Skoči na vsebino

Športna aplikacija za telefon

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
11 odgovorov v temi
uursi
uursi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 428
  • Avtomobil: BMW 528iA, BMW 530dX

Rad bi si naložil nekaj aplikacij na telefon, pa se vedno najdem v tem da ne vem čist točno katero bi naložil. recimo rad bi naložil neko športno reč, da mi sledi in riše pot po GPS ampak da je zanesljiva zadeva da ne prekinja.

Ali pa tako katere aplikacije kaj imate v uporabi pa da so uporabne.

za enkrat imam 

endomondo

runtastic

google fit

Prikaži več možnosti

urbanbevk1
urbanbevk1

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 924
  • Avtomobil: VW TOURAN

Jaz uporabljam sportstracker, strava, ter activity (apple), vse mi delujejo ok na iphonu x.

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 276
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Jaz uporabljam sportstracker, strava, ter activity (apple), vse mi delujejo ok na iphonu x.

Tudi jaz večinoma uporabljam sportstracker, občasno tudi smartrunner, ki omogoča live sledenje.

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

uursi
uursi

BMW fanatik

• Uporabnik

tako seaj sem si naložil za test še

Strava

MapMyWalk

Sports tracker

Zanimivo je to da mi aplikacija za iskanje satelitov najde v nekaj sekundah 10 do 14 vidnih in aktivnih vsatelitov pol pa ko pospravim telefon v notranji žep od bunde ko grem hodit mi kaže pa neki na pol. Nekaj dni nazaj sem testiral tako da sem telefon držal v roki  ko sem okrog hodil in mi je sproti sledil in risal pot. zgleda v žepu zgubi signal. Bom probal še slušalke priklopit pa jih bom imel nekje zunaj da vidim če delujejo kot neka antena.telefon je Samsung galaxy A6+2018. Bral sem da ima kar precej spodoben GPS.

testi sledijo.

Prikaži več možnosti

gusti4u
gusti4u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 828
  • Avtomobil: FR-V + RT

se bojiš, da bi se izgubil  ;)

:woohooKNJIGOVEZ:woohoo
Prikaži več možnosti
    • uursi je všeč

arijan90
arijan90

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 153

https://road.cc/cont...ck-times-strava

Da ne bo kdo ostal brez kolesa :D

Prikaži več možnosti

uursi
uursi

BMW fanatik

• Uporabnik

se bojiš, da bi se izgubil  ;)

MA ne samo mi je fajn tko malo motivacija pa to da vidim kok sem se naprezal. Drugače se je pa fajn tudi malo zgubit ker pol tud kaj novga človk vid. Itak smo čist v tirnicah kar se časa in poti tiče..

Prikaži več možnosti
    • gusti4u je všeč

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 126
  • Avtomobil: avtomatik

Strava

MapMyWalk

Sports tracker

Zanimivo je to da mi aplikacija za iskanje satelitov najde v nekaj sekundah 10 do 14 vidnih in aktivnih vsatelitov pol pa ko pospravim telefon v notranji žep od bunde ko grem hodit mi kaže pa neki na pol. Nekaj dni nazaj sem testiral tako da sem telefon držal v roki  ko sem okrog hodil in mi je sproti sledil in risal pot. zgleda v žepu zgubi signal. Bom probal še slušalke priklopit pa jih bom imel nekje zunaj da vidim če delujejo kot neka antena.telefon je Samsung galaxy A6+2018. Bral sem da ima kar precej spodoben GPS.

testi sledijo.

Mašbundo Nagumbe? :hihi :laugh

LP A.

:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti
    • uursi in Nixxon uporabnikom je všeč to sporočilo

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 034
  • Avtomobil: A6 Avant Ultra

Strava

MapMyWalk

Sports tracker

testi sledijo.

Namenski GPS čipi v telefonih so praviloma vsi od par manufacturerjev, trenutna generacija v optimalnih pogojih zmore natančnost določitve položaja s 95% verjetnostjo nekje 3m položajno in višinsko. To pomeni, da če vam telefon piše da je vaša natančnost pozicije recimo 2 metra, to samo pomeni da je 95% verjetnost da dejansko ste nekje v sferi z radijem 2 metra in središčem v točki z izpisanimi koordinatami, ni pa nujno. Prihaja sicer nova generacija GPS čipov (Broadcom), ki bo imela natačnost cca 0.3-1m (s 95% verjetnostjo).

Sposobnosti čipa so pa samo en kos sestavljanke (kako realtime procesira signale, ali je sposoben uporabljat signale različnih GNSS omrežih (GPS, GLONASS,...), na kakšen način in po kakšnih kriterijih filtrira in izloča signal satelitov ki kvarijo položaj - to so recimo predvsem sateliti zelo nizko na obzorju).

Na kakovost določitve položaja pa bistveno vplivajo tudi lokalni pogoji:

- število "vidnih" satelitov na trenutnem obzorju in tudi njihova konstelacija. Za določitev 3D položaja, potrebuješ lock na minimalno 4 satelite. To ti da enolično rešitev a brez možnosti izboljšav - goli minimum, če pa je satelitov več, imaš nadštevilna opazovanja in tvoj position solution se v postprocessingu lahko izboljša izboljša. Je pa recimo bolje imeti 5 satelitov enakomerno razporejenih visoko nad horizontom, kot pa 10 vse na jugu in nizko na obzorju

- kakršnakoli fizična ovira (stena, predal, avtomobil, ja, tudi žep lahko), zato recimo GNSS (širši pojem od GPS) v stavbah ponavadi ne deluje

- prisotnost visokih ovir na prostem, predvsem na naši južni strani (ker smo na cca 45° severno in je gostota satelitov proti jugu tipično višja). Ponavadi je v mestu kakovost določitve položaja slabša zaradi visokih stavb, v gozdu pa recimo zaradi gozdnega pokrova ali pa recimo v hribih če gremo po strmi severni strani. To dejansko zmanjša število primernih razpoložljivih satelitov, v mestu pa prihaja še do pojava, ki se mu reče multipath - signal od določenih satelitov preden zadane vaš sprejemnik, prej zadane tudi stavbe kar mu podaljša pot (za nek konkreten satelit, ne za vse). Posledica pa je manj natančen položaj

- trenutni pogoji v različnih plasteh (ionosfera,...) in kako te vplive modelira čip.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 724
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Mnja, bom verjel v te nove čipe ko jih bom videl. Kar se je do sedaj pokazalo je vse bolj na tisti 3-metrski točnosti, tudi tisti, ki naj bi sprejemali dve frekvenci. Ponavadi je ovira ravno antena.

Je pa dandanašnji nad nami že toliko enih satelitov (Galileo je ravno ta teden dal v uporabo 4 nove) da na odprtem res težko prideš do problemov s številom satelitov, za kolikor-toliko nov "GPS". Trenutno nad tvojo glavo več kot 20 :-D
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 034
  • Avtomobil: A6 Avant Ultra

No... dejstvo je, da se tudi GPS in druga omrežja stalno posodabljajo, ne samo sprejemniki, signal ni več enak kot je bil pred leti, je pa "kompatibilen" za nazaj seveda. In te nove podatke, ki jih signal vsebuje, sprejemniki, tisti ki to zmorejo pač uporabijo za boljšo kalkulacijo. Dolgo časa je šlo po principu iz tistih par podatkov iztisnit čimveč, sploh ko je imel GPS monopol in so imeli do nekje leta 2000 razne selektivne dostope do podatkov (civilni, vojaški namen). Clinton je to potem odpravil...

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 724
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Hja, odpravil ni, so pa izklopili zadevo. :-D Čeprav še vedno lahko "na zahtevo" vklopijo nazaj. So mi govorili kolegi iz Estonije kako so imeli probleme s signalom, ko je bila vojaška vaja z ZDA v Baltiku, mislim da lani ali predlani.

Zato pa EU sedaj ful forsira uporabo Galilea.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti