Skoči na vsebino

Bmw e39 ozvočeneje

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
26 odgovorov v temi
loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 724
  • Avtomobil: E30/4, E36/5, E46/3

Škodi ne probat z izolacijo, ker ni toliko dela. Pa več kot 10€ ne bi stalo po moje.

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 086
  • Avtomobil: 316ti Compact

Bo kr malo vec od 10€ in tudi dela ni malo, ce hoces narjeno kot se zagre :)

Majhna skatlica pa v nobenem pogledu ni ok za midwoofer. Ta rabi volumen in naceloma so midwooferji za avte "natunani" prav tako, da izkoriscajo volumen vrat za pravilno oddajanje nizjih tonov.

Ta izolacija ki sem nalepu je pa bolj "izolacija". Namen te zadeve je da absorbira vse vibracije, ker te najbolj distorzirajo zvok in boljse ter vec kot tega polepis po avtu, vec bos poslusal glasbo ali zvok motorja, kot pa razne vibracije pleha itd. Strop, vrata in zadnja havba s tapetami vred so najbolj na udaru, pa kaki viseci kabli, vodila ipd, vsi povzrocajo motece vibracije, ki se jih naceloma niti ne zavedamo, dokler jih ni vec.

Zvocnik je pa lahko na tapeti prisravfan, le dobro je zadevo nekako ojacat in res vse kar lahko vibrira, polepit z uno zadevo.

V glavnem ce ti je pomemben sound v avtu, je lepljenje te "izolacije" must, ker je to prvi korak h kvalitetnemu zvoku, pa tudi samo udobje v voznji se opazno izboljsa.

Urejal Compact-3, 15.02.2019, 20:58.

Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 724
  • Avtomobil: E30/4, E36/5, E46/3

Ja seveda, če hočeš narejeno, kot se zagre ne dvomim, da je več. Ampak najbolj vibrirajo materiali v bližini izvora zvoka - zvočniku. In ta plastika je v neposrdnem stiku z zvočnikom in ker ni masivna, po moje kar precej vibrira in vibracije prenaša na pleh od vrat, ki jih samo še ojača.

Tako, da samo s polepitvijo teh plasičnih škatel, bi se že morala po moje slišat neka opazna razlika v zvoku. Vsaj da nekoga, ki je skeptik prepriča, da se splača polepit še kaj več.

Drugače ja, tapete sem precej ojačal., ker na E46 imam zvočnike na tapetah v sprednjih vratih in sem tapete z notranje strani v celoti prelepil z izolacijo in pa na vrata namesto originalne penaste izolacije sem jo dal. Pazil sem samo, da nisem prelepil airbaga. Prelepil sem še zadnja vrata, pa poden pod nogami zadnjih potnikov.

Material za vse skupaj je bil ca. 90€ izolacija, če se prav spomnim, pa še nekaj € za plastičen valjček, ki je olajšal montažo. Tako, da ravno super drago se mi tudi ne zdi, da se malo izboljša akustika v potniškem prostoru.

In ja se strinjam točno tako, kot si napisal, dokler ne probaš malo tega polepit, sploh ne opaziš, da v bistvu poslušaš vibracije, ki motijo zvok.

Urejal loty1825, 15.02.2019, 21:28.

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

uursi
uursi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 448
  • Avtomobil: BMW 528iA, BMW 530dX

mislim da 10 zvočnikov v e39 da čist zadovoljivo akustiko.

Urejal uursi, 15.02.2019, 22:13.

Prikaži več možnosti

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik

Ampak najbolj vibrirajo materiali v bližini izvora zvoka - zvočniku.

Najbolj, sicer pa vibrira cel avto in ne samo zaradi zvocnikov, usesa pa vse slisijo, le nisi pozoren ker je sluh skoncentriran na glasbo.

Je pa dejstvo da s to "izolacijo" konkretno izboljsas tudi komfort med voznjo, ne samo muziko.

mislim da 10 zvočnikov v e39 da čist zadovoljivo akustiko.

Nekomu je zadovoljiva akustika ze na BT zvocniku, nekomu pa niti B&O ne.

Urejal Compact-3, 16.02.2019, 16:35.

Prikaži več možnosti

JaaN
JaaN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 360
  • Avtomobil: E39-525i & F11-525xd

Katere aftermarket zvočnike priporočate - za čim bolj kvaliteten zvok (skupaj z nizkotoncem)?
Prikaži več možnosti

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik

Vse je odvisno od €€€ :-D in pa kaj sploh bi. SQ, DB ali oboje :ok

Urejal Compact-3, 16.02.2019, 20:42.

Prikaži več možnosti