Skoči na vsebino

Ssangyong Rexton 2.7XDi 2005

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
142 odgovorov v temi
V8-BMW
V8-BMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 801
  • Avtomobil: BMW V8 LPG; Kappa SW JTD

Pozdrav!

Že dolgo sem imel željo si lastiti tole korejsko čudo!
V Sloveniji sem ga iskal že skoraj eno leto. Dobrega ni bilo, budget je bil pa max. 2500eur. Pač sem kot nadomestek nabavil Jeep GC WJ 2003, ki se je izkazal kot katastrofa kar se tiče vzdrževanja - sraufanje je bilo nočna mora zaradi same konstrukcije avta. Ko sem se ga znebil še vedno ni bilo nobenega Rextona na spregled. Iz obupa sem nabavil Santa Fe l. 2003. Super avto, ampak manjko prtljažnika in tisto 4 cilindrično ropotanje me je spravljalo ob pamet. Moral je it... Začel sem pogledovati čez našo zahodno mejo, na roko mi je šlo tudi njihovo sprejetje zakona da stari dizli ne smejo več v mesto. Na enkrat je tale Rexton postajal realna opcija. Ob nesebični pomoci forumasa @LEO37 sem vzpostavil stik z Dino-tom lastnikom mojega bodočega avta. Slike in korekten odnos prodajalca so prevagali, da sem se v pond. 28. 1. spravil v avto in smer Conegliano. 9.30 sem pred blokom lastnika in spet je v igri @LEO..ker sam ne znam besedice italiansko. Dino pa nič druga kot Italiansko. Pokaže mi avto in sem samo usta odprl. V SLO sem hodil gledat vsaj 10 terencev do 3000eur in vsakič bil razočaran. Tale Rexton za 1400 EUR je bil pa kot nov. V 10 minutah se odločim to bo to. Kličem avtovleko in si mislim v tej uri in pol bom itak papirje dobil. Seveda je trajalo 5 ur. Tako da je Rexton bil že v Vrtojbi, jaz pa še zmeraj brez izvoznih papirjev. Po se dobri uri živčnih vojn, sem le dobil papirje in gasa domov. V torek sem zrihtal preizkušnje in gasa nazaj v Vrtojbo. Pot domov je bila super, celo pot med 110 in 140 km/h. Res sproščeno potovanje dokler nisem prišel do homologacije, kjer so mi po 5min povedali da homologacije za ta avto ne bom dobil ker se preslabo vidi VIN na šasiji, ki je prikladno vdarjena na šasiji ob prvem desnem kolesu. Pomeni 180.000 km peskanja s ceste je naredilo svoje. Razkurjen grem s homologacije po Rust converter in čopič. Po 10 kratnem mazanju in brisanju z krpami, končno VIN je postal viden. Cool sedem v avto in gremo na homologacijo poskus 2. Sem prišel 500m do delavnice kjer bi delal homologacijo lučka za motor posveti in cajger temp. Leze proti rdečemu polju. Ugasnemo avto, ugotovim spodnja cev hladilnika mrzla - termostat zapikal v zaprtem stanju. Super počakal eno uro da se je shladilo - lepo lahko nazaj domov in naročil termostat. Drugo jutro - je tukaj že petek. Zadnji dan vejavnosti preizkušenj. Razturim avto. Snamem stari termostat novega noter odzracim sistem. Avto dela, temp. na svojem mestu - odhod na homologacijo 3. Zdaj marše tiče avta vse OK. Ampak ga preglednik ne najde v sistemu. Kao da 2.7 motor ni bil homologiran za SLO trg. Skor Sn ošpice dobil. Staremu sem jaz poiskal avto v sistemu - seveda je iskal pomotoma letnik 2010, ne pa 2005. Gume v slo sistemu so dimenzije 255/70 R16, na avtu nove 4 seasons 255/65 R16. Tudi v ITA prometni so navedene 255/65 R16, kakor tudi na stebričku avtomobila. Vse to slo homologacije ne briga. Torej ali zamenjati gume ali homologirati te ki so gor. Sn si reko je*ite se - te bom zvozil potem pa naprej. Torej z avtom sem naredil 700 km. Pelje se super, čist dost moči, poraba pri moji vožnji 10l. To je to moj SUV...
Najboljši ansambel ima 8 članov postavljenih v obliki črke V!!
Prikaži več možnosti

V8-BMW
V8-BMW

BMW fanatik

• Uporabnik

Lp

Pripete slike za predogled

• IMG_20190128_115457.jpg
  • IMG_20190128_115509.jpg
  • IMG_20190128_115520.jpg
  • IMG_20190128_123119.jpg
  • IMG_20190130_114150.jpg
  • IMG_20190131_152827.jpg
Prikaži več možnosti
    • Iztok Z., bmw_soul in xMarkox uporabnikom je všeč to sporočilo

Poslanec
Poslanec

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 492
  • Avtomobil: M4,M3

Super deal, ampak nemorem mimo tega, da je grd kot smrtni greh. Naj ti dobro služi, mi smo imeli 2 na firmi, pa smo imeli kar mitinge z servisi, sploh pogon je bil v kurcu...
Kupim csl platišča za M3 ---> ps me!
Prikaži več možnosti
    • branevrankar in MonkeyHead uporabnikom je všeč to sporočilo

fizični radnik
fizični radnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 068
  • Avtomobil: bmw

Zakaj si se odlocu za to korejsko cudo? Jaz ga nebi nikol mel..
E46__wagon
Prikaži več možnosti

komandantmark
komandantmark

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 761
  • Avtomobil: -

fak, ta voz je pa tolk grd, da se golob ne bi posral nanj :D . cestitke ob nakupu!

Urejal komandantmark, 02.02.2019, 17:55.

Prikaži več možnosti
    • anita_a je všeč

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 661
  • Avtomobil: Mesanec

Tale sploh ni grd, poglejte kakega njegovga bratranca rodiusa. Tist zgleda ko da je vlak posilil kolo, ki je imelo splav. Tale se jim je ponesreco pa se solidno zgleda.

Srecno voznjo
Prikaži več možnosti
    • Nixxon in zigi uporabnikom je všeč to sporočilo

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 767
  • Avtomobil: prdalica

Preden spet pišete bedarije za bedarijo...će bi hotel kupiti kaj za lepoto bi kupoval kakšen drugi rang avtomobila in predvsen starodobnika. Meni ni nič grši kot e53. Če bi kupil novega bi ga še jaz povprašal po zdravju tako pa...

Za avto je dal 1.400EUR madona. Kaj bi še radi imeli za ta denar? Predvidem, da ga ima z točno določenim razlogom in ne, da si bo postavil sedeženo zraven njega in nazdravljala z pirom.

To je avto zvozi in zavrži. Vse ima svoj namen.

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 14 962

Motor je ok ker je po mb licenci delan. Vse ostalo pa porocaj. Bo ful zabavno, dvomim da bo manj sraufanja kot pri predhodniku. Santa fe je avion proti temule kar se tehike tice :-)
Cena je pa itak top. Ce ti dela 1 leto si zmagal tud ce ribne pol kompletno.
Prikaži več možnosti
    • xMarkox je všeč

V8-BMW
V8-BMW

BMW fanatik

• Uporabnik

Sem pričakoval tak odziv...

Jaz sem iskal avto z 5 cilindrom v nosu (glas, poraba in razvoj moči), ogromno prostora in da je SUV. Sem se vozil z X5, tuaregom, ML, Jeep GC, Terracanom in Hyundai Santa Fe. Razen Santa Fe so ti avti vsi nad 3000 EUR, ce niso ČISTO zanič, max. letnik 2003 in vsaj 250.000km.

Santa Fe mi je bil samo prevozno sredstvo, nič z njim narobe, ampak se na vsakem koraku vidi, da je velikoserijski cheap izdelek - sem ga imel 3 mesece, se prepričeval da je to to,da je registracija poceni, da so motorji OK... Ampak mi je bilo vedno bolj muka se voziti z njim. Torej je moral iti...

Zakaj torej Rexton? Dobiš veliko uporabnega pleha in prostora za svoj denar, avto je sestavljen preprosto in ZELO prijazen za šraufanje... Res je famozne šobe se zapečejo, določeni deli so dragi in težko dobavljivi. Ampak hej ko bo kaj takega crknilo, da bo nespametno za popravljat, se bom podal v ITA na odpade in tega je tam kot listja in trave...

Menjati sem moral termostat - nič posebnega lahko na vsakem zapika... Cena termostata 10 EUR (smešno če me kdo vpraša), čas menjave - na izi 2 uri, pa še to zato, ker sem opazoval kako je kaj narejeno in previdno delal, da česa ne sesujem, pa tudi restriktor na airbox-u sem odvrtal dol - da lažje diha... Vse je narejeno logično in pregledno - napram nočne more od Jeep-a Wj, kjer ti mrak na oči pade, ko bi hotel samo oljni filter menjat, da ne govorimo o naftnem fitru, grelnih svečkah, itd...

Po drugi strani vse skupaj do registracije me bo stalo 2300 EUR. za avto brez praske, brez rje, z super notranjostjo z usnjem, 180.000 realnimi km, na katerem vse dela.

Luči svetijo noro dobro ponoči, avto se pelje kot tank - pri 140 km/h je notri popolnoma mirno in tiho, opreme zame čez glavo dovolj, prtljažnik OGROMEN, priklopljiv 4 kolesni pogon z špero na zadnji osi in 50:50 špero transfercase-a,... To je to zame!

Naj mi eden pokaze avto takega kalibra, ki je tako ohranjen z takimi kilometri za tak denar pri nas? GA NI - sem ga eno leto iskal in GA NI ali pa je 1500 EUR dražji... Skratka meni je všeč, kaj si drugi mislijo mi dol maha. To je avto mišljen za transportiranje družine, poleti na morje, v hribe, po zimi na sankanje...

Za poletno šminkiranje pa je e34 V8 v garaži.

LP D.

Prikaži več možnosti
    • soulfly, bmwcs in SILVEKK uporabnikom je všeč to sporočilo

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 674
  • Avtomobil: bel traktore

Men tudi ni grd. So pa bili starejši modeli obupni za pogledat. 

Če je pa še R-design, pa v črni barvi, zgleda pa prav kul

https://www.netcarsh...-rexton_r-line/

• SsangYong-Rexton_R-Line-2009-1280-03.jpg
  • SsangYong-Rexton_R-Line-2009-1600-01.jpg
Prikaži več možnosti

V8-BMW
V8-BMW

BMW fanatik

• Uporabnik

Kateri koli terenec, ki mu daš gor 20 col gume bo zgledal super tudi MUSSO, ki ga noben ni maral...;) ;) ;)...

CI201208290000135457010800.jpg

Prikaži več možnosti

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 674
  • Avtomobil: bel traktore

Musso ja, sem že pozabil nanj. Imel ga je kolega, ki je doma "bogu iza nogu". Se pa na žalost nisem nikoli peljal z njim.

Prikaži več možnosti

V8-BMW
V8-BMW

BMW fanatik

• Uporabnik

Pri mojem je v prvem planu večji servis - tam enkrat v naslednjih 1000 km:

- menjava motornega olja in fitra

- zračni filter,

- filter nafte,

- filter kabine

- menjava olja in filtra v menjalniku, transfer case-u, obeh diffih,

- preventivno filanje klime,

- pregled turbine

Če mi bo zvest pa, ko izrabim te gume vržem oko na kake 18 col... ;) ... (ker mi bodo homologirali 255/60 R18)

LP D.

Prikaži več možnosti

Kobal trans
Kobal trans
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 352
  • Avtomobil: kombi

Za tak denar top avtomobil, brez rje, malo prevoženih, usnje pa še sam, ga pošravfaš doma.

Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 981
  • Avtomobil: E39 528iA, E65 745iA

Avto je čist ok, edino kar ga naredi kao grdega so tiste krom obloge pri blatnikih, drugo pa sploh ni napačno..... prednji in zadnji del zgledata čisto super.

Prikaži več možnosti

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 950
  • Avtomobil: A6 Avant Ultra

Grd je ko satan, ampak tale sankjonk ga vseeno poseka:

https://goo.gl/images/RE6wpN

Ša najbolj sprejemljiv je njihov fake Wrangler, Korando al kaj že je :D

Prikaži več možnosti

V8-BMW
V8-BMW

BMW fanatik

• Uporabnik

Tako pa zgleda notri...

• IMG-20190124-WA0000.jpg
Prikaži več možnosti

naroz
naroz

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 245

O okusih se ne bi prerekali, meni je kul. Vsec mi je, ker ni konfekcija to v SLO, motorji licencni MB....cena...the best....bi tudi sam vzel kaj takega...a bencinarji so?...Edino, kar me skrbi, a niso ITA avtomobili samo "vozi in ne vzdrzuj? Avtorja prosim za kaksen upiraben kontakt
Prikaži več možnosti

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 232
  • Avtomobil: e61, r55

Meni je tudi cisto kul oz se bolj vsec, ker je tako redek. Notri izgleda pa se bolje. Upam, da ti bo dobro sluzil.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

anita_a
anita_a
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 939
  • Avtomobil: alpsko mleko, roces x35

Grd je ko satan, ampak tale sankjonk ga vseeno poseka:

https://goo.gl/images/RE6wpN

Ša najbolj sprejemljiv je njihov fake Wrangler, Korando al kaj že je :D

Zadek točno tega me spominja na zadek x7-ke.

Prikaži več možnosti