Skoči na vsebino

Nakup X3 2.0d e83 M47

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
13 odgovorov v temi
Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 720
  • Avtomobil: francoz, nemec, čeh

Kolega kupuje X3 od letnika 2005 - naprej......tam do nekje 8k €.

Ta dva sta mu "baje" zanimiva. Razlika med M47 in N47 motorji?

tale od prvega lastnika. Sicer M odbijači zihr niso original in servis vseh - menjava jermenov??? Veriga???

https://www.avto.net...asp?id=13895183

in pa tale:

https://www.avto.net...asp?id=13878483

Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 169
  • Avtomobil: star

meni osebno je z drugega linka bistveno lepši kot un z neki fejk m odbijači...

bi pa dodal naj raje pogleda za kakšnim 3,0d 205KM ali vsaj 177KM 2,0d ker teli 150KM so kar tko malo prešvoh… Pač povem iz lastnih izkušenj da je 150KM premalo...

In naj ima še cca 1200€ na lagerju za takojšen malo bolj konkreten servis... VSA olja, filtri, kakše zavore, Hardy zglob, grelne svečk in rele, akumulator, termostati, tesnila zraka, veriga pri N47 itd...

Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti
    • blackberet in Borut30 uporabnikom je všeč to sporočilo

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Se strinjam. Tudi meni je tisti ta-drugi bolj zanimiv oz lepši. Sicer pa se nekako bolj nagiba k šibkejšemu M47 motorju, ker je baje bolj vzdržljiv napram N47. Tukaj predvsem mislim na verigo. Bo pa to kdo drug znal povedati.....

Kar se tiče kardanov itd......je pa vprašanje. Ta-drug ima baje novo turbino, nove zavore, 8 let lastnica, kupljen v Sloveniji....nikoli pa nič menjano pri kardanu oz Hardy zglob. 

Sam mu sicer nekako bolj priporočam delovnega konja Subaruja Foresterja XT-ja, pa se boji glede porabe. Ki pa je za moje pojme zadnja stvar pri takšnih vozih.

Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik

nevem m47 je dober motor ampak kot rečeno prešvoh… tko masovne težave pri n47 so pa samo verige... pač da tistih 800€ in 200kkm mu nebo treba več tega tikat...

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 820
  • Avtomobil: študentski

Se strinjam. Tudi meni je tisti ta-drugi bolj zanimiv oz lepši. Sicer pa se nekako bolj nagiba k šibkejšemu M47 motorju, ker je baje bolj vzdržljiv napram N47. Tukaj predvsem mislim na verigo. Bo pa to kdo drug znal povedati.....

Kar se tiče kardanov itd......je pa vprašanje. Ta-drug ima baje novo turbino, nove zavore, 8 let lastnica, kupljen v Sloveniji....nikoli pa nič menjano pri kardanu oz Hardy zglob. 

Sam mu sicer nekako bolj priporočam delovnega konja Subaruja Foresterja XT-ja, pa se boji glede porabe. Ki pa je za moje pojme zadnja stvar pri takšnih vozih.

Hiba so še prve polosovine(katere se da brez problema obnoviti zaradi dobrega materiala-tako so mi povedali tam kjer jih obnavljajo),zadnji amortizerji spuščajo....

Če bi izbiral med tema dvema vsekakor drugega,lepši boljša oprema ,FL.

Drugače pa vsekakor za močnejši motor,SUVi imajo kratka prestavna razmerja, ter pogon na vsa kolesa tako ,da že z najmočnejšimi motorji nimaš ravno občutka da avto kam pretirano vleče.

Urejal blackberet, 13.02.2019, 12:52.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti
    • Borut30 je všeč

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Kako se vam zdi tale..iz uvoza:

https://suchen.mobil...cf-2efdb3d23d69

Prikaži več možnosti

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 556
  • Avtomobil: bel traktore

Kaj češ boljšega, x3 3.0sd...če je dovolj časa (€), kar po njega

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Kako se vam zdi tale..iz uvoza:

https://suchen.mobil...cf-2efdb3d23d69

Nekaj poceni se mi zdi za 3.0sd dizla.

Drugače pa lepo opremljen avto.

Aha sedaj se spomnil hiba je še ta dvodelna steklena streha,kjer se rada polomijo vodila. Malo sem študiral in doštudiral ,da je problem in rešitev ta ,ker se jo premalokrat nastavi(to pomeni držiš tipko navzgor cca 1min da se nastavi). Namreč streha je tako velika in ima vseh teh vodil toliko, da se potem posledično tudi hitro razštela kar pa pomeni da nekje nekaj preskoči in zlomi.

Jaz jo poleti vsake cca 14dni nastavim.

Urejal blackberet, 13.02.2019, 22:10.

Prikaži več možnosti

Bmwe46mb
Bmwe46mb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 166
  • Avtomobil: E91 320d xd

Dobr preveri da ni od Turcina,ali podobnih ker se boš sam zajj...Ce boš seveda iz Nemčije kupoval!
Prikaži več možnosti
    • Borut30 je všeč

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik

Pa racuni kot povsod da tukaj ogromen kos pogace vzame drzava... par tisocakov;)
Prikaži več možnosti
    • Borut30 je všeč

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Nekaj poceni se mi zdi za 3.0sd dizla.

Drugače pa lepo opremljen avto.

Aha sedaj se spomnil hiba je še ta dvodelna steklena streha,kjer se rada polomijo vodila. Malo sem študiral in doštudiral ,da je problem in rešitev ta ,ker se jo premalokrat nastavi(to pomeni držiš tipko navzgor cca 1min da se nastavi). Namreč streha je tako velika in ima vseh teh vodil toliko, da se potem posledično tudi hitro razštela kar pa pomeni da nekje nekaj preskoči in zlomi.

Jaz jo poleti vsake cca 14dni nastavim.

Sem slišal ja za strehe, da znajo bit zlo problematične, če jih ne nastavljaš. Cena popravila je potem 2k€ naprej, ker moraš menjati komplet mehanizem. In vprašanje, če te "nastavitve" pri svojem sploh kdo uporablja. 

Sicer pa avto zgleda lep, je pa treba vedeti, da je tukaj še cca 3k€, da ga pripelješ do sem in spraviš na cesto. Samo motor v takšnem vozu je pa top....

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Sem slišal ja za strehe, da znajo bit zlo problematične, če jih ne nastavljaš. Cena popravila je potem 2k€ naprej, ker moraš menjati komplet mehanizem. In vprašanje, če te "nastavitve" pri svojem sploh kdo uporablja. 

Sicer pa avto zgleda lep, je pa treba vedeti, da je tukaj še cca 3k€, da ga pripelješ do sem in spraviš na cesto. Samo motor v takšnem vozu je pa top....

Streh ne nastavlja 99% uporabnikov,ker niti ne ve za to funkcijo.

Prišteti moraš še strošek vsaj 1.000-2.000€,ko ga pripelješ da narediš oreng servis in pozamenjaš vse kar je za pozamenjati.

Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Streh ne nastavlja 99% uporabnikov,ker niti ne ve za to funkcijo.

Prišteti moraš še strošek vsaj 1.000-2.000€,ko ga pripelješ da narediš oreng servis in pozamenjaš vse kar je za pozamenjati.

Jp..pa smo na 10-11k€....  :beer

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Jp..pa smo na 10-11k€....  :beer

Kar je pa čisto normalna cena za tak avto z takim motorjem. Poglej 3.0si so dražji kot so bili dve leti nazaj.(čez 10.000€).

Če hoče dizla naj vzame najmanj 3.0d ali 3.0sd ter napolnjenega z opremo verjemi se mu bo obrestovalo in bo zelo zadovoljen. Tako da boljše dati 10.000€ za FL napolnjen z opremo in pravim motorjem kot pa 5.000€ za goliča z mlinčkom.

Veliko sem se prevozil z PFL 3.0dA goličem(sploh se mi ni dopadel in mi je bil grd avto tako zunaj še bolj pust notri) in pa sedaj FL 3.0siA napolnjenim z opremo. Drug svet,kot bi vozil drug avto ,sploh ni primerjave.

Urejal blackberet, 14.02.2019, 12:05.

Prikaži več možnosti
    • Borut30 je všeč