Skoči na vsebino

Več težav s 318i M43B19

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
31 odgovorov v temi
2shae
2shae

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 676
  • Avtomobil: Bmw E46

V motornem prostoru imaš dva ventila, ki se normalno odpirata ciklično na nekaj deset sekund.
Prvi je ventil odzračevanja benc. tanka, drugi pa ventil vroče vode za ogrevanje kabine. Slednjega se sliši tudi v kabini, če le malo bolj prisluhneš.

Po zaustavitvi motorja pa se dostikrat sliši izpušni sistem, ko se ohlaja - logično krčenje materiala zaradi temp. spremembe ...

O tem pokanju sem o istem motorju js ze enkrat pisal. Slisati je kot da poka odspredaj pri glavi motorja kjer je termostat. In to ni izpuh. Pogruntal sem, da to pokajo pokrovi od ketne ce niso bili lepo zaporedno stisnjeni ko so jih dajali gor in dol. Jaz sem enlrat svoje stiskal ocitno malo cudno in so pokali potem vsakic ko se je avto segrel in nato ohladil. Prav brutalni poki..srhljivi..auspuh poka drugace. Potem sem odtisnil pa stisnil malo bolj enakomerno in od sredine navzven in pokanja ni vec.
Prikaži več možnosti

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik
  • Sporočil: 75

Aha, zanimivo, ker prejšnji teden sem bil pri forumskem mojstru iz Kamnika in je zadevo analiziral ter ugotovil, da prihaja zvok od kolektorja, ko se ta ohlaja in je morda preveč zategnjen oz. premočno privit.

V zadnjih dneh imam precej težav s centralcem in ga raje niti več ne zaklepam, ker danes sem med vožnjo pritisnil v notranjosti gumb za zaklep vseh vrat, ki so se zaklenila, ko sem ponovil vajo, v smislu odklepanja, pa se ni zgodilo nič. Potem sem le voznikova vrata odprl in sicer s potegom kljukice na vratih, da je gumbek skočil gor. V nadaljevanju vožnje sem ponovno enkrat pritisnil gumb na sredinski konzoli in se je voznikova vrata na ukaz zaklenila (ostala vrata že prej zaklenjena, kot sem napisal), potem ob naslednjem pritisku pa so se ponovno odklenila vsa vrata. Čudna zadeva tole, ko enkrat dela in drugič ne, da me je že kar nekoliko strah te kište ostarele.  :confused

(v roku dobrega tedna gre k mojstru Pocestnku, to je dejstvo)  :-D

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 423
  • Avtomobil: BMW x

Za to težavo bi bil bolj pravi Schumi pri katerem sem videl nove releje, ki ti nagajajo v CZ.

Mogoče pa to dela tudi Pocesnk, a o tem še nisva nikoli govorila.

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti
    • Zelenc je všeč

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik

Vprasanje glede tlaka v pnevmatikah;

so sicer v dobrem stanju 6 let stare letne Muchelinke in sem jih napolnil 2.7 vsa kolesa. Verjetno boste rekli prevec?

Lega je odlicna, sem res zadovoljen, saj po tem slovijo E46 :)

Dimenzija pa 205/55/16, OZ superturismo platisca.

Naj tlak vseeno zmanjsam na 2.5b ali celo nizje?
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 685
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Pogonska (zadnja) kolesa morajo imeti od 0,2 do 0,4 bar višji tlak, kakor sprednja.

To, da imaš isti tlak v vseh kolesih, je narobe.

Ali boš dal 2,2 spredaj in 2,6 zadaj... ali boš izbral malo tršo verzijo 2,4 spredaj in 2,7 zadaj... to je stvar osebne preference.

Vsekakor tako, kakor imaš sedaj, ni prav čisto dobro.

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik

Ok, hvala za nasvet, bom sprednje zmanjsal na 2.3 ali 2.4b :)
Prikaži več možnosti

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik

Če koga zanima kaj povzroča neprijetno pokanje iz predela motorja oz. v tem primeru izpuha?

Mojster Pocesnk je pogledal zadevo na dvigalu in ugotovil, da imam preveč na tesno privarjen celoten izpuh in je to tapravi razlog. Predvidevam, da zadeva posebej koristna ne more biti za avto. Mi je priporočil rahlo spremeniti izpuh, v smislu kakšne dodatne objemke in pa da ne bi bil tako trdo vpet na karoserijo. :)

Prikaži več možnosti

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik

Centralno zaklepanje se naprej podjebava (pozabimo daljinsko, ki se komaj se spomnim da je nekoc dejansko delovalo).

Pocesnk je 10dni nazaj vse kable pri vratih prtljaznika ponovno povezal in izoliral, tezava pa ostaja.

Vceraj na dezeven dan, mi na kljuc odklene zgolj voznikova vrata, gumbek pa komaj napol dvigne in ko se nekako skobacam z vso robo cez voznikova vrata, ugotovim da ni nobene moznosti ostala vrata odpret (niti s kljukico vrat, niti gumbkom na sredinski konzoli za odklep vseh vrat). Po nekaj minutah se je gumb na konzoli vendarle prebudil in odprl. Zdaj ne upam vec zaklepati. :(

V cem je dejanska tezava, ki ponagaja brez nekega pravila???
Prikaži več možnosti

Coti
Coti

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 007
  • Avtomobil: BMW E46 318Ci, E39 525dT

Releji na modulu centralnega?

Prikaži več možnosti

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik

Hvala za odgovor.

Po nekaj mesecih se mi je vceraj ponovno samo odcsebe zacelo odpirati okno na prtljaznih vratih (kljub omenjeni prevezavi vseh kablov do prtljaznika).

To se je zgodilo v stilu 5x v minuto. Kasneje ne vec.

Pocasi zacenjam verjet, da gre v tem primeru za zivo bitje :)

A tole s prtljaznikom je tudi nakazatelj na tezavo z releji?
Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 691
  • Avtomobil: E30/4, E36/5, E46/3

A tole s prtljaznikom je tudi nakazatelj na tezavo z releji?

Ne. Sem ti že napisal, če to dela po dežju, v čem je verjetno problem. In če se ne motim, je včeraj po večini države deževalo.

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti
    • Zelenc je všeč

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik

Ok, sem prebral prvo stran in vse jasno, hvala :)

Prikaži več možnosti