Skoči na vsebino

E93 325i - nemiren tek... video

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
44 odgovorov v temi
Dejan.P
Dejan.P

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 168
  • Avtomobil: BMW E92, 93, F31

Da pokoristim malo forumaško znanje :) ...

Torej na e93 325i (3.0... 2007) mi v prostem teku avto meče kot kako pijano babnco... obrati skačejo gor dol, cel avto trese res grozno. Kakor hitro dam kanček plina zraven se to umiri. Vožnja itd brez problema oz. vsaj jaz ne čutim nič... tudi ko se pripeljem na mesto in se pač zaustavim, avto lepo teče... Kakor hitro pa mu dam malo plina in spustim, da obrati spet padejo, pa ga spet začne cukat in rukat.

To dela tako mrzel kot topel, kot da bi ga hotlo zadušit. Kar je mogoče zanimivo... zadnjič ko je bilo toplo - tam 8°C tega problema ni bilo... niti poleti ne pomnim kaj takšnega. A je zdej tole slučaj ne vem...

Kaj se je že preverilo -LMM OK, DISA - nima, danes narejen še servis tako da sveži filtri in olje... kar so mehaniki še ugotovili je res močan podtlak ko odpreš pokrov za dolivanje olja...

Se je kdo že srečal s čim podobnim? Kak nasvet?

Vsak konstruktiven komentar dobrodošel...

Video... najbolj se vidi proti koncu oz. sliši...

lp.Dejan

Prikaži več možnosti
    • bmw330cd je všeč

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 952
  • Avtomobil: Zvezda

Svecke so ok?
Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 033
  • Avtomobil: MB W166 Brabus

motorček prostega teka oz isv zaštekan/zapacan

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 64 495
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Najverjetneje piezo injektorji, klasika za ta model. Menja se vseh 6 z novimi. Baje se jih bo kmalu dalo tudi obnovit, Mihold je pred časom nekaj omenjal to opcijo, pozanimaj se pri njem za bolj podrobne informacije.

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 785
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

A ni nobene zabeležene napake?

Mene heca NOx senzor in občasno ima avto tak izpad, ko je hladen, ampak se takoj prižge motorna lučka... kar se tukaj ni zgodilo.

Prosim avtorja teme, da napiše razlog za težavo in rešitev, ko bo zadeva popravljena. Hvala :ok

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 243
  • Avtomobil: Mašina

Najverjetneje piezo injektorji, klasika za ta model. Menja se vseh 6 z novimi. Baje se jih bo kmalu dalo tudi obnovit, Mihold je pred časom nekaj omenjal to opcijo, pozanimaj se pri njem za bolj podrobne informacije.

Te popravljam, teh injektorjev bencinskih se nikoli ne bo dalo popravljat. Govoril sem za dizelske, pa še tisto ne vseh (starejših od 2010 pa navzdol) sigurno ne.

Dejan P. poglej kataloške številke na injektorjih, če so z indeksom 11 niso problematični, če pa niso, potem zna bit da te tud injektorji hecajo.

Prikaži več možnosti

bpavsic
bpavsic

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 719
  • Avtomobil: E92 320i, F30 320d

NE menja se vseh 6 novih... Je predrag špas, da bi se kar menjavalo vse po vrsti...

Poglej si najprej tole:

https://bimmerprofs....gh-run-summary/

Potem pa še to:

https://bimmerprofs....lems-injectors/

https://bimmerprofs....jectors-part-2/

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

NE menja se vseh 6 novih... Je predrag špas, da bi se kar menjavalo vse po vrsti...

Seveda lahko menjaš tudi samo tiste ki ščijejo, ampak ti injektorji imajo omejeno življenjsko dobo in ko enkrat odpove en ali dva, jim kmalu tudi drugi sledijo. Zadeva je zoprna zato ker ne veš kdaj se bodo preostali spet uscali, ponavadi se takrat ko je najmanj treba, potem pa na diagnostiko, naročat, čakat, menjat... se splača? Za moje pojme nikakor. Kaj dosti drugega na teh motorjih niti ni problematično (najde se sicer kaka visokotlačna pumpa, pa tuljave, pa par senzorjev, tu se pa potem spisek skoraj že konča), tako da menjava injektorjev ni strošek ki te ubije, je vzdrževanje še vedno cenejše kot pri dizlih. In še en dober razlog je zakaj se splača menjat injektorje z novimi, zato ker če motor ne deluje pravilno trpi katalizator, ti so pa pri teh strojih zelo občutljivi in radi odletijo tudi če motor pravilno dela, kaj šele v primeru da ne. Vem torej kaj svetujem in zakaj, ob tem da sem jaz prvi ki odsvetuje nek strošek, če je ta zares nepotreben. Varčevat se splača drugje, pri piezo injektorjih ne.

Te popravljam, teh injektorjev bencinskih se nikoli ne bo dalo popravljat. Govoril sem za dizelske, pa še tisto ne vseh (starejših od 2010 pa navzdol) sigurno ne.

Kul, hvala za informacijo.

Prikaži več možnosti

bpavsic
bpavsic

Začetnik

• Uporabnik

Seveda lahko menjaš tudi samo tiste ki ščijejo, ampak ti injektorji imajo omejeno življenjsko dobo in ko enkrat odpove en ali dva, jim kmalu tudi drugi sledijo. Zadeva je zoprna zato ker ne veš kdaj se bodo preostali spet uscali, ponavadi se takrat ko je najmanj treba, potem pa na diagnostiko, naročat, čakat, menjat... se splača? Za moje pojme nikakor. Kaj dosti drugega na teh motorjih niti ni problematično (najde se sicer kaka visokotlačna pumpa, pa tuljave, pa par senzorjev, tu se pa potem spisek skoraj že konča), tako da menjava injektorjev ni strošek ki te ubije, je vzdrževanje še vedno cenejše kot pri dizlih. In še en dober razlog je zakaj se splača menjat injektorje z novimi, zato ker če motor ne deluje pravilno trpi katalizator, ti so pa pri teh strojih zelo občutljivi in radi odletijo tudi če motor pravilno dela, kaj šele v primeru da ne. Vem torej kaj svetujem in zakaj, ob tem da sem jaz prvi ki odsvetuje nek strošek, če je ta zares nepotreben. Varčevat se splača drugje, pri piezo injektorjih ne.

Najprej je potrebno ugotovit, če so sploh injektorji. Potem je potrebno videt, če so vsi stara serija oz. so kateri že bili menjani (kot je napisal že Mihold, niso vse serije injektorjev problematične).

p.s.: Sem šel gledat, imaš prav... cena je ~100€ / kom. Nekje v glavi sem imel, da so injektorji po 300€ / kom, to pa je 6cyl že za 2 ketni za diesla...

Urejal bpavsic, 06.02.2019, 23:10.

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

NejcNejc
NejcNejc

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 35
  • Avtomobil: e85 e90

Jaz sem mislil da ima samo N53 te probleme...
Prikaži več možnosti

bpavsic
bpavsic

Začetnik

• Uporabnik

Saj o N53 je govora. No, pa 4-cyl verzija ima iste... N43.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Problematični so vsi piezo injektorji, sicer eni bolj in drugi manj, ampak vsi imajo krajšo življenjsko dobo in povzročajo več težav kot klasični. Težave ne le da niso samo pri N53, so tudi pri ostalih znamkah, ki so v takratnem času prešle na uporabo piezo tehnologije vbrizgavanja goriva. Mercedes jih je recimo nekaj časa celo pod garancijo zamenjeval za klasične (to seveda za sabo potegne tudi menjavo DME in ostale komplikacije), kar je najboljša možna rešitev, pri BMW tega niso ponujali.

Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 243
  • Avtomobil: Mašina

Jerry, spet ni to vse res o mercedesu. Je pa res da je sisteme delphi zamenjal s ECU komplet in vgradil Piezzo Bosch. Tudi ti v tvoji W211 si imel piezzo bosch :) ki vec ali manj dolgo delajo.

Bpavsic, zal so casi ko so bili N43/n53 injektorji po 100€ ze davno minili. Mislim da so trenutno 250kos, oz tam nekje, bi moral preveriti.
Prikaži več možnosti

boripi
boripi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 231
  • Avtomobil: Bmw 3er, Macan

270€ za 1 kom ko sem ga menjal prejšnji teden.Svečka je bila sajasta v problematičnem cilindru.

Zdaj motor prav lepo dela...

Prikaži več možnosti
    • LEO37 je všeč

mika2023
mika2023

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 917
  • Avtomobil: e63, ML430, AD

Predelaj na plin pa bo mir
Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 717
  • Avtomobil: E30/4, E36/5, E46/3

Bolj pravilno bi verjetno bilo: Predelaj na plin, pa boš namesto injektorjev, lahko mejaval črpalko za vbrizg goriva.

Vsaj meni so na Prinsu rekli, da BMW-ji na direkten vbrizg niso najbolj primerni za predelavo na plin, ker imajo prešvoh črpalko za vbrizg goriva. Še za vbrizg bencina je na meji prešvohnega, pri plinu je pa tlak višji in hitro crkne.

Pe tudi, če si prav predstavljam, kako naj bi direkten vbrizg deloval, takšnega sistema sploh ne moreš predelati na plin tako, da ne bi vbrizgoval tudi nekaj bencina. Torej bi še vedno uporabljal bencinske injektorje.

Urejal loty1825, 07.02.2019, 11:03.

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 833
  • Avtomobil: študentski

Visokotlačni injektorji in plin ne gre skupaj, pozabi.

Jaz bi prvo preveril CCV ventil/membrano.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Jerry, spet ni to vse res o mercedesu. Je pa res da je sisteme delphi zamenjal s ECU komplet in vgradil Piezzo Bosch. Tudi ti v tvoji W211 si imel piezzo bosch :) ki vec ali manj dolgo delajo.

Bpavsic, zal so casi ko so bili N43/n53 injektorji po 100€ ze davno minili. Mislim da so trenutno 250kos, oz tam nekje, bi moral preveriti.

W211 ki sem ga imel je bil moj prvi mercedes te serije, ko sem ga kupoval nisem imel pojma kaj kupujem, zato sem zbiral informacije na dva načina: na AutoCommercu kjer sem avto kupil in na tujih forumih. Na AC sem dobil po domače povedano en drek, z njimi še nisem opravil, bili so tiho kot podgane in so se mi v faco lagali kot da prodajajo Trabante in ne Mercedese. No saj nima veze, z avtom sem bil konec koncev zadovoljen, dobil sem tisto kar sem plačal. Je pa smešno da mi je model rekel da ima avto klasične injektorje, si ti ziher da je imel 2006 letnik že piezo? Kolikor vem je to prišlo šele z letom 2007, tako kot pri BMW-ju. Moj je bil začetni letnik FL. O menjavi piezo injektorjev za klasične s strani MB sem bral pa na tujih forumih, če se ne motim v USA, tam imajo seveda drugačen odnos do strank in drugačne metode dela, kako je bilo s tem pri nas ne vem. Vem samo to da niso vseh predelali na klasiko, samo nekatere. Če ti veš kaj več o tem povej, bi tudi mene zanimalo.

Potem bo pa res mir ja, ker ga lahko samo še na smeti odpelje  :laugh Plin ni nikoli rešitev ker je še dodatna komplikacija, za novejše motorje s piezo tehnologijo pa sploh ne pride v poštev, zakaj ne je kolega loty razložil  :ok

Prikaži več možnosti

bpavsic
bpavsic

Začetnik

• Uporabnik

Evo, zdaj pa mi sploh ni več nič jasno... V glavi sem imel ceno 300€ (ker sem preverjal zadeve, ko sem kupoval avto). Zato sem tudi napisal, da se ne menja vse skupaj (kot je Jerry predlagal). In potem sem šel gledat po netu (po kataloški številki) in našel enih par trgovin, ki so prodajale te injektorje kao nove za okrog 100€ (kot sem potem napisal)... Zdaj, 2 dni pozneje pa ne najdem več nič in je cena spet blizu tistega, kar sem na začetku mislil... 

Zgleda se moram bolj naspat, ker očitno več ne vem kaj gledam... :D

Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 717
  • Avtomobil: E30/4, E36/5, E46/3

Plin ni nikoli rešitev ker je še dodatna komplikacija,

No ni čisto vedno tako. Če imaš motor z običajnim vbrizgom in veliko kilometri, lahko imaš že boge bencinske injektorje, bencin pumpo, regulator tlaka. Vlgavnem dovod goriva lahko ni več brezhiben, čeprav motor še OK deluje. Če takšen avto predelaš na plin, boš pa na plinu imel nove injektorje, za tlak ne rabiš bencin pumpe (razen za vžig in kratek čas po vžigu). Vsaj pri meni se mi zdi, da motor na plin laufa lepše in je tudi malo bolj odziven, kot na bencin. Je pač dovod goriva nov in v boljšem stanju kot tisti za bencin, ki ima za sabo 300K km.

In tudi recimo, če ti vožnja na bencin nagaja ali pa obratno. Lahko z vožnjo na eno ali drugo gorivo enostavno ugotoviš, ali je za težave kriv dovod goriva. Tako, da lahko predelava na plin tudi olajša včasih diagnosticiranje težav. Samo ne pri direktnem vbrizgu.

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti
    • blackberet je všeč