Skoči na vsebino

Volan na X5

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
2 odgovorov v temi
jasencrobert
jasencrobert
  • Uporabnik
  • Sporočil: 10

Dober večer,

kupil sem BMW X5 E53 letnik 2002. Imam problem, da noče delati komanda za nastavitev volana, a je kdo imel podobne težave? Za informacijo hvala, se klikamo lp

Urejal Nixxon, 24.01.2019, 07:06.

Prikaži več možnosti

dimen
dimen

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 94
  • Avtomobil: e53

Dober večer,

kupil sem BMW X5 E53 letnik 2002. Imam problem, da noče delati komanda za nastavitev volana, a je kdo imel podobne težave? Za informacijo hvala, se klikamo lp

Kera komanda: gor/dol, not/ven?
Meni je crknilo not/ven. Je bilo treba zamenjat zajlo. Ni draga, dobiš jo na AC-cosmos. Je pa dost dela da snameš volanski drog. Na uradnem servisu ti bodo hotel zamenjat kar cel volanski drog, kar se za letnik avta ne splača. Če maš mal smisla za mehaniko in orodje je dela za ene tri ure.

Trapast je narjen,
nikakor ne morš nastavt volana in ukazat avtu da neha volan umikat kot izstopiš (vsaj na prvi generaciji). Zato se zajla (pri niplu) začne sčasoma trgat in se eventuelno pretrga. Sicer pa, glede na starost avta je nardila svoje. Če boš razkopal in videl kako je narejeno ti bo jasno, da ni permanentne rešitve. Lp, D

p.s. Lahko gre pa tudi za električni problem. Ta avto ima računalnik za premikanje volana v modulu za premik električnih sedežev (voznikova stran). Pelji najprej k Šumiju.

Urejal dimen, 27.02.2019, 13:38.

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 793
  • Avtomobil: 353 & ETZ 250

Sem že mislil da bo spet kdo trgal Bmw značko iz volana... :-D  :fight

Prikaži več možnosti