Skoči na vsebino

Ssangyong Rexton 2.7XDi 2005

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
142 odgovorov v temi
Nos
Nos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 067
  • Avtomobil: Saab 9-3 TTiD Hirsch

Imel znanec podobnega (pick up varjanta) imel je kar dosti problemov z njim. Težko dobaljivi nekateri deli. 

Drugače pa zelo robusten avto. 

AHOEjZi.jpg Turning unacceptable GM platforms into beautiful Swedish Machinery

Prikaži več možnosti

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 587
  • Avtomobil: e92 320i , Z3 1,8

Mah, men je skret, čeprav je res smešno poceni. Tole žal ni 't' od terenca. Kakorkoli, sto ljudi sto čudi. Naj ti fobro služi ... @matjaž, daj očala gor, ker tole mim tojote še šlo ni...
Za tak dnar bi jst kupu pajota ali sunita, odvisno od potreb in preferenc. ;)Popravek: subita. ;)

Za tak denar je pajo samo še kup zarjavelega železa, kolikor sem jih jaz uspel videti. Kaj je to subit, pa pojma nimam, kaj je to za en voz....
Prikaži več možnosti

Shebo
Shebo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 412

Subi = subaru

I cannot see, I cannot pee, I cannot chew, I cannot screw, My memory shrinks, my hearing stinks, No sense of smell, I look like hell! My body's drooping, got trouble pooping. The golden years have come at last... THE GOLDEN YEARS CAN KISS MY ASS!
Prikaži več možnosti

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 587
  • Avtomobil: e92 320i , Z3 1,8

Subi = subaru

...eh, še en, ki rjavi kot norc
Prikaži več možnosti

e34td
e34td

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 069
  • Avtomobil: Ni €€€

Tip je napisal "že dolgo sem si želel lastiti..." In kupil ga je. Zakon. Za te pare dobiš...Jah,skoraj nič. Če ima pogon na vse 4,pa če dela,pol je to zmaga. Dvomim,da bo šel na Dakar z njim,čeprav...katrca je bila...in ga je končala... Dej mal not poslikaj.
A truly rich man is one whose children run into his arms when his hands are empty.
Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 471
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

Avto izgleda cisto solidno, zelo skladno za obdobje v katerem je bil predstavljen. Kar recimo za e53 ne morem trdit, meni je deloval , kot da mu “pol riti fali” s tem cudnim polovicnim odbijacem zadaj, potem so to s FL resili nakako, da je bil kot celota skladen..

Pripete slike za predogled

• 792B8CF9-79CA-42F7-AB32-789D4D649E3D.jpeg
  • 0A727ADA-5303-4E7B-BC27-F9834090C280.jpeg
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 411
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Tip je napisal "že dolgo sem si želel lastiti..." In kupil ga je. Zakon. Za te pare dobiš...Jah,skoraj nič. Če ima pogon na vse 4,pa če dela,pol je to zmaga. Dvomim,da bo šel na Dakar z njim,čeprav...katrca je bila...in ga je končala... Dej mal not poslikaj.

Avto je skoraj, kot nov... cena pa 2,5k na cesti... velik dizel, 4x4 pogon, usnje, avtomatik.

Vsak, ki negativno komentira tak nakup, ali nima pojma, ali je pa podzavestno fouš... saj je vendar govora o avtu za 2500 eur... dvatisočpetsto, da ne bo pomote.

Iz enega od prvih postov te teme:

post-1221-0-84316600-1549133939.jpg

Urejal LEO37, 03.02.2019, 12:49.

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti
    • krt, mihaing in mstipic uporabnikom je všeč to sporočilo

e34td
e34td

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 069
  • Avtomobil: Ni €€€

Zgleda sm spregledal. Men zgledajo kr hudi zici. Pa tud ostalo sploh ni slabo za videt. Mogoče edino naslon za roko. Lahko bi bil malenkost daljši. Drugače je pa not meni osebno kar všečen.
A truly rich man is one whose children run into his arms when his hands are empty.
Prikaži več možnosti

V8-BMW
V8-BMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 824
  • Avtomobil: BMW V8 LPG; Kappa SW JTD

Pozdrav!

Huh vidim, da je odziv na tega korejčka kar hud... Več kot očitno polarizira še vedno, tako kot takrat ko je bil nov... ;)

Drugače pa ja kot je nekdo napisal, avto se zelo mirno in tiho pelje na avtocesti - veter se ne čuti, zvok gum in motorja je neznaten, z veliko rezerve avto zelo komot vozi 150 km/h - takrat ima 3000 rpm. V mojih očeh je to potovalna hitrost, ki jo lahko držiš ure in ure... Za 2 tonsko omaro z "samo" 165 HP se mi to zdi prav cool potovalna hitrost. Max hitrosti nisem testriral, ker bi pred tem rad naredil konkreten servis - ampak po občutku z lahkoto 180 km/h - takrat bi se moral vrtet z kakimi 3600 obrati. To je seveda vse z 2WD - samo zadnji pogon. Tako tudi piše v navodilih da 4WD ni predviden za visoke hitrosti. Poraba v tem načinu in teh hitrostih je cca. 10l/100 km. Ne vem natančno ampak samo primerjam koliko litrov sem nalil in kolko km sem že prevozil (cca 750 km v 5 dneh).

Avto ima 40% diff zaporo zadaj, ko vklopiš 4 WD High se na gred, ki poganja zadnji kolesi priklopi še gred za prednji pogon. Torej način pogona je predpotopni. Pomeni na suhem asfaltu je možno 4WD uporabljati samo naravnost - vse ostalo trpi Transfer case. Torej delna zapora zadaj, polna zapora sredina in brez zapore spredaj. Se pa da veliko aftermarkt zadev dobiti za razne predelave... ;) . Potem je pa tu še reduktor, ki pa res naredi terensko zver iz tega avta.

Zgradba avta je prav tovornjaška. Samo v zadnji diff gre 2,2l olja, v menjalnik 8l, v motor 8,5l ?!?. Šasija je izjemno debela, vse obese, vzmeti, so izjemno masivne... Zato pa ima prazen 1950 kg. Skupna dovoljena masa je 2550 kg, skupna dovoljena masa z prikolico 6050 kg.

Skratka pošten delovni konj.

Po teh 750 prevoženih km nimam ene slabe besede za rečt, lega je svetove boljša kot na Jeep-u GC 2003 WJ - tam imaš filing da voziš ladjo - skos se ziba in imaš filing da ni čisto pod kontrolo že pri 110 km/h. Vzmetenje je dokaj trdo in rad potrese na kratkih grbinah, ampak to se mi ne zdi moteče.

Nekega škripanja notri ni, se pa vidi da je pač material v notranjosti trda varianta. Sedeži so super, ravno prav trdi, prostora v vse smeri OGROMNO. Prtljažnik je skoraj že smešno velik, pa tudi zadnji sedeži imajo spremenjiv naslon.

Sedi se izjemno visoko - višina z strešnim prtljažnikom je 185 cm. Ko stopam iz avta pri svojih 183 cm pošteno mečkam sedež. Ni primerjave proti Santa Fe - ju. Moj 5 letni sin brez uporabe stranske stopnice sploh v avto ne more... ;) ;)

To je to glede prvih kilometrov - zdaj gre avto v garažo za naslednjih 10 dni, da se davčna zmiga z izračunom davka...

Ko bo na cesti ga lepo zrihtam in naredim kak foto shoot da bo mal bolj v detajle vse poslikano...

LP D.

Najboljši ansambel ima 8 članov postavljenih v obliki črke V!!
Prikaži več možnosti

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 935
  • Avtomobil: bel traktore

Avto ima 40% diff zaporo zadaj, ko vklopiš 4 WD High se na gred, ki poganja zadnji kolesi priklopi še gred za prednji pogon. Torej način pogona je predpotopni. Pomeni na suhem asfaltu je možno 4WD uporabljati samo naravnost - vse ostalo trpi Transfer case. 

LP D.

Tole ne štekam spljoh...kako samo naravnost? Kaj pa če je moker asfalt ali sneg? Nič jasno

Prikaži več možnosti

V8-BMW
V8-BMW

BMW fanatik

• Uporabnik

Saj sem napisal na SUHEM asfaltu lahko tranfercase trpi. Ker ima pač 100% zaporo med prvo in zadnjo osjo. In prva os dela proti zadnji osi različno pot. Podobno kot 100% spera zadnje osi je tudi mišljena samo za teren z slabim oprijemom. Se pravi ne sme biti v uporabi na suhi podlagi z dobrim gripom. Na slabem terenu trava, blato, sneg, pesek je logično lahko 4wd normalno konstantno v uporabi...

LP D.
Prikaži več možnosti
    • m4tj4z je všeč

Apogej
Apogej
  • Uporabnik
  • Sporočil: 73
  • Avtomobil: enkrat en, drugič drug ~

Men tudi ni grd. So pa bili starejši modeli obupni za pogledat. 

Če je pa še R-design, pa v črni barvi, zgleda pa prav kul

https://www.netcarsh...-rexton_r-line/

Takšen je pa še res za pogledat... In kot je napisal V8, za ta denar je kar nekaj avta. ~ ko odloča racio in ne čustva ;)

~~ Honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere. ~~

Prikaži več možnosti

V8-BMW
V8-BMW

BMW fanatik

• Uporabnik

Par primerov REXTON OFFROAD power:

LP D.

Pa se mal snega:

LP D.

Prikaži več možnosti
    • zigi, m4tj4z in Engine uporabnikom je všeč to sporočilo

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 084
  • Avtomobil: A6 Avant Ultra

Priznam tudi sam, da notri izgleda zelo lepo (sem spregledal slike). In ja... za 2 jurja pa pol je verjetno top.... Problem je, ker ko nekaj crkne kar stane 1000 EUR se vprašaš a ima smisel ;) In crkne pa vedno nekaj.

Prikaži več možnosti

V8-BMW
V8-BMW

BMW fanatik

• Uporabnik

Hmmm... to je pa spet psiha človeka pod vprašajem ane?

Torej če bi avto koštal 5 jurjev pa se splača popraviti nekaj za jurja?

Vzemi 2005 letnik ML, X5, tuareg - misliš da so tam deli veliko bolj poceni? Kaj pa e60? Tam lahko kaj večjega popraviš za 200 EUR?

Kot pravim...vse je stvar psihe, ali si vezan na to koliko je avto tržno vreden ali pač avto popravljaš zato ker lahko vsak crkne...

Kaj bi bilo pa drugače če bi kupil XC90, MB ML za 6000 EUR in tam kaj crkne?

Zdaj sem vsaj nabavno 3 jurje v prednosti... ;)

LP D.

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 609
  • Avtomobil: BMW logicno

Sedeži notri se vidi, da so morda celo bolj stabilni - neuničljivi, kot BMW jevi......

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 039
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Musso ja, sem že pozabil nanj. Imel ga je kolega, ki je doma "bogu iza nogu". Se pa na žalost nisem nikoli peljal z njim.

Ga je imel moj šef, ko sem bil še študent. Taka zelo tovornjaška zadeva, motor je on imel tisti atomsferski dizel od Merca. Edino električno preklopljiv pogon je lahko zatrokiral, če si ga med vožnjo izklopil (ali vklopil, se ne spomnim točno), je bilo vedno potrebno ustavit.

Saj sem napisal na SUHEM asfaltu lahko tranfercase trpi. Ker ima pač 100% zaporo med prvo in zadnjo osjo. In prva os dela proti zadnji osi različno pot. Podobno kot 100% spera zadnje osi je tudi mišljena samo za teren z slabim oprijemom. Se pravi ne sme biti v uporabi na suhi podlagi z dobrim gripom. Na slabem terenu trava, blato, sneg, pesek je logično lahko 4wd normalno konstantno v uporabi...

LP D.

Še vedno mi ni jasno. A ima različno visoke gume spredaj/zadaj da bi to trpelo? Saj za različno hitro vrteča kolesa poskrbi potem dif spredaj in zadaj.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 848
  • Avtomobil: 535 PS

Ker so mi bili teli sankjongi vedno grdi se nisem poglabljal, tako da sem ga očitno narobe ocenil. Izgleda da je res konkreten voz, ki se zlepa ne ustraši terena. 

Srečno vožnjo s čim manj težavami. :ok

BMW e30, e36, e46, e90LCI xDrive ... :mznak ... BMW FOREVER ... :cool

Prikaži več možnosti
    • Iztok Z. in LEO37 uporabnikom je všeč to sporočilo

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 837
  • Avtomobil: francoz, nemec, čeh

Jst pa možakarju dam kapo dol za tole zadevo. Ker smo oz ste vsi po večini mahnjeni na "firme" in popljuvate vse kar nima propelerja, značke ali obroče na haubi. To pa še ne pomeni, da kdo drug ne zna delati avtomobile, sploh za denar, ki se ga omenja ob nakupu tega Rextona. Verjetno se pol forumašev niti ne bi usedlo v to zadevo, ker bi se bali..kaj bi rekel sosed. Pa ne v pozitivnem smislu....

Tko da V8-BMW....kupil si pošten avto, za pošteno ceno. Avto izgleda zelo solidno, pač nima pedigreja ne vem kakšne "zverine", ampak to tudi ni pomembno. Srečno vožnjo....

Prikaži več možnosti
    • 525iX, Iztok Z. in xMarkox uporabnikom je všeč to sporočilo

dd1307
dd1307

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 511
  • Avtomobil: /

Prav z veseljem sem kliknil na to temo, končno nekaj drugačnega in zanimivega. To nikakor ni grd avto, je drugačen; je pa recimo grd avto škoda qodiak, tanov audi a1, pa tanov X5, ki bi lahko bil zadaj brez problema kia sorento. Ali pa še bolj šokantno: novi maseratiji za 100+k eurov, znotraj pa wtf situacija, tanov peugeot 508 je znotraj dvajset let naprej z dizajnom, če ne tudi kvaliteto izdelave. Kar se tiče okvar, se jaz ne bi bal. To je močno kot konj. Zamenjaš preventivno kar si naštel zgoraj in greš. Zelo zanimiv nakup za tak denar, še kaj ga poslikaj ta teden v lepem vremenu. Tak motor je bil tudi v manjšem kyronu, rabljene kupiš lahko samo 2.0, 2.7 folk enostavno ne prodaja. Hmmmm...najbrž cenijo, da jim ne bo ketna usekala vsak čas.

Prikaži več možnosti