Skoči na vsebino

Kia od A - Z

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
337 odgovorov v temi
veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 35 572
  • Avtomobil: ALFA ROMEO

Tole pa je kar všečno.

https://www.avto.net...asp?id=13944724

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

Sanremo
Sanremo
  • Uporabnik
  • Sporočil: 103
  • Avtomobil: BMW 850i

Tole pa je kar všečno.

https://www.avto.net...asp?id=13944724

Proceed v stilu Panamere :)

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 021
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Sam take malo bolj bajsaste. :-D
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 697
  • Avtomobil: 353 & ETZ 250

Proceed v stilu Panamere :)

A si gledal Hrvaškega novinarja Šebalja, mater sami anti avtomobilisti v njegovem preizkusu... Dobro da še ni zamaskiral Sportage katero bi folk imel za Macan-a, Sorenta pa za Cayena... Ja v primeru če bi tisti folk sploh vedel da obstojajo omenjeni porši. Enako je bilo zadnjič ko je zakamufliral novo serijo 3, odgovori takšni da te ubije. Res se ljudem jebe za pleh, kar pa ni dobro za evropsko gospodarstvo.  :frown

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 69 329
  • Avtomobil: E46 325i

A si gledal Hrvaškega novinarja Šebalja, mater sami anti avtomobilisti v njegovem preizkusu... Dobro da še ni zamaskiral Sportage katero bi folk imel za Macan-a, Sorenta pa za Cayena... Ja v primeru če bi tisti folk sploh vedel da obstojajo omenjeni porši. Enako je bilo zadnjič ko je zakamufliral novo serijo 3, odgovori takšni da te ubije. Res se ljudem jebe za pleh, kar pa ni dobro za evropsko gospodarstvo.  :frown

V bistvu je to dobro za evropsko gospodarstvo, ker bodo ljudje kupili vsak drek, ki ima 4 kolesa ter volan in dovolj pocenskih kitajskih gađetov vgrajenih, tako da bodo lahko štancali kot norci avte za rajo in jih drago prodajali.

Urejal Rottie, 16.04.2019, 07:37.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti
    • sash, loty1825 in Donki kong uporabnikom je všeč to sporočilo

Sanremo
Sanremo
  • Uporabnik

To je ključna ugotovitev: večino zanima zgolj racionalnost v smislu prevoza od A do B. In s tem ni nič narobe, razen če spadaš med avtomobilske romantike, kakršni smo nekateri tukaj. Sicer pa , če nisi zasvojen s pločevino, je vse dejansko več ali manj enako. Kar pomeni, da igra ključno vlogo predvsem racio, naj gre za velikost avta, ceno ali pa garancijo, kjer je treba priznati, da je Kia naredila s svojimi 7 leti marsikateri premik v glavah kupcev.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 021
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Pomoje prav nalašč izbrani sami taki odgovori, ostale so ven izrezali. Brezvezen click-bait video.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Mrcina
Mrcina

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 862
  • Avtomobil: Honda Accord type R

Takole, kratko poročilo...
Avto: Kia sportage 1.7 crdi 116 hp 2018
Relacija: kočevje - rim - kočevje
Razdalja: 1600 km

Za prvomajske smo družinsko odšli za par dni v rim. Najprej smo mislili z vlakom, na koncu smo odšli z avtom. Še sedaj ne morem verjeti, kako udobno smo se dejansko peljali. Po 2x800 km nisem bil popolna nic utrujen, ni bolel hrbet, po par sto km sem izstopil iz avta kot nov. V bmw e87 na 18col sem po 100 km sesut. Zadaj prostora kolikor hočeš, otroci so sedeli kot lordi.

Poraba cca 6.8l/100, tempomat na 140 km/h.

V glavnem, odličen potovalnik, me je presenetil...
Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 796
  • Avtomobil: 523i

A prezivis z 116 konji?
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti

Mrcina
Mrcina

BMW fanatik

• Uporabnik

A prezivis z 116 konji?

Ta avto se za te konje presenetljivo spodobno pelje. Kombinacija navora in menjalnika očitno naredi svoje. Večino klancev, kjer moraš z drugimi avtomobili prestaviti v nižjo, gre ta v šesti bp tudi naložen, brez popuščanja. Dejansko sem mislil, ko sem prvič vozil ta model (dobil kot nadomestnega), da imam 136hp model. Pozna se pri prehitevanju, pa na dolgih ac klancih je bolje, da ne izgubiš zaleta, ker ga boš dolgo dobival nazaj. Pozna se tudi pri porabi, ki pri višjih hitrostih hitro naraste (običajno povprečje na regionalni cesti je 5,5l/100).

Vse v vsemu pa kar nisem verjel, kako lepo se avto pelje za tako majhne konje in sem opustil misel na cipanje, ker se bojim, da bi izgubil to usklajenost motorja in menjalnika.

Lp

Urejal Mrcina, 03.05.2019, 06:46.

Prikaži več možnosti

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 374
  • Avtomobil: e92 320i , Z3 1,8

Včeraj sem testiral 136KM sportaga diesel z LX edition opremo. Lahko rečem super avtoček, dovolj zmogljiv, tiha vožnja, diesel lepo prede in pospešuje, pri 50 km/h v četrti sploh ne veš da laufa. Pri 130 v kabini ni hrupno, slab asfalt podvozje lepo pobira. Opreme ima ta paket popolnoma dovolj, kar potrebuješ, pogrešam le navigacijo, ki je možna s povezavo s telefonom.
Da pridemo do najugodnejše končne cene je pogoj 6 jurjev pologa s nekim 5- letnim njihovim joker ali vau financiranjem. V glavnem, na koncu, ko vse poplačaš, te pride okroglih 28 jurjev. No, pa 700 eu še lahko odštejemo, ker te častijo zavarovanje in osnovni kasko pa še neke drobnarije.
To je to - njihova ponudba brez kakšnih pogajanj za še kakšen extra popust.

Urejal Seby, 12.05.2019, 17:49.

Prikaži več možnosti
    • bozzicek je všeč

Mrcina
Mrcina

BMW fanatik

• Uporabnik

Včeraj sem testiral 136KM sportaga diesel z LX edition opremo. Lahko rečem super avtoček, dovolj zmogljiv, tiha vožnja, diesel lepo prede in pospešuje, pri 50 km/h v četrti sploh ne veš da laufa. Pri 130 v kabini ni hrupno, slab asfalt podvozje lepo pobira. Opreme ima ta paket popolnoma dovolj, kar potrebuješ, pogrešam le navigacijo, ki je možna s povezavo s telefonom.
Da pridemo do najugodnejše končne cene je pogoj 6 jurjev pologa s nekim 5- letnim njihovim joker ali vau financiranjem. V glavnem, na koncu, ko vse poplačaš, te pride okroglih 28 jurjev. No, pa 700 eu še lahko odštejemo, ker te častijo zavarovanje in osnovni kasko pa še neke drobnarije.

Kontaktiraj forumaša @bozzicek, ti bo po moje naredil bolj konkurenčno ponudbo. 

LP

Prikaži več možnosti
    • bozzicek je všeč

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik

Kontaktiraj forumaša @bozzicek, ti bo po moje naredil bolj konkurenčno ponudbo. 

LP

Aha, hvala....
Prikaži več možnosti

Sanremo
Sanremo
  • Uporabnik

Takole, kratko poročilo...
Avto: Kia sportage 1.7 crdi 116 hp 2018
Relacija: kočevje - rim - kočevje
Razdalja: 1600 km

Za prvomajske smo družinsko odšli za par dni v rim. Najprej smo mislili z vlakom, na koncu smo odšli z avtom. Še sedaj ne morem verjeti, kako udobno smo se dejansko peljali. Po 2x800 km nisem bil popolna nic utrujen, ni bolel hrbet, po par sto km sem izstopil iz avta kot nov. V bmw e87 na 18col sem po 100 km sesut. Zadaj prostora kolikor hočeš, otroci so sedeli kot lordi.

Poraba cca 6.8l/100, tempomat na 140 km/h.

V glavnem, odličen potovalnik, me je presenetil...

To je tisto, kar se mi zdi ključno, da preskusiš avto na daljšo razdaljo in s komplet "ekipo". Šele takrat se opazijo ključne razlike, ki jih na nekaj deset kilometrov dolgi testni vožnji precej težje zaznaš. Sicer se pa strinjam, da je Sportage eden najboljših v svojem razredu. 

Prikaži več možnosti

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik

Včeraj sem si ogledal še hondinega CR-V-ja. https://www.avto.net...asp?id=13506901 . V glavnem, izdelava in materiali v notranjosti sigurno za razred višji kot v sportageju. Pa še navigacijo ima. Pri ceni smo pa tam,tam, 28 jurjev. Je pa res, da je honda bencinar, diesla ni v ponudbi. Čakam še testno vožnjo. Kar pa skoraj ne dvomim, da bo v prid honde, vsaj kar se njenega renomeja tiče glede voznih lastnosti.
Bomo videli....
Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 979
  • Avtomobil: Polo GTI; '98 OOOO

Mah. Kdo plača razvoj tehnologije je v bistvu stvar dogovira. Lahko Bosch sam plača razvoj in je izdelek potem njegov in ga tako tudi trži. Lahko pa naročnik plača celoten razvoj nekega izdelka in ga nato tudi naročnik trži kot svoj izdelek. Lahko pa je stvar tudi nekje vmes. Se strinjamo??
Ime Bosch sem omenil kot primer. Lahko pa tam vmesziš katerokoli znamko
Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 796
  • Avtomobil: 523i

Za 28 mas pri kiji 4x4 avtomat dizla, placano registracijo z kaskom vred in poln kesl nafte
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 14 190

Včeraj sem si ogledal še hondinega CR-V-ja. https://www.avto.net...asp?id=13506901 . V glavnem, izdelava in materiali v notranjosti sigurno za razred višji kot v sportageju. Pa še navigacijo ima. Pri ceni smo pa tam,tam, 28 jurjev. Je pa res, da je honda bencinar, diesla ni v ponudbi. Čakam še testno vožnjo. Kar pa skoraj ne dvomim, da bo v prid honde, vsaj kar se njenega renomeja tiče glede voznih lastnosti.
Bomo videli....

Sem vozil, nic posebnega, zelo sterilno. Ce ne bos skoz vozil po jacuh bo pa poraba 11-13. Pa po obcutku ma avto130-140 konjev, nekak ne da od sebe kaj dosti.
Prikaži več možnosti
    • Seby je všeč

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 35 572
  • Avtomobil: ALFA ROMEO

A prezivis z 116 konji?

Po AC popolnoma dovolj. Navora čez glavo. Gre odlično. Imel 1.6 CRDI 136KM za par dni. Gre ko puška.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

bozzicek
bozzicek

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 248
  • Avtomobil: E30 318IS

Za 23.000 eur na gotovino dam testnega 1,6 crdi z 136 km, z prevoženimi 3700 km...Lahko tudi financiranje po želji.

Prikaži več možnosti