Skoči na vsebino

Etažiranje

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
16 odgovorov v temi
mitja155
mitja155

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 708
  • Avtomobil: Citroen c5

po letu neuspešne prodaje stanovanja rabim nasvet. Za pridobitev kredita banke zahtevajo etažiranje. Ker imam sosede z zmerami iz 2 svetovne vojne, je seveda to žal nemogoče urediti. Ker je ena soseda pasivna. Oz pravi da nimamo prav, svojega predloga pa ne da, ker pravi da nima volje. mi lahko kdo zdaj pomaga. Jaz sem tukaj čist bos. Trenutno imam stranko ki ponuja sprejemljivo ceno za stanovanje, ampak je kredit seveda nemogoče dobiti.

fora je ker tudi nobenega ne poznam, da bo stvar izpeljal.. plus seveda neko okvirno ceno in dolžino projekta dal...

hvala

Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 884
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Obrni se na team cabrio slovenija, on je v nepremicninskem poslu, mas pa se pravnika bmwsoul pa luta, mogoce ti onadva ponagata. Ko sem jaz kupoval, so mi rekli na banki da brez urejene etazne lastnine ni varjante dobit kredit, sploh, pod nobenim pogojem. Na silo p pomoje tut tega ne mores resit ce ena od lastnikov ne sodeluje.
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 309
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Kaj imate pa za urejati etažiranje, načrt itak drugi naredijo? A se ne strinjate kaj je od koga, al kako?
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Mrcina
Mrcina

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 873
  • Avtomobil: Honda Accord type R

Meni lahko pošlješ podatke, pa ti pogledam...
Prikaži več možnosti
    • LEO37 je všeč

Caffrey
Caffrey
  • Uporabnik
  • Sporočil: 62
  • Avtomobil: E91

Govoriš o etažiranju ali delitvi solastnine? Tako kot je nekdo predpisal pred menoj, pri etažiranju soseda nima veze.

Prikaži več možnosti

bmw_soul
bmw_soul

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 534

Zdravo. Tudi jaz ti lahko pomagam. V kolikor bos potreboval mi napisi.
BMW - več pa ni :ok2
Prikaži več možnosti
    • LEO37 je všeč

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 556
  • Avtomobil: LPP Urbana

za en primer vem, ko je banka kreditirala takšen nakup brez težav.

seveda je bil že elaborat izdelan, stavba pa je bila vpisana v ZK in ne njeni posamezni deli. tu se je kreditiral "sorazmerni del" stavbe.

drugo težavo, ki jo boš imel je: uporabno dovoljenje...

Urejal bancnik, 12.02.2019, 11:53.

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

janez79
janez79

Začetnik

• Uporabnik
  • Avtomobil: BMW E46 320dT

Verjetno je mišljeno, da je ''soseda'' solastnica stavbe...

Urejal janez79, 12.02.2019, 11:59.

Prikaži več možnosti

-MaTeJ-
-MaTeJ-

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 795
  • Avtomobil: BMW no more

za en primer vem, ko je banka kreditirala takšen nakup brez težav.

seveda je bil že elaborat izdelan, stavba pa je bila vpisana v ZK in ne njeni posamezni deli. tu se je kreditiral "sorazmerni del" stavbe.

drugo težavo, ki jo boš imel je: uporabno dovoljenje...

Če je bilo gradbeno izdano pred letom 2003 načeloma ne bi smelo biti problemov.

Naredi se etažiranje in potem se gre na upravno enoto po uporabno dovoljenje.

Če je gradnja nelegalna ali neskladna se naredi še legalizacija in je to to.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

ilegalec
ilegalec

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 115

Verjetno gre za solastnino in ko eden od solastnikov nasprotuje, se etažiranje ne more narediti, oziroma se lahko naredi etažni načrt in vse, samo vpisat se potem je problem, ker morajo biti vsi podpisi. Edina rešitev je vzpostavitev etažne lastnine po pravdnem postopku, se pravi preko sodišča. Problem pa je, ker to traja v letih.

Hitrejša rešitev je, da temu primerno spustiš ceno in se najde nekdo z gotovino in se rešiš smotane sosede. Če gre za solastnino situacija sploh ni enostavna za rešit in speljat samo prodajo, da bo vse po zakonu in je škoda da nisi iskal strokovnjaka že v začetku.

Prikaži več možnosti

Team Cabrio Slovenija
Team Cabrio Slovenija
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 438
  • Avtomobil: e85 3.0i, Smax, e87

A. Prodas nekomu, ki ima kes za celoten nakup, al pa naj da pod hipoteko eno drugo svojo nepremicnino(ce jo ima seveda on, starsi itd)
B. Ce A. ni opcija
Etaziras lahko po sporazumu(ki ga podpisejo vsi solastniki), kar je relativno hitro, al pa s tozbo na vzpostavitev etazne lastnine, kar traja (kot je ze nekdo omenil).
Obljubi sosedi jurja od realizirane prodaje, pozri ponos in prodaj flet.
Ce bos rabil sporazum, se javi ga nardimo. Ce bos sel tozit na vzpostavitev et. lastnine, si najdi odvetnika...$$

Urejal Team Cabrio Slovenija, 16.02.2019, 00:26.

Prikaži več možnosti
    • mitja155 in LEO37 uporabnikom je všeč to sporočilo

Caffrey
Caffrey
  • Uporabnik
  • Avtomobil: E91

Kot je omenil @ilegalec

Nikoli se ne toži na vzpostavitev etažne lastnine, ampak gre za predlog v nepravdnem postopku... Etažiranje je pa samo ena izmed opcij delitve solastnine.. Ne pišite na pamet, prosim.

Prikaži več možnosti

intejk
intejk

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 498
  • Avtomobil: tcr

punca je lastnica stanovanja v večstanovanjski hiši, ki ga bova v bližnji prihodnosti prodajala. kakšen strošek okvirno predstavlja etažiranje? v hiši so tri stanovanja, v preteklosti je bil podpisan dogovor o delitvi prostorov med lastniki, nikoli zapletov.

Prikaži več možnosti

Team Cabrio Slovenija
Team Cabrio Slovenija
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 438
  • Avtomobil: e85 3.0i, Smax, e87

Kot je omenil @ilegalec
Nikoli se ne toži na vzpostavitev etažne lastnine, ampak gre za predlog v nepravdnem postopku... Etažiranje je pa samo ena izmed opcij delitve solastnine.. Ne pišite na pamet, prosim.

Nono, v navedenem primeru je relevantno, da ima tip kupca in da bi rad cim prej prodal flet.

Kakorkol obrnes ena pot je sporazumna ena preko sodisca... s tozbo oz s predlogom na sodiscu. To je formalizem in za prodajalca sploh ni pomembn. Lahko se napise tud v latinscini, ce se hoce.

Sorazmerno poplacilo prodajalca oz prodaja cele stvari oz hise preko sodisca tud ni neka pametna/hitra opcija.
Banka v tem trenutku hoce etaziran flet, da bo dala kupcu hipoteko. Skratka iz vidika ciljne usmerjenosti je za prodajalca je v tem trenutku najvaznejsa info, da je najboljsa opcija, da kupec poizkusi zagotoviti za financiranje drugo zavarovanje (drugo nepremicnino itd) oz doseze sporazum s to solastnico.

Kupec ga ne bo cakal par let pa postopek na sodiscu + vrednost nepremicnin bo cez 3,4 leta ??
Prikaži več možnosti

mitja155
mitja155

BMW fanatik

• Uporabnik

evo me... čakamo seveda na A.. se pravi 100% keš.. ampak je tko tko...

pri sosedi sem že bil.. ne da s nič z njo zmenit... problem etažne je pri nas, da ima spodnja preveč zemlje, katero bi zgubila v primeru pravilnega etažiranja... 

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 556
  • Avtomobil: LPP Urbana

čakaj...ob pravilnem etažiranju bi vsak dobil določen kos zemlje, ki ga sicer sedaj uporablja "gospa".

v tem primeru bi ji povedal sledeče:

- ali gremo v etažiranje in se ji ta kos zemlje "proda"

- ali pa zahtevam plačilo nadomestila ( letna premija) za zemljo, ki ga "gospa" uporablja in mene pripada po/v postopku etažiranja ( pa magari preko tožbe)

Urejal bancnik, 22.02.2019, 10:22.

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

mitja155
mitja155

BMW fanatik

• Uporabnik

čakaj...ob pravilnem etažiranju bi vsak dobil določen kos zemlje, ki ga sicer sedaj uporablja "gospa".

v tem primeru bi ji povedal sledeče:

- ali gremo v etažiranje in se ji ta kos zemlje "proda"

- ali pa zahtevam plačilo nadomestila ( letna premija) za zemljo, ki ga "gospa" uporablja in mene pripada po/v postopku etažiranja ( pa magari preko tožbe)

sedaj sem ravno v nakupu enega stanovanja v krškem.. ko ga uredim, dam v lj v najem in začnem z etažiranjem... ker očitno razen na grd način ne bomo nikol nič naredili.. 

rabim pa enega dobrega najemojemalca :)

Prikaži več možnosti