Skoči na vsebino

Avtonostalgija 80 & 90 - 1. slovensko youngtimer srečanje 11. maja 2019

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
82 odgovorov v temi
AVTONOSTALGIJA 80 & 90
AVTONOSTALGIJA 80 & 90
  • Uporabnik
  • Sporočil: 130

Še 14 dni...
Prikaži več možnosti

Matthew
Matthew

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 222
  • Avtomobil: E34/E46/E36

Še 14 dni...

Mene žal ne bo... sem na Češkem 

Pripete slike za predogled

• post-16829-0-23303300-1556368834.jpg

E34 je kot razvajena mlada gospodična, neprestano rabi pozornost in drage igračke...

Prikaži več možnosti

AVTONOSTALGIJA 80 & 90
AVTONOSTALGIJA 80 & 90
  • Uporabnik

PODROBNOSTI DOGODKA;

14:00 - 15:30

prihod udeležencev, spoznavanje, druženje, fotografiranje avtomobilov

15:30 - 16:00
ocenjevanje avtomobilov

16:00 - 16:30
nagovor organizatorjev in podelitev nagrad (lokal Siesta)

16:30 do 18:00
druženje v Siesti in na parkirišču

Na dogodku bo uradni fotograf Klemen Jeram Photography.

Pokali bodo trije in sicer;
-naj avto 80-ih
-naj avto 90-ih
-najbolj oddaljeni udeleženec

Vsak udeleženec, ki se pripelje z youngtimerjem dobi spominsko diplomo o udeležbi.

V lokalu bo poleg pijače možno kupiti tudi prigrizke.

PRAVILA UDELEŽBE;
-udeležba je na lastno odgovornost in vsak odgovarja za svoja dejanja
-na prizorišču je prepovedano turiranje, naglo speljevanje, burnout in podobno
-morebitne razkazovalne vožnje naj se nikakor ne izvajajo v bližini srečanja, temveč na ravni Brnčičevi cesti
-na prizorišču srečanja in v bližini je omejitev 10 km/h
-vsak udeleženec se strinja z javno objavo avtomobila skupaj z registrskimi tablicami. Kdor ne želi objave tablic naj si jih sam zakrije ali odstrani.

DOGODEK SE BO IZVEDEL V VSAKEM VREMENU.
PRIJAVNINE NI.

SE VIDIMO!

Urejal AVTONOSTALGIJA 80 & 90, 03.05.2019, 11:06.

Prikaži več možnosti
    • blackberet in LEO37 uporabnikom je všeč to sporočilo

AVTONOSTALGIJA 80 & 90
AVTONOSTALGIJA 80 & 90
  • Uporabnik

Še teden dni...
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 211
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: Vsi stari

R19 je na dobri poti, da bo pravočasno gotova, mi pa trenutna vremenska napoved ni najbolj po godu, da bi jo peljal na sprehod :frown

Upam, da se napovedi malo stabilizirajo, ker trenutno je lepa sobota samo v napovedi ARSO, ostali so bolj kritični.

Je pa fino, ker je dogodek popoldan in se bo točno videlo, kakšno vreme bo :ok

Urejal LEO37, 04.05.2019, 21:49.

F7P 704+M50B20+M54B22+M57D25+N53B30 = 28 cyl = 836 PS  :burnout 

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

R19 je na dobri poti, da bo pravočasno gotova, mi pa trenutna vremenska napoved ni najbolj po godu, da bi jo peljal na sprehod :frown

Upam, da se napovedi malo stabilizirajo, ker trenutno je lepa sobota samo v napovedi ARSO, ostali so bolj kritični.

Je pa fino, ker je dogodek popoldan in se bo točno videlo, kakšno vreme bo :ok

Greš pa za E36, če bo slabo vreme, pa je. :ok2

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik

To pa sploh ne... čeprav ima E36 zaenkrat še vedno hardtop gor.

Prikaži več možnosti

AVTONOSTALGIJA 80 & 90
AVTONOSTALGIJA 80 & 90
  • Uporabnik

Meteorologi pravijo, da nam bo vreme prizaneslo. V času srečanja naj ne bi bilo omembe vrednih padavin. :ok

Prikaži več možnosti
    • LEO37 je všeč

318dule
318dule

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 610
  • Avtomobil: E30,E36, E84, T3 camper

Potem takem se vidimo!
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • AVTONOSTALGIJA 80 & 90 je všeč

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik

Prav dobro je bilo. Lepih nekaj uric v dobri družbi in ob veliko zanimivih avtov.

Hvala organizatorjem :ok

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 610
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Presenetljivo velika udeležba!

Kakšna slika več kasneje, za zdaj pa samo - Jerry mobilni kolesarski servis :ok2

Pripete slike za predogled

• IMG_20190511_164427.jpg
Prikaži več možnosti
    • PussyWagon, anita_a in AVTONOSTALGIJA 80 & 90 uporabnikom je všeč to sporočilo

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik

Jerry je dokazal, da ni samo sveder, temveč univerzalno orodje :laugh

Prikaži več možnosti

mapetpun
mapetpun

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 354
  • Avtomobil: 2002 e39 525dA touring

A je bil s cadijem v konkurenci? :D

Torej Leon in xdriver, sem torej tam vidu vajini R19 in e39? Oba sta tipi topi :D

Prikaži več možnosti
    • LEO37 in x-driver uporabnikom je všeč to sporočilo

anita_a
anita_a
  • Uporabnik
  • Sporočil: 3 366
  • Avtomobil: hitro kolo

Na vprašanje, ali ima kdo imbus ključ, je Đeri odgovoril pritrdilno, šel v svojega mint  :laugh  condition Caddyja z gumami iz leta 04 :-D  in privlekel ven kufr Interdiskont. V njem se je nahajalo cca 5 imbus ključev in ti samo izbiraj. Hvala ti še enkrat!

Pohvale tudi organizatorjem, kapo dol. Super je bilo, tudi nora zbirka avtov. Oblikovno dosti boljše in bolj raznoliko kot danes. Še pridemo!   :ok2

Urejal anita_a, 11.05.2019, 22:16.

Prikaži več možnosti

AVTONOSTALGIJA 80 & 90
AVTONOSTALGIJA 80 & 90
  • Uporabnik

Pohvale tudi organizatorjem, kapo dol. Super je bilo, tudi nora zbirka avtov. Oblikovno dosti boljše in bolj raznoliko kot danes. Še pridemo!   :ok2

Hvala za pohvale. Se zelo trudimo. :ok

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik

Ko sem pa to sliko videl (BTW, lepe fokte organizatorji :ok), me je pa prijelo, da bi spet imeli Alfo doma :ok

59887944_10212625972118281_1164679797918

Prikaži več možnosti
    • crtacrta, peropapero, tonchy in 2 ostalim je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 73 357
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Očitno sem falil poklic, bo treba odpret bicikl servis, to je biznis  :laugh :lmao

Kaj, naj rečem, zadeva je uspela, pohvale organizatorjem  :ok2 Škoda ker je sosedni napovedani USA Cars meeting odpadel, na njihovi internetni strani sicer piše da je odpadel zaradi blata, a temu seveda nisem verjel in sem potem neuradno izvedel da je odpadel zato ker lastnik parcele ni želel da bi mu amerikanci razrili na novo posajeno travco, tako da je odpovedal zadevo vsega par dni pred dogodkom... folk se je par 1000 km daleč pripeljal ker niso bili obveščeni da bo odpadlo, 6 bendov so morali odpovedat, itd, skratka NO COMMENT!!!  :napaka  :damn  :fight  :napaka  :napaka  :crazy

No pa pustimo to, važno je da ni vse odpadlo in da smo se mi imeli fajn  :-D Jaz sem imel namen prit z E39 pa me je sosed taksist doma zaparkiral, tako da nisem mogel dat avta iz garaže in mi ni ostalo drugega, kot da pridem s Caddyem  :napaka Itak da sem popizdil ampak kaj čem, če bi klical policijo bi zamudil 2 uri (vem kako gre, ker sem jo že večkrat klical iz istega razloga), tako sem se raje zbasal v folcgrabnovo kanto in sem vsaj svojo rit prinesel na srečanje, če že nisem imel kaj za pokazat  :damn Na koncu koncev se vse skupaj niti ni tako slabo odvilo, saj me je organizator povabil naj svojo kanto parkiram med udeleženci (avto je letnik 99, torej se kvalificira), pa še orodje sem imel s sabo, kar je Anitki & cimru, pardon, možu po novem prav prišlo, saj je dečva ugotovila da jo sedež v rit žuli, po tem ko smo ga naštelali za 2 mm je bilo OK (pa naj še kdo reče, da 2 mm pri ženski nič ne pomeni) :rofl

Ja, na srečanju je kar dogajalo. Najprej sem kot rečeno parkiral in to zanalašč ob avtu x_driverja, da se bo njegova E39 ja še malo nalezla rje od moje kante in bo dec moral kupit še kakšna vrata ali blatnik, hehe. Ob tem sem pregnal skupinico ljudi ki se je senčila tam pod dreveščkom, po izrazu na njihovih facah sem uganil da jim prvič ni jasno zakaj sploh rinem tja, drugič jim pa tudi ni bilo prav da sem jih pregnal izpod sence, direkt pod ksiht sem jim porinil avspuh od moje folcvagnove kante... sorry fantje (in dekleta), nekje je pač treba parkirat. Ko sem izstopil sem začuden ugotovil da sem sam, okoli mene ni bilo dobesedno nobene žive duše več, to mi nikakor ne gre v račun ker vsakič ko sem do zdaj parkiral na kakem srečanju se je okoli moje stare korete praviloma naredila taka gužva da še vrat nisem mogel odpret, tokrat pa nič. Folk očitno res ne mara Caddyev, ali kaj?  :confused Mogoče je bila pa za to kriva plemenita plesen okoli blatnikov in res je da sem avto nazadnje opral lansko leto, povem po resnici, jebi ga. No, whatever. 

Ko sem parkiral (in skrbno zaklenil, da mi ga nebi kdo ukradel) svoj avto, sem se neopazno pomešal med množico in začel oprezat okoli sebe, če slučajno koga poznam. Itak, kmalu sem našel stare kolege. Najprej mi je padel v oči LEO37, ki je motovilil tam sredi parkinga z avtotelefonom iz leta 1990, sem mislil da namerava nekoga ubit pa mu ni najbolje uspevalo, se je zapletal v tiste kable in po tleh vlekel podaljšek za polnjenje, ja jebi ga, res nam ni bilo lahko v 90-ih. Pohvalil se mi je da ima novo jopico (gor je bila sicer letnica 1988, tako da je spadala v izbrano tematiko), ki jo je kupil v Italiji na nekem zboru veteranov, ko ga je prezeblo do kosti. Revež je vremensko napoved samo preletel in ko je videl da bo sonce je prišel praktično v kopalkah, v resnici je pa pihalo kot sto mater pa še zrak je bil leden ker je dan prej v hribih snežilo - globalno segrevanje, jebi ga. Tako je kupil tisto jopico in se zdaj po srečanjih hvali, češ glejte mene kakšen car sem, lahko si kupim nove gvante, lol.

To pa še ni bilo vse, kar se hvaljenja tiče. Po tem ko sem se malo svaljkal naokoli, sem srečal še 3 svoje stare kolege in prav vsi trije so mi na standard vprašanje "ej kako si, kva delaš" odgovorili da pravzaprav nič, da so ves čas na morju - jahte, pa take zadeve. No saj bi jim še verjel če nebi bili mi sredi Črnuč, tam zraven pa do zdaj še nisem opazil niti neke omembe vredne mlakuže, kaj šele morja. Torej očitno niso ves čas na morju, ali pa si jaz in oni morje nekako drugače predstavljamo, kdo bi vedel. No pa nima veze, važno je da smo vsi zadovoljni.

Ko človek takole postopa, ga seveda slej ko prej zgrabi lakota in tudi z mano ni bilo nič drugače. Pa se od nekod primaje organizator in prinese - cel karton krofov! Hudo. Seveda sem šel takoj v akcijo, ves karton sem najprej detajlno premeril in po tehtnem razmisleku izbral največji krof, tistega s čokolado. Jebi ga, če ni čevapov so tudi krofi dobri, podarjenemu krof... pardon, konju se ne gleda v zobe. Malo me je edino zaskrbelo ko sem izvedel od kje tisti krofi izvirajo, dec mi je namreč rekel da mu je škatlo nekdo porinil v roke, češ evo ti, potalaj tole med folk. OK kul, očitno ima nekdo rad ljudi, ali pa je posredi kaj drugega, naprimer kakšen socialni eksperiment. Pa se je izkazalo da temu ni bilo tako, krofi so bili prav dobri in pravzaprav edino kar jim lahko človek očita je to da niso bili iz 80-ih ali 90-ih, saj bi jih v tem primeru lahko ponucal kvečjemu za kako omaro podložit, nebi več služili svojemu originalnemu namenu.

Sem še kaj pozabil omenit? Hja, zna bit da res. Debata je kot vedno tekla o babah, o joških, o politiki, o izpustih in toplogrednih plinih, razpravljali smo o tem kako velik nos ima Roti in če si bo še kdaj upal prit na kako srečanje ali ne, take reči. Standard. Avtomobilov je bilo od vsega po malem, tam na zadnjem parkirplacu sta jugo in stoenka tekmovala komu bo prej bat z ojnico vred čez blok pogledal ko ga nažigata do blokade, pa en mercedes je metal ogenj skozi avspuh, škoda da se ni nihče spomnil da bi na njem čevapčiče pekel, res škoda. Srečal sem še tii-ja, XIN-a, BB-ja, pa ziher sem jih še cel kup pozabil, forum je bil kar dobro zastopan. Aja, Boobs je tudi prišel s svojo boljšo polovico, pa SI_APN z NISMO, njo sem imel čast prvič spoznat. Dec je povedal da se je avtomobilov tako nažrl da zdaj dela v popolnoma drugi branži, kikiriki prodaja na plaži ali nekaj podobnega, nisem si čisto dobro zapomnil. Moram rečt da sta si oba z Boobsom kar dobro postlala, obe punci sta luštni, edino Boobs je totalno falil s svojim nickom, njegov bi moral bit I Don't Love Boobs, SI_APN-ov pa ravno obratno. No nima veze, fanta že vesta kako in kaj, o tem sem prepričan.

Tokule, zaenkrat naj bo dovolj, naj še kdo drug kaj napiše, da ne bom samo jaz gobezdal, kot ponavadi  :blabla Pa kake fotke prilepite, naj se vidi razkošje 80-ih in 90-ih, to so bila leta... sicer je res da smo takrat še kable za sabo vlekli, no pa vseeno, ni bilo slabo  :laugh  :laugh  :metalc

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك! :priklon

Prikaži več možnosti
    • Nixxon, crtacrta, LEO37 in 3 ostalim je všeč

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 548
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Ne siriti napacnih informacij o Piston Riotsih!

Odpovedalo se ga je soglasno predvsem zaradi napovedi slabega vremena, in prestavilo na September.

Znano in tudi javno objavljeno ter spremenjen urnik je bil par dni prej.

Za vse tiste kateri se hocete nauziti USA zadev je pa 25.5. Na stajerskem koncu(Mmiklavz na dravskem polju-letalisce)Americboom.

Urejal blackberet, 12.05.2019, 11:54.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik

Hahaha Jerry... dobro si napisal :laugh

Hja... tisto vremensko napoved sem takrat res zelo nepozorno pogledal :crazy

... in kabli... ja... v današnjem brezžičnem obdobju se hitro zapletejo :skrbast

24552376.jpg

Nisem veliko slikal, tako da manjka kar nekaj avtov (tudi par lepih E30). Verjetno je veliko manjkajočih ujel x-driver, sigurno pa fotograf organizatorjev.

24552352.jpg

Predstavnik dolenjske E30 ekipe in v ozadju forumaška E28, ki je prejela eno od treh nagrad na stečanju :ok

24552358.jpg

Za ta avto sem prepričan, da sem ga že videl na forumu, ne bom pa trdil... no, saj nima veze... je pa :mljask

24552367.jpg

Zverina :metalc

24552362.jpg

Slikan je samo detalj, je pa celoten avto prav huda pojava... zelo lepa E38

24552354.jpg

Noro lep avto :respect

24552356.jpg

Tu pa skoraj ni bilo dvoma, za koga gre. Lepo je bilo spoznati forumašico in forumaša, ki sta se pripeljala s tem lepotcem :ok

Se pa vidi, da smo na forumu res ljubitelji avtomobilizma (kar nekaj nas je prišlo z vozili drugih znamk). Nas je bilo kar lepo število, že če sodim samo po tistih nekaj, za katere vem. Pa jih je bilo sigurno še kar nekaj, ki jih ne poznam. Je pa zanimivo, kako prijetni so forumaši, ko jih spoznaš v živo, potem, ko si nekaj časa samo spremljal njihove poste na forumu. 

Sem pa malo zmeden glede Anite, ker, če prav povežem zgornje poste, je bila na srečanju... a ni blond pa nekega psa s seboj nosi? :zmeden

:-D

Anyway... neuradno naj bi še ena od treh nagrad šla v forumaške roke, in sicer za tega odlično ohranjenega CL 420

24552353.jpg

Jerry, si se hecal, glede rje tvojega Caddy-ja in x-driverjeve E39... ampak ne vem, če si opazil, kako hitro so umaknili E36, ki je bila za zelo kratek čas med najinima avtomobiloma   :laugh

24552357.jpg

Ima pa Caddy, poleg rje, še eno zanimivost... senčnik, narejen iz vinjet :umruodsmeha

24552377.jpg

Pa da zaključim z nekaj lepših pogledov.

Najprej Zlobny-jev V12...

24552375.jpg

... in nato še nekaj italijanskega :mljask

24552355.jpg

24552359.jpg

Urejal LEO37, 12.05.2019, 13:14.

Prikaži več možnosti

318dule
318dule

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 610
  • Avtomobil: E30,E36, E84, T3 camper

Pa še smetana za na konec :)
60's 70's 80's :
IMG_20190511_183412.jpg IMG_20190511_183337.jpg
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • mico, crtacrta, penny3 in 3 ostalim je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.