Skoči na vsebino

Več težav s 318i M43B19

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
31 odgovorov v temi
Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik
  • Sporočil: 100

Pozdravljeni Bayerische Motoren Werke strokovnjaki in zanesenjaki!

Imam obilo različnih težav s svojim 2001, skoraj polnoletnim 318i karavanom. Tako je, ko kupiš pri skoraj 300.000km (v resnici morda še več).

Pa začnimo po točkah, da če bo kdo poznal rešitev za posamezno zadevo, da bom vedel na kaj točno se nanaša in bo bolj pregledno za brati. :)

1. ventilator kabine (že nekaj časa deluje očitno le na najšibkejši stopnji in tudi ko daš gretje prednjega stekla, nekako komaj kaj piha. 

2. pokanje (odpiranje nekega ventila v motornem prostoru). Kot da se odpira nek ventil, tako med vožnjo kot ko se avto ohlaja. Kar scary je. Tudi danes pri odklopljenem akumulatorju se je to nadaljevalo, torej je mehanske narave oz. ne rabi elektrike.

3. samodejno odpiranje prtljažnega okna. Brez kakšnega ukaza kar sam od sebe ga odpira brez pravila, ali na par sekund ali pa cel dan nič. Onemogočim ga, da pač zaklepam vozilo med vožnjo.

4. tipalo za zunanjo temperaturo, ki mi vedno znova ob zagonu vozila začne pri minus 40 C in potem se bliža realni zunanji temperaturi.

5. zadaj desno okno ob pritisku na gumb le nekaj melje in se mi okno občasno povesi za 2cm, potem ga lahko z roko potisnem nazaj gor in se kasneje ponovno nazaj dol posede.

6. centralno zaklepanje; daljinsko mi 1x dela, 1x ne, se mi pa dogaja, da zdaj ključ odklene le voznikova, pa še to le nekako na pol, s težavo. Kasneje po nekaj kilometrih in v ndaljevanju lahko cel teden ali več, se na ključ odklepa vseh 5 vrat normalno, daljinec pa nagaja

7. temperatura v kabini je zmeraj nastavljena na 19 C, pa mi občasno piha brutalno vroče in že takoj v naslednjem trenutku ledeno ter se mi med vožnjo vse zarosi.

Zahvaljujem se vam za prijazne in strokovne odgovore, iščem pa tudi primernega mojstra za popravila (najraje iz LJ kotline), ker želim da bo karavan še nekaj časa služil svojim namenom (uživam v MTB in downhill zadevah). Trentno imam mehanika, ki je delal specializacijo na Renoju, obvlada tudi marsikatero drugo znamko, Bmw pa mu niso toliko domači.

Odličen je menda Schummi ter tudi Boštjan Pelko iz KR menda obvlada to znamko? (Trenutno bi jaz mojega z veseljem in brez zadržkov imenoval kot jim rečejo Nemci; Bayerische Mull Wagen). :)

Lepo pozdravljeni in srečno vožnjo!

B.

Prikaži več možnosti
    • kristijan10 je všeč

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 854
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Imam obilo različnih težav s svojim 2001, skoraj polnoletnim 318i karavanom. Tako je, ko kupiš pri skoraj 300.000km (v resnici morda še več).

Težavic imaš nekaj, ampak so se nabrale bolj zato, ker se ni sproti reševalo, ker so moteče, a avto ostaja uporaben... pa se nekako odlaša.

Kilometri tu ne igrajo vloge... bolj bo kriva polnoletnost ;)

Nekaj odgovorov boš verjetno našel v drugih temah na forumu (iskalnik je dobra zadeva), a verjetno se bo našel kdo, ki je kaj pri sebi porihtal in ti bo tu odgovoril.

Dobre ne-pooblaščene strokovnjake za BMW imaš združene v podforumu serviserjev... z opisi in komentarji.

Bo pa treba nabavit kak nov del... verjetno ježek ventilacije, senzor zunanje temperature (ali pa pogledaš konektor, da ni kak stik, voda ipd), stikalo za šipo prtljažnika, vodilo ali motorček za šipo...

Pred nakupom rabljenih ali aftermarket delov se malo pozanimaj, kaj je priporočljivo, kaj pa je enako metanju denarja skozi okno... poceni ni vedno najboljša rešitev.

Upam, da dobro, hitro in relativno poceni urediš ter da boš potem samo še užival v vožnji.

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti
    • Zelenc je všeč

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 724
  • Avtomobil: E30/4, E36/5, E46/3

1. Ježek?

2. Normalno ohlajanje in segrevanje izpuha? Vsaj meni, ko je avto ugasnem, še nekaj časa ropota kot en pleh. Schumi mi je enkrat razložil, da je to normalno ohlajanje izpuha.

3. V levem zgornjem kotu šipe se konča kot nek črn trak, iz katerega gresta dve žici. Na tem mestu je meni oksidiralo in napokalo in mi je potem, po zimi, ko je prišlo gor malo soli in vode ustvarjalo, kontatk in odpiralo šipo. Tako da to bi jaz najprej preveril, glede na to, da sezona je ravno taprava.

4. Temperaturo -40°C prikazuje, če ne dobi signala od senzorja. Je pa čudno, da se potem bliža tapravi temperaturi. Mogoče kakšen kontakt do seznorja. Senzor imaš v levem kanalu za hlajenje zavor, za sprednjim odbijač, pa preveri kotnakte na njemu. Možno, da bi bil pa seznor hin, ampak se mi ne zdi to ravno pogosta okvara.

5. Menjat je treba mehanizem za odpiranje šipe.

6. Težave z zaklepanjem in odklepanjem so lahko posledica težav ali z releji v GM modulu ali pa s samimi ključem oz. sprejemnikom v avtomobilu. Imaš samo ta ključ na daljinsko ali lahko probaš še s kakšnim drugim?

7. Tudi ježek?

Mehaniki pa v LJ so pa Schumi, sploh za takšne težave, kot jih imaš, sploh če bo treba kakšne releje v GM modulu menjat, verjetno najbolj primeren. Je pa ponavadi tudi precej zaseden, tako da se znaš kar načakat, da prideš na vrsto. Pa Kokalj ima BMW servis v LJ. Pa v okolici Domžal Podlesnik.

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti
    • MG, LEO37 in Zelenc uporabnikom je všeč to sporočilo

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik

Hvala za odgovora.

@Loty, pod 2.točko se mi zdi kot da to pokanje prihaja nekako iz glave motorja ali neposredne bližine, težko bi rekel povezano z izpuhom.

6. imam le ta ključ z daljincem in transponderjem, no imam še 2 ključa, ampak ta 2 lahko služita kvečjemu za odklepanje, ker iz navedenega razloga ne moreta zagnati motorja.

Kaj pa Boštjan Pelko, je tudi komu poznan iz okolice KR?

Bom pa res jutri še malo prebrskal forum, če še kaj najdem. Žal nisem preveč obvladač na računalnikih in elektroniki, pa sem raje odprl samostojno temo glede teh težav.

Prikaži več možnosti

fizični radnik
fizični radnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 068
  • Avtomobil: bmw

Jezek-upor ventilacije, za sipo.. Zajla se je utrgala.. Na ebay dobis komplet vodilo poceni, jezka tud.. Ali pa na autodoc
E46__wagon
Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 724
  • Avtomobil: E30/4, E36/5, E46/3

Kaj pa če so tisti zvok kakšne lopute, ki se premikajo v pečki za gretje? Ko avto ugasneš je normalno, da se zasliši en takšen zvok, kot da je motorček nekaj premaknil v pečki. Tvojemu sistemu za gretje se pa nekaj meša in možno, da se malo random ves čas ta zvok pojavlja. Kaj točno povzroča ta zvok sicer ne vem, ker je pač normalen zvok ob ob ugasnitivi motorja in se nisem nikoli v to poglabljal.

Kako ti ostala ključa ne moreta zagnati motorja? A sta to kakšni naknadni kopiji, ki nista registrirani v EWS modulu? V originalu so bili štirje ključi. Dva "diamantne" oblike za daljinsko odklepanje, eden navaden in en plastičen. Vsi pa bi morali zagnati motor.

Za odklepanje pa ne razumem točno. A je težava samo pri daljinskem odklepanju, ročno ključi vedno odklepajo normalno?

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik

Eh ključa sem dobil 2, od tega 1 un mickeni varianta plastičen, drugi pa sicer s čipom, a total dotrajanim in neoperativnim ohišjem, zato sem zamenjal ohišje ključa, prenesel čip in urezal tudi ključ zdaj imam 3, od tega 1 operativno in še to daljinec pogosto kaj ponagaja.

Pa to še ni vse, obstaja tudi težava;

8. na prtljažnih vratih mi razen 3.zavirne ne deluje 0; gretje stekla, pranje kot tudi ne brisalec. Zoprna zadeva tole pozimi :(
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 64 696
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

8. na prtljažnih vratih mi razen 3.zavirne ne deluje 0; gretje stekla, pranje kot tudi ne brisalec. Zoprna zadeva tole pozimi :(

Znajo bit kabli precvikani, najprej to preveri.

Kaj pa Boštjan Pelko, je tudi komu poznan iz okolice KR?

Poznam, v redu dec.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik

Ok, hvala.
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 322
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Znajo bit kabli precvikani, najprej to preveri.
Poznam, v redu dec.

....daj mu raje kontakt od tistega, ki je kupil karavana za očeta, ki ima enakega karavana e46 kot on, ker jaz ne dajem več kontakta, ker moram potem čakati, da pridem na vrsto :)

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

....daj mu raje kontakt od tistega, ki je kupil karavana za očeta, ki ima enakega karavana e46 kot on, ker jaz ne dajem več kontakta, ker moram potem čakati, da pridem na vrsto :)

A če mu dam jaz kontakt namesto tebe, bo pa krajša vrsta? :rofl

Model... ja lahko mu dam kontakt če mu je bližje, občutek imam da je iz okolice KR, zato sprašuje za Pelkota... če ne pa ni problema, PS  :ok2

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 322
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

...itak, da bo, ne morem jaz potem tistega, ki ga pripeljem potem poslati, da čaka zunaj, dokler se moj ne zrihta :)

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

MiranK
MiranK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 133
  • Avtomobil: 2X BMW

Iz kje je Boštjan Pelko?
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Iz kje je Boštjan Pelko?

Če se ne motim, iz Visokega pri Kranju.

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 854
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

A je to ta Pelko? https://www.bmwslo.c...75-pelko-kranj/

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Jp, jp.

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 475
  • Avtomobil: BMW x

...

2. pokanje (odpiranje nekega ventila v motornem prostoru). Kot da se odpira nek ventil, tako med vožnjo kot ko se avto ohlaja. Kar scary je. Tudi danes pri odklopljenem akumulatorju se je to nadaljevalo, torej je mehanske narave oz. ne rabi elektrike.

V motornem prostoru imaš dva ventila, ki se normalno odpirata ciklično na nekaj deset sekund.

Prvi je ventil odzračevanja benc. tanka, drugi pa ventil vroče vode za ogrevanje kabine. Slednjega se sliši tudi v kabini, če le malo bolj prisluhneš.

Po zaustavitvi motorja pa se dostikrat sliši izpušni sistem, ko se ohlaja - logično krčenje materiala zaradi temp. spremembe ...

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

MiranK
MiranK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 133
  • Avtomobil: 2X BMW

Jp, jp.

Ok, sem mislil če je še kakšen drug Pelko
Prikaži več možnosti

Martin ///M
Martin ///M

RWD addicted

• Globalni moderator
  • Sporočil: 10 411
  • Avtomobil: E30 325i MT2

3. pomojem ti je šlo stikalo za odpiranje zadnjega stekla, ni tako drago novo cca 40 eur sem dal takrat, je pa to edino pametno novo kupit ker rabljeno bo spet začelo kmalu hecat, če te pa moti in ne uporabljaš tega pa se enostavno samo zadaj tok plastike umakne, da konektor ven spuliš pa se ti ne bo več odklepalo :)

Vsak je svoje Tinkare Kovač!
Prikaži več možnosti

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik

Sem res na brisalcu kar odstranil pokrivno plastiko in odstranil stikalo, da mi ga zdaj več ne bixa.
Prikaži več možnosti