Skoči na vsebino

E93 325i - nemiren tek... video

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
44 odgovorov v temi
T&K
T&K

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 434
  • Avtomobil: ženin BMW :)

Pri cirka katerih km se pa običajno pri N53 motorjih začne ta veselica z injektorji in visokotlačnimi črpalkami?

Prikaži več možnosti

Dejan.P
Dejan.P

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 169
  • Avtomobil: BMW E92, 93, F31

orng ste se rapisali... hvala  :beer

Od vsega naštetega in simptomih prebranih na netu bi moje najbolj lahko enačil z ICV ventilom... nekot najbolj vidim podobnost tukaj. Tudi CCV po prebranem ni daleč stran tega, kar se dogaja z mojim avtomobilom. 

To dvoje se lotim za vikend pregledat...

Kar nisem omenil je še, da se mi na obroke prižiga tudi lučka za motor in pupa tudi dost olja... sicer ne morem zagotovo rečt, ampak gre tam na 5k kak liter... kar nekak še podkrepi ICV in CCV ventil... 

Injektorji upam da niso, je pa jasno, da tudi tam vidim neke podobnosti z mojimi simptomi... če so res fuč, bo pač treba menjat... jbg.

Kar se tiče plina... sigurno sem šel kupit 6 valnega cabria da bom zdaj odzadaj not tiščal plinsko bombo... ne ga srat  :crazy . Avto je za vikendaško kruzanje in uživancijo zgoraj brez... za vse ostalo imam f31 

Zakon ste... javim če čez vikend natuhtam kaj...

Vidi kdo mogoče kako povezavo z višjimi temperaturami zunaj in "izginotju" problema?

Urejal Dejan.P, 07.02.2019, 21:49.

Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 717
  • Avtomobil: E30/4, E36/5, E46/3

Ja itak je za vikend avto plin brezveze, se strinjam. Tudi sam ga rajši ne bi imel, ampak ko sem začel delat 35K letno, je bilo to vseeno precej manjše zlo, kot pa it na dizla.

Sicer o N53 motorju nimam blage veze, ampak ICV ne vem, kako bi lahko bil kriv za podtlak. Za to bi bil lahko prej kriv oljni separator, če ga ta motor sploh ima, tako da lahko da bom od tu naprej pisal same bedarije. Tudi, to da ni bilo problema, ko je postalo topleje, bi lahko imelo zvezo z oljnim separatorjem. Tudi, ko praviš da avto trese, verjetno pomeni da so problemi z vžiganjem mešanice v cilindrih. To je lahko seveda posledica injektorjev, kot so že strokovnjaki povedali, lahko pa spet to povzroča med drugim tudi oljni separator. Do nihanja  obratov v prostem teku je seveda povsem možno, da bi lahko prihajalo zaradi ICV, ampak da bi bil kriv za tresenje in podtlak, si pa težko predstavljam, kako bi to lahko povzročil.

Kako si pa preveril, da je LMM OK?

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 855
  • Avtomobil: študentski

orng ste se rapisali... hvala  :beer

Od vsega naštetega in simptomih prebranih na netu bi moje najbolj lahko enačil z ICV ventilom... nekot najbolj vidim podobnost tukaj. Tudi CCV po prebranem ni daleč stran tega, kar se dogaja z mojim avtomobilom. 

To dvoje se lotim za vikend pregledat...

Kar nisem omenil je še, da se mi na obroke prižiga tudi lučka za motor in pupa tudi dost olja... sicer ne morem zagotovo rečt, ampak gre tam na 5k kak liter... kar nekak še podkrepi ICV in CCV ventil... 

Injektorji upam da niso, je pa jasno, da tudi tam vidim neke podobnosti z mojimi simptomi... če so res fuč, bo pač treba menjat... jbg.

Kar se tiče plina... sigurno sem šel kupit 6 valnega cabria da bom zdaj odzadaj not tiščal plinsko bombo... ne ga srat  :crazy . Avto je za vikendaško kruzanje in uživancijo zgoraj brez... za vse ostalo imam f31 

Zakon ste... javim če čez vikend natuhtam kaj...

Vidi kdo mogoče kako povezavo z višjimi temperaturami zunaj in "izginotju" problema?

Za pupanje olja ICV ventil nima veze. Za pupanje olja je krivec CCV ventil. CCV ventila nemoreš razdreti ker je zavarjen na pokrov ventilov(se dobi set,pač uničiš ta zavarjen pokrov), brez da ga uničiš in pogledaš stanje notri ga lahko preveriš samo z vakumom in sicer imaš nipel na tem pokrovčku.

Ja itak je za vikend avto plin brezveze, se strinjam. Tudi sam ga rajši ne bi imel, ampak ko sem začel delat 35K letno, je bilo to vseeno precej manjše zlo, kot pa it na dizla.

Sicer o N53 motorju nimam blage veze, ampak ICV ne vem, kako bi lahko bil kriv za podtlak. Za to bi bil lahko prej kriv oljni separator=CCV, če ga ta motor sploh ima, tako da lahko da bom od tu naprej pisal same bedarije. Tudi, to da ni bilo problema, ko je postalo topleje, bi lahko imelo zvezo z oljnim separatorjem. Tudi, ko praviš da avto trese, verjetno pomeni da so problemi z vžiganjem mešanice v cilindrih. To je lahko seveda posledica injektorjev, kot so že strokovnjaki povedali, lahko pa spet to povzroča med drugim tudi oljni separator. Do nihanja  obratov v prostem teku je seveda povsem možno, da bi lahko prihajalo zaradi ICV, ampak da bi bil kriv za tresenje in podtlak, si pa težko predstavljam, kako bi to lahko povzročil.

Kako si pa preveril, da je LMM OK?

n52n.jpg

Urejal blackberet, 07.02.2019, 22:19.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

Dejan.P
Dejan.P

Novinec

• Uporabnik

Jasno kot beli dan da ni ICV kriv za podtlak in olje... CCV  :ok . ICV mi je sumljiv zarad tresenja oz. bolj cukanja, skakanja obratov, kot tudi prižiganje in ugažanje lučke motorja...

LMM so fantje s servisa prvo posumili, zamenjali z novim in ni dalo izboljšanja...

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 855
  • Avtomobil: študentski

Jasno kot beli dan da ni ICV kriv za podtlak in olje... CCV  :ok . ICV mi je sumljiv zarad tresenja oz. bolj cukanja, skakanja obratov,=CCV kot tudi prižiganje in ugažanje lučke motorja...

LMM so fantje s servisa prvo posumili, zamenjali z novim in ni dalo izboljšanja...

Preveri/testiraj prvo CCV. 2min dela.

Urejal blackberet, 07.02.2019, 22:28.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti
    • Dejan.P je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 64 495
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Evo, zdaj pa mi sploh ni več nič jasno... V glavi sem imel ceno 300€ (ker sem preverjal zadeve, ko sem kupoval avto). Zato sem tudi napisal, da se ne menja vse skupaj (kot je Jerry predlagal). In potem sem šel gledat po netu (po kataloški številki) in našel enih par trgovin, ki so prodajale te injektorje kao nove za okrog 100€ (kot sem potem napisal)... Zdaj, 2 dni pozneje pa ne najdem več nič in je cena spet blizu tistega, kar sem na začetku mislil... 

Zgleda se moram bolj naspat, ker očitno več ne vem kaj gledam... :D

Hehe :D

100 eur mislim da je stara cena, vmes so zavohali $$ in jih krepko podražili :)

Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik

Aja tisto o porabi olja sem pa spregledal. To je še en simptom za oljni separator.

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

No ni čisto vedno tako. Če imaš motor z običajnim vbrizgom in veliko kilometri, lahko imaš že boge bencinske injektorje, bencin pumpo, regulator tlaka. Vlgavnem dovod goriva lahko ni več brezhiben, čeprav motor še OK deluje. Če takšen avto predelaš na plin, boš pa na plinu imel nove injektorje, za tlak ne rabiš bencin pumpe (razen za vžig in kratek čas po vžigu). Vsaj pri meni se mi zdi, da motor na plin laufa lepše in je tudi malo bolj odziven, kot na bencin. Je pač dovod goriva nov in v boljšem stanju kot tisti za bencin, ki ima za sabo 300K km.

In tudi recimo, če ti vožnja na bencin nagaja ali pa obratno. Lahko z vožnjo na eno ali drugo gorivo enostavno ugotoviš, ali je za težave kriv dovod goriva. Tako, da lahko predelava na plin tudi olajša včasih diagnosticiranje težav. Samo ne pri direktnem vbrizgu.

To je res, ampak tudi če imaš plin ti ta sistem včasih crkne in takrat moraš preklopit na bencin. Če so bencinski injektorji v slabem stanju, bodo pri vožnji na plin kmalu dokončno odpovedali. Bencinski injektorji se med svojim delovanjem z bencinom tudi hladijo, pri vožnji na plin tega ni in na dolgi rok jih skuri. Tako da tudi če se voziš na plin moraš vzdrževat bencinski sistem, bližnjic tu ni. Kot sem že povedal so M52TU/M54 motorji zelo občutljivi na nepravilno delovanje, če motor ne deluje tako kot mora se ti bo hitro zgodilo da bo odletel katalizator. To ne gre tako, razen če te ne moti da se voziš okoli z napol delujočim motorjem, s prežganim katalizatorjem, z lučko za motor itd, kakor se jih roko na srce dosti tudi vozi. Potem pa tak avto zapelješ do mehanika in se samo za glavo drži, kaj si mu pripeljal. Ne vem no, mene bi bilo sram. Če že imaš plin v avtu, naj oba sistema delata tako kot je treba, konec koncev dobre rabljene injektorje, bencin pumpo in celo katalizator z lambda sondami dobiš za bagatelo (govorim za M52TU/M54, za te je to dejansko zastonj in tu nima smisla šparat). Novih kosov se res ne splača kupovat, z rabljenimi pa lahko vzdržuješ avto v brezhibnem stanju brez da bi ti zazevala luknja v denarnici.

Pri cirka katerih km se pa običajno pri N53 motorjih začne ta veselica z injektorji in visokotlačnimi črpalkami?

Kolikor jaz spremljam zadeve so kritični kilometri tam okoli 200.000, je pa to seveda močno odvisno od tega kako je avto vzdrževan, koliko svinjarije je v tanku, kolikokrat je bil menjan bencinski filter, itd. Pri klasičnih injektorjih lahko tankaš praktično karkoli in filtra za bencin nikoli ne menjaš, pri piezo injektorjih je zadeva konkretno drugačna. Se splača pazit na čistočo v vbrizgalnem sistemu, s tem lahko življenjsko dobo injektorjev podaljšaš tudi za 100 ali 200%, enako kot pri dizlih.

Prikaži več možnosti

Dejan.P
Dejan.P

Novinec

• Uporabnik

jup... vse fejst vleče v to smer da bo CCV... sedaj mi je še v glavo padel beli dim, ki se je začel pojavljat isti čas, ko se je težava začela... 

Urejal Dejan.P, 07.02.2019, 23:02.

Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik

Glede tega, da morajo biti tudi bencinski injektorji delujoči, čeprav voziš na plin, se popolnoma strinjam. Pa tudi z drugimi stvarmi deloma se, razen nekaj nesmislov. Ne bi pa več tu debatiral o plinu ali rabljenih delih, ker bo šlo preveč v OT in avtor teme je dal jasno vedeti, da ga plin ne zanima. Lahko pa nadaljujeva debato v kakšni bolj primerni temi.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Glede tega, da morajo biti tudi bencinski injektorji delujoči, čeprav voziš na plin, se popolnoma strinjam. Pa tudi z drugimi stvarmi deloma se, razen nekaj nesmislov. Ne bi pa več tu debatiral o plinu ali rabljenih delih, ker bo šlo preveč v OT in avtor teme je dal jasno vedeti, da ga plin ne zanima. Lahko pa nadaljujeva debato v kakšni bolj primerni temi.

Ni potrebe, mislim da smo vse povedali  :)

Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz nisem. :nana 

https://www.bmwslo.c...-4#entry2976762

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Ja, to da pri tebi ni konca, to forumaši že vemo...  :laugh :peace

Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik

Vemo to tudi za tebe. :-D

Prikaži več možnosti

Primzi
Primzi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 109
  • Avtomobil: E91 LCI 325i Touring

Jest imam tole membrano in pokrovček CCV kupljen že kako leto dni, pa si ne upam odmontirati starega - se bojim, da bo kak kos preveč odletel.

Pa ker nimam takšnih močnih simptomov, razen precejšnjega podtlaka - sem pripravljen zadevo ti posodit, pa mi vrneš če boš naročil drugega,...

Aja pa še to - pokrovček CCV je pri mojem brez tistega "nipla" - imam občutek da so to imeli le N52 motorji N53 pa so brez - tole je prava slika, za moj primerek: https://bemariosat.f...-bmw-n53-oe.jpg

Aja še tole sem mislil vprašat - a ni bilo takšnole nihanje obratov na starejših tipih motorjev ponavadi posledica faulty senzorja na odmični ali pa celo na glavni gredi?

Nebo je črno, Zemlja je modra. (Jurij Gagarin)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 917
  • Avtomobil: E39 528iA, E65 745iA

CCV menjaj, to je prvo. Sezor odmične ali glavne ni kriv... V tem primeru bi ti motor ugašal in težje vžigal… V nekaterih primerih tudi nebi vžigal.

Pa tudi tester bi ga moral pokazat, ker računalnik si napako zapomni, tud če senzor malo dela in ne dela.... npr, defekten kabel…..

Prikaži več možnosti

Primzi
Primzi

BMW fanatik

• Uporabnik

Še zanimiva stran, kjer je razloženo kaj CCV dela v bistvu:

https://bimmerprofs....se-ventilation/

in lepo razloženo na kaj je potrebno biti pazljiv pri morebitni menjavi:

https://bimmerprofs....tilation-part2/

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Primzi
Primzi

BMW fanatik

• Uporabnik

Dejan, kak update?

Po menjavi membrane je kaj bolje?

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Dejan.P
Dejan.P

Novinec

• Uporabnik

Dejan, kak update?

Po menjavi membrane je kaj bolje?

eko... Primzi je bil tolk vredu in mi poslal membrano, v službi sem si dal postružit nov pokrovček in se lotil CCV-ja (najprej fantje na servisu, danes še enkrat sam z malo koregiranim pokrovom)...

V glavnem membrana je bila strgana, danes sem jo zamenjal za novo, lepo zadevo poravnal, zalepil in rezultat je neki takega :ok2  :cool : 

Stvar dela kot urica, nič več cukanja, nič več rukanja...

Edino kar sem sedaj ponoči opazil je da malo dimi... sedaj ne vem ali je to zaradi mraza (prej čez dan ni, ko sem membrano provizoriš stisnil gor... se vidi na posnetku) ali pa sem bil prehiter z zagonom in se lepilo ni vredu posušilo in mogoče še kje kaj malega pušča... v tem primeru pač ponovi vajo  :ok

V glavnem krivec je bil CCV.

Hvala vsem fantom za pravi namig... ob priliki pivo pade  :drunk

Prikaži več možnosti
    • bmw330cd, blackberet in LEO37 uporabnikom je všeč to sporočilo