Skoči na vsebino

Nakup avta s kupom napak

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
286 odgovorov v temi
velikomalo
velikomalo

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 213
  • Avtomobil: vse po malem

Kaj so "papirji o stroskih"? :) Predracun za popravilo al kaj? Kakorkoli... Naj ga zrihtajo, tacas dajo nadomestnega, pa bo vse reseno. Zakaj je tako vazno dobiti predracune? 

Zakaj predračune oz. papir?Zato da bo javnost videla v kakšnem stanju so hotli avto podturit.Zdej oni hočejo zadevo zrihtat(veriga,turbina) na papir pa bi napisali posodobitev motornega računalnika :hihi

Tako se bodo oprali da z avtom ni blo nič posebnega narobe.

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 395
  • Avtomobil: BMW

velikomalo : a so tebe naplahtali?

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 741
  • Avtomobil: e92 N/A straight 6

GTI?

Tako je. Trenutno nevozen.  :frown

Prikaži več možnosti

velikomalo
velikomalo

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Si bil poleg ob nakupu, da to tako za 100% trdiš?

Kaj če bi bil brezhiben avto na trgu vreden 10k€, on ga je pa kupil recimo za 7k€?

Nikogar ne zagovarjam, ne poznam ozadja, samo obtoževanje na povprek mi ni všeč.

Po drugi strani pa - zakaj bi nekdo kupil vozilo na pooblaščencu in ga peljal preveriti na drugega?

Ma sej ni važno za koliko je kupljen.

Dejstvo je da je avto na dan prodaje s strani prodajalca bil brezhiben, nekaj dni kasneje pa zahtevajo avto na vleko obvezno.

In ponavljam oni so 100% vedli za stanje avta,ker me ne prepričaš da pooblaščenec ne pozna vozil ki jih prodaja. Tako vozilo so vzeli v račun za male pare(z napakami) in potem hotli podturit in prikrit napake,ter upat da zadeva zdrži 1 mesec.

Prikaži več možnosti

the_one
the_one

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 739
  • Avtomobil: -

Zakaj predračune oz. papir?Zato da bo javnost videla v kakšnem stanju so hotli avto podturit.Zdej oni hočejo zadevo zrihtat(veriga,turbina) na papir pa bi napisali posodobitev motornega računalnika :hihi

Tako se bodo oprali da z avtom ni blo nič posebnega narobe.

ne se tako razburjat :) Ce bodo tipu zdaj zastonj zamenjali verigo, turbino pa se kaj (na 8  let stari enki, kjer so te zadeve tako ali tako klasika), je lahko samo zadovoljen. In to, da je kupec nek robin hood, ki zeli zdaj samo celemu internetu pokazati kako zlobni so na cosmosu tudi malo dvomim... Res bi bilo zanimivo slisat celotno zgodbo :)

Prikaži več možnosti
    • sokol je všeč

velikomalo
velikomalo

BMW ljubitelj

• Uporabnik

velikomalo : a so tebe naplahtali?

Ma ne kje pa jst sem na vw.

Nisem pa bil daleč,da bi me indijanc na ABC(VW) nategnu za cca 500€

Menjava termostata dsg in oljni servis(olje filter)

In tu so vsi isti.

Za oljni servis sem z lahkoto dobil ponudbo na mail, menjava termostata + oljni servis pa ni šans.Mi je samo na listek napisu končno ceno :laugh

Prikaži več možnosti

Kobal trans
Kobal trans
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 784
  • Avtomobil: kombi

Bavarec Fan, kako nevozen, ne me jebat, pelji nazaj in zahtevaj reklamacijo.

Prikaži več možnosti

ily
ily

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 507
  • Avtomobil: e91

Imam tudi jaz trenutno zanimivo izkušnjo s pooblaščencem za Vag. Peljal sem jim dve leti star (50k km) avto z majhnim problemom, nazaj pa dobil nevozen avtomobil z velikim problemom, polomljenimi konektorji, nepriklopljemi cevmi... Štala!!! Razmišljam o tožbi!

jaz jim vrat zavijem!! Pa nikoli ne gledam, kaj delajo mehaniki, pač zaupam saj znajo svoje delo verjetno boljše narediti kot jaz.

Domnevam da bo to pooblaščenec rešil in se ti lepo opravičil.

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 395
  • Avtomobil: BMW

Ma ne kje pa jst sem na vw.

Nisem pa bil daleč,da bi me indijanc na ABC(VW) nategnu za cca 500€

Menjava termostata dsg in oljni servis(olje filter)

In tu so vsi isti.

Za oljni servis sem z lahkoto dobil ponudbo na mail, menjava termostata + oljni servis pa ni šans.Mi je samo na listek napisu končno ceno :laugh

Kam voziš svojega passata zdaj? Kje si zamenjal?

Bavarec Fan, kako nevozen, ne me jebat, pelji nazaj in zahtevaj reklamacijo.

Je nevozen. Predvidevam, da so kaj menjali/popravljali in zraven polomili pol motorja.

Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 618
  • Avtomobil: Mašina

Prijatu moj če so zahtevali da se avto prišlepa nazaj na servis v gorico,potem so že vedeli da zadeva ne bo zdržala tvojih pametovanj o 30-40kkm.S

1. Ne zagovarjam ne enega ne drugega sem jasno napisal in napišem še enkrat,ker ne vemo celotnega ozadja oz. obeh plati medalje? Ja? Bo šlo? Svet ni samo črn in bel. Še vedno ni od avta napisanih kilometrov. Da ne govorim, kakšne vse avte navadni ljudje lastniki avtomobilov podturijo avtohišam, ko vozilo dajo v račun. 

Lahko naštejem primerov še in še, ko pridejo na servis, poveš da je zanič ketna, turbina, sklopka, odgovor lastnika je pa "ne bom popravljal, bom zamenjal, dal avto v račun in vzel drugega", in ta isti profil ljudi pričakuje drugi kupljen rabljen avto 100% brezhiben. Ne se hecat :D

Da bi res bili vsi tako pošteni samo 50% tistega kar govorijo.

2. Besed "prjatu" in "tvoja pametovanja" pa ne bom komentiral, če se tebi zdi tak način izražanja primeren in kulturen tudi prav :ok

Urejal MIHOLD, 19.02.2019, 13:01.

Prikaži več možnosti

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 178
  • Avtomobil: Z3 1,8 roadster

Zato je pa mene ful strah kupit rabljen avto za 15-20 jurjev. Bi že zdavnaj E92 zamenjal za kakšno X3, pa si kar ne upam, čeprav je na netu ogromno ponudbe takih in drugačnih....
Prikaži več možnosti

velikomalo
velikomalo

BMW ljubitelj

• Uporabnik

1. Ne zagovarjam ne enega ne drugega sem jasno napisal in napišem še enkrat,ker ne vemo celotnega ozadja oz. obeh plati medalje? Ja? Bo šlo? Svet ni samo črn in bel. Še vedno ni od avta napisanih kilometrov. Da ne govorim, kakšne vse avte navadni ljudje lastniki avtomobilov podturijo avtohišam, ko vozilo dajo v račun. 

Lahko naštejem primerov še in še, ko pridejo na servis, poveš da je zanič ketna, turbina, sklopka, odgovor lastnika je pa "ne bom popravljal, bom zamenjal, dal avto v račun in vzel drugega", in ta isti profil ljudi pričakuje drugi kupljen rabljen avto 100% brezhiben. Ne se hecat :D

Da bi res bili vsi tako pošteni samo 50% tistega kar govorijo.

2. Besed "prjatu" in "tvoja pametovanja" pa ne bom komentiral, če se tebi zdi tak način izražanja primeren in kulturen tudi prav :ok

Zopet se vlečeš ven.Ne moreš me prepričat,da pooblaščeni servis bmw vozil ne preveri avta,ki ga dobi v račun.Na podlagi pregleda oceni odkupno vrednost vozila. Drži?Oni ga dajo na prafaktorje če je potrebno.In v tem primeru so itak preverili stanje ketne.Dobro so vedeli da je ketna zrela za zamenjavo in turbina tudi. Na podlagi tega so vozilo odkupili za smešen denar in v istem stanju prodali naprej kot brezhibno vozilo. Ampak se ni izšlo.

In ja pri nas gradbincih je svet črn ali bel.

Če pokrivam streho je lahko samo dobro ali ni dobro.Vmesne varijante pri nas ni.Kako je pa pri vas mehanikih pa nevem.Očitno je lahko tutti colri.

Prikaži več možnosti
    • bvogri je všeč

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 178
  • Avtomobil: Z3 1,8 roadster

Zopet se vlečeš ven.Ne moreš me prepričat,da pooblaščeni servis bmw vozil ne preveri avta,ki ga dobi v račun.Na podlagi pregleda oceni odkupno vrednost vozila. Drži?Oni ga dajo na prafaktorje če je potrebno.In v tem primeru so itak preverili stanje ketne.Dobro so vedeli da je ketna zrela za zamenjavo in turbina tudi. Na podlagi tega so vozilo odkupili za smešen denar in v istem stanju prodali naprej kot brezhibno vozilo. Ampak se ni izšlo.

Če pokrivam streho je lahko samo dobro ali ni dobro.Vmesne varijante pri nas ni.Kako je pa pri vas mehanikih pa nevem.Očitno je lahko tutti colri.

Mogoče so ga pa tudi naprej prodali po smešni ceni.....premalo vemo.
Prikaži več možnosti

velikomalo
velikomalo

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Kam voziš svojega passata zdaj? Kje si zamenjal?

Je nevozen. Predvidevam, da so kaj menjali/popravljali in zraven polomili pol motorja.

Ma kakor kdaj. Mi smo vozili pismu povsod avtomagazin,vulko tolmin, ABC,stavanja,zdej nazadnje sem pelju k enmu u kromberk(pod kozolec varijanta).Pred hišo so sami passati in pol je ku je.

Jst na to ne dam neke pozornosti.Menjava olja,filtrov,zobatega,ploščic diskov.....

To znajo vsi samo je važno kolko se potrudi in koliko te olupi

Urejal velikomalo, 19.02.2019, 13:20.

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik

Nič posebnega, pač začela je spuščati vodna črpalka. Na cca. 1000 km sem moral doliti 3dl hladilne tekočine. Peljem zadevo da mi menjajo vodno črpalko, itak se je po motorju videlo da teče iz črpalke (hladilna na karterju in plastikah pod motorjem). Oni pa so mi rekli da je črpalka OK in da je potrebno menjati neki regulator na črpalki ter tesnila. Čeprav cel svet menjuje te črpalke da jih po moje vw ne sledi dobavljati.  No zdaj ko sem avto prevzel, dobesedno teče od njega, "porabi"-steče mimo 1l na 10km antifriza in za mano je vidna mokra sled.. Problem je še da so mi polomili konektor za loputo na ses. kolektorju in da niso priklopili cevi iz intercoolerja, ter cevi iz turba na sesalni kolektor (samo nataknjeni in objemki losani). 

Zdaj je avto pri drugem pooblaščencu, kjer mi menjujejo vodno črpalko in popravljajo polomljene stvari, sestavljajo zadeve ki niso priklopljene itd. Glede servisa kjer so naredili masaker še razmišljam, škoda je edino ker nimam nekega časa da bi zadevo uredil tako kot je treba.  :frown

Prikaži več možnosti

ily
ily

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 507
  • Avtomobil: e91

Zakaj pa nisi reklamiral?

Prikaži več možnosti

velikomalo
velikomalo

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Mogoče so ga pa tudi naprej prodali po smešni ceni.....premalo vemo.

Ja nič ne rečem,mogoče je tud biu poceni.

Ampak se gre za igrice skrivanja,kaj točno se dogaja z avtom.Avto  je v  delavnici lastnik pa nima blage veze kaj se dogaja.Lastnik hoče samo obelodanit resnico da so kot pooblaščenec uturili zavestno tempirano bombo,v upanju da zdrži 1 mesec.

Oni bodo vse poštimali brez skrbi ampak namen kako so zadevo hoteli izpeljati a se ni izšlo,ostane skrit.Ker ne dajo papirja,kaj se je delalo na avtu kljub temu,da ma avto novega lastnika.

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik

Zakaj pa nisi reklamiral?

Dva dni ti pacajo avto, dobiš ga v petek ob 17.00, v Sobotah pa ne delajo... Saj so rekli v Ponedeljek da ni nič takšnega, naj dam avto na avtovleko in ga pripeljem nazaj. Pa mojega avtomobila ne vidijo več tam, potem raje odprem pokrov motorja in dam svojemu triletnemu sinu kladivo v roke pa gasa. Bo vsaj moj sin užival, učinek bo enak... So stvari ki jih toleriram, tule je pa že vsega preveč...  :crazy

Prikaži več možnosti
    • ily je všeč

velikomalo
velikomalo

BMW ljubitelj

• Uporabnik

@bavarec fan

To je klasika šalabajzerskega servisa.

Oni so dobro vedeli da je treba menjat pumpo komplet.Ampak ne dejmo zadevo začasno poštimat tolko da ne pušča in čakat da gre malo časa na okoli.

Ko bi zopet začelo puščat bi ti pelju avto spet tja in oni bi rekli da zdej se je pa res pumpa uscala.€x2

Prikaži več možnosti

Mrcina
Mrcina

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 004
  • Avtomobil: Honda Accord type R

Na tole bom rekel samo haha. Pa ne na tebe osebno (ker te ne poznam) ampak na gradbince na splošno. Če je kje svet v vseh odtenkih sive, je to gradbeništvo in jamčim, da če za tabo spustim tri različne majstre na streho, ki si jo ti naredil (pa še enkrat, te ne poznam, pišem kot primer, velja za kogarkoli), bosta vsaj dva rekla "ja gospod, kakšno sranje, kdo vam je pa to naredil?"

Nazaj na temo, ne vem zakaj se tako užigaš, ko pa ti vsi samo lepo pišejo, da je potrebno vedeti celo zgodbo. In ta po mojih izkušnjah 99% ni takšna, kot je bila opisana na FB. Spet, ne poznam nobenega izmed vpletenih, ampak po svojih izkušnjah vem, da je cela zgodba vedno bolj zapletena, kot pa to predstavi ena stranka. 

Prikaži več možnosti
    • gerchy, Jerry, the_one in 7 ostalim je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.