Skoči na vsebino

Zdrs menjalnika - Bmw 330xD E92

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
42 odgovorov v temi
perko
perko

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 256
  • Avtomobil: 330i

AVTO M car Črnuče zraven avtoelektronike.

Že parkrat pri njemu rihtal menjalnik. Vedno vse OK. Cenovno ugoden!

Prikaži več možnosti

bmwjas
bmwjas

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 133
  • Avtomobil: Ni pomemben podatek

Parkrat rihtal istiga?  :laugh  :laugh

[SIZE=2][/SIZE]
Prikaži več možnosti
    • institucija_E92 je všeč

institucija_E92
institucija_E92
  • Uporabnik
  • Sporočil: 14
  • Avtomobil: E92

Pozdravljeni!!

- Po temeljitem premisleku komu in kam odpeljati vozilo, sem se najprej odločil peljati ga h svojem mehaniku na tester. Tester je odkril težavo pri prestavljanju iz 5 v 6 prestavo ter še nekaj podrobnosti (ki se jih ne spomnem trenutno). Mehanik je tudi predlagal prvo menjavo olja v menjalniku, filtra itd. Nato preveriti naprej kaj bi bilo.

- Odločim se za menjavo. Pri menjavi je bilo ugotovljeno sledeče: Olje je bilo menjano in pri tem je tudi ostalo. Filter je še vedno isti bil, tesnila še vedno ista (popokana oz. razpokana).

- Razlog zdrsev menjalnika je bil ta, da je bilo premalo olja v menjalniku. Tesnila oz. O - ringi so popokali in je na teh mestih puščalo.

- Pri menjavi ga je le malo priteklo vn. Tako, da sem le upal da se ni še kaj drugega poškodovalo v menjalniku zaradi nezadostnega mazanja.

- Vozilo sem kupil oktobra lani, vendar nikoli nisem opazil madežev pod avtomobilom, da bi kazala na puščanje olja. 

- Sedaj je vse komplet zamenjano in zgodba je čisto drugačna. Sploh se ne občuti menjalnik med prestavami, le kazalec obratov kaže kdaj se je zamenjala prestava. Torej bila je potrebna le menjava olja, tesnil itd. 

Zahvaljujem se vsem za odgovore, mnenja, predloge. Srečno, varno in udobno vožnjo želim vsem skupaj! Hvala!

Only BMW drivers make there own parking spot!

Prikaži več možnosti
    • Nixxon, fp4492, blackberet in 4 ostalim je všeč