Skoči na vsebino

Pedal sklopke trese

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
5 odgovorov v temi
Glažar
Glažar
  • Uporabnik
  • Sporočil: 3

Pozdravljeni!

Sem lastnik X3, letnik 2011, ki ima prevoženih 210k km. Težava je sledeča in prosim za pomoč. Pedal sklopke se trese nenormalno. V prostem teku, med vožnjo, še najbolj pa kadar pohodim gas in zamenjam v višjo prestavo. Če pritisnem sklopko ni slišati, da bi bil fuč vztrajnik (zvok poznam, ker sem menjal vztrajnik na Oplu) niti sklopka ne drsi. V bistvu ni nobenih težav, razen vibracij na pedalu oz. na avtu nasploh, posledično je tudi glasnejši.
Zanima me, kaj menite, da je težava oz. vzrok za te vibracije?

Hvala in lep pozdrav
Prikaži več možnosti

Warden
Warden

Big Brother

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 491
  • Avtomobil: X3, E39 se prodaja

Pojdi k mehaniku, ki bo ob pregledu vozila ugotovil razlog težave. Lahko je sklopka, lahko je razdelilnik prenosa moči, lahko je kaj drugega.

Škoda, ker ne poveš od kod si, da bi ti svetovali ustreznega BMW strokovnjaka.

Urejal Warden, 06.02.2019, 20:40.

Objavljena slika
BeMyWings
LP
Prikaži več možnosti

Glažar
Glažar
  • Uporabnik

Sem iz Zasavja. Če mi lahko svetujete glede BMW strokovnjaka pa še toliko bolje. 

Prikaži več možnosti

Glažar
Glažar
  • Uporabnik

Pozdravljeni,

Mi lahko prosim napišete katerega BMW strokovnjaka mi svetujete. Zasavje in okolica, če je kdo od tu.

Hvala!

Prikaži več možnosti

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 325
  • Avtomobil: bel traktore

Tukaj si lahko izbereš koga, mogoče ti bi najbolj ustrezal tin iz celja

https://www.bmwslo.c...ni-bmw-servisi/

..ali pa pelji k kakšnemu lokalnemu mojstru...samo glej da ne bo "mojster" v narekovajih

Urejal m4tj4z, 11.02.2019, 08:34.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 63 507
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Pojdi k mehaniku, ki bo ob pregledu vozila ugotovil razlog težave. Lahko je sklopka, lahko je razdelilnik prenosa moči, lahko je kaj drugega.

Škoda, ker ne poveš od kod si, da bi ti svetovali ustreznega BMW strokovnjaka.

Ne rabi mehanika, razlog za njegove težave je fuč vztrajnik, bo pa seveda ob menjavi treba menjat še sklopko.

Glažar, simptomi odpovedi vztrajnika so pri različnih znamkah/modelih različni. Lahko se pojavi zvok, lahko tresljaji, lahko se zadeva v trenutku razleti, you name it. Pri tebi so tresljaji. Lahko se sicer še voziš s tresočim pedalom, ampak pomojem nima smisla ker boš na koncu tako ali drugače moral menjat vztrajnik, tresenje pa ne dela motorju nobene posebne koristi, prej škodo (pri tem mislim predvsem glavno gred, ki pri teh modelih ni ravno, khm, bogato dimenzionirana). Menjaj čimprej, prej naj ti seveda mehanik še potrdi mojo diagnozo, ampak mislim da bo to to, jaz se zelo redko zmotim. Poročaj, kako si rešil zadevo.

Prikaži več možnosti