Skoči na vsebino

So ZDA res obljubljena dežela?

* * * * * 4 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
155 odgovorov v temi
Jure24
Jure24

Big Poppa

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 679
  • Avtomobil: roadsTTer

To so fantazije. V realnosti pa potrebuješ za roadtrip po USA zanesljiv (ker si ne želiš, da ti crkne pri 45 stopinjah nekje sredi Death valley), varen in varčen avto (ker milje letijo, bencin pa tudi ni več tako ugoden kot je bil včasih). Te stare požrešne kante so danes dobre samo za vožnjo gor in dol po LV stripu.

neicheq drži, renterji so skoraj vsi ecoboost. Sem se jaz tudi zmrdoval na začetku in pogledoval za V8 ampak na koncu sklenil, da ni vredno velike razlike v ceni. Za ecoboosta sem dal 400 eur za 11 dni, zavarovanje brez odbitne je pa itak že vključeno. Vseeno ima avto 305 KM in niti ne tako slabega zvoka kot bi pričakoval. Bi se ga lahko navadil tudi pri nas. :)

Za njihovo ceno se mi zdi super avto in bi mu zlahka spregledal kak površen detajl in na določenih mestih slabe materiale, za ceno, po kateri se prodaja v EU pa nekako ni konkurenčen.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 649
  • Avtomobil: študentski

Koliko km oz. milj imajo ponavadi tile renta carji oz. kdaj jih odpišejo.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

Jure24
Jure24

Big Poppa

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 679
  • Avtomobil: roadsTTer

Še par slik, če avtor teme nima nič proti (s kolegom sva malo vsekana na stare američane in imam par hudih avtomobilov na slikah, lahko nalepim, če koga zanima).

Verjetno vsem poznana scena iz spota Enrique Iglesias - Hero:

DSC04824.jpg

Mustang in "mustang" v Oatman, Arizona:

DSC04921.jpg

Shelby tovarna v Las Vegasu:

DSC04996.jpg

DSC05006.jpg

Ta tip je "Vice President of Operations and Head of Development" pri Shelby-u, je povedal marsikaj zanimivega o proizvodnji, dizajniranju, prihodnosti...

DSC05067.jpg

Prikaži več možnosti
    • -MaTeJ-, Gambit, Rottie in 9 ostalim je všeč

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 449
  • Avtomobil: bel traktore

Ti samo lepi slike, ter piši, piši pa piši.

Prav tako avtor teme. Včeraj si obljubil še en opis iz potovanja, tako da danes pričakujemo vsaj dva  :ok2 ...meni izredno zanimiv potopis. :ok  :ok

Prikaži več možnosti
    • _peters_ in neicheq uporabnikom je všeč to sporočilo

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 487
  • Avtomobil: /

Jure super slike! Če imaš kaj zanimivega kar dodaj. Tudi pri meni smo šele ubistvu pri kakšnem 4. dnevu potovanja, najzanimivejše še pride, tudi slike.

Ti samo lepi slike, ter piši, piši pa piši.

Prav tako avtor teme. Včeraj si obljubil še en opis iz potovanja, tako da danes pričakujemo vsaj dva  :ok2 ...meni izredno zanimiv potopis. :ok  :ok

Vem vem! Pa sem ostal brez časa, ti bom danes spisal nekaj materiala :-D

Urejal neicheq, 03.02.2019, 10:41.

Prikaži več možnosti
    • hooks in _peters_ uporabnikom je všeč to sporočilo

žorž4x4
žorž4x4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 095
  • Avtomobil: bmw m3

Koliko km oz. milj imajo ponavadi tile renta carji oz. kdaj jih odpišejo.

novi avti so to, pomoje max 2-3 leta, mi smo vzeli chevy Tahoe in je bil star mislim da dva meseca, in mel 2000milj, leta prej smo mel wranglerja unlimited in so ga naslednje leta že likvidilari

Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja, okoli 2 -3 lete so stari, tudi naša Impala je bila stara le kakšne pol leta, pa 40 jurjev prevoženih milj. Ampak to se avtomobili skos vrtijo. Ko ga vrneš, ga vrneš v garaži, okoli takoj 5 mehičanov, vsak s svojim orodjem in takoj glancat. Avto je v pol urce že ščiščen in gre dalje.

Recimo gum ne menjajo dokler ne pogledajo ven žice. Smo dobili dve zadnji in eno sprednjo še z ok profila, druga sprednja pa praktično gladka. S to smo imeli tudi na koncu defekt in smo jo menjali, ampak če imaš zavarovano dobiš denar nazaj. Če nimaš, gre iz tvojega žepa, zato je potrebno biti previden pri zavarovanjih. Nam je vulkanizer recimo ni želel zaflikat, je rekel da ima premalo profila in da ne more nič. V kolikor bi prišlo do nesreče s to gumo, bi on odgovarjal, ker je spustil na cesto pnevmatiko, ki ne zadošča zakonskim obvezam.

Urejal neicheq, 03.02.2019, 12:59.

Prikaži več možnosti

Kobal trans
Kobal trans
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 179
  • Avtomobil: kombi

Bela Cobra je pa pravi Mustang, koliko so cene v Ameriki cca?

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 68 812
  • Avtomobil: E46 325i

Zavarovanja teh rentacarov so pomembna, je res treba pazit na to. Kolegi so imeli že pred nekaj leti v Mehiki kmalu po vstopu težave, ko jih je policaj ustavil in avto ni bil zavarovan za vožnjo po Mehiki (vzeli so pač najcenejše zavarovanje pri najemu). Na koncu so jo dobro odnesli le s kaznijo in takojšnjim odhodom nazaj v USA. Prva opcija je bila zaplemba avta.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik

Kot obljubljeno, nadaljujemo! Današnja pot:untitled.png

Po Hoover Dam-u nadaljujemo pot južno v smeri Kingmana, kjer pričnemo z znamenito Route 66. Vožnja do tja sedaj že poznana, ravnina dolga hja..okoli 120 kilometrov. Gre res za ravnino, tako terena kot ceste. Dvopasovna avtocesta, prometa običajno malo, saj se na takšni dolžini avtomobili kar porazgubijo. Omejitve se bolj ali manj držimo, ob cesti pa table speed enforced by aircraft. Kaj hudiča to pomeni? Dejansko imajo policisti frčoplane s katerimi opazujejo, če kdo opazno prehitro vozi, v tem primeru javijo cestni enoti, ki te slej kot prej ustavi. Koliko letal je dejansko v zraku in koliko se to sploh uporablja, nevem. V našem času vožnje, tudi drugod, ne samo na tem odseku, nisem videl nobenega letala. Na takšnih cestah tudi ugotoviš kako super je, da ima avto tempomat in takoj veš, zakaj je to ameriška pogruntavščina. Še nikoli nisem bil bolj hvaležen, da ga imam. Neobičajno hitro so vozili na tej cesti tudi tovornjaki, precej nad omejitvijo in hitreje od avtov. Hitrosti, ki jih naloženi tovornjaki dosegajo so visoke, nekateri so šli tudi preko 130km/h, pa  vse do 140.

Vsake nekaj 10 kilometrov je kakšna grupa belih prikolic daleč stran od glavne ceste, pot do tja pa seveda peščena. Takšno revno življenje je značilno za Arizono, še bistveno bolj pa za Nevado. Teh "naselij" je ogromno, lokacija pa nepredstavljivo težka. Lahko kilometer od glavne ceste, lahko tudi 10..in to v kakšnih luknjah, pod hribi. Ob glavni cesti vsi poštni nabiralniki tistih, ki živijo tam. Namesto da poštar izgublja ure in ure, pusti vse skupaj na enem mestu. Ta off-grid naselja imajo redko elektriko, še manj pa vodo, ker gre za puščavo, zna biti življenje tam precej hudo. Kot turist si tudi upal ne bi zapeljati v kakšno naselje, saj velikokrat tam živijo "posebni" ljudje, tudi moteni, pa samotarji, ki ne prenašajo družbe in drugih. Orožje ima tako vsak, daleč od civilizacije, tako da si ga ravno ne bi upal nikogar zbudit pri popoldanskem počitku.

Končno prispemo do Kingmana, ob vstopu instant nek oldschool vajb. Gre za staro, zastarelo mesto, gradnja nizka, hiše kot hiše, brez stolpnic. Takoj ob vstopu, na levi strani v nulo pokošena zelenica..seveda, gre za igrišče ameriškega fuzbala. Na drugi strani manjše tribune, sicer trenutno prazne, lokalna ekipa ima le trening. Brez težav si v mislih predstavljaš večerno vzdušje ob igri. Se ustavimo, malce naprej pa jackpot. Če je stvar, ki je sem si jo zares želel videti in izkusiti, je to bilo to. Tega sem se veselil, to je bila moja predstava amerike. Gre za pravi, pravcat ameriški diner v tipičnem mestu - pravljica, vsaj zame. Spredaj parkiran oldtimer, gremo noter!img201809191721376.jpg

Po stotih filmih in opazovanja ameriških dinerjev, sem končno prišel do svojega. Vstopimo innnn...vzdušje, ljudje, urejenost - po pričakovanjih? Ah kje pa, krepko nad pričakovanji. *Disclaimer: Predno nadaljujem, to sem si res želel videt, v idejo tega sem bil zaljubljen, zato je tole pisanje stopničko bolj subjektivno od ostalega in dopuščamo možnost, da bi marsikomu bilo meh :-DNa tleh črno bele ploščice - kockast vzorec, stene prekrite z raznimi starimi posterji in slikami, v centru sobe stoji delujoč jukebox, iz katerega igra Elvis, zatem Dolly Parton, pa Johnny Cash..legendarno. Luškana kelnarca na kotalkah nas posede na sredinsko mizo, pogledam desno..seveda plakat prve kokakole, se obrnem nazaj in nad jukebox-om visi meter velika slika Marilyn Monroe. Naročim kokakolo (kaj pa drugega), še en hotdog s pomfrijem in uživam v trenutku. Pred mano ob oknih stojijo aluminijaste mizice, zraven pinki klopce iz ledra, na mizah kečap in majoneza. Na desni sedijo 4 starejše gospe (okoli 80), pijejo kokakolo, domačinke seveda. Na čelu jim piše, da sem zahajajo že vse življenje. Skupaj so sedele tukaj v 60. letih, še vedno sedijo tukaj danes. Se umsko prestaviš v tiste čase nazaj, vidiš Clint Eastwooda, kako osvaja eno od teh štirih (takrat še) mladenk, jo zagrabi in odpelje do svojega Mustang cabria. Skupaj se odpeljeta do prej omenjenega igrišča na tekmo, kasneje na ogled filma na prostem iz svojega kabrioleta, v cupholderjih steklenička kokakole, na zadnjih sedežih kokice in sladkorna pena, večer zaključita pod zvezdami. Prijateljstvo, ki ga imajo te štiri, je neprecenljivo. One so živele življenje, še vedno ga. No, končno dobim hotdog s sirom in šunko, skoraj zagotovo nič posebnega, ampak verjetno najboljši kar sem ga kdaj jedel.

img201809191651059.jpg

img201809191644278.jpg

img201809191720444.jpg

Smešna prigoda. Od vseh možnih restavracij, od vseh prostih miz, se točno zraven nas vsedejo štirje mladeniči. Ko prvi po slovensko reče, kaj bo kdo jedel..je bilo vse jasno. Tako malo nas je, hudiča, pa smo res povsod. Nekaj časa sem bil seveda tiho, ko so drug drugega spraševali kaj bo kdo jedel..na koncu sem le pripomnil v slovenščini, da imajo dobre hamburgerje...prvo šok, nato smeh. Izmenjano nekaj besed, iz kje prihajajo, kakšno ruto imajo..nazdravimo in gremo svojo pot.

Kar nisem si mogel nagledati mesta, občutek nostalgije pa močnejši kot kdarkoli prej. Se vsedemo v avto, tank prazen, gremo natočit, preden se podamo po dolgi Route 66. Črpalka kar na nasprotni strani ceste, tako da smo avto le prestavili. Črpalka fantastična, stara vsaj 60 let, o sodobnosti ne duha in sluha. Plačam s cashom, dam ročko v avto, bencin ne steče ven. Kako hudiča zalaufaš to pumpo? Ni mi bilo jasno. Vprašam bližnjega domačina, ki tanka svojega El Caminota. Dvigne prvi pokrov, zavrti gumb, premakne ročico, pritisne drugi gumb..končno začne teči. Logično, prastari cager, ki šteje nalite galone ne deluje. Ali smo res takrat dobili vseh 10 galon nevem, konec koncev mi je bilo pa vseeno.

Naslednji del bo nadaljevanje poti po zemljevidu, ko prispemo do Grand Canyona.

Urejal neicheq, 03.02.2019, 17:43.

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 614
  • Avtomobil: BMW

Kar se rentanja tiče : preverite ali lahko vmes zamenjate avtomobil. Za majhno doplačilo se lahko dogovoriš da v Kaliforniji vozilo zamenjaš za Cabria, kar doda čar. V našem primeru so imelo 435i cabrio, corvetto in Camara ss cabrio.
Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik

Obstaja še ena alternativa, aplikacija Turo. Gre za aplikacijo, kjer folk renta svoje privat avtomobile. Tam najdeš svašta, od starih do novih, predelanih, redkih..Res ogromen izbor. Dejansko dobiš vse kar se pač prodaja in se je prodajalo v ameriki.

Pa pripopam še link, datum in kraj izbrana seveda naključno: https://turo.com/sea...startTime=10:00

Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 726
  • Avtomobil: Volvo XC60 D3A,Fiat 500C

Mi smo vedno preko turota rental, super izkusnje in poceni. Edino nevem ce bi se drop off v drugem kraju uredit
Prikaži več možnosti

Bmw39
Bmw39

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 742
  • Avtomobil: f11 535dM ,e30is ,e39 V8

Zanimivo. Tudi sam sem praktično enako pot prepotoval letos septembra. Meni je bil trip fantastičen in ga priporočam vsem. Anthelope canon je božanski, same poti po puščavah so izredno zanimive. Malo me je razočaral edino Los Angeles, kateri je zame preveliki. 

Prikaži več možnosti
    • neicheq je všeč

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik

Drop off v drugem kraju ne gre. Smo šli od SFja do LAja po obalni cesti in sem imel željo, da rentam enga cabrioleta, ampak bi ga moral vrnit nazaj gor. Nikjer nismo bili pa več kot dva dni, tako da mi s turotom ni šlo skupaj.

Urejal neicheq, 04.02.2019, 15:07.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 63 978
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Ja tele retro restavracije so kul. Napiši/te še malo več o tem kakšen je bil tvoj/vaš prvi stik z Ameriko, pa kakšne so cene prenočitev v hotelih v Las Vegasu. Mika me, da bi šel enkrat tja na dopust. In kakšne so kaj cene vozovnic iz letališč ki so nam bližje do Zahodne obale, na Dunaj se mi zdi predaleč vozit. Katera je najbolj ugodna linija, da ni treba preveč prestopat? Se da tja letet tudi z družbo Emirates? Če kdo ve mogoče...

Sicer ima pa Vegas tudi bolj senčne strani, mene take zadeve zanimajo in sem si precej tega pogledal na youtubu. Najbolj me fascinira podzemlje Vegasa (dobesedno), kjer ljudje živijo v kanalizaciji  :-D Spodaj si naredijo prava pravcata stanovanja, omrežje kanalov se razteza vzdolž celotne površine mestnega središča in služi za odvodnjavanje, kadar pridejo poplave. Te so sicer redke, ampak so. Takrat morajo ti reveži na hitro pobegnit na prosto, če ne jih voda enostavno odnese. Zanimivo je kako to funkcionira, spodaj živijo celo pari in družine. Blišč in beda Las Vegasa pač... meni je to fascinantno  :ok

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 336
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

A nimaš nobene slike te kelnarce na kotalkah? :laugh res me zanima, kako to zgleda... :ok2

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 54 865
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Za eno raziskavo, ne? :-D
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 771
  • Avtomobil: traktor

Zanimivo. Tudi sam sem praktično enako pot prepotoval letos septembra. Meni je bil trip fantastičen in ga priporočam vsem. Anthelope canon je božanski, same poti po puščavah so izredno zanimive. Malo me je razočaral edino Los Angeles, kateri je zame preveliki. 

Zanimivo, meni je bil pa LA od vseh mest v ZDA med najljubšimi. Recimo Santa Monica predel, tam bi takoj živel, ker me je spominjal na Evropo. Tam sem po dobrem mescu dni tudi prvič dobil pravi espresso v kavarni Illy.

Kar pa se avtomobilov tiče, pa naj povem, da smo mi imeli Ford Expedition XL kravo s 5 litrskim motorjem. ZAKON!   To je blo 10 let nazaj sicer.

Pa tudi sicer, bi se takoj videl živet nekje v Montani ali Wyomingu, ali pa pogojno Koloradu.    Jackson Hole mi je bil izredno všeč.

Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja tele retro restavracije so kul. Napiši/te še malo več o tem kakšen je bil tvoj/vaš prvi stik z Ameriko, pa kakšne so cene prenočitev v hotelih v Las Vegasu. Mika me, da bi šel enkrat tja na dopust. In kakšne so kaj cene vozovnic iz letališč ki so nam bližje do Zahodne obale, na Dunaj se mi zdi predaleč vozit. Katera je najbolj ugodna linija, da ni treba preveč prestopat? Se da tja letet tudi z družbo Emirates? Če kdo ve mogoče...

Sicer ima pa Vegas tudi bolj senčne strani, mene take zadeve zanimajo in sem si precej tega pogledal na youtubu. Najbolj me fascinira podzemlje Vegasa (dobesedno), kjer ljudje živijo v kanalizaciji  :-D Spodaj si naredijo prava pravcata stanovanja, omrežje kanalov se razteza vzdolž celotne površine mestnega središča in služi za odvodnjavanje, kadar pridejo poplave. Te so sicer redke, ampak so. Takrat morajo ti reveži na hitro pobegnit na prosto, če ne jih voda enostavno odnese. Zanimivo je kako to funkcionira, spodaj živijo celo pari in družine. Blišč in beda Las Vegasa pač... meni je to fascinantno  :ok

Iz štajerske do Dunaja sem v manj kot treh urcah, zato mi je bila ta še najbolj idealna. Kolega sta šla preko Benetk, ki bi tebi bile malce bližje. Načeloma lahko greš tudi iz LJ ampak boš imel vsaj 2 prestopa tja in nazaj. Velikokrat letijo s prestopom v Nemčiji, prestopom v Kanadi in potem v LA, ali pa da letiš do Londona in direktno do LA-ja. Opcij je ogromno, meni je bila moja kar super, edino do tja je bila malce tečna.. Šel do Dunaja, imel 45min let do Munchna, od tam do Toronta in potem do LA. Nazaj sem letel direktno LA-Dunaj, kar je super, ko imaš že poln k. vsega in bi rad bil čimprej doma. Iz Benetk sta imela povratno 430€, moja (ker je bila nazaj direktna) je bila okoli 480€. Kar se mi zdi smešno poceni, sem sprva pričakoval strošek vsaj jurja.

Las Vegas je vseeno precej urejen in se hitro razvija. V Vegasu tudi nevidiš veliko klošarjev, pa ko smo se peljali po zadnjih ulicah in ob obrobju, je vse na novo zgrajeno in porihtano, tudi šole, bloki, trgovine. Je še veliko gradbišča, ampak načeloma precej urejeno. Če bi res rad videl popolno bedo, ti bo SF bolj zanimiv, LA pa sploh. SF prideš v razkoraku dveh ulic iz neke "normalne", do mavričaste, kjer imaš pedre, transvestite, do črnske in mamil. Ojoj, pa koliko motenih ljudi, to je neverjetno. Folk si predstavlja, da so razni super junaki in skačejo po cestah, pa premikajo avtomobile. LA ima pa takšen porast brezdomcev v zadnjih 10 letih, da so praktično povsod. Po nekih podatkih jih je vsaj 50 jurjev, ti pa res živijo v tistih širokih filmskih kanalih za vodo, ki so ponavadi v filmih. Pa ogromno jih je na plaži, vsaj nekaj jurjev. Pa ti dam še temo na San Francisco, prvi video na YT, pa vse je res. Ko pridem pa do tega dela poti, bom pa tako podrobneje razložil in dodal še slike.

A nimaš nobene slike te kelnarce na kotalkah? :laugh res me zanima, kako to zgleda... :ok2

Ej, nimam. Bolj sem z očmi gledal kot telefonom. Ostali so mi le spomini :-D  Lahko pa poguglaš waitress in roller skates, takoj boš našel. Včasih je bilo to bolj aktualno, ko so več ven hodile do avtov in nosile pijačo, danes manj..ampak še vedno najdeš kje.

Prikaži več možnosti