Skoči na vsebino

Nakup avta s kupom napak

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
286 odgovorov v temi
maus111
maus111

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 596
  • Avtomobil: V8

Pol si tut cigan? #e38 ..sigurno si!
Prikaži več možnosti

prekov
prekov

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 550
  • Avtomobil: BMW

Stari ce bodo cigani tole foro kako kupovati avte na pooblascencih prebrali tukaj. Propadejo vsi po vrsti, cigani pa se bodo z novimi avti zaceli okoli vozit.

Torej ce prav razumem, kupis najcenejsi avto, zdrkan do amena pri pooblascencu in potem jih prisilis da ti ga "obnovijo". Sam pazi zdaj - tak avto potem prodas naprej. In gres po novega tja ..

Sem pravkar odkril nov ciganski biznis?

Po moje je tukaj bil problem samo v tem, da prodajalec kupcu pred nakupom ni povedal v kakšnem stanju je avto!

A v oglasu so oglaševali da je avto brezhiben in pregledan po metodi točk!

Tako da dokler bojo skrival napake na avtih se komot lahko ponovi podobna zgodba! Moč javnosti dela svoje!

Urejal prekov, 08.03.2019, 19:54.

Prikaži več možnosti

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 135

Pol si tut cigan? #e38 ..sigurno si!

Haha, iz katere cevi si pa ti pogledu ven? Si spet pozabu tablet vzet?

Po moje je tukaj bil problem samo v tem, da prodajalec kupcu pred nakupom ni povedal v kakšnem stanju je avto!

A v oglasu so oglaševali da je avto brezhiben in pregledan po metodi točk!

Tako da dokler bojo skrival napake na avtih se komot lahko ponovi podobna zgodba! Moč javnosti dela svoje!

Mah jaz sem se hecu ... Pac sej je prav, ce so mu zatrjevali da je avto brezhiben, je pac upraviceno to tudi pricakoval. Vesel sem da je resil stvar dobro za njega.

.:: Kupujete avto v EU? Nov DMV Portal za izračun DMVja ::.

#E38 728iA#E38 740i#E46 330xi#E65 740i#E91 318d#
Prikaži več možnosti

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 178
  • Avtomobil: Becikl

To jaz že cel čas vidim kar ti :)  problem je ožji spekter, boš težko to dopovedal  ;)

Človek je točno vedel pravico, da mu ga morejo popraviti in to je tudi izsiljeval, ker po zakonu to LAHKO saj je povedal sam :)
Če so živci res vredni tega??? ve pa vsak posameznik zase. Jaz bi avto peljal nazaj, vrnite denar in adijo.

Najboljše bi bilo tako, da bi se avto vrnil in dobil vrnjeno kupnino in ostale stroške pregledov, na forum napišeš za kateri avto se gre, kaj je z njim narobe,
pač kritiko v pravem smislu za sam avto kot prodajalca, kot se to najpogosteje prakticira v takih primerih in adijo. Greš kupit drugi boljši avto, ki ga daš prej neodvisno pregledat in piči miki brez nobenih zdrah.

Kakorkoli, po prebranem je namen dosežen za lastnika/kupca. Dvomim, pa da bo to spremenilo situacijo na trgu rabljenih vozil :)

Ja ampak point je da bo dobil tak izdelek kot ga je placal. Vracanje kupnine je easy way out in ce bi objavil na forum v kakem stanju je avto bi to videlo koliko....1000 ljudi morda pa od teh 1000 je potencialnih kupcev za 1ko 2.0d glih 30.

Nic ne bi naredil s tem.

Tako je pa preprecil da bi POOBLAŠČENEC nategnil še koga drugega.

Ne razumem čemu taka debata glede tega da kupec dobi obljubljeno blago. Za 7 000 eur so mu prodali brezhibno vozilo pregledano po 110ih tockah in to so mu dolzni dostaviti.

Hvalabogu da ima potrosnik kako pravico.

Spremenilo se ne bo nic, ker takih kot je on je vsak 10 000. Vsi ostali bi vsi posrani bili presrecni, ko bi nam povrnili kupnino in bi kolegom za sankom razlagali kako smo fajn resli zadevo.

sasasasa.jpg    Smrt feminizmu, svoboda zdravi pameti. 

Prikaži več možnosti
    • bvogri in velikomalo uporabnikom je všeč to sporočilo

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 71 179
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Jaz načeloma nimam nič proti temu da se gremo natančnost in da mora bit vsaka storitev ki jo plačaš opravljena 100% natančno. Bi pa vprašal tiste ki to zahtevajo od drugih, če se tega tudi sami držijo? Torej natakarji, vi vedno postrežete ljudi točno po vrstnem redu in vedno prinesete na krožniku natančno tisto, kar je bilo naročeno? Zdravniki, vedno uganete pravilno diagnozo in nikoli ne predpišete napačnih zdravil? Vremenarji, vedno v nulo zadanete vreme? Cestarji, vedno zafilate luknje v cesti tako, da se jih ne čuti ko zapelješ čez fliko? Sodniki, vi vedno razsodite tako, da je pravici zadoščeno? 

Pomojem ne. Že Mihold je pravilno ugotovil da človek ki je v tem primeru od servisa zahteval dobesedno BOGOVSKO natančnost sam niti toliko korektnosti ni premogel, da bi se potrudil in pravilno napisal potek dogodkov na servisu. Jaz poznam take ljudi, sem imel z njimi že dostikrat opravit a sem se izvežbal do te mere, da jih zdaj prepoznam že v štartu in jih že v štartu tudi odslovim. Naj žrejo živce komu drugemu. Amaterski prodajalec na Cosmosu te prakse ni imel in je naredil dve napaki, ne samo da je prodal preveč površno pregeldan avto, prodal ga je tudi napačnemu človeku. Dober prodajalec ve da ni cilj trgovine prodat čimveč, pač pa nekoliko manj a zato pravim ljudem, saj vsako napako zelo drago plačaš. Dober trgovec nisi takrat ko vsakemu nekaj prodaš (beri: vsiliš), ampak takrat, ko določen % ljudi dobesedno odsloviš oziroma zavrneš. Kupca res ščiti zakon in lahko zahteva od (pooblaščenega) trgovca marsikaj, medtem ko trgovca ščiti samo in izključno zdrava pamet oziroma izkušnje. Mogoče se bodo iz te zgodbe celo na ACosmosu kaj naučili in zamenjali ekipo prodajalcev, ko je vozila tam prodajal forumaš SIMI se to kolikor vem ni dogajalo. Res mi ni jasno zakaj so njega premestili, slišal sem že marsikaj, no rekel bi da jim bo za to še žal, oziroma jim je že. Pa ne da ščitim SIMI-ja, samo poteza mi ni jasna. Tole z amaterji se očitno ne obnese.

TO BE SMART IS A PRIVILEGE, BUT TO BE JERRY IS A GIFT FROM GOD!

Prikaži več možnosti
    • dwdwdwwd je všeč

arijan90
arijan90

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 195

Gre se za zavajanje kupcev. Enostavno bi se izognili lahko temu, da ne bi napisali oz rekli da je bil avto pregledan po 110 tockah.
Prodajalci pa res niso tako bogi in bojezljivi komu bodo kaj prodali, kot se bere iz tvojega komentarja.

Hitro opazis kdaj se prodajalec neha ubadat s tabo. In to je takrat ko zacnes sprasevat o stvareh, ki jih je pisal na oglasu, vendar jih nima za pokazat.

Se o praksi prodajalcev, ki se jo posluzujejo. Prodajo/posljejo napacen del, zato ker pravega nima na zalogi, ker ve da drugace bo sel kupec drugam to kupit. Potem pa pocaka da vrnes nazaj, on pa naroci pravi del in se opravici za napako.
Prikaži več možnosti

dwdwdwwd
dwdwdwwd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 583

Jaz načeloma nimam nič proti temu da se gremo natančnost in da mora bit vsaka storitev ki jo plačaš opravljena 100% natančno. Bi pa vprašal tiste ki to zahtevajo od drugih, če se tega tudi sami držijo? Torej natakarji, vi vedno postrežete ljudi točno po vrstnem redu in vedno prinesete na krožniku natančno tisto, kar je bilo naročeno? Zdravniki, vedno uganete pravilno diagnozo in nikoli ne predpišete napačnih zdravil? Vremenarji, vedno v nulo zadanete vreme? Cestarji, vedno zafilate luknje v cesti tako, da se jih ne čuti ko zapelješ čez fliko? Sodniki, vi vedno razsodite tako, da je pravici zadoščeno?

Nisem bral nič o zadevi tako, da ne mislem nič vsebinsko komentirat. Samo tale odstavek je zakon.

Injection is nice but I'd rather be blown.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.