Skoči na vsebino

Jeep Grand Cherokee (2005-2010) 3.0 CRD - izkušnje?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
50 odgovorov v temi
ginek
ginek

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 420

Tale zgoraj je v tujini in če je že treba uvozit, priporočam Pathfinderja 3.0dci (231KM) Samo to je od 2010 dalje, verjetno izven budgeta...

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 785
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

A Pathfinder prav tako gnije, kakor Navara, ki skupaj pade, ko šasija prerjavi?

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

PIC
PIC

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 496
  • Avtomobil: /

Meni so pathfinderja mocno odsvetovali, vsaj 2.5 dci motor
Prikaži več možnosti

V8-BMW
V8-BMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 790
  • Avtomobil: BMW V8 LPG; Kappa SW JTD

Sej vse kar je novejšega letnika je šrot za neke ekspedicije, kjer je važna zanesljivost in ne šminka.

Zato pa sem rekel racionalen nakup je Nissan Terrano II Wagon do letnika 2005 - dovolj moči, dovolj prostora (serijsko ima 7 sedežev), šasija, zanesljiv robusten japonec...

LP D.

Najboljši ansambel ima 8 članov postavljenih v obliki črke V!!
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 64 495
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Pozdrav!

Za letošnjo sezono se išče en đip :). Vem da je Jeep GC svoje čase bil orenk gajba, ampak od 2005 dalje so menda orenk popravili vodljivost + v nosu ima zanesljiv MB motor (tako sem prebral tukaj).

Internet na prvo žogo nima orenk horror zgodbic, zato me zanimajo izkušnje. Namen: blaga brezpotja, pesek, plaže, Maroko :) ipd. Pa 4 ljudi mora sprejet + prtljago na strehi :).

Budget 5-8k. Vse izkušnje in nasveti so dobrodošli!

Hvala in LP!

PIC

Za to kar si opisal nimaš drugega kot tastarega Cherokeeja, 4.0 R6 motor + avtomat + izklopljivi 4WD pogon. Letniki so tam od '86 naprej, mislim da do '93 ali '94, potem je bil že nov model. Zakaj tega? Ker je dovolj zmogljiv, nič manj udoben za avanture kot novejši modeli, obenem pa brez konkurence v robustnosti in nepokvarljivosti. Aja še to, z izklopljivim 4 kolesnim pogonom in 4.0 R6 strojem je ta Jeep tak šparovc, da bo gledal če ti je kazalec za gorivo crknil, ko se boš vozil in bencina ne bo hotelo zmanjkat! Skratka, jaz niti pomislim ne na kaj drugega, če si bom nekega dne omislil terenca za daily driverja :mljask Samo s to razliko da bo moj Commanche, kar je Pick Up izvedba Cherokeeja, ki ima "enoprostorski" zadek. Mehansko sta sicer oba enaka, ampak tebi Pick Up ne pride v poštev ker boste štirje  :ok

O tem kako dober terenec je to pričajo cene, tega avta v solidnem (ne vrhunskem!) stanju izpod 7-8k eur v Evropi ne dobiš, v USA pa tudi niso dosti cenejši. Govorim sicer pa Commanche-je, Cherokee-ji so malo cenejši ker jih je več, kar je tebi v prid. Jih je pa dosti RWD in mislim da se tudi razlikujejo po izvedbi pogona (eni imajo stalni 4WD), da o tistih z V8 (prepožrešni - nima smisla, ker se z njim nič hitreje ne moreš peljat kot z R6) in z 2.5 (sekret ki samo pije in nikamor ne gre, pa še crkujejo ti motorji) ne govorim. 4.0 R6 + odklopljivi 4WD je tisto pravo, če dobiš tak avto se ti bo samo smejalo, to je en najboljših ameriških bencinskih R6 motorjev, verjetno celo najboljši... jaz vem da si ga bom nekoč kupil, o njem sanjam praktično odkar sem ga vozil, ti pa po želji  :metalc  :metalc  :metalc :3gears

Prikaži več možnosti
    • BMWBewk je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 64 495
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Se popravljam, "Comanche" se piše z enim "m" in ne z dvema  :ok Kar se pravopisnih napak tiče sem izredno natančen, do sebe nič manj kot do drugih, tako da če vidite še kakšno kritično, me prosim popravite ;)

Prikaži več možnosti

ginek
ginek

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 420

Meni so pathfinderja mocno odsvetovali, vsaj 2.5 dci motor

2.5dci ima težave z verigo. :)

Drugače 3.0dci s sedemstopenjskim klasičnim avtomatom se lahko pelje 200km/h po avtocesti in to mirno, povprečje porabe okol 11l brez varčevanja. To se mi zdi kar dobro za terenca.

Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 827
  • Avtomobil: 535 PS

Pred cca. 20 leti sem vozil testni JEEP GC 5.9, po AC in obvoznici je šlo bp preko 200km/h, tako da ne vem kakšne ste nekateri vozili. Izkušnja je bila top, je pa res da je to ladja in ne športni avto. :metalc 

Kolega ima GC 4.7, poraba je sicer visoka, zanesliv je pa precej bolj kot dizli, itak mora pravi JEEP biti bencinar. :ok

Terrano II je super izbira, vendar PIC pravi da so japonci no-go, škoda. 

BMW e30, e36, e46, e90LCI xDrive ... :mznak ... BMW FOREVER ... :cool

Prikaži več možnosti

PIC
PIC

BMW fanatik

• Uporabnik

Kaj pa tole + truga na streho?

https://www.avto.net...mmum Geartronic

Prikaži več možnosti

Natuzzi
Natuzzi

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 569

Terranoti znajo tudi kar fino rjavet, tak da malo pozornosti ne bo škodilo :)

Pa da delam še malo reklamo, poglej si še Kia Sorento . Zelo podcenjen avto za to kar ponuja in česar je sposoben

XC90 pa ne spada več med "terence" :)

Prikaži več možnosti

PIC
PIC

BMW fanatik

• Uporabnik

Že že, ampak do plaže in nazaj do ceste zmore? :)

Prikaži več možnosti

SONiK
SONiK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 109
  • Avtomobil: e39 530iM

Prvič, če hočeš zanesljivost potem zagotovo odpadejo vse vrste VM motorjem in ves novejši sekret, to ni za nikamor.

Druga stvar, če se želiš jit ekspedicije, kakšne ekspedicije? Normalne makadamske offroad poti, al kj zahtevnega terena? Če bo to zahteven teren, potem adijo Jeep, vse je prešvoh narejen.

Tretja stvar, kupi si toyota land cruiser, lc prado,  mitsubishi pajero, outlander, nissan patrol in podobne šajtrge starejših serij, bulletproof! Poglej si "džip ekspedicije" v puščavah s katerimi avti gredo in naredijo po pol miljona brez večjih posegov, pa pesek je največja prasi*a za pogone :D

Urejal SONiK, 12.02.2019, 18:51.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik

Kaj pa tole + truga na streho?

https://www.avto.net...mmum Geartronic

XC90 je menda problematičen, ker je vse poddimenzionirano glede na maso vozila... je bilo nekaj napisanega, samo ne vem, v kateri temi.

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

PIC
PIC

BMW fanatik

• Uporabnik

Prvič, če hočeš zanesljivost potem zagotovo odpadejo vse vrste VM motorjem in ves novejši sekret, to ni za nikamor.

Druga stvar, če se želiš jit ekspedicije, kakšne ekspedicije? Normalne makadamske offroad poti, al kj zahtevnega terena? Če bo to zahteven teren, potem adijo Jeep, vse je prešvoh narejen.

Tretja stvar, kupi si toyota land cruiser, lc prado,  mitsubishi pajero, outlander, nissan patrol in podobne šajtrge starejših serij, bulletproof! Poglej si "džip ekspedicije" v puščavah s katerimi avti gredo in naredijo po pol miljona brez večjih posegov, pa pesek je največja prasi*a za pogone :D

Nič extremnega. Namen: blaga brezpotja, pesek, plaže, Maroko. Skratka: pussy level off-road :).

Prikaži več možnosti

SONiK
SONiK

BMW fanatik

• Uporabnik

Nič extremnega. Namen: blaga brezpotja, pesek, plaže, Maroko. Skratka: pussy level off-road :).

mitsubishi 2.5TD, nissan 2.8TD, toyota 3.0 D4D, toyota 4.2 TD,  to so zanesljivi motorji.. pa mogoč sem kakšnega še pozabu naštet..

če že navijaš za jeep-a je izmed vseh motorjev najbolj zanesljiv tastar 4.0, ampak dvomim da ga boš fotrau :)

Problem pri nabavi terenca je še rja, zaradi nerednega pranja je to obup dobiti dobrega..

Urejal SONiK, 12.02.2019, 19:14.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Natuzzi
Natuzzi

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 569

Tak v izi offroad bo realno zmogel vsak avto z štirokolesnim pogonom, in malo večjo oddaljenostjo od tal, tudi dvignjen karavan. Obvezno nabavi zračni kompresor za filanje gum in boš prišel praktično povsod.

Prikaži več možnosti

PIC
PIC

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja.

Zdej samo iscemo drek, ki najmanj smrdi :).
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik

Zakaj pa ne kak Legacy?

2575_1306081_17287241_819916192018.jpg

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

PIC
PIC

BMW fanatik

• Uporabnik

Danes sem peljal santa fe 2.2 crdi z avtomatikom in je za moje potrebe stvar cisto solidna. Ima ta kombinacija kaksne glupe fore, za katere je treba vedet?

Avto drugace deluje zelo trpezno in hvalezno.
Prikaži več možnosti

SONiK
SONiK

BMW fanatik

• Uporabnik

Danes sem peljal santa fe 2.2 crdi z avtomatikom in je za moje potrebe stvar cisto solidna. Ima ta kombinacija kaksne glupe fore, za katere je treba vedet?

Avto drugace deluje zelo trpezno in hvalezno.

hyundai, avtomatik, overland.. te tri besede meni negrejo skup :)

Objavljena slika
Prikaži več možnosti