se gre, zdaj ze dva...da nisi slucajno bil na obisku pri @etore-tu ?? :ok2

Prednja dva ne dobimo dol ,ker se je aluminij zapekel na pesto   :damn

Toliko časa se že nisi peljal z njo ,da tako ali tako ne boš čutil razlike,ti tega ne rabiš   :laugh

Urejal blackberet, 12.03.2019, 14:00.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Part 1/2

20190313171506.jpg

Danes in par dni nazaj sem spet izgubljal čas na EDC-jih, prišel sem do sledečih ugotovitev in razvozlal kaj pomenijo tisti dve napaki.

Napaka 137 se pojavi ko izklopiš zadnje EDC-je

Napaka 105 Se pojavi ko izklopiš prednje EDC-je

1120190122143320.jpg

Urejal blackberet, 16.03.2019, 21:37.

Prikaži več možnosti
    • MajoR je všeč

fizični radnik
fizični radnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 068
  • Avtomobil: bmw

Mi lahko poves kje si dobil inpo v anglescini? Jaz imam v nemscini pa bi rabil anglesko:)
E46__wagon
Prikaži več možnosti

Coti
Coti

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 110
  • Avtomobil: BMW E46 318Ci, E39 525dT

Kolikor vem so starejše verzije v angleščini, zadnje verzije so samo nemške. 5.01 si poišči pa bo tudi angleška.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Mi lahko poves kje si dobil inpo v anglescini? Jaz imam v nemscini pa bi rabil anglesko:)

Ne vem točno katera verzija je, je pa definitivno stara,prva oz. ena prvih ,ker edino ta je obstajala v angleščini. Ta mi pride v poštev samo za stare modele(v mojem primeru letnik99 in navzdol) ,kjer lahko pridem v module z okorglim konektorjem in com port priključkom. 

Za ostale uporabljam tudi jaz DE inpo ,tako da učenje nemških besed dolgih kot ponedeljek in iskanje po guglu je včasih zabavno  :-D

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Part 2/2

Na diagnostiki sta vidna dva ventila SOFT in MEDIUM tako za spredaj in zadaj(v amortizerju po prebranem uradnem listu naj bi bila dva ventila katera regulirata trdoto), sedaj pa še nekaj ugotovitev za naslednje rodove.(glejte slike)

Kadar so amortizerji v HARD opciji sta oba ventila SOFT in MEDIUM  na ON(vključena). Kadar je na HARD opciji je voltaža obeh ventilov okoli 6.9V.

20190313135243.jpg

20190316203527.jpg

Kadar so amortizerji v MEDIUM opciji je ventil SOFT na OFF in MEDIUM na ON. Kadar je na MEDIUM opciji je voltaža SOFT ventila na okoli  6.1V ,MEDIUM pa na  okoli 0.75V.

20190313204357.jpg

20190316203712.jpg

Kadar so amortizerji v SOFT opciji je ventil SOFT na ON in MEDIUM na OFF. Kadar je na SOFT opciji je voltaža SOFT ventila na okoli  0.75V ,MEDIUM pa na okoli 6.1V.

20190313204452.jpg

20190316203908.jpg

Urejal blackberet, 17.03.2019, 17:43.

Prikaži več možnosti

fizični radnik
fizični radnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 068
  • Avtomobil: bmw

Ne vem točno katera verzija je, je pa definitivno stara,prva oz. ena prvih ,ker edino ta je obstajala v angleščini. Ta mi pride v poštev samo za stare modele(v mojem primeru letnik99 in navzdol) ,kjer lahko pridem v module z okorglim konektorjem in com port priključkom. 
Za ostale uporabljam tudi jaz DE inpo ,tako da učenje nemških besed dolgih kot ponedeljek in iskanje po guglu je včasih zabavno  :-D

Aha txn.. Zdej mi je pa zal da nisem nemscine jemal u soli haha
E46__wagon
Prikaži več možnosti
    • blackberet je všeč

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Zakaj mi noče izpisati zadnjih amortizerjev ali je  ON OFF ter noče kazati voltaže na SOFT mi je zanekrat še mistery.  Razlika pa ,ko preklopim ročno definitivno je.

Pozitivno pa je,da sedaj ko sem dva dni malo predrmal ventile(SOFT,HARD,MEDIUM...) in se vozil je EDC kakor izgleda začel delati. Tudi napake nimam več nobene. Vendar za kaj bolj točno bom povedal v naslednjih dneh 

Aha txn.. Zdej mi je pa zal da nisem nemscine jemal u soli haha

Ti ne bi nič pomagalo,ker teh izrazov še sami nemci ne poznajo prav dobro   :laugh

Urejal blackberet, 17.03.2019, 18:00.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Zaključek je tak:

EDC-ji delajo.

Napake se ne izpišejo več.

Razlika definitivno je,avto lepo plava in je mehkejši od navadnih amortizerjev. Morava pa definitivno sprobati z @majorjem še njegovega ,da lahko primerjam razliko.Baje bi morala biti dosti večja razlika kakor je po mojem občutku in še bolj plavajoč občutek.

Urejal blackberet, 18.03.2019, 20:23.

Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

Zaključek je tak:

EDC-ji delajo.
Napake se ne izpišejo več.
Razlika definitivno je,avto lepo plava in je mehkejši od navadnih amortizerjev. Morava pa definitivno sprobati z @majorjem še njegovega ,da lahko primerjam razliko.Baje bi morala biti dosti večja razlika kakor je po mojem občutku in še bolj plavajoč občutek.

Odvisno je to od veliko faktorjev. Na originalni visini, je bil meni avto bolj neudoben za vozit kot sedaj. Amortizerji niso bili nekako usklajeni z vzmetmi, kot da te je z zamikom zamajalo avto levo desno (kot na colnu), ko si zapeljal preko luknje ali terena nagnjenega v eno stran. Tezko je opisat. Menjava na M5 vzmeti je bila dosti boljsa. Mi je bil se vedno previsok, pa sem ga dal na Lesfjors za M-tech. Sedaj mi je celo pri dinamicno voznji malo premehak in prenizek odzadaj.

Gume: Avto je bil na Michelinkah (tiste touring) ko sem ga kupil. Katastrofa trde gume. Ko sem.presaltal na SuperSport je bilo kot noc.in dan. Je pa res da so feltne za letni setup cca 4 kg lazje od Style 81. Se pozna razlika.

Kot receno, tezko je primerjat vse to. Potem imam jaz zgornje sprednje roke vpete z seleni od X5. Spodnje pa z Powerflex blackseries. Pa se vedno avto ni trd. Pri meni je naslednji korak obnova amortizerjev z dodatkom skrajsanih batnic. Pa potem po vsej verjetnosti gre na Eibache ali H&R. Enkrat naslednje leto :ok2

Je pa od takrat ko sem ga kupil do sedaj boljsi v vseh pogledih kar se tice podvozja. Udobja, dinamike in visine (izgleda).

Urejal MajoR, 21.03.2019, 10:07.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Zna biti samo vseeno cudno,da bi bilo tovarnisko tako.

Ti kar to.zmeci.dol.ja pa.meni prodaj te tvoje EDCje.

Urejal blackberet, 21.03.2019, 10:50.

Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

Zna biti samo vseeno cudno,da bi bilo tovarnisko tako.
Ti kar to.zmeci.dol.ja pa.meni prodaj te tvoje EDCje.

EDC-ji gredo dol, to mas prav. Ampak tudi nazaj gor, v predihtani in skrajsani obliki ;)

Probaj eno E90/92 M3 z edc, bos videl kaj je sele tam razlike. Trdo je tako trdo, da je samo se za na stezo. Vsak ogorek na cesti je rizik odpadanje plombe :ok2

Urejal MajoR, 21.03.2019, 11:42.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Prišla je še ena pošilja za še malo zaloge...

Sedaj bom pa lahko enega v miru odprl/uničil....

20190515203400.jpg

Urejal blackberet, 15.05.2019, 19:41.

Prikaži več možnosti